Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Most ezzel a harmadikkal akkor idénre tiszta vagyok. Vagy legyen még infulenzaoltás is?? Vagy az már túlzott habzsi-dőzsi???
Ha nem idegenkedsz nagyon tőle, akkor mindenképp ajánlanám. Ártani nem fog, cserébe segíthet elkerülni egy csúnya betegséget, ami az eddigiekhez képest erősebben terjedhet ebben a szezonban.
Én például múlt héten kaptam meg az influenza ellenit a háziorvosomtól, jövő pénteken pedig jön a harmadik covid elleni. (Ami, ha minden jól megy, Moderna lesz. 3,33-szor több hatóanyag bevitel a Pfizerhez képest, szerintem ez elég jó párosítás az AstraZeneca-val.)
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Ha nem idegenkedsz nagyon tőle, akkor mindenképp ajánlanám. Ártani nem fog, cserébe segíthet elkerülni egy csúnya betegséget, ami az eddigiekhez képest erősebben terjedhet ebben a szezonban.
Én például múlt héten kaptam meg az influenza ellenit a háziorvosomtól, jövő pénteken pedig jön a harmadik covid elleni. (Ami, ha minden jól megy, Moderna lesz. 3,33-szor több hatóanyag bevitel a Pfizerhez képest, szerintem ez elég jó párosítás az AstraZeneca-val.)
Az influenza oltás szerintem nem szükséges, de nem is fog ártani.
Nekem J&J jön, Szputnyikot szeretnék, de az nincs, szóval marad az ugyanaz, csak amerikaiban.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Az influenza oltás szerintem nem szükséges, de nem is fog ártani.
Ha valaki nem krónikus beteg és/vagy 65 év alatti, akkor tényleg nincs nagy szükség rá. De mindössze egy szúrás, aztán védve vagy egy évig. Ingyen is van, szóval nincs semmi, ami ellene szóljon. :)
Voltam már influenzás, nem volt kellemes, ezért én a szurit választom! :D
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
mivel minden TUDOMÁNYOS bizonyíték erre utal.
Azokra a tudományos bizonyítékokra gondolsz, amik az elmúlt 2 évben megjelenetek az össze vissza zavaró (szajha) médiában mindenféle tudós kutatók nevével, hogy aztán két nap múlva egy másik tudós kutató pont az ellenkezőjét állítsa?
Ezeknek a tudományos embereknek kellene hinnem?
Nem mellékesen, ha tényleg egy aljas kutatás okán került ki ez a vírus, szerinted nem tennének meg mindent az érintett országok szolgálatai az igazság elsikálása érdekébe? És nem kapnának "tudós" biológust kerek e földön, aki az ő általuk kívánt verziót közölné? Pont mint a GMO növények esetében a MONSATO és egyéb biotech cégek által szponzorizált "pártatlan" tudósok?
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Pont mint a GMO növények esetében a MONSATO és egyéb biotech cégek által szponzorizált "pártatlan" tudósok?
Na ez most erősen felbasz. Az, a helyzet, hogy a GMO ellen semmi sem szól. Pont. Nyilván lehet, mint mindent, beleértve a ma már nagyátlagban vegyi alapú nemesítést is, rosszul, aljas módon felhasználni. Na most az okos magyar állam, miután gyakorlatilag a teljes modern nemesítést kicsinálta, egy gmo, nein dankeval kb pontosan akkora kárt okozott arányaiban, mint a német energiawende...
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: bel and ogretankHU

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 427
33 699
113
Na ez most erősen felbasz. Az, a helyzet, hogy a GMO ellen semmi sem szól. Pont. Nyilván lehet, mint mindent, beleértve a ma már nagyátlagban vegyi alapú nemesítést is, rosszul, aljas módon felhasználni. Na most az okos magyar állam, miután gyakorlatilag a teljes modern nemesítést kicsinálta, egy gmo, nein dankeval kb pontosan akkora kárt okozott arányaiban, mint a német energiawende...

Mivel? A magyar gmo ellenességnek gazdasági indokai vannak, a többi porhintés. Protekcionista lépés.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
Mivel? A magyar gmo ellenességnek gazdasági indokai vannak, a többi porhintés. Protekcionista lépés.
Pedig lehetnének egészségügyi indokai is. Pont egy magyar kutató, Pusztai Árpád volt az aki felhívta a figyelmet a problémákra a GMO-val szemben, ahogy az lenni szokott utána természetesen keresztes hadjáratot indítottak ellene...
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 427
33 699
113
Na ez az, itt most mindenki meglepődik. Kérem tisztelettel, a hadseregek szoktak éles lőszerrel lövészeteket tartani. Azon nem lepődünk meg?

Ja, csak az USA-ban valamiért tiltották egy ideje ezt az éleslövészetet.
Katonai hasonlattal: fizettek a kínai lőtérnek, hogy ott lehessen tesztelni. Mint a németek a két vh. között a szovjeteknél.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Pedig lehetnének egészségügyi indokai is. Pont egy magyar kutató, Pusztai Árpád volt az aki felhívta a figyelmet a problémákra a GMO-val szemben, ahogy az lenni szokott utána természetesen keresztes hadjáratot indítottak ellene...
Mégis milyen egészségügyi indokai? Ugyanolyanok mint az oltások ellen?
Mivel? A magyar gmo ellenességnek gazdasági indokai vannak, a többi porhintés. Protekcionista lépés.
Arra gondolsz, hogy végérvényesen a szart drágán termelésre állítjuk át a mezőgazdaságunk?
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 427
33 699
113
Mégis milyen egészségügyi indokai? Ugyanolyanok mint az oltások ellen?

Arra gondolsz, hogy végérvényesen a szart drágán termelésre állítjuk át a mezőgazdaságunk?

Nem, csak ezzel kicsukták a monsanto-féléket a piacról a jogdíjas gmo vetőmagjukkal, amiért máshol megbüntetik a parasztot "szellemi tulajdon lopásért", ha a földjén véletlenül oda sodródott iyen mag kikelt, ilyesmi.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 584
32 073
113

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Hát ez azért már sima szerecsen mosdatás ! Mindenki aki szagértő a hívők között csakis természetes eredetűnek tartotta / tartja ezt a szart , még azt is elhittétek , hogy egy piaci denevérről került át !
Mert simán lehet. Ahogy azt sem vetettük el, hogy a laborból szökött meg. Ha gondolod, keresd vissza erre vonatkozóan, nem kevés példányban megtalálhatod a kommenteket. Nem szerecsenmosdatás, hanem így volt. Azt utasítottuk el jellemzően, hogy szándékosan terjesztették / terjesztik.
Ott volt pl. az, amikor a mobil aktivitásokat vizsgálták, emlékszem, hogy látszott, hogy volt egy egy-két hetes időszak a Wuhanban való látható elterjedés előtt, amikor a kutatóintézetben megszűnt minden aktivitás. Gyakorlatilag lezárták.
Akkor is a lehetséges forgatókönyvek között volt nyilvántartva a szökés.

Az egyébként szerintem nem zárja ki a természetes eredetet, hogy laborból szökött, hiszen a természetből hurcolnak be a laborokba vírusokat is, ahogy persze az is lehet, hogy módosítottak rajta valamit odabent, és úgy szökött meg.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Most ezzel a harmadikkal akkor idénre tiszta vagyok. Vagy legyen még infulenzaoltás is?? Vagy az már túlzott habzsi-dőzsi???

A COVID oltások csak a COVID ellen védenek, az influenza ellen érdemi mértékben nem.
Az influenza most sötét ló. Lehet, hogy gyenge lesz a szezon, mert a vírus is egy visszaszorított, gyenge bázisról indul és még az is lehet, hogy ismét lesz hagyományos COVID védekezés, ami az influenzát is fékezi. De lehet, hogy pont azért lesz erős, mert egyrészt természetes úton 2 éve nem találkoztak vele az emberek és gyengül a természetes védettség, másrészt a maszkkal, távolságtartással túlzottan megvédett immunrendszer ellustul.
Az influenza és a COVID keveredése pedig biztosan nem jó. Ha az influenza miatt legyengül a szervezet és kimerül az immuntrendszer, az még az oltottaknál is utat nyithat a súlyosabb COVID-hoz, ha valakinek nincs szerencséje és viszonylag gyors egymásutánban találkozik a két vírussal. A legdurvább kombináció, ha az influenza tüdőgyuszit hoz magával szövődményként, majd arra kopogtat be a COVID.
Az influenza oltás idén is ingyen van. Kár lenne hagyni veszendőbe menni a legyártott, beszerzett mennyiséget.
Én a 3 COVID oltás mellé most vettem fel az influenzát is.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 793
113
A COVID oltások csak a COVID ellen védenek, az influenza ellen érdemi mértékben nem.
Az influenza most sötét ló. Lehet, hogy gyenge lesz a szezon, mert a vírus is egy visszaszorított, gyenge bázisról indul és még az is lehet, hogy ismét lesz hagyományos COVID védekezés, ami az influenzát is fékezi. De lehet, hogy pont azért lesz erős, mert egyrészt természetes úton 2 éve nem találkoztak vele az emberek és gyengül a természetes védettség, másrészt a maszkkal, távolságtartással túlzottan megvédett immunrendszer ellustul.
Az influenza és a COVID keveredése pedig biztosan nem jó. Ha az influenza miatt legyengül a szervezet és kimerül az immuntrendszer, az még az oltottaknál is utat nyithat a súlyosabb COVID-hoz, ha valakinek nincs szerencséje és viszonylag gyors egymásutánban találkozik a két vírussal. A legdurvább kombináció, ha az influenza tüdőgyuszit hoz magával szövődményként, majd arra kopogtat be a COVID.
Az influenza oltás idén is ingyen van. Kár lenne hagyni veszendőbe menni a legyártott, beszerzett mennyiséget.
Én a 3 COVID oltás mellé most vettem fel az influenzát is.
Meggyőztél. Gondolom 2 oltás közt jó hagyni egy kis pauset, akkor 3 hét múlva benevezek.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and bel

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Na ez most erősen felbasz. Az, a helyzet, hogy a GMO ellen semmi sem szól. Pont. Nyilván lehet, mint mindent, beleértve a ma már nagyátlagban vegyi alapú nemesítést is, rosszul, aljas módon felhasználni. Na most az okos magyar állam, miután gyakorlatilag a teljes modern nemesítést kicsinálta, egy gmo, nein dankeval kb pontosan akkora kárt okozott arányaiban, mint a német energiawende...
Miért tönkre ment a magyar mezőgazdaság (a német ipar a zöldítés miatt valószínű, hogy tönkre fog menni)? Esetleg nem 12 t/ha lesz a kukorica termés, hanem csak 10 t/ha. Ez hátrány, de nem nekünk (hál Istennek terem annyi, amennyi nekünk kell). De ezzel szemben a tiltás előnye lehet, hogy megelőzhető adott esetben egy jövőbeli biológiai katasztrófa. Ne feledjük, hogy még nem olyan régi ez a technológia és már e rövid idő alatt is merültek fel anomáliák. Hogy mást ne mondjak a magyar kutató (Pusztai Árpád) aki a Skót akadémia tagja is volt és bebizonyította, hogy a genetikailag módosított burgonya bajt okoz az egereknél (hálából ki is rúgták). Vagy amikor bizonyítottan egy GMO növény a talajt biológiai szempontból sivataggá teszi.
Esetleg a víz-, vegyszerhiányos III. világban lenne létjogosultsága ennek a technológiának. DE amint India esete is mutatja, többet veszít vele a gazda (pl. a földjeit), mint amit nyer. Na meg az sem mellékes, hogy aki áttér erre a technológiára, az teljesen ki lesz szolgáltatva a magot előállító cégnek. Ti. a növény magja nem ültethető ismételten el, így venni kell minden évben a cégtől.
A magyar állam a hagyományos nemesítést nem csinálta ki, csak azt ami istennek képzeli magát és belematat a növény DNS-be! Szerintem nagyon jól csinálta. Na de ez egy másik topikon kéne megbeszélni. Már ha egyáltalán érdemes erről vitát nyitni.