Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 901
56 769
113
Azért kora este felé kerekedett egy kis vidám verekedés. :)
A rendőrség nagyon visszafogta magát és próbàlta a helyzetet deeszkalàlni. Csak borsszpréjt hasznàltak alkalmanként. Még pajzs se volt náluk mindenhol. De a java még jöhet, amikor kisebb, radikàlis csoportok elvàlnak a tömegtől.
Állitólag 38000 tüntető volt.
 
W

Wilson

Guest
Nem engem kell meggyőzni ! Én megtettem mit megkívánt a haza és a Dúcsém ! A maradékot kellene de ahhoz meg konzekvens kommunikáció kéne az egész világon és felelősség vállalás a kormányok részéről !
Nem is akarlak:), te azok közzé tartozol akik a komoly kétségeik ellenére beoltatták magukat, csak arra próbáltam utalni, hogy egy nagyobb átoltottság milyen előnyökkel járna..
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 643
32 231
113
Ebben egyetértünk, de nem mindegy mennyi ember kerül be az intenzív osztályokra a kórházba, ne felejtsd el, hogy ez az oka minden lezárásának korlátozásnak, ha a magyar népesség 80-90%-a be lenne oltva akkor az EÜ rendszer nem lenne túlterhelve...
A lezárásnak és a korlátozásnak az az oka, hogy az oltások nem tudják hatékonyan megakadályozni a vírus fertőzésének a terjedését. Miért, mert az oltások kifejlesztése óta már a 4.-5. mutációja fertőz, amelyik tüskefehérjéje, már nem azonos az eredeti wuhani verzióval. Az ajánlott átoltottsági százalékot annak idején 60-80%ra becsülték, meg ugye feltételezték, hogy 10-15% automatikusan amúgyis átesik a betegségben és természetes védettséget szerez. Ergo, bekövetkezik az un. nyájimmunitás, amiről a vírusnak elfelejtettek szólni. A vírus meg gondolt egyet oszt mutálódott, fityiszt mutatva az elképzeléseknek.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 819
113
Azért kora este felé kerekedett egy kis vidám verekedés. :)
A rendőrség nagyon visszafogta magát és próbàlta a helyzetet deeszkalàlni. Csak borsszpréjt hasznàltak alkalmanként. Még pajzs se volt náluk mindenhol. De a java még jöhet, amikor kisebb, radikàlis csoportok elvàlnak a tömegtől.
Állitólag 38000 tüntető volt.
Ők így buliznak :)
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Ez így van a természetben, de ezt az emberi civilizáció (hogy ideiglenesen vagy vêgleg azt majd az idő eldönti), már ezt nagymértékben kijàtszotta, lásd gyógyászat védőoltások stb......
Egyáltalán nem játszotta ki. Esetleg a természetes szelekciót. De még az is kérdéses. Az evolúció ugyanis csak egy irány nélküli véletlen eseménysor. És ennek a védőoltás is része.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 474
67 848
113
Nevess csak. :D

Egy:


Kettő:
Pfizer:
  • Két adag szükséges, az oltási protokoll március 1-jei változásával 35 nap különbséggel adják be az első és a második adagot.
Moderna:

  • Két adag szükséges a védettséghez, 28 nap különbséggel.
Astra Zeneca:

  • Két adag szükséges, 4–12 hét különbséggel beadva. Magyarországon az oltási protokoll március 1-jei változásával – ellenkező döntésig – 12 hét különbséggel alkalmazzák idehaza a vakcinát.
Sinopharm:

  • Két adag szükséges a védettséghez, 21–28 nap időközzel történő beadással. Magyarországon 28 nap különbséget tartanak a két oltás beadása között.
"Teljesen csak az védett, aki megkapta mindkét oltását. Aki a Pfizerből megkapta a második oltást már másnap védett lehet" mondta nemrég Duda Ernő virológus.

Három:



Négy:



És mikorra már félelmetesen védettek lettek ettől a sok szartól világszerte:


Sok laposföldes. :D

Egyáltalán nem játszotta ki. Esetleg a természetes szelekciót. De még az is kérdéses. Az evolúció ugyanis csak egy irány nélküli véletlen eseménysor. És ennek a védőoltás is része.
Az emberek ennek a végtelen faszságnak az olvasásával, hallgatásával tájékozódtak. Amihez hetente maguknak is hazudni kellett a szakértőknek és 'szakértőknek', az biztos rendben levő dolog?
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 054
5 551
113
Egy hosszú és érdekes beszélgetés a MOK titkárával, sok szomorú dolog elhangzik benne a mostani állapotokról:


A terhelés növekedésével a fertőzöttek is egyre rosszabb ellátást kapnak, nem azért, mert kevés lenne az ágy vagy a lélegeztetőgép, hanem mert nincs elég szakdolgozó. Bergamo-szerű, gyors összeomlás helyett lassan, kívülről nézve szinte észrevétlenül repedezik a rendszer most is.

„Ezeket az embereket elnyeli a kórház, a falak nem átláthatók, a nagyközönség legalábbis nem tudja, mi történik odabent. Az egészségügyi dolgozókat különböző módokon hallgatásra kötelezik, a végeredményeink pedig nem tiszteletre méltóak” - mondta Svéd Tamás intenzív terápiás szakorvos, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) titkára.

„Elfogyott az utánpótlás, mint számos más szakdolgozói területen. És nem lehet őket egyszerűen csak leakasztani valahonnan, mert évekig tart kiképezni egy jó intenzíves ápolót” - mondta Svéd.

Az elmúlt másfél évben azért lett volna idő arra, hogy legalább részben felkészítsenek ápolókat erre a feladatra. Svéd szerint mégis csak egy-egy kórházban, saját hatáskörben próbálkoztak a legnehezebb hetekben, amikor a legtöbb emberre volt szükség. Központi szándék, ütemezés, beiskolázás, tananyag nem volt.

„Magyarországon két hullám közt pihegni szoktunk. Nem nagyon történnek olyan lépések, amik felkészítenének minket. Valahogy mindig él a remény, hogy ez volt az utolsó, a következőre már kialakul a nyájimmunitás, így az már nem érint minket. Aztán mindig »őszinte meglepődéssel« vesszük tudomásul, hogy mégis.”

 
  • Tetszik
  • Szomorú
Reactions: bel and Pogány
W

Wilson

Guest
A lezárásnak és a korlátozásnak az az oka, hogy az oltások nem tudják hatékonyan megakadályozni a vírus fertőzésének a terjedését. Miért, mert az oltások kifejlesztése óta már a 4.-5. mutációja fertőz, amelyik tüskefehérjéje, már nem azonos az eredeti wuhani verzióval. Az ajánlott átoltottsági százalékot annak idején 60-80%ra becsülték, meg ugye feltételezték, hogy 10-15% automatikusan amúgyis átesik a betegségben és természetes védettséget szerez. Ergo, bekövetkezik az un. nyájimmunitás, amiről a vírusnak elfelejtettek szólni. A vírus meg gondolt egyet oszt mutálódott, fityiszt mutatva az elképzeléseknek.
Nem ebben tévedsz az oltásoknak nem az az elsődleges feladata, hogy hatékonyan akadályozza meg a járvány terjedését hanem az, hogy akit beoltattak ne kerüljenek kórházba és annak ellenére, hogy most nem az eredeti hanem a jóval agresszívabb delta variáns fertőz a vakcinák biztosítják azt a védelmet az oltottaknak amit a vakcina gyártók ígértek.A lezárások és korlátozásokkal az az oka, hogy a rendelkezésre álló ingyenes oltások ellenére, nagyon sok ember még nem oltatta be magát.Az meg, hogy a vírus mutálódik egy természetes folyamat az orvos tudomány ezért sem egy egzakt tudomány,de ha tetszik vagy nem a leghatékonyabb fegyverünk a betegségek ellen..
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Amíg nincs sajátod addig fogalmad sincs mi az a szülői felelősség ! Tehát olyanról beszélsz amiről pont semmit se tudsz ! Erre mondják a kibicnek semmi sem drága ! Az látom nem jött le , hogy tünet nélkül átesett a Covidon és olyan magas az ellenanyag szintje mint egyik oltástól se lenne !
A felelősségteljes szülő megvédi a gyerekét a betegségtől, ennek az egyik lehetséges eszköze a védőoltás. Ha csak nem teljesen lyukas a memóriád, akkor emlékszel rá, hogy leírtam: ha lenne gyerekem, akkor sem változna a szakmai véleményem. Sőt az unokatesóm szüleit is én csesztettem, hogy oltassák végre be. :)
(És amúgy ja, olvastam az írásodat a kislányod ellenanyagszintjéről.)
Attól , hogy egy gyógyszer gyártó cég "ügynöke" azt írja , hogy...
Lehet túl magas elvárásaim voltak veled szemben, amikor azt feltételeztem, hogy ezen a gyök kettes IQ-jú marhaságon sikerült túltenned magad...
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
W

Wilson

Guest
Egyáltalán nem játszotta ki. Esetleg a természetes szelekciót. De még az is kérdéses. Az evolúció ugyanis csak egy irány nélküli véletlen eseménysor. És ennek a védőoltás is része.
Félreértesz én arra céloztam,hogy az orvostudománynak és egyébb civilizációs vívmányainknak hála sok olyan ember él ma akik korábban az ogre által idézet "törvény" következtében már nem élne...
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 474
67 848
113
Félreértesz én arra céloztam,hogy az orvostudománynak és egyébb civilizációs vívmányainknak hála sok olyan ember él ma akik korábban az ogre által idézet "törvény" következtében már nem élne...
És jó sokan meg is haltak miattuk és rengetegen élethosszig szenvednek az egyéb vívmányoktól, szóval azért nem csillámunikornisos a látkép. :D
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Félreértesz én arra céloztam,hogy az orvostudománynak és egyébb civilizációs vívmányainknak hála sok olyan ember él ma akik korábban az ogre által idézet "törvény" következtében már nem élne...
Jól látod ! Pont ez az oka a túlnépesedésnek is ! És amikor ez az egész őrület elkezdődött kikre volt veszélyes ? Hát csak a nyuggerekre és gyengékre ! Az gyógyszeripar beavatkozásának eredményeképpen pedig már mindenki célkeresztbe van ! Ezért mondom az egyén felelősségét !
 
W

Wilson

Guest
És jó sokan meg is haltak miattuk és rengetegen élethosszig szenvednek az egyéb vívmányoktól, szóval azért nem csillámunikornisos a látkép. :D
Nem ebben igazad van de csak össze kell hasonlítani a pl mostani gyermek halandóságot a 150 évvel ezelőttivel, vagy mondok màs példát milyen jó nem belehalni egy baktérium fertőzésbe mert van antibiotikumunk.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Pogány
T

Törölt tag 4082

Guest
Félreértesz én arra céloztam,hogy az orvostudománynak és egyébb civilizációs vívmányainknak hála sok olyan ember él ma akik korábban az ogre által idézet "törvény" következtében már nem élne...
Ogre leírt egy eszement nagy baromságot sokadszor. Nem érdemes vele foglalkozni.

@Pogány nak
Nem tudom mit tudnék írni. Illetve de tudom, de azért lassan a tek törné rám az ajtót.

Nagyjából politika mentes szakvéleményt kaphatsz dudától, erdei annától, ha megszólal Gácsertől, és Bódogkőitől.
Ha megfigyeled sose mondanak biztosat, csak valószínűségeket, ami a jelenlegi tudásunk alapján tippelődik meg. És ha megfigyeled szinte mindig előre szólnak. 3-4 hónapokkal. Csak akkor még a politikusi nyilatkozatok a győztünk, wir shaffen das, quapla, stb nevében zajlanak.
Talán csak annyit, hogy a védőoltások tényleg ugyanúgy működnek mint a fertőzés. Ha azoktól súlyos mellékhatás alakul ki, akkor a Covidtól is. És tényleg az eddig ismert betegségek modelljeit próbáljuk ráilleszteni egy eddig ismeretlenre.
Sajnos ahogy én most látom igazi megoldás nincs. A védőoltások jók, de egyenlőre túl nagy tere van még az alkalmazkodásra a vírusnak. És annak az esélye, hogy bolygó szintű nyájimmunitást elérjünk kvázi nulla.
Ami miatt azt írom, hogy mégse az igazi, az, hogy jelenleg azt gondolom, hogy ez ellen a vírus ellen nem alakul ki hosszútávú immunitás. Like influenza, vagy nátha. Ami a jó hír, hogy rövid távú (félév, éves az igen) és nem csak a veleszületett immunrendszer harcol vele.
De ettől függetlenül amíg élünk remélünk.