Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Nekem egy bajom van ezzel: én azokat sajnálom, akinek az ágyát és a kórházi kapacitását elfoglalják most az oltásellenesek. Rengeteg ember nem kap rendes ellátást a túlterhelt EÜ személyzet miatt. Mi lesz azokkal, akiknél a rákot későn fedezik fel emiatt? Vagy akiket hazaküldtek stroke után? A túlterhelést egy módon lehet jelentősen csökkenteni: az oltással. Ha valaki nem oltat az az ő dolga, de ne vegye el az ágyat azelől, akinek nincs olyan egyszerű megoldás a bajára, mint egy védőoltás. Csollányt simán kitenném a tábori sátorkórházba, ahol a családtagjai ápolhatnák, ha van rá idejük.
Nézd, ez a tényként hangoztatott felvetés, hogy a COVidosak veszik el a kapacitást a többi részlegtől, egy kicsit nem így van.
Tapasztalatból írom azt, amit most írni fogok.
Amikor én bekerültem a tavasszal a kórházba, akkor egy szinten (a belgyógyászat egyik szárnyában, mert a másik működött) voltunk 50 egynéhány ággyal (az 508 ágyból, lásd: Kórházi ágyszám- és betegforgalmi kimutatás 2015. (oep.hu) 80. oldal). Azaz az aktív ágyak 10%-a ment COV-ra az első időben.
Erre jutott napközben négy vagy öt nővér, két-három orvostan-hallgató, két orvos (jellemzően rezidensek) ezek azok akik bent voltak a frontvonalba beöltözve. Ezek munkáját segítette kintről a leleltezésel, orvosság adag és kezelés beállításával a belgyógyászatról két orvos (egyik főorvos). Tény, hogy a rezidensek azok más osztályról (pl. orr-fűl-gége, neurologia, kardiólogia, stb.) voltak odavezényelve. Éjszaka velünk volt két ápoló és egy ügyeletes orvos plusz egy rezidens orvos. Dolgoztak keményen, nem vitás. Minden elismerés megilleti őket. Sok ember életét megmentették.
Ezenkívül, amíg bent voltam, még megnyílt egy szint (hasonló ágyszámmal), az is betelt. Vagyis ide is kellett öt nővér, két-három orvostan-hallgató, két orvos plusz a szaktudást adó belgyógyász orvosok (ide biztos kellett erősítés).
De kérdezem én, hogy egy kórházba csak ennyi orvos van? Ez a pár (durván 8) orvos elvétele más osztályokról (a többi helyi belgyógyász volt), leállítja az átirányítással érintett osztályok működését? Tapasztalatom az volt, hogy nem. Ugyanis az összes többi osztály működött. Hogy honnan tudom? Onnan hogy azokról is hoztak át időnként COV19 betegeket mert kiderült róluk, hogy fertőzőek. Sőt, tőlünk egyes nehezebben gyógyultakat vittek át a tüdő osztályra, rehabilitálódni, ahol elmondásuk szerint minden ment a maga rendjén.
Tény, hogy a nővérek elmondása szerint az intenzív osztály túl volt terhelve. De oda sem vitték át a kórház összes osztályának az ötvenvalahány orvosát.
Lehet, hogy ez csak abban a kórházban volt így, ahol én voltam, máshol nem. Lehet.
 
M

molnibalage

Guest
Ha van komment, minden esetbe bele szoktam olvasni, hátha van benne okosság, vagy jót tudok nevet, netalán "dühöngeni".

Ehhez kapcsolódóan lehet sok agyamenés, de ez után nem néztem még.


Ezt meg orvos írja.

Lehet, hogy jó zenész volt, de egyre gyakrabban szembesülök azzal, hogy a szórakoztató ipar, sportolók és egyéb populáris csoportok tagjai mondjuk úgy, hogy nem a legélesebb kések a fiókban. Neki is elkóborolt az esze, a felesége nem erőltette, hát bele is halt...

Elnézést, de valahogy nem tudom gyászolni azt, aki a saját hülyeségébe hal bele.
Mert ez az akárki akárhogyan maszatolja.
 
W

Wilson

Guest
És akik a sok oltásellenes fasz miatt ellátatlan marad vagy meghal?
Azoknak jár egy IJ kártya?
Egyeseknek kurvára agyára ment a fene nagy szabadság.

Ok, jogod van nem felvenni az oltást.
De akkor innentől fogva az ellátórendszer miért is kezeljen egyenrangúként azzal, aki mindent megtesz, hogy ne legyen beteg?
Miért az kapja meg az ellátást, aki dafke nem oltatta be magát?
Én preferálom a szingapúri megoldást...

December 8-ától, illetve január 1-jétől nem finanszírozza az állam Szingapúrban a Covid-betegség miatti kezelést azoknak, akik az oltás beadását szándékosan elutasítják.

Szingapúrban a lakosság 85%-a már megkapta mindkét oltását, 18%-a pedig a megerősítő oltásán is túl van. Az oltással nem rendelkezők azonban megterhelik az egészségügyi ellátórendszert, ők teszik ki ugyanis az intenzíven ápoltak döntő többségét.

A szingapúri kormány ezért úgy döntött, nem finanszírozza tovább az ellátását azoknak, akik saját döntés alapján utasítják el az oltást. Az első oltás felvételére december 8-áig, a második oltás felvételére december 31-éig kapnak haladékot a szingapúriak – írja a mothership.sg.


 
W

Wilson

Guest
Nézd, ez a tényként hangoztatott felvetés, hogy a COVidosak veszik el a kapacitást a többi részlegtől, egy kicsit nem így van.
Tapasztalatból írom azt, amit most írni fogok.
Amikor én bekerültem a tavasszal a kórházba, akkor egy szinten (a belgyógyászat egyik szárnyában, mert a másik működött) voltunk 50 egynéhány ággyal (az 508 ágyból, lásd: Kórházi ágyszám- és betegforgalmi kimutatás 2015. (oep.hu) 80. oldal). Azaz az aktív ágyak 10%-a ment COV-ra az első időben.
Erre jutott napközben négy vagy öt nővér, két-három orvostan-hallgató, két orvos (jellemzően rezidensek) ezek azok akik bent voltak a frontvonalba beöltözve. Ezek munkáját segítette kintről a leleltezésel, orvosság adag és kezelés beállításával a belgyógyászatról két orvos (egyik főorvos). Tény, hogy a rezidensek azok más osztályról (pl. orr-fűl-gége, neurologia, kardiólogia, stb.) voltak odavezényelve. Éjszaka velünk volt két ápoló és egy ügyeletes orvos plusz egy rezidens orvos. Dolgoztak keményen, nem vitás. Minden elismerés megilleti őket. Sok ember életét megmentették.
Ezenkívül, amíg bent voltam, még megnyílt egy szint (hasonló ágyszámmal), az is betelt. Vagyis ide is kellett öt nővér, két-három orvostan-hallgató, két orvos plusz a szaktudást adó belgyógyász orvosok (ide biztos kellett erősítés).
De kérdezem én, hogy egy kórházba csak ennyi orvos van? Ez a pár (durván 8) orvos elvétele más osztályokról (a többi helyi belgyógyász volt), leállítja az átirányítással érintett osztályok működését? Tapasztalatom az volt, hogy nem. Ugyanis az összes többi osztály működött. Hogy honnan tudom? Onnan hogy azokról is hoztak át időnként COV19 betegeket mert kiderült róluk, hogy fertőzőek. Sőt, tőlünk egyes nehezebben gyógyultakat vittek át a tüdő osztályra, rehabilitálódni, ahol elmondásuk szerint minden ment a maga rendjén.
Tény, hogy a nővérek elmondása szerint az intenzív osztály túl volt terhelve. De oda sem vitték át a kórház összes osztályának az ötvenvalahány orvosát.
Lehet, hogy ez csak abban a kórházban volt így, ahol én voltam, máshol nem. Lehet.
De bizony túlterhelik az EU rendszert mivel a megnövekedett betegszámot csak úgy tudja ellátni a magyar EÜ rendszer, hogy kapacitásokat kell átirányítani máshonnan, ez pedig kihat az EÜ rendszer más részeinek a működésére.....
 
M

molnibalage

Guest
Nézd, ez a tényként hangoztatott felvetés, hogy a COVidosak veszik el a kapacitást a többi részlegtől, egy kicsit nem így van.
Tapasztalatból írom azt, amit most írni fogok.
Amikor én bekerültem a tavasszal a kórházba, akkor egy szinten (a belgyógyászat egyik szárnyában, mert a másik működött) voltunk 50 egynéhány ággyal (az 508 ágyból, lásd: Kórházi ágyszám- és betegforgalmi kimutatás 2015. (oep.hu) 80. oldal). Azaz az aktív ágyak 10%-a ment COV-ra az első időben.
Erre jutott napközben négy vagy öt nővér, két-három orvostan-hallgató, két orvos (jellemzően rezidensek) ezek azok akik bent voltak a frontvonalba beöltözve. Ezek munkáját segítette kintről a leleltezésel, orvosság adag és kezelés beállításával a belgyógyászatról két orvos (egyik főorvos). Tény, hogy a rezidensek azok más osztályról (pl. orr-fűl-gége, neurologia, kardiólogia, stb.) voltak odavezényelve. Éjszaka velünk volt két ápoló és egy ügyeletes orvos plusz egy rezidens orvos. Dolgoztak keményen, nem vitás. Minden elismerés megilleti őket. Sok ember életét megmentették.
Ezenkívül, amíg bent voltam, még megnyílt egy szint (hasonló ágyszámmal), az is betelt. Vagyis ide is kellett öt nővér, két-három orvostan-hallgató, két orvos plusz a szaktudást adó belgyógyász orvosok (ide biztos kellett erősítés).
De kérdezem én, hogy egy kórházba csak ennyi orvos van? Ez a pár (durván 8) orvos elvétele más osztályokról (a többi helyi belgyógyász volt), leállítja az átirányítással érintett osztályok működését? Tapasztalatom az volt, hogy nem. Ugyanis az összes többi osztály működött. Hogy honnan tudom? Onnan hogy azokról is hoztak át időnként COV19 betegeket mert kiderült róluk, hogy fertőzőek. Sőt, tőlünk egyes nehezebben gyógyultakat vittek át a tüdő osztályra, rehabilitálódni, ahol elmondásuk szerint minden ment a maga rendjén.
Tény, hogy a nővérek elmondása szerint az intenzív osztály túl volt terhelve. De oda sem vitték át a kórház összes osztályának az ötvenvalahány orvosát.
Lehet, hogy ez csak abban a kórházban volt így, ahol én voltam, máshol nem. Lehet.
Figyukám, nekem a menyasszonyomat a rendszer nem akarta még fogadni sem.
Ja, hogy lázas, akkor ne is jöjjön.
Úgy, hogy olyan fájdalma volt, hogy felkelni nem tudott egyedül.
És ha valami komoly baja lett volna? Kinek a fejét kellett volna szébasznom cserébe ezért az ellátásért?

Én preferálom a szingapúri megoldást...

December 8-ától, illetve január 1-jétől nem finanszírozza az állam Szingapúrban a Covid-betegség miatti kezelést azoknak, akik az oltás beadását szándékosan elutasítják.

Szingapúrban a lakosság 85%-a már megkapta mindkét oltását, 18%-a pedig a megerősítő oltásán is túl van. Az oltással nem rendelkezők azonban megterhelik az egészségügyi ellátórendszert, ők teszik ki ugyanis az intenzíven ápoltak döntő többségét.

A szingapúri kormány ezért úgy döntött, nem finanszírozza tovább az ellátását azoknak, akik saját döntés alapján utasítják el az oltást. Az első oltás felvételére december 8-áig, a második oltás felvételére december 31-éig kapnak haladékot a szingapúriak – írja a mothership.sg.


Egyetértek ezzel.
Nehogy már még az én adómból fizesség más dafke felelőtlenségét és még ne is lássanak el.
Hülye vagy? Jogod van hozzá. De akkor pusztulj is bele vagy legyél saját költségen hülye.

A szabadság és demokrácia nem az bazdmeg, hogy keretek nélkül azt csinálsz, amit akarsz.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
De bizony túlterhelik az EU rendszert mivel a megnövekedett betegszámot csak úgy tudja ellátni a magyar EÜ rendszer, hogy kapacitásokat kell átirányítani máshonnan, ez pedig kihat az EÜ rendszer más részeinek a működésére.....
Ok, én csak tisztán a materiális, kézzel fogható és szemmel látható részéről írtam. Mert az tény, hogy egy COVidos kezelése nagyon sokba kerül (akár EURÓ ezrekbe is). Nem beszélve az esetenként szükséges rehabilitációról.
A kórházban ahol voltam, egy percig sem szünetelt, sem a dializis-, sem a kemoterápiás kezelés (az ablakunkról jól rá lehetett látni az onkológiai részleg folyosójára és jellemzően tele volt - sajnos).
Sőt amikor vittek CT-re, azt tapasztaltam, hogy szép számmal vannak olyanok is ott, akik más probléma okán kérik a képalkotó diagnosztikát.
Hogy hályogot operáltak-e, epe és veselövet vettek-e ki, illetve térdprotézist tettek-e be azt nem tudom (ti. a nemrég napfényt látott várólistás jelentés szerint ebből a kategóriákból van a műtétre várok többsége). Azonban halkan megjegyzem, hogy ezek közül egyik sem életmentő műtét és nem hiszem, hogy ebből a csoportból kerülnek ki a műtét elmaradása okán elhalálozottak (na jó, a vese és epekőből lehet komplikáció, de azokat sürgősben megoldják).
 
  • Dühítő
Reactions: jani22

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 267
37 177
113
  • Tetszik
Reactions: bel and kétkedő

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Figyukám, nekem a menyasszonyomat a rendszer nem akarta még fogadni sem.
Ja, hogy lázas, akkor ne is jöjjön.
Úgy, hogy olyan fájdalma volt, hogy felkelni nem tudott egyedül.
És ha valami komoly baja lett volna? Kinek a fejét kellett volna szébasznom cserébe ezért az ellátásért?
Nem tudom, hogy hol laksz. Amikor én jelentkeztem a kórház ambulanciáján, hogy szarul vagyok, azt kérdezték, láza van-e, köhög-e. Igen, mondtam. Akkor vonuljon jobbra (COV ambulancia) és várjon. Az utánam jövők közül egynek alhasi fájdalmai voltak, egynek szúrt a szíve és egy jött mellém a sorba. Akik fájdalommal jöttek, vitték is őket azonnal másik irányba. Közben meg hallottam, hogy teszt is lesz és csak utána kivizsgálás. Én ezeket tapasztaltam. Hogy te mást, az nem zárja ki az én igazamat. Sem, az enyém a Te igazadat.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Éjszaka legalább négyszer felkeltem.
Én 2-3 órás etapokat alszok de mélyen (legalább 20m LOL) és nagyon kipihent vagyok reggelre ! Mondjuk 2 etap között 3-4 percnél többet lennék fent !

Van az éjjeli szekrényemen egy teli meg egy üres vizes pohár , mert ha felkelek és szomjas vagyok iszok a teliből ha nem vagyok szomjas akkor az üresből ! LOL
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Hogy hályogot operáltak-e, epe és veselövet vettek-e ki, illetve térdprotézist tettek-e be azt nem tudom (ti. a nemrég napfényt látott várólistás jelentés szerint ebből a kategóriákból van a műtétre várok többsége).
Üdv!
Nem csinálnak epehólyageltávolító műtétet, csak ha nagggyon muszáj. Csak főorvosi engedéllyel szabad végrehajtani. Győrben biztos nem. Anyóspajtásnak júliusban hívtunk mentőt, mert napok óta görcsrohamai voltak (kibebaszottkurvára fáj, nekem is volt), hányt, hasmenése volt. Kapott görcsoldót, sóoldatot (gondolom), azután hazaküldték. Később a járóbeteg szakrendelésen 2022 márciusra (!!!!!!) adtak neki időpontot azzal, hogy ha megint lezárások lesznek, tolódni fog. Azóta vízen, teán, kekszen, főt krumplin, kétszersültön él. Legyengült, mint a szar, mert ha bármit próbál enni, egyből fájdalmai vannak.
Szóval ja, az oltásellenesek elmehetnek a náthásba, hogy egy istenverte rutinműtétre ennyit kell várni és szenvedni miattuk is, csak azért, mert bele vannak buzulva a rosszul értelmezett szabadságukba...
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Lehet, hogy jó zenész volt, de egyre gyakrabban szembesülök azzal, hogy a szórakoztató ipar, sportolók és egyéb populáris csoportok tagjai mondjuk úgy, hogy nem a legélesebb kések a fiókban.
Hát, én ismertem válogatott és profi ökölvívókat, ritka volt közöttük a csillogó intellektus. :)
Viszont kurva nagyokat tudtak ütni. :)
 
W

Wilson

Guest
Hát, én ismertem válogatott és profi ökölvívókat, ritka volt közöttük a csillogó intellektus. :)
Viszont kurva nagyokat tudtak ütni. :)
Szántó Imrével (Öcsi bácsi Kovács István edzője) találkoztam személyesen azt elmondhatom jó humora van az öregnek:).
De az tény, hogy nem Grétsy Lászlóhoz járt nyelvórákat venni:)

"Örök klasszikus" tőle a pekingi nyári olimpiáról élő televíziós közvetítésből......

(kommentátor): Most maradjunk egy kicsit csendben, hátha elkapunk néhány szót Öcsi bácsitól….

Öcsi bácsi (szövetségi edző): Ha nem ütsz, megbaszhatjuk mindenki kurva anyját!

(kommentátor): Remélem kedves nézőink nem hallották ezeket a szavakat…"
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 657
113
Nna megalakult a Sanghaji Együttműködési Szervezet helyi nyugger altagozata, avagy két Szputnyikra végül harmadiknak egy Sinopharmot vettem fel. Egyelőre semmi mellékhatást nem érzek, ahogy @Filter kollégát, úgy engem is a BLESZ-ben szúrkáltak meg, teljesen flottul ment minden. Mondjuk szegény nővér háromszor is rákérdezett, hogy biztosan Sinot akarok-e, mert nem tudta elhinni :D
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Szántó Imrével (Öcsi bácsi Kovács István edzője) találkoztam személyesen azt elmondhatom jó humora van az öregnek:).
De az tény, hogy nem Grétsy Lászlóhoz járt nyelvórákat venni:)

"Örök klasszikus" tőle a pekingi nyári olimpiáról élő televíziós közvetítésből......

(kommentátor): Most maradjunk egy kicsit csendben, hátha elkapunk néhány szót Öcsi bácsitól….

Öcsi bácsi (szövetségi edző): Ha nem ütsz, megbaszhatjuk mindenki kurva anyját!

(kommentátor): Remélem kedves nézőink nem hallották ezeket a szavakat…"
A legtöbb ilyen fickó elég szórakoztató társaság. Józanul. :)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Wilson
M

molnibalage

Guest
Szántó Imrével (Öcsi bácsi Kovács István edzője) találkoztam személyesen azt elmondhatom jó humora van az öregnek:).
De az tény, hogy nem Grétsy Lászlóhoz járt nyelvórákat venni:)

"Örök klasszikus" tőle a pekingi nyári olimpiáról élő televíziós közvetítésből......

(kommentátor): Most maradjunk egy kicsit csendben, hátha elkapunk néhány szót Öcsi bácsitól….

Öcsi bácsi (szövetségi edző): Ha nem ütsz, megbaszhatjuk mindenki kurva anyját!

(kommentátor): Remélem kedves nézőink nem hallották ezeket a szavakat…"
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 939
113
Ok, én csak tisztán a materiális, kézzel fogható és szemmel látható részéről írtam. Mert az tény, hogy egy COVidos kezelése nagyon sokba kerül (akár EURÓ ezrekbe is). Nem beszélve az esetenként szükséges rehabilitációról.
A kórházban ahol voltam, egy percig sem szünetelt, sem a dializis-, sem a kemoterápiás kezelés (az ablakunkról jól rá lehetett látni az onkológiai részleg folyosójára és jellemzően tele volt - sajnos).
Sőt amikor vittek CT-re, azt tapasztaltam, hogy szép számmal vannak olyanok is ott, akik más probléma okán kérik a képalkotó diagnosztikát.
Hogy hályogot operáltak-e, epe és veselövet vettek-e ki, illetve térdprotézist tettek-e be azt nem tudom (ti. a nemrég napfényt látott várólistás jelentés szerint ebből a kategóriákból van a műtétre várok többsége). Azonban halkan megjegyzem, hogy ezek közül egyik sem életmentő műtét és nem hiszem, hogy ebből a csoportból kerülnek ki a műtét elmaradása okán elhalálozottak (na jó, a vese és epekőből lehet komplikáció, de azokat sürgősben megoldják).
Ne haragudj, hogy ezt írom, de igen elvetemült gondolatmenettel próbálod a magad igazát bizonyítani, hogy semmiség az a néhány covidos beteg-ellátás a kórházakban, mert bizony te a saját szemeddel miket láttál. Inkább azt kéne mondani, hogy mit nem láttál. Holott minden helyről az jön, hogy nagy a baj, mert lassan nincs elég személyzet a covidos betegekre sem.

Mit gondolsz, hogy miért maradnak el műtétek? Úgy gondolod, hogy ami eltolható időben, az valójában nem is kell megműteni?

Írta a fórumtárs.
Üdv!
Nem csinálnak epehólyageltávolító műtétet, csak ha nagggyon muszáj. Csak főorvosi engedéllyel szabad végrehajtani. Győrben biztos nem. Anyóspajtásnak júliusban hívtunk mentőt, mert napok óta görcsrohamai voltak (kibebaszottkurvára fáj, nekem is volt), hányt, hasmenése volt. Kapott görcsoldót, sóoldatot (gondolom), azután hazaküldték. Később a járóbeteg szakrendelésen 2022 márciusra (!!!!!!) adtak neki időpontot azzal, hogy ha megint lezárások lesznek, tolódni fog. Azóta vízen, teán, kekszen, főt krumplin, kétszersültön él. Legyengült, mint a szar, mert ha bármit próbál enni, egyből fájdalmai vannak.
Szóval ja, az oltásellenesek elmehetnek a náthásba, hogy egy istenverte rutinműtétre ennyit kell várni és szenvedni miattuk is, csak azért, mert bele vannak buzulva a rosszul értelmezett szabadságukba...
Ez emberi minőségi élet forog veszélyben!

Még saját magad mondod a szürkehályog műtét. Mit gondolsz, azok az orvosok hova lettek átvezényelve?

Megjegyzem ez a műtét elhalaszthatósága mögött az is benne van, hogy a beteg elvesztheti látását, megszűnik a térlátási képesség. Próbáltál már tartósan 1 szemmel nézni a világot?

A feleségem példáján keresztül tudom, hogy mivel jár. Kimondottan félt lépcsőn járni, az unokánkat félve vitte az ölében. Szerencséje volt, mert még szeptemberben átesett a műtéten.

Összegezve, nagyon felelőtlenül, a helyzet valós szemlélete nélkül, talán csak azértis vallasz ilyen romboló nézetet.