Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Kérdés az, hogy átveszi-e az Omikron helyét

A francia kutatók IHU-ra keresztelték el azt az új variáns, amelyet Marseilles közelében azonosítottak be és amely valószínűleg Kamerunból került oda.

Eddig 12 fertőzöttnél mutatták ki, és meglehetősen keveset tudni róla.

Ugyanakkor aggodalomra ad okot, hogy 46 mutációt és 37 törlődést tartalmaz, ami azt jelenti, hogy nagyobb arányban mutálódott, mint az Omikron, így nehezebben kiszámítható a viselkedése.

Annyit lehet tudni, hogy az első Franciaországban beazonosított fertőzött oltott volt, korábban Kamerunban járt és tünetként enyhe légzési problémák jelentkeztek nála.

Na ettől tartottam én is. Hogy a sok át nem oltott 3. világbeli ország ontani fogja magából a mutációkat, ami adott esetben az átoltott európai népességet is veszélyeztetni tudja.
Hiába lesz a nyugat 95%-ban átoltott, ha máshol ez az arány fordított és a sok nyugati jövő-menő ember bejár ezekbe az egzotikus országokba (vadászgatni, strandolgatni vagy csak úgy nézelődni - aztán viszi haza a szart) :eek:.
Én most legelőször, minimum 1 évre minden féle-fajta kontinens közötti személyrepülést betiltanék!
Lehet, hogy a turizmus megsínylené, de kit érdekel ha az emberiség létéről van szó. Enélkül a cifra szokás nélkül még volt élet a világon (csak az utóbbi 50 évben indultak így meg a népek, előtte mindenki megvolt ahová az Isten teremtette). Mászkálás/röpködés időleges megszüntetésével volna esély arra, hogy a vírus különböző mutációi ne kerüljenek be Európába, illetve sehova se, újra és újra.
Sőt, tovább megyek. Amennyire csak lehet erre az egy évre még az országok közötti átjárást (kivéve fuvarozás - de a sofőrt a határon cserélném, csak az árú menne tovább) is megszüntetném. Üzleti utat is betiltanám! Ha tárgyalni akarnak, arra ott van az internet vagy tudomisénmilyen digitális felület. Persze a tárgyalás utáni buli elmaradna (brühühü), de sebaj küldenék az üzletfélnek digitálisan nyomtatható műpi@át:D.
Viccet félretéve. Ha nem lépnek most egy radikálisat, akkor nem is olyan távoli jövőben kb. az várható, mint a NETFLIX-en bemutatott filmben (2024-ben játszódó Songbird-ben). Na az szopás lenne a javából. A film megpróbál egy elfogadható képet festeni arról a világról (de a valóság teljesen más lenne). Ugyanis van abban a világban internet, áram, közmű és egyéb kényelmi célokat szolgáló dolog, na meg rendfenntartás. Mindezt egy olyan környezeten, ahol a vírus úgy terjed, hogy elég kinyitni az ablakot és máris COV-idos lesz a levegőző. Persze közmű, net.... Hogyne. Mese mese meskete, búj a reménykedő fülébe.
Szóval remélem megjön az esze az emberiségnek. Lehet, hogy ez a film is egy ébresztő kiáltás?
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Hiába kaptak vakcinát a fejlődő országok, ijesztően kevesen hajlandók beoltatni magukat - Qubit

"Dél-Afrikában, Tanzániában, a Kongói Demokratikus Köztársaságban, Pápua Új-Guineában és Nepálban az emberek alig kérnek oltást, ami az egész világ számára rossz hír: ott ugyanis, ahol alacsony az átoltottság, könnyebben alakulnak ki új variánsok.

Félnek a mellékhatásoktól​

A kétkedők különböző indokokra hivatkozva ódzkodnak az oltástól. Az a világ minden táján megfigyelhető, hogy tartanak a vakcina mellékhatásaitól, ahogyan az is visszatérő érv, hogy túl gyorsan fejlesztették ki őket, és nem bíznak bennük. Az is bizalmatlanságra adhat okot, hogy a világjárvány során gyakran még az általában megbízhatónak tartott forrásokról is kiderült, hogy tévedtek, illetve az újabb kutatási eredményeknek megfelelően változtak az oltások ajánlásai is, ami szintén bizalmatlanságot kelthet azokban, akik még nem adatták be maguknak a vakcinát.

Ahmed Mushfiq Mobarak, a Yale Egyetem közgazdásza szerint a vakcina iránti igényben fontos tényező a bizalom: azokban az országokban, ahol az emberek úgy gondolják, hogy a kormány jól kezeli a járványhelyzetet, nagyobb arányban fogadják el a vakcinákat is. Rupali Limaye, a Johns Hopkins Egyetem viselkedéskutatója szerint az sem használt sokat a vakcinák megítélésének, hogy ilyen sokat kellett rájuk várni: az, hogy a szegényebb országokhoz lassan érkeztek meg az oltások, sokak számára úgy tűnik, hogy a nyugat csak koncot vetett nekik – olyan oltást, amire otthon már nincs szükség, és ezért is vonakodnak beadatni maguknak (nem is beszélve a nyugat iránti általános bizalmatlanságról, ami szintén visszatartó tényező lehet).
Az oltásellenesség a nyugati országokban is problémát okoz, Omar szerint pedig amíg ezt nem lehet megfelelően kezelni, reménytelen, hogy Afrikában vagy Ázsiában elfogadják a vakcinákat. Miközben a dél-afrikai tájékoztató kampány többek között az angol nyelv használata miatt bukott meg, úgy tűnik, az álhírek és az oltásellenes tartalmak gond nélkül terjednek a kontinensek között – ha pedig a nyugati országok a saját lakosaikat sem képesek meggyőzni róla, hogy adassák be maguknak az oltást, nehéz elképzelni, hogy hogyan boldogulnának egy ilyen gyanakvó környezetben."

Ezek tükrében - bár oltakozzon a nyugat ezerrel - sajnos maradni fog a COV19, mert ezeken a 3. világbeli helyeken, túl fog élni.
 
  • Tetszik
  • Szomorú
Reactions: BJani and Nemerson
K

kamm

Guest



Ravertunk a legsötétebb napokra is már - hello Omicron...
Ja és az elmúlt 14-16 órát lazasan, paplan alatt sikerult toltenem, valahol csak elkaptam valamit (igen tudom, lehet flu is, de mivel 20+ év alatt sosem voltam lázas, de az elmúlt másfél-ket rvben ez a negyedik láz, erősen gyanús, hogy ez a most már baromi unalmas virus szivat rendszeresen.)
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 046
5 501
113
A legkevésbé sem érzékelhető, hogy a járványhelyzet javulna Magyarországon, ezt bizonyítja, hogy kedd reggelre is 2429 új koronavírus-fertőzöttet igazoltak az elmúlt 24 órában, valamint 83-an elhunytak.

A szakemberek pedig újabb rossz hírrel szolgálnak, meglátásuk szerint a járvány már a jövő héten berobban Budapesten, és ezzel kezdetét veszi az ötödik hullám.

Ezért már nem a delta, hanem az omikron-mutáció lesz a felelős. A hét végére, nagyjából péntekre eléri a korábbi, delta-hullám magasságának felét, és valamikor a jövő hét során meghaladja a delta-hullámban elért magasságot Budapesten
– mondta Vattay Gábor, az ELTE járványügyi modellezéssel is foglalkozó szakembere az RTL híradónak, hozzátéve, hogy vidéken néhány hetes csúszással indulhat az ötödik hullám, amelynek érkezését a szennyvízben található koronavírus örökítőanyagának emelkedése bizonyítja.

A vidéki településeken először a megyeszékhelyeken, utána a kisebb falvakban két-három hét késéssel jelenik meg ugyanaz a hullám, amely már a jövő héten nagyon látható lesz Budapesten
– tette hozzá Vattay Gábor, akinek a nézeteit Zacher Gábor, a hatvani kórház főorvosa is osztja.

 
  • Szomorú
Reactions: BJani

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113



Ravertunk a legsötétebb napokra is már - hello Omicron...
Ja és az elmúlt 14-16 órát lazasan, paplan alatt sikerult toltenem, valahol csak elkaptam valamit (igen tudom, lehet flu is, de mivel 20+ év alatt sosem voltam lázas, de az elmúlt másfél-ket rvben ez a negyedik láz, erősen gyanús, hogy ez a most már baromi unalmas virus szivat rendszeresen.)

Csak azt nem értem, hogy akkor mire jó az oltás? Egy 72 éves volt kollégámat december végén temettük, három oltás után. Én ezek után a két kínaival egy kicsit fosok, habár most szilveszterkor egy olyan társaságban voltam, ahol két sunnyogó beteg is volt (hogy miért jöttek oda, azt az anyjuk pi@ája tudja) és még nincs semmi bajom. A testvérem egy októberi Jansennel kúrva szarul van már három napja. Ma kb. 10 mp tudtam vele beszélni.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Csak azt nem értem, hogy akkor mire jó az oltás? Egy 72 éves volt kollégámat december végén temettük, három oltás után. Én ezek után a két kínaival egy kicsit fosok, habár most szilveszterkor egy olyan társaságban voltam, ahol két sunnyogó beteg is volt (hogy miért jöttek oda, azt az anyjuk pi@ája tudja) és még nincs semmi bajom. A testvérem egy októberi Jansennel kúrva szarul van már három napja. Ma kb. 10 mp tudtam vele beszélni.
Mert az oltás sem 100%-os vedelmet ad, csak csökkenti a rizikót. Ha jól tudom az éves infulenzaoltás pl. 60%-os hatékonyságú mégis évtizedek óta adják. Minél idősebb vki, annál nagyobb a sansz, hogy súlyos problémát okoz a covid.

Az oltás arra van, hogy tehermenttesítse a kórházakat. Nagyobb esélye legyen egy betegnek, ha bekerül.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Mert az oltás sem 100%-os vedelmet ad, csak csökkenti a rizikót. Ha jól tudom az éves infulenzaoltás pl. 60%-os hatékonyságú mégis évtizedek óta adják. Minél idősebb vki, annál nagyobb a sansz, hogy súlyos problémát okoz a covid.

Az oltás arra van, hogy tehermenttesítse a kórházakat. Nagyobb esélye legyen egy betegnek, ha bekerül.
Ez így van. De zavar, hogy több ismerősöm nagyon szarul ment át a betegségen, három oltás után is. Mi lesz itt ha bedurvul ez a vírus? Mondjuk, úgy mint az "Éneklő madár" című filmben? Oltás ide, oltás oda, szerintem szarul állunk ezzel a vírus harccal. A sok oltatlan 3. világbéli szépen ontani fogja ránk a mutánsokat, ami ellen nem biztos, hogy hatásos lesz az éppen aktuális oltás.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Ez így van. De zavar, hogy több ismerősöm nagyon szarul ment át a betegségen, három oltás után is. Mi lesz itt ha bedurvul ez a vírus? Mondjuk, úgy mint az "Éneklő madár" című filmben? Oltás ide, oltás oda, szerintem szarul állunk ezzel a vírus harccal. A sok oltatlan 3. világbéli szépen ontani fogja ránk a mutánsokat, ami ellen nem biztos, hogy hatásos lesz az éppen aktuális oltás.
Én már ősszel túltettem magam ezen. Csalódtam az oltások hatásosságában. Túl gyorsan vesztenek a hatékonyságukból, túl gyorsan valtozik a vírus.

Ma is nolvastam vmi új kameruni variáns felbukkanását a franciáknál. Még az omikron úgy igazán ide sem ért....
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 412
3 677
113
Oltás ide, oltás oda, szerintem szarul állunk ezzel a vírus harccal. A sok oltatlan 3. világbéli szépen ontani fogja ránk a mutánsokat, ami ellen nem biztos, hogy hatásos lesz az éppen aktuális oltás.

Sajnos ezzel egyetértek. Amit viszont megtehetsz, hogy felveszel egy harmadikat, akár újra a kínait. Azzal biztosan nem ártasz magadnak, csak nyerhetsz vele.

Én amiatt vagyok kicsit dühös, hogy miért még mindig az eredeti wuhani verzióra fejlesztett oltásokkal oltakozunk. Verte a mellét a Pfizer meg a többi is, hogy pár hét, max 1 hónap alatt hozzá tudják igazítani a vakcinájuk az új mutánsokhoz. Hát hol van ez az igazítás???
Ha egy deltára fejlesztett oltottsággal ugornánk neki az omikron-hullámnak, biztosan jobb lenne az eredmény, mint a wuhani-elleni oltásokkal.
Mostanra meg már az omikron elleni vakcinákat kéne gyártani... De sehol semmi.

Konteó megoldás: Nyilván a vakcinagyártóknak az az érdeke, hogy minél több dózist eladjanak a már kifejlesztett oltásokból, hiszen ezek fejlesztése már ki van fizetve, most már a nyereség realizálódik. Akkor pedig el kell adni mindent, és pörgetni kell a gyártósort, nem szabad leállítani egy percig sem. Az pedig, hogy az új variánsok elleni védekezéshez akár több dózis is kell, csak külön jó... Nehogy már egy újonnan fejlesztett, hatékonyabb dózissal le legyen tudva a dolog!
Viszont ha ez a feltételezésem igaz, az azt is jelenti, hogy a vakcinagyártók (egy része) kartellezik. Mert ha lenne valódi verseny, akkor mindegyik cégnek érdeke lenne minél hamarabb kijönnie mindig a "friss" verzióval. De nem ezt látjuk sajnos, pedig örülnék, ha pl. a Pfizer meg a Moderna azon versenyezne, hogy melyikük dobja hamarabb piacra az omikron elleni oltásukat.
 
K

kamm

Guest
Csak azt nem értem, hogy akkor mire jó az oltás? Egy 72 éves volt kollégámat december végén temettük, három oltás után. Én ezek után a két kínaival egy kicsit fosok, habár most szilveszterkor egy olyan társaságban voltam, ahol két sunnyogó beteg is volt (hogy miért jöttek oda, azt az anyjuk pi@ája tudja) és még nincs semmi bajom. A testvérem egy októberi Jansennel kúrva szarul van már három napja. Ma kb. 10 mp tudtam vele beszélni.
Nézd, futunk a vírus után, de a 2 Pfizer meg a J&J booster után abban bízom, hogy továbbra sem lesz belőle nemhogy kórház, de max egy hét "együttlét" és annyi az omikronos kalandomnak. Sokkal jobban aggódom a gyerekeim (és meglepoen még az anyjuk miatt is), pláne jobban a szülők, testvérem, az ő családja stb, mint magam miatt.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 675
113
ennek itt lessz a vége nemsokára. az a lényeg hogy nehogy omikron elleni oltást vegyünk...
az omikront kell hagyni had szaporodjon... gyenge gyors lefojásával megadja a nyájimunitást... a veszélyeztetettek már a 3. oltást is felvették igy még enyhébb tünetekkel vészelik át... (esetleg már ismerjük a variánsok által annyira a vírust hogy mesterségesen is összetudnak tenni egy nagyon ragályos nagyon enyhe változatot.) aztán ha szükséges egy keményebb mutációval szemben azt szabadon lehet engedni vagy karcolni...( szarvasmarha himmlő mintájára.)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 675
113
nebassz most olvasom hogy rendeltünk az omikron elleni vakcinából majdnem 10 millót....
én már az eleje óta mondom hogy az omikron jó és nem veszáélyes erre leszopatjuk magunkat...
miért nem a delta ellen fejlesztett a qrva pfizer??? special...
minek az omnikron ellen? és miért kellett az utolsó pillanatba kivágni az ablakon egy valag pénzt? egy olyan mutánsra ami eddig a leggyengébb.... ráadásúl 10millo adagot majnem amikor az 5millio oltottért is már könyörögni kellett nem is olyan rég... faszom
tipiks magyar a végén baszni el
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
K

kamm

Guest
UJ amerikai rekord: egymillio fertozott egyetlen nap: :eek:

US reports global record of over 1m daily Covid cases


Mamta Badkar in New York, John Burn-Murdoch in London and Lauren Fedor in Washington 3 hours ago


Rapid spread of Omicron results in travel chaos amid confusion over isolation requirements

Travellers wait in line to check in for flights at the airport in Newark, New Jersey. The rapid spread of Omicron has resulted in thousands of cancellations © Bloomberg

The US has registered more than 1m Covid cases in a single day as the highly transmissible Omicron variant spreads rapidly throughout the country, alarming officials and dashing hopes of a return to normality at the start of 2022.

The 1.08m cases recorded on Monday is the highest daily tally since the start of the pandemic, according to data from Johns Hopkins University, although that number is skewed by a testing backlog from the new year holiday weekend.

Even with the backlog, the number of Covid-19 cases being reported in the US has been at record highs for several weeks, as Omicron has circulated throughout the population. On Monday, the seven-day rolling average of cases reached a record 469,919, according to the Financial Times data tracker, which is double the equivalent figure from a week earlier.

US president Joe Biden on Tuesday said vaccinated Americans should “be concerned about Omicron, but don’t be alarmed”, noting that it was “highly unlikely” vaccinated people would become “seriously ill” from the variant.

The president added, however, that unvaccinated people have “some reason to be alarmed”, and repeated his calls for adults and eligible children to take advantage of free jabs and booster shots.

“You will experience severe illness in many cases,” he warned the unvaccinated. “Some will die, needlessly die.”

Biden also said his administration would double its order of Pfizer’s medication to treat Covid-19 from 10m to 20m doses “to be delivered in the months ahead”.

“These pills are going to dramatically decrease hospitalisations and deaths from Covid-19,” the president said.

Case rates have more than doubled in the past week in 27 states, rising fourfold in North Carolina and Louisiana. The seven-day rolling average of cases per 100,000 people in Washington stood at 2,135, while in New Jersey and New York it stood at 1,929 and 1,820, respectively, according to the FT data tracker.

The deluge of cases has resulted in huge disruption to travel, as staffing shortages force airlines to cancel thousands of flights. It has also prompted some employers, including Wall Street’s biggest banks, to backtrack on plans for a return to the office in January.

Hospitalisations and deaths have not yet matched the peaks seen earlier in the pandemic, although there is always a one to two week lag between infections and progression to severe disease and death.

The seven-day rolling average for Covid-related deaths in the US stood at 1,243 on Monday, according to the FT data tracker, up 28 per cent over the past month but well below the peak of about 3,400 during last year’s winter surge.

There are 112,495 people in hospital with Covid and 20,927 of those are in ICU, according to federal data, higher than in recent months but below the peaks seen during the winter surge last year.

“The unvaccinated are taking up hospital rooms, and crowding emergency rooms and intensive care units,” Biden said. “That is displacing other people who need access to those hospitals.”

Federal, state and local officials in the US are still scrambling to adjust to the sharp rise in cases.

The Centers for Disease Control and Prevention last month cut the recommended isolation period for people who have Covid-19 to five days, from 10, as long as they were no longer symptomatic.

However, the agency received pushback from health experts for failing to outline its recommendations on whether a person must test negative before ending isolation.

Vivek Murthy, US surgeon-general, said on Tuesday that government health officials would clarify the shorter isolation time and testing requirements this week.

Americans have grown increasingly frustrated over the holiday period by a lack of access to at-home Covid tests and long queues in major cities for testing facilities.

Biden acknowledged the frustrations on Tuesday and said the government was “making improvements”, adding: “With more capacity for in-person tests, we should see waiting lines shorten and more appointments freed up.”
 
  • Hűha
  • Szomorú
Reactions: kétkedő and BJani
K

kamm

Guest
NY State átlépte a bűvös 10 ezer kórházi covidost megint - utoljára a teljes lockdown alatt, a leghalálosabb 2020 májusi hetekben volt ennyi kórházban.

 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
" We've got to reduce testing in low-risk situations. If you test everyone in the United States, you will find a virus particle in the nose of some fraction of Americans forever. … We can't go hunting for a problem that is a very mild or asymptomatic illness. "

 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 046
5 501
113
Sógorom tegnap volt teszten Veszprémben, mert napok óta nincs a toppon, hőemelkedés stb és ő is azt mondta rengetegen vártak tesztre...

Január első napjaiban szignifikánsan megnőtt azon betegek száma, akik légúti tünetekkel fordultak háziorvoshoz, ami azt mutatja, hogy a koronavírus negyedik és ötödik hulláma szinte teljesen összeért – nyilatkozta az InfoRádiónak Békássy Szabolcs országos kollegiális szakmai vezető háziorvos, a Háziorvosok Online Szervezetének elnöke.

A szakember szerint ennek hátterében a Dél-Afrikából eredő omikron-variáns gyors, robbanásszerű terjedését látja. Békássy Szabolcs hozzátette: a praxisok dolga a differenciált diagnosztika tekintetében is egyre nehezebb.

Azt is megjegyezte, hogy az oltásoknak köszönhetően az omikron tünetei sokkal enyhébbek, szinte náthaszerűek, a páciensek pedig torokfájásra panaszkodnak miatta. Békássy Szabolcs elmondta: azt látják, illetve a Nyugati-Európából jövő hírekből is azt tapasztalják, hogy az influenzajárvány is megérkezett.

 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 046
5 501
113
NY State átlépte a bűvös 10 ezer kórházi covidost megint - utoljára a teljes lockdown alatt, a leghalálosabb 2020 májusi hetekben volt ennyi kórházban.

Ott még a Delta van, hogy ennyi a kórházban kezelt, vagy az Omikron nagy számok törvénye alapján nőtt meg így?
 
K

kamm

Guest
" We've got to reduce testing in low-risk situations. If you test everyone in the United States, you will find a virus particle in the nose of some fraction of Americans forever. … We can't go hunting for a problem that is a very mild or asymptomatic illness. "

Hat, erdekes felvetes, de legkevesbe egy hasnyalmirigyrak-specialista sebeszre vagyok kivancsi, hogy o mit gondol rola...
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97
K

kamm

Guest
Ott még a Delta van, hogy ennyi a kórházban kezelt, vagy az Omikron nagy számok törvénye alapján nőtt meg így?
Ez mar 99% Omicron, a cikkek szerint... en nem egesz ket honapja tudtam le a Deltat, maris beleszaladtam ebbe (szerintem tutira a szilveszter esti, felig ures barlatogatasomon kaptam el, sehol nem jartam mashol, esetleg a gyerekek hoztak at az unnepek alatt.)