Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
Elősször is azt kellene tisztázni, hogy mi számít számottevőnek, másodszor pedig ha napfényes Brazil nyárban nem működött 95%-os hatékonysággal a
D-vitamin akkor szerinted nálunk ennek ellenére a jó erős nemzeti érzelmű nagy magyar nap kinyirta a covidot?

Hiába a napfény, idős embereknek akkor sem lesz elegendő a D-vitamin szintje, mert az életkorral lecsökken az ember szintetizáló képessége. Ezért pedig idősebb korban fokozottan hajlamosak lesznek a fertőzősékre, csontritkulásra és még megannyi más betegségre is. Izrael egyébként elég napsütötte hely, szerintem ebből a szempontból még jobban is áll, mint Brazília, mert ott még monszun időszak sincsen. Mégis gyakori a D-vitamin hiány.

"A tanulmány méréseit a járvány első két hulláma alatt végezték Izraelben, ahol ötből négy embernek alacsony a D-vitamin-szintje a kutatók szerint."


Ez egyébként különböző faktoroknak köszönhető. Egyrészt a már említett életkor, másrészt az emberek többsége 8-16ig csak dolgozik, méghozzá nem a napon, hanem az irodában.
Másrészt, ezt kevesen tudják, de a mindennapos fürdés sem tesz jót a D-vitamin hasznosulásának:

"A bőr felsőbb rétegeiben képződő D3-vitamin egy darabig a bőrön „ül”, majd 24-72 óra múlva beszívódik a véráramba. Kutatásokkal is igazolták, hogy a napozás utáni melegvizes, tusfürdővel végzett fürdés képes kioldani, ezért inkább egy gyors, hideg vagy langyos öblítés ajánlott a test nagy részére, csak a hajlatokra használjunk tisztálkodószert "


" jó erős nemzeti érzelmű nagy magyar nap kinyirta a covidot?"

A Napnak nincsenek érzelmei ( legalábbis a mostani tudásunk szerint), de lényegében igen, nyáron alig voltak esetek itthon. Ahogy a köznép szokta mondani, nyáron elment "szabadságra" a vírus.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
Szerinted eltúzod a dolgot, szerintem az volt a gond, hogy olyan dolgokat mondtak pl a nyajimmunitasról aminél nem vették figyelembe, hogy az új változatok már nem ugyanolyanok mint az eredeti vuhani vírus,magyarul azt mondták amit az emberek hallani akartak.....
Kevesen tudtak ellenállni a " tiz percig világhirünek lenni" jelenségnek.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
Szerinted eltúzod a dolgot, szerintem az volt a gond, hogy olyan dolgokat mondtak pl a nyajimmunitasról aminél nem vették figyelembe, hogy az új változatok már nem ugyanolyanok mint az eredeti vuhani vírus,magyarul azt mondták amit az emberek hallani akartak.....

Azt mondták, ami megfelelt az akkori tudásuknak. Merkely Béla szerint például nem is mutálódik a vírus. (egy időben legalábbis ezt mondta) Kár ebbe bármit is belelátni, a "szakemberek" gyakorlatilag sodródtak az eseményekkel.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Merkely Béla szerint például nem is mutálódik a vírus. (egy időben legalábbis ezt mondta)
Nem ezt mondta, csak néhány vírusrealista direkt félremagyarázta. :rolleyes:
Azt mondta, hogy nem úgy mutálódik, mint az influenza vírusa, vagyis nem kell minden szezonban lecserélni az oltást, és ebben igaza lett.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
Nem ezt mondta, csak néhány vírusrealista direkt félremagyarázta. :rolleyes:
Azt mondta, hogy nem úgy mutálódik, mint az influenza vírusa, vagyis nem kell minden szezonban lecserélni az oltást, és ebben igaza lett.

Khm. Később lehet ezt mondta már, de 2020 júniusában még ez volt az álláspontja:

"„Az influenzával szemben a Covid-19 el fog tűnni. Ez egy egyszeri történet lesz, mert nem történnek lényeges mutációk a vírusban. Az influenza esetében ez nincs így, ott folytonos a változás.” – Merkely Béla, 2020 június"

 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Khm. Később lehet ezt mondta már, de 2020 júniusában még ez volt az álláspontja:

"„Az influenzával szemben a Covid-19 el fog tűnni. Ez egy egyszeri történet lesz, mert nem történnek lényeges mutációk a vírusban. Az influenza esetében ez nincs így, ott folytonos a változás.” – Merkely Béla, 2020 június"

Kedves Mérleg, ha nem tudnád, templomban nem fingunk:rolleyes:!
Főleg hangosat;)!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Khm. Később lehet ezt mondta már, de 2020 júniusában még ez volt az álláspontja:

"„Az influenzával szemben a Covid-19 el fog tűnni. Ez egy egyszeri történet lesz, mert nem történnek lényeges mutációk a vírusban. Az influenza esetében ez nincs így, ott folytonos a változás.” – Merkely Béla, 2020 június"

Nana, ne magyarázd félre! Influenzánál minden évben egy újabb oltást kell gyártani, de itt még egyik variáns sem nullázta le az oltást. Az elégtelen átoltottságról nem Merkely tehet. Khmm...! :rolleyes:
 
W

Wilson

Guest
Hiába a napfény, idős embereknek akkor sem lesz elegendő a D-vitamin szintje, mert az életkorral lecsökken az ember szintetizáló képessége. Ezért pedig idősebb korban fokozottan hajlamosak lesznek a fertőzősékre, csontritkulásra és még megannyi más betegségre is. Izrael egyébként elég napsütötte hely, szerintem ebből a szempontból még jobban is áll, mint Brazília, mert ott még monszun időszak sincsen. Mégis gyakori a D-vitamin hiány.

"A tanulmány méréseit a járvány első két hulláma alatt végezték Izraelben, ahol ötből négy embernek alacsony a D-vitamin-szintje a kutatók szerint."


Ez egyébként különböző faktoroknak köszönhető. Egyrészt a már említett életkor, másrészt az emberek többsége 8-16ig csak dolgozik, méghozzá nem a napon, hanem az irodában.
Másrészt, ezt kevesen tudják, de a mindennapos fürdés sem tesz jót a D-vitamin hasznosulásának:

"A bőr felsőbb rétegeiben képződő D3-vitamin egy darabig a bőrön „ül”, majd 24-72 óra múlva beszívódik a véráramba. Kutatásokkal is igazolták, hogy a napozás utáni melegvizes, tusfürdővel végzett fürdés képes kioldani, ezért inkább egy gyors, hideg vagy langyos öblítés ajánlott a test nagy részére, csak a hajlatokra használjunk tisztálkodószert "


" jó erős nemzeti érzelmű nagy magyar nap kinyirta a covidot?"

A Napnak nincsenek érzelmei ( legalábbis a mostani tudásunk szerint), de lényegében igen, nyáron alig voltak esetek itthon. Ahogy a köznép szokta mondani, nyáron elment "szabadságra" a vírus.
Azt hiszem ezt a nap témát már egyszer kibeszeltuk....
Akkor is az volt a helyzet, hogy nem tudtad megmondani, hogy miért nem működött a D vitamin Brazíliában....:)
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
Nana, ne magyarázd félre! Influenzánál minden évben egy újabb oltást kell gyártani, de itt még egyik variáns sem nullázta le az oltást. Az elégtelen átoltottságról nem Merkely tehet. Khmm...! :rolleyes:

Khm. A kiindulópont az volt, hogy azt mondta, hogy nem mutálódik a vírus, nem pedig az, hogy a mutációk lenullázzák majd az oltások hatékonyságát.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
Azt hiszem ezt a nap témát már egyszer kibeszeltuk....
Akkor is az volt a helyzet, hogy nem tudtad megmondani, hogy miért nem működött a D vitamin Brazíliában....:)

??? Ne haragudj, de miért nem mindjárt Burkina Faso-t hozod fel példának? Emellett, én nem emlékszem, hogy megmérték volna a brazilok D-vitamin szintjét, azt viszont tudjuk, hogy Izraelben az előbb feltüntett források szerint ötből négy ember D-vitamin hiányos.

Emellett felhívnám azért a figyelmet arra is, hogy a D-vitamin nem az egyetlen faktor amiből meg lehet jósolni a betegség kimenetelét, de ettől még egy nagyon is fontos faktor, aminek a fontosságáról méltatlanul kevés szó esik. ( bár szerencsére egyre több)


"A Bar Ilan Egyetem és a Galileai Orvosi Központ kutatói szerint a vitaminnak olyan erős hatása van a betegség súlyosságára,

hogy életkoruk és D-vitamin-szintjük alapján meg tudják jósolni, mi történik a megfertőződött emberekkel."
 
W

Wilson

Guest
??? Ne haragudj, de miért nem mindjárt Burkina Faso-t hozod fel példának? Emellett, én nem emlékszem, hogy megmérték volna a brazilok D-vitamin szintjét, azt viszont tudjuk, hogy Izraelben az előbb feltüntett források szerint ötből négy ember D-vitamin hiányos.

Emellett felhívnám azért a figyelmet arra is, hogy a D-vitamin nem az egyetlen faktor amiből meg lehet jósolni a betegség kimenetelét, de ettől még egy nagyon is fontos faktor, aminek a fontosságáról méltatlanul kevés szó esik. ( bár szerencsére egyre több)


"A Bar Ilan Egyetem és a Galileai Orvosi Központ kutatói szerint a vitaminnak olyan erős hatása van a betegség súlyosságára,


Akkor neked is leírom, hogyan került elő ismét Brazília és a D vitamin....


"kétkedő said:

Ha nem is szünteti meg teljesen, de olyan 95%-ra visszaszorítja. Lásd az elmúlt nyarakat, amikor alig volt eset."
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
Akkor neked is leírom, hogyan került elő ismét Brazília és a D vitamin....

"kétkedő said:
Ha nem is szünteti meg teljesen, de olyan 95%-ra visszaszorítja. Lásd az elmúlt nyarakat, amikor alig volt eset."

Ez minden normális, polgári, demokratikus országban így van. Nem tudom, hogy 95%-kal, de az tény, hogy semelyik európai országban nem nyáron döntögetett halálozási csúcsokat a járvány. Az is tény, hogy Magyarországon eddig minden nyáron "elment" a járvány, és nincs okunk azt feltételezni, hogy a mostani nyár az más lesz. Miért Brazíliával, a favellák országával akarod ezt megcáfolni? Szerintem @kétkedő sem állítja, hogy csak és kizárólag a D-vitaminon múlik minden. Nyilván, ha valaki nyomorog, meg a szemétben él, akkor először a nyomorát lenne célszerű felszámolni.
Azt sem értem, hogy miért nem lehet ennek örülni? A D-vitamin egy filléres szer, bárki számára elérhető. (legalábbis a fejlett országokban) Miért akarjuk elvitatni, hogy a hatásosságát, amikor a vak is látja/tapasztalja?
Amióta szedem, azóta minimális tünetekkel kapom el a fertőző betegségeket is, és a covidot is majdhogynem tünetmentesen "vészeltem" át. ( csak a szaglás, ízlés ment el, külső szemlélő nem látott rajtam semmit sem, ha akartam volna akkor titokban is tarthattam volna)
Tehát a személyes tapasztalat igazolja az elméletet.
 
W

Wilson

Guest
Ez minden normális, polgári, demokratikus országban így van. Nem tudom, hogy 95%-kal, de az tény, hogy semelyik európai országban nem nyáron döntögetett halálozási csúcsokat a járvány. Az is tény, hogy Magyarországon eddig minden nyáron "elment" a járvány, és nincs okunk azt feltételezni, hogy a mostani nyár az más lesz. Miért Brazíliával, a favellák országával akarod ezt megcáfolni? Szerintem @kétkedő sem állítja, hogy csak és kizárólag a D-vitaminon múlik minden. Nyilván, ha valaki nyomorog, meg a szemétben él, akkor először a nyomorát lenne célszerű felszámolni.
Azt sem értem, hogy miért nem lehet ennek örülni? A D-vitamin egy filléres szer, bárki számára elérhető. (legalábbis a fejlett országokban) Miért akarjuk elvitatni, hogy a hatásosságát, amikor a vak is látja/tapasztalja?
Amióta szedem, azóta minimális tünetekkel kapom el a fertőző betegségeket is, és a covidot is majdhogynem tünetmentesen "vészeltem" át. ( csak a szaglás, ízlés ment el, külső szemlélő nem látott rajtam semmit sem, ha akartam volna akkor titokban is tarthattam volna)
Tehát a személyes tapasztalat igazolja az elméletet.
Azt áruld már el nekem miért véred kétkedő 95% hozzászólását?, És a nagy nyári elmélettől csak annyit, hogy 2021 nyarára nálunk és más európai országokban is erőteljesen beindult az oltás...
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 658
19 018
113
Ez csak egy magyarázat a sok közül! Olvassátok!
Amúgy meg a fene se tudja miért terjed gyorsabban hidegben vagy miért lassabban a nyári melegben! A Braziloknál azért sokat játszik a szegénység, a rossz eü ellátórendszer, a zsúfolt metropoliszok stb, stb....
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 054
5 551
113
Az ötödik hullám fele annyi áldozatot fog követelni, mint amennyit a negyedik hullámban láttunk - számolta ki Vattay Gábor, az ELTE TTK Komplex Rendszerek Fizikája Tanszék vezetője. A negyedik, delta hullám nagyjából 11 000 fővel, 41 000-re növelte volna a koronavírussal összefüggő áldozatok számát. Az ötödik, omikron hullám pedig ezt további kb. 5 500 fővel, 46 500-ra fogja növelni.

▾hirdetés
"Az előző hétvégén – korábbi várakozásunknak megfelelően – végre bekövetkezett az országos esetszámok tetőzése, és kedd óta a heti átlag esetszámok csökkenő tendenciát mutatnak" - írja Vattay Gábor, az ELTE TTK Komplex Rendszerek Fizikája Tanszék vezetője a Portfolio-nak küldött elemzésében. "A kilátások sem változtak, március első napjaira már levonul a járványhullám, hacsak egy újabb variáns ismét fel nem borítja a status quo-t" - vélekedik.
Most már elegendő adat gyűlt össze ahhoz, hogy megbecsüljük, hogy még mennyi áldozatot követelhet ez a hullám és felmérjük mennyivel "enyhébb" az omikron, mint az előző delta variáns volt. Szerinte
Ez azért is fontos, mert arra számíthatunk, hogy a következő években ősszel és télen hasonló nagyságú Covid-19 járványok még elő fognak fordulni. Érdemes tudni, hogy mire számíthatunk.

Az eseteknek egyelőre, csak nagyon durván becsülve, mintegy 6 ezreléke vezethet halálozáshoz, szemben a korábbi 2%-kal.

A kórházban ápoltaknak pedig naponta 1.9%-a hal meg, ami minden 50. embert jelenti. Vagyis, óriási a javulás az esetek kórházba kerülése és halálozása szempontjából, azonban a kórházba kerültek napi esélyei csak kis mértékben javultak.

A 10 nappal eltot esetszám görbe hat nap múlva tetőzik, ezért a következő hét során még növekedni fognak a napi halálozások.

A kórházak telítettségét eltolva 5 nappal ki is számíthatjuk, hogy heti átlag 90-et megközelítő értéken fog tetőzni a halálozás a jövő hétvégén. Ezért a jövő héten még nagy, egyes napokon 100-at meghaladó számokat is hallani fogunk - véli a járványmodellező.

A KÓRHÁZBAN ÁPOLTAK SZÁMA PEDIG MÁR CSAK A MOSTANI HÉTVÉGÉN EMELKEDIK ÉRDEMBEN, A JÖVŐ HÉT ELEJÉN TETŐZIK, ÉS VÉGIG 5000 KÖZELÉBEN MARAD.