Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 2361

Guest
Három hét kijárási tilalom kellene és nem tesztelgetni. Mivel csak az erőforrásokat pazarolnánk hiszen aki ma negativ az holnap vagy holnapután pozitív is lehet, teljessen értelmetlen.

egyetertek, de ...

ez a 3 het eroszakmentesen esetleg csak eszak koreaba lehet megcsinalni. nagyon megkerdojelehetoen meg a ruszkiknal es par azsiai orszagba.

a demokrata nyugaton, ahol mindenki full okos, es azt gondolja hogy a demokracia azt jelenti hogy azt csinalhat amit epp az agya kiad, ezt lehetetlen megcsinalni.

azert vagyok inkabb a korlatozott kijaras es teszteles hive, sajnos nem bizhatsz az emberekben akik kapnak utasitast hogy menyenek haza karantenbe es masnap a kocsmaba vagy vmi plazaban,botba stb talajak oket vagy eppen szetszaladnak mint az idotak olaszorszagban
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
"Orbánnak nem elég a veszélyhelyzet 90 napos meghosszabbítása, az ellenzék időkorlát nélkül viszont nem szavazza meg a javaslatot, így egy hetet csúszik a döntés. Így csütörtökön lejárhat a rendkívüli jogrend." Mi a tökért nem elég neki most a három hónap? Ő nem kompromisszumképes...
Na ez már politika, csak vissza dobta a labdát.
 
  • Tetszik
Reactions: csibeszke

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
4 Mi Hazánk-os képviselő maradt meg felelős ellenzékinek!
..
https://www.parlament.hu/web/guest/szavazasok-adott-idoszakban?p_p_id=hu_parlament_cms_pair_portlet_PairProxy_INSTANCE_9xd2Wc9jP4z8&p_p_lifecycle=1&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_auth=smorX7c5&_hu_parlament_cms_pair_portlet_PairProxy_INSTANCE_9xd2Wc9jP4z8_pairAction=/internet/cplsql/ogy_szav.szav_lap_egy?p_szavdatum=2020.03.23.16:31:52&p_szavkepv=I&p_szavkpvcsop=I&p_ckl=41&p_cms=I&p_osszefuz=
..
img_3989-scaled.jpg

További részletek a szavzásról és a további menetrendről:
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...navirus-torveny-rendkivuli-targyalasat-421434
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
egyetertek, de ...

ez a 3 het eroszakmentesen esetleg csak eszak koreaba lehet megcsinalni. nagyon megkerdojelehetoen meg a ruszkiknal es par azsiai orszagba.

a demokrata nyugaton, ahol mindenki full okos, es azt gondolja hogy a demokracia azt jelenti hogy azt csinalhat amit epp az agya kiad, ezt lehetetlen megcsinalni.

azert vagyok inkabb a korlatozott kijaras es teszteles hive, sajnos nem bizhatsz az emberekben akik kapnak utasitast hogy menyenek haza karantenbe es masnap a kocsmaba vagy vmi plazaban,botba stb talajak oket vagy eppen szetszaladnak mint az idotak olaszorszagban
Szerintem be fogják vezetni itt is a kijárási tilalmat.
 
B

b4l4g3

Guest
fogd mar fel azzal a huzzattal a ket fulled kozott hogy en nem csak magyarorszagrol irok hanem altalaban. olvasod h mit irok mielott lekretenezel?

mi a tokom?

nem szabad megkerdojelezni egy kormany donteset?


latom, amerika,iran, olasz, svajc, spanyol stb kormany f@sza kis huzasokat produkal... fel kell alni es tapsolni nekuk...
qrvára félreértesz... nem tapsolok én egy politikusnak se, de ilyen helyzetben nem okoskodhatsz, mert azzal csak a káoszt erősíted. Azt képzeled hogy mindent átlátsz, de nem látsz te lószart se. Csinálni kell amit mondanak és kész, ők a választott vezetők. Azzal, hogy csináljátok a hangulatkeltést itt is, meg ott is semmi nem lesz jobb.
Részemről téma lezárva.
 
  • Tetszik
Reactions: vendeg2

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 282
68 310
113
le emelem a kalapom elottuk...egyetlen orszag a vilagon ami full komolyan alt hozza a problemahoz...

de ezzel van egy nagyon nagy problemam, nalunk 300.000 ember (vucic elnok szerint) jott be az orszagba az utolso 20 napba, ha itt is megvan a 10% beteg akor megszivtuk rendesen. Nem csak mi, ha jol tudom, nektek is ott magyarba hazajott sok ember aki kulfoldon dolgozot..

nagyon remelem hogy megint tulzott a elnok a szamokkal h dramaibb legyen e felepese.
Tobb szazezer ember vs 1500 nem ugyanaz a szitu. Rajtunk atment a roman, az ex jugo, a bolgar, torok, ukran. Meg norvegiabol is pucolnak haza a jo oreg romaniaba a ciganyok. En baxtam volna visszaengedni ide barkit is.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Tobb szazezer ember vs 1500 nem ugyanaz a szitu. Rajtunk atment a roman, az ex jugo, a bolgar, torok, ukran. Meg norvegiabol is pucolnak haza a jo oreg romaniaba a ciganyok. En baxtam volna visszaengedni ide barkit is.

És mennek most is, mert bár más a tranzitforgalom, de ugyanúgy jönnek-mennek a különböző nemzetiségek át az országon.
Olyan most a fórum amúgy mintha a 444,index cikkek alatti kommentbrigád ideköltözött volna.
Egyébként én se értek egyet azzal, hogy 90 napon túli engedmény kellene a kormánynak a veszélyhelyzethez. Van idejük, üljenek össze aztán annyi. Nem tudom minek kell ezen ennyit rugózni. Két hete senki nem gondolta szerintem, hogy az lesz itt most ami. 90 nap múlva ki tudná megmondani?
 
  • Tetszik
Reactions: bejczi

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 806
113
A Mi Hazánk és Volner megszavazta.

Ezen felul volt 9 ellenzéki képviselő aki nem szavazott. Ez egy féligen volt, mert ha többen így tesznek, akkor megvan a szavazók 4/5-e és átmegy a javaslat.
5 Jobbikos, köztük Sneider, Balczó, Z Kárpát, Szilágyi, 2MSZP-s és 2 LMP-és.

Ők valszeg a fundementalista Hadházy félék előtt elvágták magukat és nem kapnak 22-ben jó ellenzéki helyeket.
Karácsony szóban támigatta, de....
https://www.parlament.hu/web/guest/...&p_szavkpvcsop=I&p_ckl=41&p_cms=I&p_osszefuz=

6 nap múlva meg lesz szavazva, mert 2/3-ad úgy elég lesz. Ez most egy elvesztegetett hét. Ezért sem értem az ellenzéket. Nem nyomtak volna gombot, jelzik vannak fenntartásaik, de hagynák a kormányt belátása szerint cselekedni, így felvarrták magukra a hazaáruló bélyeget.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 705
113
A Mi Hazánk és Volner megszavazta.

Ezen felul volt 9 ellenzéki képviselő aki nem szavazott. Ez egy féligen volt, mert ha többen így tesznek, akkor megvan a szavazók 4/5-e és átmegy a javaslat.
5 Jobbikos, köztük Sneider, Balczó, Z Kárpát, Szilágyi, 2MSZP-s és 2 LMP-és.

Ők valszeg a fundementalista Hadházy félék előtt elvágták magukat és nem kapnak 22-ben jó ellenzéki helyeket.
Karácsony szóban támigatta, de....
https://www.parlament.hu/web/guest/szavazasok-adott-idoszakban?p_p_id=hu_parlament_cms_pair_portlet_PairProxy_INSTANCE_9xd2Wc9jP4z8&p_p_lifecycle=1&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_auth=smorX7c5&_hu_parlament_cms_pair_portlet_PairProxy_INSTANCE_9xd2Wc9jP4z8_pairAction=/internet/cplsql/ogy_szav.szav_lap_egy?p_szavdatum=2020.03.23.16:31:52&p_szavkepv=I&p_szavkpvcsop=I&p_ckl=41&p_cms=I&p_osszefuz=

6 nap múlva meg lesz szavazva, mert 2/3-ad úgy elég lesz. Ez most egy elvesztegetett hét. Ezért sem értem az ellenzéket. Nem nyomtak volna gombot, jelzik vannak fenntartásaik, de hagynák a kormányt belátása szerint cselekedni, így felvarrták magukra a hazaáruló bélyeget.

Egészen elképesztő, hogy a Momentum csak parlamenten kívülről (sem) tud belepofázni a dolgokba. Nemrég Fegyőr, most meg Donáth nyilatkozott egy olyat. Igaza volt annak, aki szerint az ellenzék megszavazta volna, de a Soros hálózat beintett.

Remélem, az első intézkedés az lesz, hogy ezt a hálózatot felszámolják.