Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 881
91 445
113
Mai portya.
4 millió maszk
több mint 400 ezer védőruházat
100 ezer védőszemüveg
30 ezer pár kesztyű
több mint 6 ezer arcvédő plexi

Kínában fejlesztett, ígéretesnek tartott gyógyszerek is érkeztek Kínából Magyarországra
400.000 darab 10.000 beteg ellátaására elég.
Eddig csak 4 ország kapott Kínától.


Asszem arra keszülhetünk, hogy a Bp - Belgrád vasútvonal után a Bp. - Zágráb / Bukarestet is fel kell újítani.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
Nem nézek tévét, nincs M1, de RTL faktor sem. Az ipar minden évben számol 4-6 hét leállással, csak kivétlesen jó években nem. A kereskedelmi szektor megosztott. Van olyan szereplő akinél volt egy karácsonyi vásárlási bumm, nem véletlen toborozrak plusz embereket, volt aki szintén leállt. De a kereskedelmi szektor gyorsan vissza tud állni. Ha nem is rekordokra, de egy normál ügymenetre.
Látom nem vágod.... Nem lesz hova visszaàllni!!! Ha ez lemegy mondjuk nyárra szerinted az lesz az emberek első dolga hogy rohannak a szalonokba új autoert amit hitelre vesznek?? Gondolkodj már egy kicsit!! Nem lesz kinek autót gyártani!! És ezt már minden szereplő tisztán látja, lásd még te is!! Nincs gyártás, nincs munka, nem kell munkaerő.... Nincs munka nincs pénz... Nincs pénz szar világ van... Ha egy AUDI leall mint most szerinted mennyi beszallitotol függ az újraindulas?? Több 100 de lehet ezer... Nem lehet belokni egy ekkora gepezetet napról Napra. A tervezett leállás meg ne keverd már ide annak közé nincs ehhez. Itt keresleti oldalon dől össze minden, hova gyártanak a mezőre dísznek??
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 881
91 445
113
Látom nem vágod.... Nem lesz hova visszaàllni!!! Ha ez lemegy mondjuk nyárra szerinted az lesz az emberek első dolga hogy rohannak a szalonokba új autoert amit hitelre vesznek?? Gondolkodj már egy kicsit!! Nem lesz kinek autót gyártani!! És ezt már minden szereplő tisztán látja, lásd még te is!! Nincs gyártás, nincs munka, nem kell munkaerő.... Nincs munka nincs pénz... Nincs pénz szar világ van... Ha egy AUDI leall mint most szerinted mennyi beszallitotol függ az újraindulas?? Több 100 de lehet ezer... Nem lehet belokni egy ekkora gepezetet napról Napra. A tervezett leállás meg ne keverd már ide annak közé nincs ehhez. Itt keresleti oldalon dől össze minden, hova gyártanak a mezőre dísznek??
Lesz visszaesés ez nem kérdés. Én a Suzukit jobban félteném az Audinál, kevésbé pénzes a célközönség. Ezt a 2008-as válság is megmutatta. Csökkentett kapával egyébként az Audi jövő héttől fokozatosan indul. Ázsia ugyanis éledezik. (motor, lemezalkatrészek)
A tervezett leállást csak azért emlitettem, mert az utóbbi 2 hét bár kuka, de tragikus még!!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 098
26 705
113
És mennyivel lesz jobb neked, ha tudod, hogy Békés megyében mennyi a fertőzöttek átlagéletkora?
Miközben a valós fertőzöttek számáról halvány lila fingunk sincs! Milyen statisztikát akarsz gyártani?
Annyiban, hogy tudom, hogy mennyire súlyos a helyzet a környékemen és ami ennél is fontosabb: a kormányzat az én pénzemből működik, ezért kutya kötelessége engem tájékoztatnia.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 098
26 705
113
És mennyivel lesz jobb neked, ha tudod, hogy Békés megyében mennyi a fertőzöttek átlagéletkora?
Miközben a valós fertőzöttek számáról halvány lila fingunk sincs! Milyen statisztikát akarsz gyártani?
Annyiban, hogy tudom, hogy mennyire súlyos a helyzet a környékemen és ami ennél is fontosabb: a kormányzat az én pénzemből működik, ezért kutya kötelessége engem tájékoztatnia.
Szerencsére a kormány is így gondolja:
Joga van tudni az embereknek, kik a fő veszélyeztetettek
Folyamatosan változik a járványügyi helyzet Magyarországon, ehhez igazítják a járványügyi adatközlést. Fontos tudni, hogy hogyan, hol terjed a vírus, és hogy milyen betegségek jelentenek kiemelt kockázatot a betegség szempontjából, ezért döntöttek úgy, hogy ezeket az információkat is közlik. Később így tehát tovább változhat az adatközlés rendszere. Mindenhol jelen van a vírus, emlékeztetett Szentkirályi Alexandra.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 381
7 878
113
Lesz visszaesés ez nem kérdés. Én a Suzukit jobban félteném az Audinál, kevésbé pénzes a célközönség. Ezt a 2008-as válság is megmutatta. Csökkentett kapával egyébként az Audi jövő héttől fokozatosan indul. Ázsia ugyanis éledezik. (motor, lemezalkatrészek)
A tervezett leállást csak azért emlitettem, mert az utóbbi 2 hét bár kuka, de tragikus még!!
Jelenleg amit gyártunk 21-22 colos full prémium kategoriás abroncsokat (egyébként csak pár db gyár gyárt ilyen kategoriájú abroncsot a világon) nos mivel a keleti gyárak kína, korea, stb csak részben álltak le és luxusra igény van :) igaz kisebb mértékben így ha kisebb kapacítással de termelünk még. Keletre :) az más kérdés hogy hogy fog oda kerülni. Az legyen a legkisebb gond.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 659
55 331
113
Vezetöi törzs sajtótâjèkoztatója:
Mindenkit szerettel köszöntök. Engedjèk meg, hogy elsönek átadjam a szót tisztiföorvos asszonynak, hogy elaltassa önöket mire jönnek a kellemetle hírek. :) :)
(Gyengèbbek kedvéért: humorosnak szántam )
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 469
23 996
113
Autóipari beszállítókról annyit, hogy minimumon pörögnek, több rotáció, kicsivel kevesebb pénz az átlag melósnak, tmk megy ezerrel.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 659
55 331
113
Lesz visszaesés ez nem kérdés. Én a Suzukit jobban félteném az Audinál, kevésbé pénzes a célközönség. Ezt a 2008-as válság is megmutatta. Csökkentett kapával egyébként az Audi jövő héttől fokozatosan indul. Ázsia ugyanis éledezik. (motor, lemezalkatrészek)
A tervezett leállást csak azért emlitettem, mert az utóbbi 2 hét bár kuka, de tragikus még!!

Adomânyzok egy " nem"-et.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 415
113
Annyiban, hogy tudom, hogy mennyire súlyos a helyzet a környékemen és ami ennél is fontosabb: a kormányzat az én pénzemből működik, ezért kutya kötelessége engem tájékoztatnia.
A nagy lóbránert!
Te kinek képzeled magad? :eek::D
A megyénkénti kor és nemek szerinti kimutatás miben járul hozzá az irányú tudásszomjadhoz, hogy "mennyire súlyos a helyzet"? Onnantól nem mész 30 éves nők közelébe? Vagy a 42 éves vízvezeték szerelők innentől tabuk számodra?
Segítek. Szinte biztos, hogy ha lemész a hiperbe, lesz fertőzőtt az üzletben. Vagy járt már ott az elmúlt 1-2 napban.
Ha meg cikket akarsz belőle írni, arra ott a közérdekű adatigénylés. Nem vagyok híve hogy pénzt fizetessenek ilyenért, de esetedben remélem jó sok pénzt legombolnak rólad, ha erre adod a fejed!
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 881
91 445
113
Kormányinfó / járványválságkezelés

Eddig 380 milliárd ment el a védekezésre, a kassza felulről nyitott.

1345 milliárd forintot csoportosítanak át. Illetve extra pénzt szednek be, nem utalnak el innen:
  • párttámogatások 50%-a 1,2 mrd
  • Multinacionális kereskedelmi láncok 36mrd
  • bankok 55mrd különadó
  • önkormányzatok 34mrd (gépjárműadó)
Az intézkedések nem visszamenőleges hatályúak.

járvány elleni védekezési alap 663milliard
Ebben van:
  • az eddigi védekezési 378milliárd
  • az egészségügyi szakdolgozók és a védőnők 20%-os béremelése 80 mrd
  • 500.000ft-os egészségügyi bérkiegészítés 70 milliárd (minden eü. Dolgozó megkapja, a technikai személyzet is)
A gazdaság újraindításához szükséges alap 1345 milliárd. Ebből:
  • 922milliárd minisztériumoktól átcsoportosítás
  • 423 milliárd a foglalkoztatási alapból
Felhasználásáról a hétvégén döntenek.

30.000 új munkanélküli, kb napi 4.000.
Gyed és gyes jogosultságok meghosszabbítása a veszélyhelyzet végéig.

Európai uniós alap felállítását is tervezi, ebben fogja feltüntetni az EU felől érkezett forrásokat, ami a járvány miatt jön Mo-ra. . Eddig 0 Ft van benne.
EU támogatás eddig: A nekünk, mindettől függetlenül járó forrásokhoz könnyebben fogunk tudni hozzáférni.

85 eü. Dolgozó kapta el eddig, a valós megbetegedések száma pedig az igazolt betegek 10-20 szorosa.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
Lesz visszaesés ez nem kérdés. Én a Suzukit jobban félteném az Audinál, kevésbé pénzes a célközönség. Ezt a 2008-as válság is megmutatta. Csökkentett kapával egyébként az Audi jövő héttől fokozatosan indul. Ázsia ugyanis éledezik. (motor, lemezalkatrészek)
A tervezett leállást csak azért emlitettem, mert az utóbbi 2 hét bár kuka, de tragikus még!!
3500 autóra van elő megrendelesuk amit le gyártanak... És ennyi... Majd pár hét múlva vedd elő amit írtam... Az összes német autogyar óriási hiteleket vesz fel mert nem látnak csak remélnek... Én ebben szkeptikus vagyok ki mondta pl hogy Kína tulvan a járványok?? Előbb vagy utóbb ezt a totális shutdownt meg fogják szüntetni járvány ide vagy oda mert egyik államnak sincs annyi pénze hogy ezt finanszírozza...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 098
26 705
113
Kormányinfó / járványválságkezelés

Eddig 380 milliárd ment el a védekezésre, a kassza felulről nyitott.

1345 milliárd forintot csoportosítanak át. Illetve extra pénzt szednek be, nem utalnak el innen:
  • párttámogatások 50%-a 1,2 mrd
  • Multinacionális kereskedelmi láncok 36mrd
  • bankok 55mrd különadó
  • önkormányzatok 34mrd (gépjárműadó)
Az intézkedések nem visszamenőleges hatályúak.

járvány elleni védekezési alap 663milliard
Ebben van:
  • az eddigi védekezési 378milliárd
  • az egészségügyi szakdolgozók és a védőnők 20%-os béremelése 80 mrd
  • 500.000ft-os egészségügyi bérkiegészítés 70 milliárd (minden eü. Dolgozó megkapja, a technikai személyzet is)
A gazdaság újraindításához szükséges alap 1345 milliárd. Ebből:
  • 922milliárd minisztériumoktól átcsoportosítás
  • 423 milliárd a foglalkoztatási alapból
Felhasználásáról a hétvégén döntenek.

30.000 új munkanélküli, kb napi 4.000.
Gyed és gyes jogosultságok meghosszabbítása a veszélyhelyzet végéig.

Európai uniós alap felállítását is tervezi, ebben fogja feltüntetni az EU felől érkezett forrásokat, ami a járvány miatt jön Mo-ra. . Eddig 0 Ft van benne.
EU támogatás eddig: A nekünk, mindettől függetlenül járó forrásokhoz könnyebben fogunk tudni hozzáférni.

85 eü. Dolgozó kapta el eddig, a valós megbetegedések száma pedig az igazolt betegek 10-20 szorosa.
Ez eddig azért néz ki jól, mert a rendkívüli kiadásokat alapvetően nem tartalékok felélésével, hanem rendkívüli bevételek mozgósításával akarják előteremteni! Pont erről írtam feljebb, hogy az év vége felé, a jövő év elején lesz szüskégünk minden tartalékunkra a túléléshez és újrainduláshoz, jelenleg nem pazarolhatjuk azokat!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 415
113
Szerencsére a kormány is így gondolja:
Joga van tudni az embereknek, kik a fő veszélyeztetettek
Folyamatosan változik a járványügyi helyzet Magyarországon, ehhez igazítják a járványügyi adatközlést. Fontos tudni, hogy hogyan, hol terjed a vírus, és hogy milyen betegségek jelentenek kiemelt kockázatot a betegség szempontjából, ezért döntöttek úgy, hogy ezeket az információkat is közlik. Később így tehát tovább változhat az adatközlés rendszere. Mindenhol jelen van a vírus, emlékeztetett Szentkirályi Alexandra.
A megyénkénti eloszlás már most is nyilvános.
Továbbra sem értem, hogy mi a frászt akarsz a nemi és kor szerinti elosztástól!
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
Kormányinfó / járványválságkezelés

Eddig 380 milliárd ment el a védekezésre, a kassza felulről nyitott.

1345 milliárd forintot csoportosítanak át. Illetve extra pénzt szednek be, nem utalnak el innen:
  • párttámogatások 50%-a 1,2 mrd
  • Multinacionális kereskedelmi láncok 36mrd
  • bankok 55mrd különadó
  • önkormányzatok 34mrd (gépjárműadó)
Az intézkedések nem visszamenőleges hatályúak.

járvány elleni védekezési alap 663milliard
Ebben van:
  • az eddigi védekezési 378milliárd
  • az egészségügyi szakdolgozók és a védőnők 20%-os béremelése 80 mrd
  • 500.000ft-os egészségügyi bérkiegészítés 70 milliárd (minden eü. Dolgozó megkapja, a technikai személyzet is)
A gazdaság újraindításához szükséges alap 1345 milliárd. Ebből:
  • 922milliárd minisztériumoktól átcsoportosítás
  • 423 milliárd a foglalkoztatási alapból
Felhasználásáról a hétvégén döntenek.

30.000 új munkanélküli, kb napi 4.000.
Gyed és gyes jogosultságok meghosszabbítása a veszélyhelyzet végéig.

Európai uniós alap felállítását is tervezi, ebben fogja feltüntetni az EU felől érkezett forrásokat, ami a járvány miatt jön Mo-ra. . Eddig 0 Ft van benne.
EU támogatás eddig: A nekünk, mindettől függetlenül járó forrásokhoz könnyebben fogunk tudni hozzáférni.

85 eü. Dolgozó kapta el eddig, a valós megbetegedések száma pedig az igazolt betegek 10-20 szorosa.
Te itt beragadt valami lemez. 30.000 munkanélküli volt egy hete is.... Ha napi 4000 az azóta van vagy a duplája is. De szerintem egy nullát hozzadobhatna mert szinte mindenhol rúgnak ki embereket és zsebbe fizetik hogy ne kelljen a baszott ágy járulékot is fizetni utánuk!! Ezt pl miért is nem engedik el végre?? Ne kelljen járulékot fizetni a munkaadoknak.. Ezt valaki magyarázza el nekem plíz... Meg azt is hogy az EU dolgozok miért csak nyáron kapják meg a belengetett 500e prémiumot?? Addig mi fogja bennük tartani a lelket?? Azonnal!! Ez lenne valami...