Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Ha nagy lesz a fertőzés szám akkor simán elképzelhető.

Szerencse, hogy ez a két vírus annyira távol van genetikailag, hogy elenyésző a természetes úton való ilyesfajta mutáció.

Egy olyan vírus az emberiség 30-70%-ával végezne ha nem zárnak le mindent hermetikusan, és a legrosszabb tulajdonságok ötvöződnének. Na az apokaliptikus lenne.
De szerencsére erre kevesebb az esély mint hogy 20x megnyerd egymás után az 5-ös lottót.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113




A koreai eset jól példázza a maszkviselés fontosságát, és azt is, hogy miért nem érdemes járvány idején beülni egy kávézóba, a légkondi alá. Az új korlátozások miatt most hordhatják a maszkot kültéren, beltéren.
EGY NŐ 56 EMBERT FERTŐZÖTT MEG A STARBUCKSBAN, DE A MASZKOT VISELŐ DOLGOZÓK MEGÚSZTÁK AZ ESETET

Holland és belga tudósok a koronavírus-újrafertőződés újabb eseteit mutatták be kedden, egy nappal az után, hogy a Hongkongi Egyetem kutatói tanulmányban ismertették az első dokumetált ilyen esetet.
Hollandiában és Belgiumban is újrafertőződtek gyógyult koronavírusosok
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 516
93 751
113




A koreai eset jól példázza a maszkviselés fontosságát, és azt is, hogy miért nem érdemes járvány idején beülni egy kávézóba, a légkondi alá. Az új korlátozások miatt most hordhatják a maszkot kültéren, beltéren.
EGY NŐ 56 EMBERT FERTŐZÖTT MEG A STARBUCKSBAN, DE A MASZKOT VISELŐ DOLGOZÓK MEGÚSZTÁK AZ ESETET

Holland és belga tudósok a koronavírus-újrafertőződés újabb eseteit mutatták be kedden, egy nappal az után, hogy a Hongkongi Egyetem kutatói tanulmányban ismertették az első dokumetált ilyen esetet.
Hollandiában és Belgiumban is újrafertőződtek gyógyult koronavírusosok
Fura nekem ez a gyors újrafertőződés. Nem lehet, hogy ki sem gyógyultak belőle?
Itthon is van 2 hasonló eset.

Két magyar gyógyult betegről kiderült, hogy ismét koronavírusos lett
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...kiderult-hogy-ismet-koronavirusos-lett-446048
Gyógyult? Vagy csak gyógyultnak gondolt???
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Fura nekem ez a gyors újrafertőződés. Nem lehet, hogy ki sem gyógyultak belőle?
Itthon is van 2 hasonló eset.

Két magyar gyógyult betegről kiderült, hogy ismét koronavírusos lett
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...kiderult-hogy-ismet-koronavirusos-lett-446048
Gyógyult? Vagy csak gyógyultnak gondolt???

Nézd, már eltelt bő 1/2 év, és az adatokból az a nemzetközi konszenzus kezd körvonalazódni, hogy ha átesel a SARS-CoV-2 fertőzésen, akkor a kialakult immunitásod kb. 3-4 hónapig tart, utána ismét megfertőződhetsz. Nincs itt semmi gyanús, és ez az általános jellemzője a koronavírusoknak, hogy nem alakul ki a fertőzés után tartós immunitás. Ezért is szólnak az előzetes hírek arról, hogy a vakcinák is az influenzaoltásokhoz hasonlóan, csak időszakos védelmet fognak biztosítani, és 9-12 havonta ismét oltani kell aki már megkapta a védőoltást.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 516
93 751
113
koronavirus1-392530.jpg
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 516
93 751
113
Nézd, már eltelt bő 1/2 év, és az adatokból az a nemzetközi konszenzus kezd körvonalazódni, hogy ha átesel a SARS-CoV-2 fertőzésen, akkor a kialakult immunitásod kb. 3-4 hónapig tart, utána ismét megfertőződhetsz. Nincs itt semmi gyanús, és ez az általános jellemzője a koronavírusoknak, hogy nem alakul ki a fertőzés után tartós immunitás. Ezért is szólnak az előzetes hírek arról, hogy a vakcinák is az influenzaoltásokhoz hasonlóan, csak időszakos védelmet fognak biztosítani, és 9-12 havonta ismét oltani kell aki már megkapta.
Én meg abban látom a gondot, hogy sok beteget 14 nap karantén után, otthon és külföldön is tünetmentesen teszt nélkül gyógyultnak nyilvanitanak egy xar WHO protokoll szerint. Legalábbis ugy tudom, igy is működik. Nem csak negativ PCR teszttel leszel gyógyult.
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Aki szerint mindenki alucsákós konteóhívő aki egyáltalán átgondolja a tömegmédiából érkező infókat, az ne olvasson tovább.

A konteókról az a véleményem, hogy míg a középkorban a titkos társaságok és megegyezések korlátozták a nyilvánosságot, ma majdnem minden info hozzáférhető, ezért a titkosítasra inkább a híreltérítés alkalmas, azaz álhírekkel, illetve ezek dömpingjével dúsítani a köztudatot, amelyben kibogozhatatlanná válnak a valós okok, valamint meseszerű ostobaságok az igazsággal való együtt emlegetésével diszkreditálni minden önálló véleményalkotást.
Ezen kívül, mintha mindig csak két választás lehetne, mint ütés előtt a kérdés: fej vagy gyomor?
Harmadik lehetőség nincs. Kommunizmus vagy kapitizmus, jobb vagy baloldal, felekezeti vallás vagy ateizmus, kelet vagy nyugat, demokrata vagy konzervativ, oltásellenes vagy birka, nacionalista vagy kozmopolita, maszkviselő vagy nemviselő stb.

Magamról sem gondolom, hogy birtoklom az igazságot, kérdőjeleim vannak, de abból sok.

A molekuláris nanotechnológia teljesen tényszerű fejlettsége, és a gazdasági érdekek átívelése az országhatárokon, kérdésessé tesz számomra minden, a vírus eredetét, fertőzőképességét, mortalitását, szövődményeit és a várható oltások mögötti valós célokat. Most ugye az akár pár héttel ezelőtti infokkal ellentétben, az a közmegegyezés, illetve hivatalos álláspont nyugaton, hogy visszafertőződés lehetséges, és a maszk nem csak másokat véd, hanem a viselőjét is, lásd Starbucks eset, valamint a terjedés nem függ évszaktól.

Egyáltalán nem tartom science fictionnek azt, hogy a statisztikai adatokat politikai-gazdasági megfontolások szerint manipulálják és azt sem, hogy a lakosság helyhez kötésének a közegézségügyin kívül stratégiai okai is lehetnek, és azt sem, hogy egy unortodox világháborúban, szankciók, proxiháborúk, dezinformáció, felforgatás és mindenre kiterjedő megfigyelés mellett biológiai eszközök is bevetésre kerülnek. A probléma abban van, hogy gondolkodni nehezebb, mint azonnal és érzelmi alapon állást foglalni.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Ha Karanten lessz osszel/tavasszal. Akkor azt mint csinaltak elsonek kizarolag az oregekre kell kiterjeszteni... Kijarasi tilalmukkal stb... Szigorubban mint elotte... Ingyen tv csatornakkal.../+a leszazalekoltakat is idevennem legalabbis egyreszuket./
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Az a lenyeg hogy ha lehet ne menjuk bele a sok halott oreg dologba.
Bar gazdasagilag rovidtavon megeri merrt az orokseg megporgeti a gazdasagot./svedorszag./ hosszutavon is haszonnal kecsektet kevesebb nyugdij kifizetes.
De tarsadalmilag szetcsap... Figyeljetek meg a sikeres embtulnyomo tobsege a nagyszuleivel dedszuleivel szoros kapcsolatban allt... Pszihologia akik nem ismertek nagyszuleik deszuleik vagy nem altak idosebb rokonnal kapcsolatban gyerekkorukban sok mimdent nem kaptak meg amire szellemi es lelki fejlodesukhoz szukseges lett volna.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and Leonidas

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Az idosek szerepe a tarsadalomba foleg a gyerekekre gyakorolt hatasa hihetetlen nagy mertekben jarul hoza az egyedfejlodeshez. /az ilyen emberek altalaba kevesbe szemetek./

Gomdoljatok bele ha nem hiszitek... Vegyetek sorra a kozellebbi ismeroseiteket es rajottok.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 516
93 751
113
Ha Karanten lessz osszel/tavasszal. Akkor azt mint csinaltak elsonek kizarolag az oregekre kell kiterjeszteni... Kijarasi tilalmukkal stb... Szigorubban mint elotte... Ingyen tv csatornakkal.../+a leszazalekoltakat is idevennem legalabbis egyreszuket./
Igazából nincs más lehetőség a gazdaság miatt. Igy is mkinek nő az államadóssága, mert lecsökkent a termelés. Elvileg a kórházak felkészítve, maszkból betankolva, mehet a menet. Sztem csúnya dolgok lehehetnek, ott ahol a kórházakban elszabadul vagy öregek közt.
Sajnos azt kell mondanom, mi nem vesszük olyan komolyan mint a németek. Sem a tarsadalom, sem a cégek, sem az állam. Ennek ellenére lehet mákunk mint tavasszal, mert senki csapja be magát. Nem a magyar intézkedések, nem a magyar társadalom volt olyan fasza, talán a BCG oltás. De lehet senki sem tudja...
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 439
113
Ha Karanten lessz osszel/tavasszal. Akkor azt mint csinaltak elsonek kizarolag az oregekre kell kiterjeszteni... Kijarasi tilalmukkal stb... Szigorubban mint elotte... Ingyen tv csatornakkal.../+a leszazalekoltakat is idevennem legalabbis egyreszuket./
Miért csak velük? Azért a fiatalabbak is elég csúnya tüneteket mutattak. Ok az arányszámokat tekintve jóval kevesebbnek lett komoly baja, de attól még volt. Plusz azért az is előfordulhat, hogy egy olyan közegben ahol fiatalabb korosztály lesz aktív fertőzött, mutálódik a vírus, adott esetben agresszívabbá válik.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Miért csak velük? Azért a fiatalabbak is elég csúnya tüneteket mutattak. Ok az arányszámokat tekintve jóval kevesebbnek lett komoly baja, de attól még volt. Plusz azért az is előfordulhat, hogy egy olyan közegben ahol fiatalabb korosztály lesz aktív fertőzött, mutálódik a vírus, adott esetben agresszívabbá válik.
Csak a gazdasagot sem lehet agyonvagni... Az oktatast persze reszben tavoktatasra kell allitani... /estitagozatokra felnottkepzesnel pl./ a discokat leallitani az ettermek kiszolgalo egysegek pub formaban. /paravan fal akar papirbol az asztalok kozott szerintem siman mukodhet megfelelo szellozessel..,, ameik bevallalja szerintem mukodhet ameik nem az kivar /hosszutavon megeri./ annyi hogy egy uj kvendeglatoi kulturat eredmenyezne...
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 439
113
Csak a gazdasagot sem lehet agyonvagni... Az oktatast persze reszben tavoktatasra kell allitani... /estitagozatokra felnottkepzesnel pl./ a discokat leallitani az ettermek kiszolgalo egysegek pub formaban. /paravan fal akar papirbol az asztalok kozott szerintem siman mukodhet megfelelo szellozessel..,, ameik bevallalja szerintem mukodhet ameik nem az kivar /hosszutavon megeri./ annyi hogy egy uj kvendeglatoi kulturat eredmenyezne...
Ebben igazad van, a gazdaság nem fog túlélni még egy ilyen karanténos időszakot, de ugyanakkor lehetséges, hogy a csak egy szintig meghozott védő intézkedések kevesek lesznek. Egyébként szerintem az irodai jellegű munkák 90%-át simán lehetne home office-ban csinálni. Nálam pl tökéletesen bevált (és irodai melót csinálok).
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Igazából nincs más lehetőség a gazdaság miatt. Igy is mkinek nő az államadóssága, mert lecsökkent a termelés. Elvileg a kórházak felkészítve, maszkból betankolva, mehet a menet. Sztem csúnya dolgok lehehetnek, ott ahol a kórházakban elszabadul vagy öregek közt.
Sajnos azt kell mondanom, mi nem vesszük olyan komolyan mint a németek. Sem a tarsadalom, sem a cégek, sem az állam. Ennek ellenére lehet mákunk mint tavasszal, mert senki csapja be magát. Nem a magyar intézkedések, nem a magyar társadalom volt olyan fasza, talán a BCG oltás. De lehet senki sem tudja...

Ez a rész még szerintem mindig fehér folt a SARS-CoV-2 térképén. Nincs hozzá még mindig elég információ. Amúgy a 12 kötelező oltásból a többit is meg kellene vizsgálni, azokkal mi a helyzet, mert most csak a sötétben tapogatózunk védettség ügyben. Az eddigi vizsgálatok szerint nem ad védettséget a BCG oltás. De ez is változhat még, nem a végeredmény az ügyben.

Amúgy a mostani terjedés felerősödése is azt mutatja amit korábban mondtam, hogy sajnos nincs működő védettségünk a vírus ellen, hanem jól működött a védelmi csapatunk. Ezt tartom a siker kulcsának, és ez mellet még azt, hogy sokan féltek a vírustól. Ma már lecsökkent a félelem, kezd is meglátszani az eredménye.
Csak a gazdasagot sem lehet agyonvagni... Az oktatast persze reszben tavoktatasra kell allitani... /estitagozatokra felnottkepzesnel pl./ a discokat leallitani az ettermek kiszolgalo egysegek pub formaban. /paravan fal akar papirbol az asztalok kozott szerintem siman mukodhet megfelelo szellozessel..,, ameik bevallalja szerintem mukodhet ameik nem az kivar /hosszutavon megeri./ annyi hogy egy uj kvendeglatoi kulturat eredmenyezne...

Ez a lényeg, ezért kell sürgősen a vakcina, és a lakosság legalább 50-60%-os leoltása, hogy megszűnjön ez a "pengeélen táncolás". Ez hosszútávon nem megy.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Ebben igazad van, a gazdaság nem fog túlélni még egy ilyen karanténos időszakot, de ugyanakkor lehetséges, hogy a csak egy szintig meghozott védő intézkedések kevesek lesznek. Egyébként szerintem az irodai jellegű munkák 90%-át simán lehetne home office-ban csinálni. Nálam pl tökéletesen bevált (és irodai melót csinálok).
Ehhez nem ertek en mar evek ota otthon dolgozok... Mondjuj en a jarvanybol sem sokat erzekeltem /a teli melomnak lett ammyi tavaszal de igazabol hosszu ideje ez volt az a teli melom amit a tavasz bealta utan is csinaltam./ tehat meg tovabb dolgoztam masnak mint amugy :D... De tudom hogy nem elhet mindenki ugy ahogy en... /en ugyanis nem szivesen termelek masnak profitot mert ugyvagyok vele hogy azt magamnak is megtudom es akkkor nincs fonok./ ez persze nem azt jelenti hogy ne lennenek olyan okok amiert hajlando vagyok teli /oszi idoszakon kivul masnak dolgozni. De ahhoz a penzkereseten kivul valami mas vonal kell amit fontosnak tartok. /szamomra a penz nem igazan ertek a vagyont a materialt szeretrm./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
A lenyeg a haborura valo kesszenalas. Nem a kovetkezo fel egy evbe... Es a celtol ne tantorodjunk el... Ne menjunk bele mas haborujaba ne engedjunk a provokacionak. Az eljovenddo vilagegesbe a sajat haboruinkat vivjuk meg nem lessz sok. 3 boven eleg. Ebbol egy kicsi es egy kozepes varhato viszonylag rovid idore egymastol a harmadik a nagyobb meg messze van... A tobbit megoldjuk bekesen...
A vilagok osszecsapast a sajat vilagunk megteremtesere forditva a jovot termetjuk meg... Egy olyna jovot ahol fuggetlenseg nem alom hanem keszseru kotelesseg lessz szamunkra es epp ezert leszunk erintethetetlenek. Mert bar a merleg nyelvet kepezhetnenk erre a feladatra csak sajat elhatarozas alapjan vallalkozhatunk mert minden eggyes kulso kenyszer a kulso kenyszerito ellen forditana minket.
Es nem masert mert megvan Atilla kardja ami nem egy kard es nem Atillae.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Tehat szerintem a jarvany alatt keletjezett szabadidot toltse mindenki onkepzesre foleg tanilasra. Esetleg szolgalatra mert haboru az lessz. Aki valamiert alkalmatlan a szabadcsapatokba mindig van hely... Ebbol nem sokan maradhatnak ki kevesek luxusa lessz... Nem kell mimdenkinek lone eleg ha van es szolgalatot teljesit... Lehet ez most marhasagnak hangzik de ez a csuf igazsag es valakinek ki kell mondani...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Igazából nincs más lehetőség a gazdaság miatt. Igy is mkinek nő az államadóssága, mert lecsökkent a termelés. Elvileg a kórházak felkészítve, maszkból betankolva, mehet a menet. Sztem csúnya dolgok lehehetnek, ott ahol a kórházakban elszabadul vagy öregek közt.
Sajnos azt kell mondanom, mi nem vesszük olyan komolyan mint a németek. Sem a tarsadalom, sem a cégek, sem az állam. Ennek ellenére lehet mákunk mint tavasszal, mert senki csapja be magát. Nem a magyar intézkedések, nem a magyar társadalom volt olyan fasza, talán a BCG oltás. De lehet senki sem tudja...

Nagyon optimista vagy. Nem fogjuk megúszni. Csak időben csúszik.... :(

Megint jók leszünk!
Nyugi.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas