Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Figyeljetek ide! Értem én mindenkinél, aki szereti, hogy nem hisz a dologban, de ez egy vírus. Nem influ. Sokkal durvább. Hogy mi alapján kapják el a népek vagy halnak bele, tök mindegy. Mindenkire máshogy hat. De ettől még halálos is lehet. Ha csak a fele igaz annak amit a fitt, harmincasok végigszenvedtek, most ugyanezt képzeljétek el a legyengült idősekkel! Hogy az időseknek vagy a betegeknek ez mit okoz, ne akarjátok megtudni! Úgy épült le erős szervezet, mintha valami dögvész pusztította volna el pillanatok alatt. Lényegtelen a kor. Mindenki akit tényleg megsuhintott, nem kér belőle. Akik vigyáznak vele, értékelik, mint vírust, azok nem akarják kipróbálni, ezért is állnak hozzá máshogy, mint akik Janinak hiszik magukat, vagy nem hisznek benne, mint az 1xi dékás aki csak akkor kezdett el benne hinni, amikor megkapta. Két hét alatt kicsinálta a vírus.

Lehet táblázatokkal dobálózni, okoskodni, hogy ez most hehe vagy haha, esetleg brühühü, szerintem ne kapjuk el! Ehhez pedig védekezni kell. Sajnos, annyi változott március óta, hogy mivel suli van, akinek gyereke van, az rajta kívül álló okokból elkaphatja úgy, hogy észre se vette, hogy a gyerek megkapta. Aztán összefutsz kisezer emberrel akiktől buszon, hivatalban, légkondis épületben elkaphatod, ha beteg vagy csak fertőz.

Hogy miért ennyi most, és miért annyi március-júniusban? Mák? Sors? Tök mindegy. Ez egy szar. Az influenza ehhez a szarhoz képest lófasz. Az influenzától is kurva szarul lehet lenni.

Figyeljünk oda egymásra, és védekezzünk, és kb. olyan lesz ez is, mint a politika: az egyik ebben, a másik abban hisz, de csak négy évente fontos ez (valahol öt), közben a romokon próbálsz élni, és arra gondolsz, hogy szavazhattál volna máshogy is, akkor nem lenne ennyire szar az életed vagy csak jobban alszol.

Ebben nincs vita!
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113

Úgy hallom ugyan azt mondják a WHO-nál mint én, nagyon meg fog szaladni, és lesznek lezárások.

Én csak a hazai helyzettel foglalkozom már részletesen, azt viszont naqgyon elcseszték !!! Nekünk HATALMAS előnyünk volt augusztus végén, amit nagyon elbaxtak, és ennek a levét hamarosan megisszuk majd !!! Meg lehetett volna még állítani és visszaszorítani szeptember legelején, de a magyar kormány Orbánnal az élen ugyan abban az óvódás kiscsoportba jár, ahol valamelyik nagyfejű buta politikus elkezdte a mantrát, hogy sehol nem lehet lezárni semmit, holott 2 hetes helyi karanténokkal szépen le lehetett volna szorítani a terjedés, egy rakás gócot teljesen fel lehetett volna számolni !!!!! DE NEM !!! Mert a hülye politikusok elhitték egymásnak a halandzsáit !!! Kisebb és sokal olcsóbb érvágás lett volnai dőben lépni rövid helyi karanténokkal, még az üzemek működését is megoldhatták volna. Nemsokára meg majd a nagy BRUTÁLIS LEZÁRÁSOK JÖNNEK, mert elbaxták az egészet !!!!!!!! A nagy karanténok akár a százszoros brutál költségeket is elérheti a kicsikhez képest !!! Pár 2 hetes KICSI "karantén plecsni" a térképen az minimális gazdasági kárt okozott volna !!!!!! De a nagyfejű politikus óvodás kiscsoportban egymást etetik a baromságaikkal, és egymást utánozzák !!!! ÉÉÉSZ NÉLKÜL !!! NEM, nem ez első eset, ez mindig így megy ! Régen, több száz éve is így ment. A tavasszal sem véletlenül szidtam őket, hogy nem adják át a szakembereknek a terepet, ők akarnak irányítani !!! Aztán nagy nagy nyögések közepette mégiscsak átengedték az irányítás egy részét nekik. Azért a páváskodást csinálták akkor is
 
W

Wilson

Guest
Forrás:Index

Az emberi test immunrendszere alig reagál a Covid-19-re. A T-sejtek, amelyek az immunrendszer harcosai, jóval kisebb számban vannak jelen a betegek vérében, mint az influenzásokéban.





Az amerikai tudományos akadémia folyóiratában, a PNAS-ban publikált tanulmányban 22 olyan beteg mintáját vizsgáltak meg a kutatók, akik tünetmentesek voltak, vagy csak enyhe tüneteket mutattak – írja a MedicalXpress.

A megfigyelésekben azokra a T-sejtekre (immunsejtekre) koncentráltak, amelyek elengedhetetlenek ahhoz, hogy valaki gyorsan felépüljön az influenzából. A melbourne-i egyetem kutatói egészen pontosan olyan betegek T-sejteket vizsgálták, akiknek a szervezete előállította azt a fehérjét (HLA-A2), amely segít az immunrendszernek felismerni a kórokozókat. Egyszerűen nem reagáltak megfelelően az immunsejtek. Nem osztódtak olyan gyorsan, ahogy kellett volna nekik, és nem kezdtek el megjelenni olyan gyorsan mindenhol, ahogy kellett volna nekik – mondja Jennifer Habel, a melbourne-i egyetem PhD hallgatója.




A kutató azért is elvan keseredve, mert a T-sejtek csak ötször nagyobb számban voltak jelen a vizsgált mintákban, mint az egyszerű (naiv) immunsejtek. Ez azért baj, mert


az emberi immunrendszer tízszer erőteljesebb választ ad az influenzavírusra ennél.


Volt olyan minta is, amelyben a T-sejtek úgy viselkedtek, mintha a szervezet nem is lenne kitéve a SARS-CoV-2 vírus fertőzésének.

A melbourne-i egyetem professzora, Katherine Kedzierska szerint ezek a megfigyelések azt támasztják alá, hogy ismétlődő oltásokra lesz szükség a Covid-19 ellen
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Forrás:Index

Az emberi test immunrendszere alig reagál a Covid-19-re. A T-sejtek, amelyek az immunrendszer harcosai, jóval kisebb számban vannak jelen a betegek vérében, mint az influenzásokéban.





Az amerikai tudományos akadémia folyóiratában, a PNAS-ban publikált tanulmányban 22 olyan beteg mintáját vizsgáltak meg a kutatók, akik tünetmentesek voltak, vagy csak enyhe tüneteket mutattak – írja a MedicalXpress.

A megfigyelésekben azokra a T-sejtekre (immunsejtekre) koncentráltak, amelyek elengedhetetlenek ahhoz, hogy valaki gyorsan felépüljön az influenzából. A melbourne-i egyetem kutatói egészen pontosan olyan betegek T-sejteket vizsgálták, akiknek a szervezete előállította azt a fehérjét (HLA-A2), amely segít az immunrendszernek felismerni a kórokozókat. Egyszerűen nem reagáltak megfelelően az immunsejtek. Nem osztódtak olyan gyorsan, ahogy kellett volna nekik, és nem kezdtek el megjelenni olyan gyorsan mindenhol, ahogy kellett volna nekik – mondja Jennifer Habel, a melbourne-i egyetem PhD hallgatója.




A kutató azért is elvan keseredve, mert a T-sejtek csak ötször nagyobb számban voltak jelen a vizsgált mintákban, mint az egyszerű (naiv) immunsejtek. Ez azért baj, mert


az emberi immunrendszer tízszer erőteljesebb választ ad az influenzavírusra ennél.


Volt olyan minta is, amelyben a T-sejtek úgy viselkedtek, mintha a szervezet nem is lenne kitéve a SARS-CoV-2 vírus fertőzésének.

A melbourne-i egyetem professzora, Katherine Kedzierska szerint ezek a megfigyelések azt támasztják alá, hogy ismétlődő oltásokra lesz szükség a Covid-19 ellen

Szerintem dezinformáció!
És kőkemény biznisz!
(ismerős 8x-os adagot termelt!)
Nekem van ismerősöm, aki igazoltan koronavírusos volt. Két hét kórház, űrruhában adták be az ételt meg stb. (Ők amúgy egész nap kártyáztak csak, mert nem volt olyan súlyos lefolyású az esetükben.)
..
Semmilyen egészségkárosodása nem lett! Egyébként nem egy makkegészséges adonisz. 55pluszos magyar átlag, magas vérnyomás, no kondíció, régebben volt cigi is stb.! Hetekkel később is nyolcszoros antitest értékeket mutatott viszont, mert a kutatások miatt kellett mintát adnia többször is!
..
Aki alapból beteg az kicsit figyeljen jobban oda a higiéniára. Meg amúgy is. De ne pörgessük már be egymást ennyire könyörgöm!
 
  • Tetszik
Reactions: Premortem

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Forrás:Index

Az emberi test immunrendszere alig reagál a Covid-19-re. A T-sejtek, amelyek az immunrendszer harcosai, jóval kisebb számban vannak jelen a betegek vérében, mint az influenzásokéban.





Az amerikai tudományos akadémia folyóiratában, a PNAS-ban publikált tanulmányban 22 olyan beteg mintáját vizsgáltak meg a kutatók, akik tünetmentesek voltak, vagy csak enyhe tüneteket mutattak – írja a MedicalXpress.

A megfigyelésekben azokra a T-sejtekre (immunsejtekre) koncentráltak, amelyek elengedhetetlenek ahhoz, hogy valaki gyorsan felépüljön az influenzából. A melbourne-i egyetem kutatói egészen pontosan olyan betegek T-sejteket vizsgálták, akiknek a szervezete előállította azt a fehérjét (HLA-A2), amely segít az immunrendszernek felismerni a kórokozókat. Egyszerűen nem reagáltak megfelelően az immunsejtek. Nem osztódtak olyan gyorsan, ahogy kellett volna nekik, és nem kezdtek el megjelenni olyan gyorsan mindenhol, ahogy kellett volna nekik – mondja Jennifer Habel, a melbourne-i egyetem PhD hallgatója.




A kutató azért is elvan keseredve, mert a T-sejtek csak ötször nagyobb számban voltak jelen a vizsgált mintákban, mint az egyszerű (naiv) immunsejtek. Ez azért baj, mert


az emberi immunrendszer tízszer erőteljesebb választ ad az influenzavírusra ennél.


Volt olyan minta is, amelyben a T-sejtek úgy viselkedtek, mintha a szervezet nem is lenne kitéve a SARS-CoV-2 vírus fertőzésének.

A melbourne-i egyetem professzora, Katherine Kedzierska szerint ezek a megfigyelések azt támasztják alá, hogy ismétlődő oltásokra lesz szükség a Covid-19 ellen


Meg az édes anyja sejhaja ismétlődő oltások mi ? Ki határozza meg évente ? Havonta ? Hetente ? ..............
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 735
113
Ezbm egy nagyon érdekes vizsgálat.
1 iskola folyamatosan szűri a diákokat és a tanárokat. Azt lenne még jó tudni, mennyi idő alatt és mennyi diakból, tanárból lett ennyi beteg.

Egy budapesti iskolában elkezdtek tömegesen szűrni, eddig 30 koronavírus-fertőzöttet találtak
https://24.hu/belfold/2020/09/14/lauder-javne-iskola-tomeges-teszteles-30-fertozott/
Kozben megtaláltam. 1.000 fős kb.. 3 gyerek már korábban atesett rajta, ez 3,3%-os fertőzést jelent.
De mivel a diákok aktívabb közösségi életét élnek mint az átlag, a fertőzés is gyakoribb náluk. Nem tudom mi lenne a jó osztó egy magyar átlagra. Ötlet?
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Te is hanyadszorra mondod már ezt a butaságot? A covidos betegeket nem a patológus diagnosztizálja (csak kivételes esetben), és nem ő állapítja meg a halál beálltát, vagyis nem a patológiáról származó adatokat látod (a legtöbb országban).
Amúgy sem tud különbséget tenni egy koronás és egy nem fertőzött halott között, csak annyit tehet, hogy miután megállapította a halál közvetlen okát, utána a korábban pozitív betegeknél a vírusfertőzést is dokumentálja, de ilyen adatokkal te nem fogsz találkozni. Fölösleges ezen rugózni.


Értem én , hogy benzin de mitől megy ? Tehát még mindig ott tartunk a mainstream média olvasatában , hogy igaz nem tudják bizonyítani se ezt se azt de benne van a vírus tehát annak az áldozata ! Halleluja !
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Ezbm egy nagyon érdekes vizsgálat.
1 iskola folyamatosan szűri a diákokat és a tanárokat. Azt lenne még jó tudni, mennyi idő alatt és mennyi diakból, tanárból lett ennyi beteg.

Egy budapesti iskolában elkezdtek tömegesen szűrni, eddig 30 koronavírus-fertőzöttet találtak
https://24.hu/belfold/2020/09/14/lauder-javne-iskola-tomeges-teszteles-30-fertozott/

ENNYIRE VIRULENS! + ismerősöktől tudott "közvetett tapasztalat"
"Egy másik esettel kapcsolatban arról beszélt, hogy egy tanár és az első osztályos lánya is fertőzött lett, ezért az osztályt hazaküldték, de mivel mindenkinek negatív lett a tesztje, folytatódhatott a tantermi oktatás."
..
+ exoszómok
(?)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 735
113
Értem én , hogy benzin de mitől megy ? Tehát még mindig ott tartunk a mainstream média olvasatában , hogy igaz nem tudják bizonyítani se ezt se azt de benne van a vírus tehát annak az áldozata ! Halleluja !
Ebben igazat adok neked, de jobb helyeken nem így van, nálunk sem kommunikálva, hogy a Covid áldozata, hanem Covid fertőzött hunyt el. Az oknkehet többféle. A virus gyakran csak rásegít a többi betegségre, ez tavasszal mindig kiirták.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 693
113
Ezektől te miért tartasz? Nem lesz kötelező.

Az infulenza sem az. Én ha tehetem beoltatom magam. Jó tizenéve egyszer nagyon beszoptam az infulenzát, azóta igyekszem elkerülni.
Nekem is van egy ismerősöm... Annyira beszarattàk 10 éve a H1N1el hogy beoltatta magát... Azóta fél oldalàra lebénult.... Köszi kihagyom :)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 735
113
ENNYIRE VIRULENS! + ismerősöktől tudott "közvetett tapasztalat"
"Egy másik esettel kapcsolatban arról beszélt, hogy egy tanár és az első osztályos lánya is fertőzött lett, ezért az osztályt hazaküldték, de mivel mindenkinek negatív lett a tesztje, folytatódhatott a tantermi oktatás."
..
+ exoszómok
(?)
Ne csak azt a példát ragadd ki, ami neked tetszik, fusd át az egész cikket.
Lehet, őket a szűrés kidobta, ugy nem volt sanszuk fertőzni, mert tünetmentesen az ember kevésbé fertőző. De ugyanúgy fertőzhet!!!
 
W

Wilson

Guest
Meg az édes anyja sejhaja ismétlődő oltások mi ? Ki határozza meg évente ? Havonta ? Hetente ? ..............

Ez csak egy tanulmány nem nagy mintával,de ha tényleg ez a helyzet akkor tényleg szükség lehet ismétlődő oltásokra de,hogy ezt milyen időközönként kell megtenni az még a jövő zenéje.Ez még sok tényezőtől függ.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ezektől te miért tartasz? Nem lesz kötelező.

Az infulenza sem az. Én ha tehetem beoltatom magam. Jó tizenéve egyszer nagyon beszoptam az infulenzát, azóta igyekszem elkerülni.


Egyelőre lehet . De mi van ha ...........? Nem titok sok sok évet általában az 5-t emlegetik , hogy tesztelni kell minden oltást . Nem ok nélkül rugózik rajta a fél világ virulógusa és laborja . Mekkora kockázata van egy oltásnak és mekkora egy ismétlődőnek .

Nekem az influenza oltással pont ellentétes a tapasztalat , anyám meg az asszony is majd bele pusztult miután beoltották őket . Se előtte se utána semmi bajuk . Én életemben 2x voltam influenzás úgy , hogy lázas voltam és feküdnöm kellett 1-2 napot . Oltás nuku . Amik bizonyítottan jók azokkal nincs fent tartásom .
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 735
113
Nekem is van egy ismerősöm... Annyira beszarattàk 10 éve a H1N1el hogy beoltatta magát... Azóta fél oldalàra lebénult.... Köszi kihagyom :)
Van ilyen ez tény, de az is, hogy nagyon alacsony az ilyen esetek száma. Legyen önkéntes és ez mkinek a saját felelőssége lesz. Pont. Ennxyre liberális vagyok. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Premortem

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ebben igazat adok neked, de jobb helyeken nem így van, nálunk sem kommunikálva, hogy a Covid áldozata, hanem Covid fertőzött hunyt el. Az oknkehet többféle. A virus gyakran csak rásegít a többi betegségre, ez tavasszal mindig kiirták.


Amúgy a beszaratós , egyoldalú kommunikációval van a bajom nem a vírussal .
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Kozben megtaláltam. 1.000 fős kb.. 3 gyerek már korábban atesett rajta, ez 3,3%-os fertőzést jelent.
De mivel a diákok aktívabb közösségi életét élnek mint az átlag, a fertőzés is gyakoribb náluk. Nem tudom mi lenne a jó osztó egy magyar átlagra. Ötlet?

Értelmetlen ezt találgatni...
Van ahol puszival köszön mindenki, cigi a szünetben stb.
Tippelhetetlen. Ha meg újra elkapod, akkor pláne!
De, ha negatív vagy is, terjesztheted attól még kézzel, két kézmosás között simán!
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU