Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
A félelem nem állít meg semmit. A felelősségvállalás, a gondolkodás, a törvények, az erő, na az megállít pár dolgot. Imádkozom a pánikkeltők megbocsáttatásáért, nem tudják mit cselekszenek. Azért jó hír, hogy úgy látom a korlátozott mobilitásnak megvan az az előnye, hogy sokan kezdik felfedezni a személyes kapcsolat értékét a közvetlen környezetükkel. Nem teljesen haszontalan ez a globális belassulás.
Persze tudom, tünetmentesen és negatív teszttel is agykárosodott leszek, na egye fenyő :)
Aki most le akarna kaszabolni, azt megnyugtatom, hogy minden szabályozást betartok, sőt csak hátulról, maszkban full kotonban dugok, suttogva :)

A mai megyés bontású térkép. A csodával határos módon van egy nullás megye is, meg egy +1-es, meg egy +2-es is. De a meccs még nincsen lejátszva. Még mindig kritikus a helyzet. Ezt jól mutatják több-helyen is a számok.A mostani eszkalációt csak a nép félelme képes megállítani, senki és semmi más. Ez az én álláspontom. A védekezés küzd, de ha a nép veszi komolyan a helyzetet, nem tudják megállítani, ha vért izzadnak az erőfeszítésektől akkor sem.

9130916_kesz.png
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 988
87 595
113
A második hullám idején jelentősen csökkent a különféle járványügyi óvintézkedések betartási hajlandósága Magyarországon tavaszkoz képest egy friss kutatás szerint. Ez nem meglepő, az viszont rossz kilátásokkal kecsegtet, hogy még augusztushoz képest is romlott ez az arány szeptemberben.
Nagyon rossz kilátásokkal megy neki Magyarország a járvány második hullámának
Nézz körül a szomszédban és nézzen körül a kiskedvenc portfóliód is. Ők voltak a 16 ezer halottas baromállat legfőbb szócsöve pár hónapja.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 988
87 595
113
Napokon belül tízezer aktív fertőzött lehet az országban, miután szerdán 581 új fertőzöttet regisztráltak, és ezzel az aktív fertőzöttek száma 9653-ra nőtt. Ennél is aggasztóbb hír, hogy szerdára bekövetkezett az, amitől a szakértők hetek óta tartanak, és megnőtt a 24 óra alatt elhunytak száma is: nyolcan haltak meg a vírus következtében, ennyire magas számra május óta nem volt példa.
Decemberre-januárra várják itthon a második hullám csúcsát

Ásít. A másik foscső pár hónapja a kamufakeről a 444 volt. Ők is a dékás agymenésből meritkeztek. A Reiszführer azóta ingyen kaját oszt, hátha valaki eszik belőle ... :)
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
A félelem nem állít meg semmit. A felelősségvállalás, a gondolkodás, a törvények, az erő, na az megállít pár dolgot. Imádkozom a pánikkeltők megbocsáttatásáért, nem tudják mit cselekszenek. Azért jó hír, hogy úgy látom a korlátozott mobilitásnak megvan az az előnye, hogy sokan kezdik felfedezni a személyes kapcsolat értékét a közvetlen környezetükkel. Nem teljesen haszontalan ez a globális belassulás.
Persze tudom, tünetmentesen és negatív teszttel is agykárosodott leszek, na egye fenyő :)
Aki most le akarna kaszabolni, azt megnyugtatom, hogy minden szabályozást betartok, sőt csak hátulról, maszkban full kotonban dugok, suttogva :)
Az hogy a nép félelme milyen tényezőkből tevődik össze, pld. 30% vírustól való félelem, +20% a családtagoknak okozott halál félelme (hogy ők okozzák azt a (véletlen) megfertőzésükkel), +40% a bevezetett szigorú büntetésektől való félelem, így már talán érthető, mivel képes a nép félelme megállítani a járványt, és mikből tevődik össze. A nép félelme nem egy homogén tényező, sok-mindenből áll össze, és alapvetően rákényszeríthető a törvényekkel és a szigorral (az erővel :p) arra a 2/3-ad körüli kisebbségre is, akik általában nagy ívben lexarják, semmibe veszik, obstrukciózzák a meghozott szabályokat és törvényeket. Ergó ebből az jön ki, hogy együttesen mégiscsak a nép félelme képes kiváltani a vírusjárvány megállítását. Aztán hogy ezek egy része "a korbácstól" és/vagy "az erőből" (a törvényi büntetésből:)) származik, az már csak technikai jellegű részletkérdés. :p:D:D:cool: Ezek az összetevők persze most csak blint hasra-ütéses számok, de az eredmény szempontjából teljesen lényegtelen hogy miből áll össze az a 90-95% akik elkezdik betartani a szabályokat, és ezzel megfékezik az eszkalációt, visszafordítják a növekedést csökkenésbe. (tehát 1 alá csúszik vissza az "R" faktor) Namost még a legjobb esetben is van 3-5% népesség, akiket a brutális büntetések sem tartanak vissza. (lásd: vírustagadók, oltásellenesek, stb. stb.) Velük mi a helyzet ? Lassan kiderülnek / összefogdosásra kerülnek, a bíróság azonnali eljárásban ad nekik 1 héttől 6 hónap közötti lakhelyelhagyási tilalmat (törvényt kell rá hozni), "problem solved". :) Ez nem börtön, nem előzetes (ettől nem lesz priuszuk), a munkába járás útvonalára és idejére is kiterjedhet a szabályozás, tehát eljárhatnak dolgozni, csak másfelé nem kódoroghatnak el. Aki így sem akarja betartani a szabályokat, azok mehetnek gyűjtőtáborokba, majd utána azok is elgondolkodnak rajta. Persze ezek a végén felsorolt intézkedések csak akkor kerülhetnek elő, ha sokáig nem sikerül dűlőre jutni ezzel a kisebbséggel, akkor ugye nem marad más lehetőség, elő kell venni ezeket a statáriális eszközöket is.

Amúgy az olaszoknál már lazán be van vezetve a börtön ilyen esetekre, asszem 1 hónaptól 1,5 év a kiszabható, szóval ahol nem volt más választásuk, ott (simáán) meg is lépték a drasztikus büntetési tételek bevezetését. Na de miért is ??? Csak nem a nép félelmének felkeltése miatt ??? Hogy ne nagyon gondolkodjon el azon, hogy felrúgja a szabályokat ???? :eek::p:D:D:cool: Hűha, éééss... tényleg...;) Na akkor ezt is alaposan kitárgyaltuk. :)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
14460 fertőzött (+581)
324 kórházban (+18)
18 lélegeztetőgépen (+1)
9653 aktív eset (+550)
4153 gyógyult (+23)
654 elhunyt (+8)
567691 mintavétel (+9827)
29005 hatósági házi karanténban (+421)
33j3ys3xrg1dhlf8a6d4.png
15170 fertőzött (+710)
328 kórházban (+4)
21 lélegeztetőgépen (+3)
10280 aktív eset (+627)
4227 gyógyult (+74)
663 elhunyt (+9)
580072 mintavétel (+12381)
29920 hatósági házi karanténban (+915)
ch6yxs66lejem4ic6zvy.jpg
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
A mai megyei bontású térkép. Az a nullás zöld meg a pár alacsony emelkedésű megye ne tévesszen meg senkit. Stagnálás van, ami úgy simán annyit jelent, hogy a nem beazonosított fertőzések tovább eszkalálnak mindent. Tehát a látszólagos stagnálással a helyzet tovább romlik, ami csak majd később fog látszani. Bízni lehet a javulásban ? Optimistáknak ? Persze hogy lehet. De erre csak egy Hofi idézettel tudok reflektálni: "Mama ! Ha ébren van méé' álmodik ?" Ez kb. le is fed minden reményt a továbbiakra. Az hogy miért tartunk itt már kifejtettem többször bővebben. (aki nem tudja és érdekli az olvasson vissza, felesleges újra leírnom)

4470917_kesz.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
713
3 096
93
A mai megyei bontású térkép. Az a nullás zöld meg a pár alacsony emelkedésű megye ne tévesszen meg senkit. Stagnálás van, ami úgy simán annyit jelent, hogy a nem beazonosított fertőzések tovább eszkalálnak mindent. Tehát a látszólagos stagnálással a helyzet tovább romlik, ami csak majd később fog látszani. Bízni lehet a javulásban ? Optimistáknak ? Persze hogy lehet. De erre csak egy Hofi idézettel tudok reflektálni: "Mama ! Ha ébren van méé' álmodik ?" Ez kb. le is fed minden reményt a továbbiakra. Az hogy miért tartunk itt már kifejtettem többször bővebben. (aki nem tudja és érdekli az olvasson vissza, felesleges újra leírnom)

4470917_kesz.jpg
Gy-M-S megye +33, és nem 23. A többit nem néztem.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Jelentős részben a saját zsebből fizetett, nem pedig az állami tesztek dobták meg a mintavételek számát, és nem is érnek el annyi embert, mint amennyit az adatok sugallnak. Az elmúlt hetekben a koronavírus körüli vitákban elég gyakran előkerülő magyarázat volt, hogy a járvány második hullámában azért tapasztalunk sokkal magasabb fertőzésszámot, mint tavasszal, „mert elkezdtek tesztelni”. Amellett, hogy ezt a száz mintavételre eső azonosított fertőzöttek számának megugrása önmagában is cáfolja, valójában állami szinten maga az alapállítás sem állja meg a helyét. Bár a központilag kezdeményezett mintavételek száma is nőtt, a megugrás jelentős részben azonban nem ennek, hanem a magánszolgáltatóknál saját zsebből finanszírozott vizsgálatoknak köszönhető. Az operatív törzs által közölt adatokba ugyanis – bár ezt eddig nem hangsúlyozták – elvileg ezek is bekerülnek.
Hiába javasolták saját szakértői, az állam nem pörgette fel igazán a tesztelést
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113

Ahogy korábban is írtam, nem a készülékből van kevés, hanem az azt kezelni tudó személyzetből. Nem kellett volna 20ezer készülék, fele annyira sincs elég személyzet, csak valszeg berendeltek tavasszal háromszor annyit, mint kellett, hogy valamennyi csak megjöjjön időben. Aztán megjött mind, és itt maradt a nyakunkon...
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Ahogy korábban is írtam, nem a készülékből van kevés, hanem az azt kezelni tudó személyzetből. Nem kellett volna 20ezer készülék, fele annyira sincs elég személyzet, csak valszeg berendeltek tavasszal háromszor annyit, mint kellett, hogy valamennyi csak megjöjjön időben. Aztán megjött mind, és itt maradt a nyakunkon...
Nyilván.
Kaptunk fél évet, intenzív aneszteziológus képzésen kellett volna ülni több száz orvosnak és szakápolónak, és csak annyi gépet venni amihez van elég személyzet, nyilván tartalékkal. Ez nagyon látványos butaság volt.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Nyilván.
Kaptunk fél évet, intenzív aneszteziológus képzésen kellett volna ülni több száz orvosnak és szakápolónak, és csak annyi gépet venni amihez van elég személyzet, nyilván tartalékkal. Ez nagyon látványos butaság volt.

Igen, nyáron a kormányzat is belekényelmesedett abba, hogy alig volt fertőzés, most isszuk a levét.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Kaptunk fél évet, intenzív aneszteziológus képzésen kellett volna ülni több száz orvosnak és szakápolónak,
Ja, mert nincs más dolguk és éppen ráérnek ilyesmire... A többségnek sem ideje sem pedig affinitása nincs ilyen munkára, különben már az itón dolgoznának.
, és csak annyi gépet venni amihez van elég személyzet, nyilván tartalékkal. Ez nagyon látványos butaság volt.
Utólag mindenki okos, de amikor nem jön meg a megrendelt készülék, akkor meg az a baj. :rolleyes:
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Ja, mert nincs más dolguk és éppen ráérnek ilyesmire... A többségnek sem ideje sem pedig affinitása nincs ilyen munkára, különben már az itón dolgoznának.

Utólag mindenki okos, de amikor nem jön meg a megrendelt készülék, akkor meg az a baj. :rolleyes:

Nézd, én nem vetem a szemükre azt, hogy háromszor annyi készüléket rendeltek, mint amennyi kell. Viszont az is biztos, hogy nyáron semmi sem történt a védekezés és felkészülés terén. Hogy mást ne mondjak, amit konkrétan tudok, mert érint, az a kórházi információs rendszerek fejlesztésében, május végén-június elején baromi sürgősen kellett volna lefejleszteni a covidos bővítéseket, zaklattak minket, hogy küldjük az adatokat a szerződéskötéshez pár napon belül, meg minden. Aztán néma csend, egészen múlt hét szerdáig. Ismét sürgős lett, múlt héten alá lett írva minden szerződés.
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt and Python

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Igen, nyáron a kormányzat is belekényelmesedett abba, hogy alig volt fertőzés, most isszuk a levét.
igen, én is azt hiszem.
Megoldottuk, minden rendben, tudjuk mit kell csinálni, ez lehetett mögötte.
De én ezt sem értem:
https://koronavirus.gov.hu/cikkek/7...zottek-szama-es-elhunyt-kilenc-kronikus-beteg
21-en vannak lélegeztető gépen az országban a koronavírus miatt és már kevés az ember Budapesten? mi a franc?!
Tavasszal még 86-an voltak, akkor nem láttam ilyet kiírva.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 501
93 722
113
igen, én is azt hiszem.
Megoldottuk, minden rendben, tudjuk mit kell csinálni, ez lehetett mögötte.
De én ezt sem értem:
https://koronavirus.gov.hu/cikkek/7...zottek-szama-es-elhunyt-kilenc-kronikus-beteg
21-en vannak lélegeztető gépen az országban a koronavírus miatt és már kevés az ember Budapesten? mi a franc?!
Tavasszal még 86-an voltak, akkor nem láttam ilyet kiírva.
Kicsit csúsztat a Népszava cikk. Most 2 kórházban vannak a súlyos betegek. Ők fognak megtelni, termeszetesen a többi korhazban van szabad lélegeztetőgép és szakember is.