Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Koronás vírus járvány idején a koronás királyi csapat az első bekaranténozott!
(Vonzások törvénye!)
..
https://www.eurosport.co.uk/football/liga/2019-2020/_sto7701809/story.shtml
https://soccer.nbcsports.com/2020/0...olation-la-liga-suspended-due-to-coronavirus/
..
130px-Real_Madrid_CF.svg.png

..
A bajnokságot felfüggesztik.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 652
55 301
113
Na ehhez hozzászólok, mert konyítok hozzá valamit, ugyanis pár évtizede a popszakmában vagyok gépgyártás témában....
Egy ilyen kacat összerakása nulláról MINIMUM 8-10 hónap, de az már igen igen optimális eset. A benne lévő keráruk némelyikének a beszerzési ideje több hónap is lehet.
Ha nincs olyan működő masina, amit esetleg le tudsz másolni, a prototípus nem is biztos hogy jól műxik elsőre, tehát újabb több hónapos csúszás mire összetákolod.
Mire elkészül baxhatjuk, mehet a kukába (vagy M zároltba), mert nem lesz szükség maszkra. Arról nem is beszélve, hogy a maszk se csodafegyver, mint arról már fentebb volt diskurzus.
Tehát maradjunk annyiban az egész ötlet egy tarka f@szság és akkor se lennénk előbbre ha 2 hónappal ezelőtt kitalálják.
Ja és ha külföldről rendeled a kész gépsort számolhatsz minimum másfél-két évvel évvel is a beszerzésével kapcsolatosan....
Arról nem is beszélve hogy alapanyag is kell bele....
no meg munkaerő hozzá

Végre egy értelmes ember.Már èn is kezdtem tépni a ( kevéske) hajam, mert én is sokáig a popszakmában dolgoztam.:)
 
B

b4l4g3

Guest
Nem lennek sikeres, mert mas egy piacra tervezett termek es mas egy veszhelyzeti termekkel kapcsolatos elvarashalmaz.
Mindenki elektromos varrogepet (abbol is szamos altipust) hasznal a gyartasban ma. Negyven eve meg volt a labbal hajtos varrogep.
Nem olyan hatekony? Nem hat. Farasztobb hasznalni? Persze. Hatekonyabb a kezi varrasnal? Sokkal.

Mas teruleten dolgoztam egyutt "ezermesterekkel" (akik kozt volt mernok is), prototipusok gyartasahoz celfeladatokra. Fillerekbol, nagyon rovid ido alatt hoztunk mukodokepes, hasznalhato, de messze nem tokeletes - ertsd: piaci ertekesitesre alkalmatlan - eszkozoket.

Ez azert nem urtechnika, nem hajot kell kuldeni a Marsra ket honap alatt. Ha van tanulmanyozhato eszkoz, akkor szetdobod egy csapat BME-s diak kozott a reszfeladatokat, Geza ba meg Bela ba meg kivitelezi a hegesztest, esztergalast, 3D nyomtatast - ami kellhet.
...na ja, diákkoromban mi is tákoltunk ezt azt, mivel se pénz, se eszköz nem volt jobbat csinálni és a feladatát ellátta az is (bár őszintén megmondva néha most is tákolunk, mert néhol meg igény nincs rá.... de ez már egy másik történet :) )
viszont ipari méretű termelést erre alapozni szerintem akkor is halva született ötlet
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Érdekelne hogy megy a titkolás. Nem mondják meg neki és szabadon járkál? Vagy megmondják, hogy beteg de ne mondja el? Ha épp balos az illető 10 perc múlva a zindeksz főoldalon lenne, hogy HAZUDIK A KORMÁNY MINDMEGHALUNK!
Max azt tudom elképzelni, hogy a karanténban lévők között van pár.

Olyan igazolt magyar betegek, akik nem voltak külföldön, meg elméletileg nem érintkeztek külföldiekkel. Majd fokozatosan fel lesznek vezetve, de kb. nyílt titok kategória kezd lenni így 2-3 nap után. Nem kell bődületes számokra gondolni, de több igazolt és karanténba zárt beteg van, mint 16 fő, és nem Bp -ek. Nekem ma pl. a doktor ismerősöm megerősítette a tegnap hallott 3 fő érintett pletykát, ha már voltam gyógyszert íratni.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
...na ja, diákkoromban mi is tákoltunk ezt azt, mivel se pénz, se eszköz nem volt jobbat csinálni és a feladatát ellátta az is (bár őszintén megmondva néha most is tákolunk, mert néhol meg igény nincs rá.... de ez már egy másik történet :) )
viszont ipari méretű termelést erre alapozni szerintem akkor is halva született ötlet

Jelen pillanatban mozgosithato emberanyag van, hogy az alacsonyabb hatekonysagot/folyamatos karbantartast/utanallitast megoldja a takolt cuccokon.
Nem feladatunk, hogy a kornyezo orszagokat ellassuk, csak azt, hogy a hazai termelest megtoljuk. Ez meg akar ugy is mukodhet, ha a teljes gepsor fel van bontva alegysegekre, amelyek kozott Pistike meg Moricka szallitja a cuccot (onkenteseket talalasaban meg az egyetlen korulmenyes faktor, hogy tesztelni kell oket, mielott a gyartashoz engeded).

Az alapanyagok problemajat sokkal nagyobb gondnak erzem, de ott is vannak helyettesito termekek adott esetben (plane, ha sima orvosimaszkrol van szo).

Mondom ugy, hogy eselyesen tul van aggodva a jarvany. Talan pozitivumkent leirhato, hogy amikor vege lesz, tanul belole az EU meg hazank is, hogy ilyen esetekben egyuttmukodes kell. A nacionalizmus-ellenes idiotak meg a cselekvesuknek hala kapnak egy nagy tockost, remelhetoleg pofara is esnek (lasd Merkel es a lefoglalt maszkjaink).
 
  • Tetszik
Reactions: blogen and b4l4g3

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Nos annyit tudtam meg, hogy a kiskunhalasi súlyponti kórházból elkezdték hazaküldeni az otthon is lábadozni képes betegeket. Gőzerős a felkészülés, ha már az ott lévő infektológia miatt kijelölt kórház lett a COVID-19 járvány elleni küzdelemben. De az ottani infektológia olyan kb. 50 ágyas ha lehet (ezt az ágyszámot nem biztos, hogy jól tudom) szóval kell a szabad kórházi ágyszám. Elméletileg Baján lett 2 fő, meg Kiskunhalason 1 fő SARS-CoV-2 pozitív, ezt erősítette meg az orvosom, hogy a pletyka nem csak pletyka. Mert ha már muszáj volt gyógyszert iratni bemenni, akkor azért rákérdeztem erre a "pletykára".
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 398
113
Olyan igazolt magyar betegek, akik nem voltak külföldön, meg elméletileg nem érintkeztek külföldiekkel. Majd fokozatosan fel lesznek vezetve, de kb. nyílt titok kategória kezd lenni így 2-3 nap után. Nem kell bődületes számokra gondolni, de több igazolt és karanténba zárt beteg van, mint 16 fő, és nem Bp -ek. Nekem ma pl. a doktor ismerősöm megerősítette a tegnap hallott 3 fő érintett pletykát, ha már voltam gyógyszert íratni.
65-en vannak jelenleg karanténban, de ennél többen voltak, mert többeket kiengednek, viszont újak jönnek. Az aktuális karanténosok száma viszont nő.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 652
55 301
113
Ausztriában, ha nem sikerül lelassitani a fertözés terjedésének tempóját, akkor sz inteziv ágyak két hèt mulva, a kórházi âgyak pedig április elejère megtelnek. A Complexity Science Hub Vienna ( CSH) szakèrtöi ezèrt drasztikusabb lépéseket javasolnak.
Jelenleg Ausztriában a fertözèsek szâma 32 óra alatt duplàzódik meg.
 
  • Tetszik
Reactions: Lelkeslaikus

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Hol? A börtöntöltelékek jelenleg is ilyen kézműves módszerekkel gyártanak, azon kívül vannak max a nyugdíjasok. A legveszélyeztetettebb korosztály.

Pl. egyetemistak vagy onkentesek. Fel lehet fogni kesei golyatabornak, kalandnak, aminek ertelme is van. Most lennek ebben a korosztalyban, mennek. Nemes cel.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Nos annyit tudtam meg, hogy a kiskunhalasi súlyponti kórházból elkezdték hazaküldeni az otthon is lábadozni képes betegeket. Gőzerős a felkészülés, ha már az ott lévő infektológia miatt kijelölt kórház lett a COVID-19 járvány elleni küzdelemben. De az ottani infektológia olyan kb. 50 ágyas ha lehet (ezt az ágyszámot nem biztos, hogy jól tudom) szóval kell a szabad kórházi ágyszám. Elméletileg Baján lett 2 fő, meg Kiskunhalason 1 fő SARS-CoV-2 pozitív, ezt erősítette meg az orvosom, hogy a pletyka nem csak pletyka. Mert ha már muszáj volt gyógyszert iratni bemenni, akkor azért rákérdeztem erre a "pletykára".

Mert Kiskunhalas ki lesz jelölve!
(közben kínai orvosok érkeznek Itáliába segíteni, tapasztalatokat megosztani)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
https://www.portfolio.hu/uzlet/2020...t-ahol-maszkok-alapanyagat-is-gyartjak-419109
..
Remélhetőleg ez nem annak az előjele, hogy a járvány hosszabb időre (hónapokig) "velünk lesz"...
..
"A német vállalat Lipcse melletti Aschersleben-ben lévő üzemegységének megvásárlására szól a megállapodás, ami kiterjed valamennyi jog és kötelezettség átruházására, ideértve az ingatlanvagyont, az árukészletet, a vevői és szállítói szerződéseket, a gyártó gépsort és egyes szellemi alkotásokhoz, például a védjegyekhez fűződő jogokat.
..
Az üzemegység fő tevékenységként építőipari diffúziós fóliák és ipari membránok széles körű választékának gyártását végzi saját tulajdonú gépsorán. A német cég aktív beszállítója a manapság óriási kereslettel bíró egészségügyi maszkok és védőruhák németországi gyártóinak is. A Masterplast az ügylet további részleteiről, annak technikai lebonyolításáról a végleges szerződés megkötését követően ígér tájékoztatást."
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 898
11 321
113
BREKING!

Szlovakia, kemeny intezkedesek: nincs legiforgalom, korlatozott a vasut es buszforgalom, iskola, ovod bezaras, stb...


Pellegrini megerősítette, hogy 16 koronavírus-fertőzött van Szlovákiában.

A válságstáb súlyos intézkedéseket fogadott el a koronavírus terjedésének megakadályozásáért:

  • bevezetik az ellenőrzést a határátkelőkön
  • lezárják mindhárom nemzetközi repülőteret
  • elrendelik a kötelező 14 napos karantént minden külföldről érkezőnek
  • bezárják az összes iskolát és óvodát minimum 14 napra
  • bezárják az összes aquaparkot és síközpontot
  • bezárják a szociális és kulturális intérményeket
  • bezárják a szórakozóhelyeket
  • korlátozzák a nemzetközi vonat- és buszközlekedést


A nemzetközi teherforgalmat továbbra is engedélyezik.

https://ujszo.com/kozelet/sulyos-intezkedeseket-fogadott-el-a-valsagstab
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
BREKING!

Szlovakia, kemeny intezkedesek: nincs legiforgalom, korlatozott a vasut es buszforgalom, iskola, ovod bezaras, stb...


Pellegrini megerősítette, hogy 16 koronavírus-fertőzött van Szlovákiában.

A válságstáb súlyos intézkedéseket fogadott el a koronavírus terjedésének megakadályozásáért:

  • bevezetik az ellenőrzést a határátkelőkön
  • lezárják mindhárom nemzetközi repülőteret
  • elrendelik a kötelező 14 napos karantént minden külföldről érkezőnek
  • bezárják az összes iskolát és óvodát minimum 14 napra
  • bezárják az összes aquaparkot és síközpontot
  • bezárják a szociális és kulturális intérményeket
  • bezárják a szórakozóhelyeket
  • korlátozzák a nemzetközi vonat- és buszközlekedést


A nemzetközi teherforgalmat továbbra is engedélyezik.

https://ujszo.com/kozelet/sulyos-intezkedeseket-fogadott-el-a-valsagstab

percről-percre rovat:
https://parameter.sk/koronavirus-pe...-es-ovodat-lezarjak-repulotereket-korlatozzak
..
+
https://ma7.sk/aktualis/rendkivuli-soha-nem-latott-szigorral-vedekezik-az-orszag-a-jarvany-ellen
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 898
11 321
113
BREKING!

Szlovakia, kemeny intezkedesek: nincs legiforgalom, korlatozott a vasut es buszforgalom, iskola, ovod bezaras, stb...


Pellegrini megerősítette, hogy 16 koronavírus-fertőzött van Szlovákiában.

A válságstáb súlyos intézkedéseket fogadott el a koronavírus terjedésének megakadályozásáért:

  • bevezetik az ellenőrzést a határátkelőkön
  • lezárják mindhárom nemzetközi repülőteret
  • elrendelik a kötelező 14 napos karantént minden külföldről érkezőnek
  • bezárják az összes iskolát és óvodát minimum 14 napra
  • bezárják az összes aquaparkot és síközpontot
  • bezárják a szociális és kulturális intérményeket
  • bezárják a szórakozóhelyeket
  • korlátozzák a nemzetközi vonat- és buszközlekedést


A nemzetközi teherforgalmat továbbra is engedélyezik.

https://ujszo.com/kozelet/sulyos-intezkedeseket-fogadott-el-a-valsagstab


na ezt megnezem, tenyleg igy lesz-e, ezzel kapcsolatban jelenleg pesszimista vagyok...

13:53
Pellegrini: Raktáron vannak a saját részecske- és porszűrővel ellátott maszkok, több millió darabbal rendelkezunk. A szájmaszkokat ingyen fogják osztogatni az embereknek.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 994
113
Ennél több van Katasztrófavédelmes ismerős szerint, csak titkolni kell, nehogy pánik legyen...! Majd így lesz, mert nem sokáig fogják tudni visszatartani az információkat.
Én eddig csak olyat hallottam hogy az első teszt pozitív, a következő negatív eredményt mutatott azután fejvakarás, hogy most sima influenza vagy az új cucc.
 
  • Tetszik
Reactions: Python