Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 326
33 386
113
Te úgy vagy vele hogy senki se oltassa be magát még később se. Az a baj hogy ebbe a nagy oltás ellenességbe át fogtok esni a ló túlsó oldalára és a végén már a kötelező oltásokat is meg fogjátok kérdőjelezni sőt már meg is a híveitek közt.

Az oltásellenesség már elég régóta terjed... "mert autizmust okoz, mert higany van benne stb."
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 371
63 096
113
Az a baj az oltásparanoiával, hogy olyan, mint az összeesküvés-elméletek. A mindenben mintát kereső elme egyik legkönnyebben kialakuló függősége.
Ezek az “ők” beadnak nekem “valamit” kettős ismeretlenes egyenlete, ami után már csak én maradok fix. Vagy akkor már én sem?

Kínzó kétség, hogy az oltás után mennyire leszek ura mindannak, amit teszem, az oltás maga mennyiben járul hozzá mindahhoz, ami velem történik?
Ilyenkor az ember önkéntelenül sem azt nézi, hogy oltás nélkül minek maradna ura, vagy mire jutna nélküle.
Sokan ösztönösen úgy érzik, hogy oltás nélkül még a maguk urai, pedig már most sem így van. Azt látják csak, hogy az oltás az valamiféle magasabb hatalom produktuma, tehát csakis valami ármánykodás lehet a mindenkori kisember ellen.
Ezért alakul ki az alávetettségtől, rabszolgaságtól, jogfosztottságtól való félelem.

És ilyenkor semmilyen ellenérv nem működik.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Én úgy vagyok vele, hogy az embereknek joguk van eldönteni, hogy beoltatják-e magukat a koronavírus ellen vagy sem.
Az nekem már nem fér bele, hogy ilyen-olyan cselekkel rá akarnak kényszeríteni olyasmire, amit egyáltalán nem akarok.


Mindig arra hivatkozunk , hogy csak akkor tanuljuk meg ha közvetlen hozzátartózót érit és fáj ! Na most én is meg a családom is be van be vagyon oltva a kötelezőkkel -a bizonyítottan jó és kockázatmentes oltásokkal- de sajnos közvetlen ismerősi körben van példa a kockázatra . Az egyik ismerősöm lebénult egy afrikai védőoltástól a másik apukája belehalt 65 évesen egy szimpla szezonális influenza oltásba - lebetegedett tőle és bele halt a tüdőgyulladásba - . Na most ezek után nekem a jóisten se fogja beadni ezt a szart !
 

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
Én úgy vagyok vele, hogy az embereknek joguk van eldönteni, hogy beoltatják-e magukat a koronavírus ellen vagy sem.
Az nekem már nem fér bele, hogy ilyen-olyan cselekkel rá akarnak kényszeríteni olyasmire, amit egyáltalán nem akarok.


A másnak meg az nem fér bele, hogy ilyen-olyan cselekkel halálos betegséggel akarja egy erőszakos kisebbség megfertőzni. amit egyáltalán nem akar.

Én sem.
Fa-ék egyszerűségű ok-okozat következtetéseket nem akarsz/tudsz elfogadni.

Többek válaszaiban látom erősödni a kétely a képességeid vagy a szándékod illetően.
Évszázados (járvány)tapasztalatokat alátámasztó napi statisztikákat utasítasz el.

Az egyéni jogaidat kéred számon a közösség felé járó kötelezettségeid és felelősséged elismerése nélkül.

Érted-e, hogy nem értelek(+)!

Én sem...
 

teglasi80

Active Member
2020. július 17.
57
114
33

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
A Mainzi Egyetem lesz az, de az úr nyugdíjba ment 2012-ben, az Egyetem pedig most novemberben elhatárolódott a koronavírussal kapcsolatos dezinformációs munkásságától:
Medizinische Mikrobiologie und Hygiene | Medizinische Mikrobiologie und Hygiene » Startseite » Meldungsarchiv (unimedizin-mainz.de)


Persze kormányzati nyomásra ! Mert aki 2012-ig professzora volt valaminek akkor mára sík hülye lesz mi ? Észérvekkel nem tudják cáfolni csak nyilatkozatokkal !
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 387
67 528
113
Az oltásellenesség már elég régóta terjed... "mert autizmust okoz, mert higany van benne stb."

Nem oktalan volt ez, hogy elindult. Valóban volt ami tömegesen okozott egész életre kiható elváltozást. És bár ez csak szűkebben kering, de ahol a who amerikai munkatársai oltottak a földön, ott utána tömegesen jelent meg az aids, tehát bár nem nyivánosan de volt feltételezhető visszaélés.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 371
63 096
113
Az egyik ismerősöm lebénult egy afrikai védőoltástól a másik apukája belehalt 65 évesen egy szimpla szezonális influenza oltásba - lebetegedett tőle és bele halt a tüdőgyulladásba - . Na most ezek után nekem a jóisten se fogja beadni ezt a szart !
Azokba az oltásokba haltak bele az ismerőseid, de neked a jóisten se adja be EZT a “szart”.
Oltás - oltás, eszerint egyre megy.

Nekem több rokonom is alkoholizmusba halt bele. Nem mindegyik, van olyan alkoholista rokonom is, aki még él.
De aki belehalt, aközött volt olyan, aki a pancsolt bort vedelte, a másik meg inkább a rövidet.
Namost engem a jóisten se kínálgasson sörrel!

Elnézést az esetleg sértő relativizálásért, de az belátható, hogy önmagában nem biztos, hogy az oltás, mint olyan a hibás.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 319
10 800
113
Vagy ők még a katedrától függenek? :)

Mint látjuk pl. a szfe példáján (és volt még néhány hasonló már a világon), pont az egyetemekről szokott elindulni az ellenállás a hatalommal szemben. De az nem úgy szokott, hogy van egy forradalmár és mindenki más hülye, vagy talpnyaló. Ahogy mondani szokták: valahogy minden hülye szembe jön az autópályán.
 
  • Tetszik
Reactions: szarci1999

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Ez a bringa még aktív és mindent elmond a viselkedése az oltásról !

Baszki de túllihegtek ti itt mindent....
Ha valaki jobban fél a vírustól, mert tud mérlegelni, mint a vakcinától, aminek nyilván van kockázata, csak egy 90+os embernél nem összemérhető a vírus kockázatával, az eldöntheti, hogy beadja e magának pont!
Addig lesznek lezárások és társai, amíg túlterhelt az eü rendszer a vírus miatt és addig indokolt is, ezen bármit, ha nem vagytok hajlandóak felfogni, akkor veletek és nem a világgal van a baj!
 
  • Tetszik
Reactions: csibeszke

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 387
67 528
113
Mint látjuk pl. a szfe példáján (és volt még néhány hasonló már a világon), pont az egyetemekről szokott elindulni az ellenállás a hatalommal szemben. De az nem úgy szokott, hogy van egy forradalmár és mindenki más hülye, vagy talpnyaló. Ahogy mondani szokták: valahogy minden hülye szembe jön az autópályán.

Megvan a pro és kontra ebben az egészben. De attól, hogy ki van adva egyfajta narratíva erre a folyamatra, nem biztos, hogy jóságos a dolog és valóban számításba veszi az embereket. Lehet a helyenként megszólalókat magányos, elszigetelt esetnek tekinteni, egyedül egy támadó terrorista, tömegben forradalmár. Ugyanígy egy tudós csak összeesküvő, vagy hírnevet akar, de ha egy csomóan hangot adnak nyilatkozatok miatt, a kapkodás miatt, a veszélyek miatt valóban értő és tanult emberek, akkor nem biztos, hogy csak száguldanak szembe az autópályán. El nem hiszed, milyen visszaélésig lehet elmenni. Nézd meg ezt:

 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 387
67 528
113
Baszki de túllihegtek ti itt mindent....
Ha valaki jobban fél a vírustól, mert tud mérlegelni, mint a vakcinától, aminek nyilván van kockázata, csak egy 90+os embernél nem összemérhető a vírus kockázatával, az eldöntheti, hogy beadja e magának pont!
Addig lesznek lezárások és társai, amíg túlterhelt az eü rendszer a vírus miatt és addig indokolt is, ezen bármit, ha nem vagytok hajlandóak felfogni, akkor veletek és nem a világgal van a baj!

Nem ezzel van az igazi baj, az élet megy. Felszállok valamire, felveszem a maszkom, bár nem szeretem. Legyen meg a szükséges alap, de amikor már belengetik finoman, hogy gyakorlatilag az élet alapja az oltási könyv lesz, úgy, hogy összeesküvés elméletnek nyilvánított szarkasztikus gondolatok szóltak arról, hogy majd az oltási könyv lesz az élet alapja és nem utazhatsz ha nincs, akkor el lehet filózni.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Baszki de túllihegtek ti itt mindent....
Ha valaki jobban fél a vírustól, mert tud mérlegelni, mint a vakcinától, aminek nyilván van kockázata, csak egy 90+os embernél nem összemérhető a vírus kockázatával, az eldöntheti, hogy beadja e magának pont!
Addig lesznek lezárások és társai, amíg túlterhelt az eü rendszer a vírus miatt és addig indokolt is, ezen bármit, ha nem vagytok hajlandóak felfogni, akkor veletek és nem a világgal van a baj!


De baszki ez a csaj nem a sarki fűszeres hanem egy sokat hivatkozott immunulógus ! Csak számít a véleménye meg a reakciója vagy nem ? Csak az számít amit a mainstream elfogad? Igen egy idős embernek már minden kockázat még egy lépcsőn való lejövetel is ! Ha azt mondják , hogy az önkéntesek s a veszélyeztetettek oltassák be magukat ok ! De csak azért korlátozni valakiket mert nem akarnak önként rászaladni egy aknamezőre az gheciség ! Akkor is ha 100 meg akkor is ha csak 1 alna van azon a mezőn de a biztosat senki se tudja !
 
S

Shektor11

Guest
A másnak meg az nem fér bele, hogy ilyen-olyan cselekkel halálos betegséggel akarja egy erőszakos kisebbség megfertőzni. amit egyáltalán nem akar.

Én sem.
Fa-ék egyszerűségű ok-okozat következtetéseket nem akarsz/tudsz elfogadni.

Többek válaszaiban látom erősödni a kétely a képességeid vagy a szándékod illetően.
Évszázados (járvány)tapasztalatokat alátámasztó napi statisztikákat utasítasz el.

Az egyéni jogaidat kéred számon a közösség felé járó kötelezettségeid és felelősséged elismerése nélkül.

Érted-e, hogy nem értelek(+)!

Én sem...

Ha te beoltatod magad, akkor legyen már neked mindegy, hogy én beoltatom magam vagy sem.