tallking said
Ha egy sima sugárforrás mozog akkor megvan a távolsága is, úgy híjják hogy trigonometria. nevetséges vagy az x év fejtágító kommentjeiddel. igazából telefonkönyv magoláshoz hasonlítanám a hobbidat.
Jaj, jaj, jaj...
Egyetlen pontból mérve és a saját sebességedet és irányodat ismerve nem határozható meg mozgó célpont távolsága. Pontosan ezért nem lehet IRST-vel távolságot mérni. Úgy látszik, hogy gimis fizikából és matekból is korrepetálnom kell téged. Valahol kezd szánalmas lenni
rádnézve, de parancsolj, mert most éppen ráérek...
A relatív helyzetváltozása - tehéd a hozzád képest mért iránya - egy célnak három - valójában több, de ezek összevonhatóak az egyszerűsítés kedvéért - változótól függ. A célpont sebessége, távolsága - a második magasságföggő is, de ezt most hanyagoljuk el - és aspektusa. Az aspektus és sebesség együtteségből adóik a célpont két sebességkomponense, a feléd mutató (közeledési sebesség) és egy másik. Ebből kettőt összevont változót nem tudsz mérni RWR-ral, a célpont sebességét és távolságát, az RWR csak irányt ad és azt sem tűpontosan. Alant a trigonometria példa. A hároszög szögeivel és hosszával kellene két időpillanat között számolni, csakhogy túl sok az ismeretlen. Az szögváltozás mérhető és az idő is. Csak éppen a hároszögben az s2 távolság ismeretlen, hiszen a cél sebesség nem ismert. Az L1 és L2 sem ismert, hiszen az RWR csak becsül távolságot.
http://kepkezelo.com/images/uf5opu40g81paktp81.jpg
Tehát szögmérésből hogyan lesz egzakt távolság? Ja, hogy sehogy.
Ez gimis matek öregem...
Ugyanazt a relatív helyzetváltozást (irány hozzád képest) eltérő távolságban, eltérő irányban és eltérő sebességgel haladó céloknál lehet azonos, a fenti példán ez látszik, de akkor lássuk egy egyszerűbb esetet ami szemléletes? Parancsolj.
Egyhelyben állsz és körülötted X távolságban körpályán mozog egy test, Y idő alatt 360 fokot írjon le körülötted. Viszont, ha mondjuk 1,5-szer nagyobb távolságban szitnén ezt csinálja valaki, akkor a körív hossza a távolsággal lineárisan nő. Tehát, ha 1,5-szer nagyobb sebességgel mozog a külső test a 1,5-szer nagyobb távolságon, akkor a relatív helyváltozatása
tökéletesen azonos a közelebbivel. Ha ezeken a testeken lenne valami sugárforrás, ami megvilágít akkor annak irányának méréséből akarnál távolságot számolni nem tudsz.
Perszre a repcsi mozog és te is, de ha a fenti példátkat felfogtad, akkor lehet olyan sebességet és aspektuspárokat találni, ahol a relatív helyzetváltozás azonos lesz.
Ezen felül a "bónuszpálya", egy folyamatosan feléd tartó cél aspektus változása
nulla, tehát meg vagy lőve, az RWR távolságot meg nem ad...
Ez elég lesz cáfolatnak vagy folytassam még?