K21 NIFV / AS21 Redback (Dél-Korea)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1586

Guest
  • Tetszik
Reactions: Terminator

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
4 992
13 300
113
Egy kb. 2018-2019-es vizualizáció BIHO II ADS toronyal:

New_Hanwha_Biho_II_mobile_air_defense_system_based_on_tracked_chassis_AS21_Redback_925_001.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu
K

kamm

Guest
Első ránézésre jobban egyben van, mint az ausztrál Lynx.
Hat, az ami legkevésbé számít szerintem... a fegyverzet képességei, armor es a szenzorok ill integralasuk, networking stb lesz a donto.

Azon fognak bukni, hogy a 30 mm-esük nincs feltupírozva és kis szánalmas piszkafa a csőszájfékes (programozós) Mauserhez képest és maga a fegyver nem annyira meggyőző.
Pontosan ez a benyomásom nekem is.
A K21-hez eredetileg 40 mm-s gépágyú jár. Az Ausztráloknak nem tudom mit ajánlottak.
Igen, nem értem, az hol van róla? Az mindent tud elvileg, amit a Mauser (csak boszmebb ill gondolom, kevesebb ammo fer bele?)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
4 992
13 300
113
Azon fognak bukni, hogy a 30 mm-esük nincs feltupírozva és kis szánalmas piszkafa a csőszájfékes (programozós) Mauserhez képest és maga a fegyver nem annyira meggyőző.
Dehogy, Redbacknak is vannak airburst képességei: https://www.australiandefence.com.au/defence/land/hanwha-launches-the-redback-ifv-in-australia
"Every cannon is fitted with a fuse setter for programmable rounds such as programmable air burst munition and proximity fused rounds. It can also be rapidly upgraded to the 40mm Supershot by exchanging three parts, giving increased lethality without the need to modify the turret or cannon."

Az lesz a donto, hogy menyit képes hozni a Redback hydropneumatikája a németek spórolós hagyományos koncepciójához képest a tobbhónapos nyúzás alat. Statisztikailag a kisseb súly és kisseb terhelés mellet anyival keveseb lehet a meghibázodás, hogy elonybe hozza a mecerássab hydropneumatikus rendszert. A tobbi már csak azon múlik, kinek jott ki jobban a tervezés és a jármu oszerakása.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
K

kamm

Guest
Dehogy, Redbacknak is vannak airburst képességei: https://www.australiandefence.com.au/defence/land/hanwha-launches-the-redback-ifv-in-australia
"Every cannon is fitted with a fuse setter for programmable rounds such as programmable air burst munition and proximity fused rounds. It can also be rapidly upgraded to the 40mm Supershot by exchanging three parts, giving increased lethality without the need to modify the turret or cannon."

Az lesz a donto, hogy menyit képes hozni a Redback hydropneumatikája a németek spórolós hagyományos koncepciójához képest a tobbhónapos nyúzás alat. Statisztikailag a kisseb súly és kisseb terhelés mellet anyival keveseb lehet a meghibázodás, hogy elonybe hozza a mecerássab hydropneumatikus rendszert. A tobbi már csak azon múlik, kinek jott ki jobban a tervezés és a jármu oszerakása.

Ja, de azt a 40-esre irjak - de az aossiek verzioja elegge maskeppen nez ki:


2014.5.20_%EC%9C%A1%EA%B5%B0_%EC%88%98%EB%8F%84%EA%B8%B0%EA%B3%84%ED%99%94%EB%B3%B4%EB%B3%91%EC%82%AC%EB%8B%A8_K-21_%EC%9E%A5%EA%B0%91%EC%B0%A8_%EC%A0%84%ED%88%AC%EC%82%AC%EA%B2%A9%ED%9B%88%EB%A0%A8_K-21_combat_firing_practice%2C_Republic_of_Korea_Army_Capital_Mechanized_Infantry_Division_%2814115068249%29.jpg


Er1uhMnXAAEuZC2


Avagy ez az ujabb verioja annak a 40mm gepagyunak? De nekem kisebbnek nez ki... de ha ez is 40-es, akkor meg mifele 40SS-rol magyaraznak?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
K

kamm

Guest
Jol van, ezuton kiderult, hogy vak vagyok, 2x mentem vegig es nem lattam, pedig oda van irva: :D :D

Redback’s main armament is a Mk44S Bushmaster II 30mm cannon capable of firing all natures of 30mm x 173mm ammunition in service with 19 nations, including the US, the UK, and other allies and NATO forces. The cannon fires ammunition from numerous providers, including advanced munitions such as proximity fused rounds.

Igy mar ertem, mit keres az Elbit a koreaiak oldalan.
 
  • Tetszik
Reactions: PavolR and Pogány

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Igy mar ertem, mit keres az Elbit a koreaiak oldalan.
Konkrétan a torony ami a Redbackon van ez egy rendszeresítésre nem került Elbit torony, amit az aussi EOS elektronikai és optikai termékeinek a felhasználásával módosítottak a követelményekhez. Egyébként a torony 25 és 50 milliméter közötti fegyverzettel kompatibilis, manned, unmanned változatban is kifejlesztették.
0001.jpg
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 498
72 480
113
"Hanwha Defense integrates Redback IFV with Spike ATGM and Iron First APS

Hanwha Defense Australia announced on 16 March that it has achieved the integration of two Israeli-made systems with its new Redback infantry fighting vehicle (IFV).

The company said in a statement that integration of the Rafael Advanced Defense Systems’ Iron Fist active protection system (APS) with the Redback was successfully demonstrated in late 2020, while several Spike LR2 anti-tank guided missiles – also made by Rafael – were successfully test-fired from the IFV in early February.

The company said that both tests, which it referred to as “key milestones in the validation of the Redback’s offensive and defensive protection systems”, were conducted in Israel.

The Redback, which is currently competing with Rheinmetall Defence Australia’s Lynx KF41 for the Australian Army’s AUD18.1–27.1 billion (USD14–21 billion) IFV requirement, is being offered with the new T2000 two-man, 30 mm turret developed by Australian company Electro Optic Systems (EOS).

The main armament options of the T2000 range from a 25 mm to a 50 mm cannon, a 7.62 or 5.56 mm co-axial machine gun, an integrated, shock-isolated pop-up launcher that can deploy a single Javelin or two Spike LR2 anti-tank missiles, and an EOS R400S Mk 2 HD remote weapon station (RWS) that can mount weapons up to and including the M230LF 30 mm lightweight cannon. An alternative RWS is the EOS R150 capable of mounting 5.56 mm to 12.7 mm machine guns."