K21 NIFV / AS21 Redback (Dél-Korea)

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

• Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 839
4 113
113
fip7

Szerintem is vállalható lenne. De hát, amikor alig 240 milliárd a honvédségre szánt pénz évente (pedig már csak a NATO-kötelezettség miatt is több, mint a duplájának kéne lenni), akkor ezek nem fognak ebből 50 milliárdokat lecsípkedni holmi IFV-kre, mert akkor vagy a sok aktatologató léhűtőnek nem jutna kiemelt bér (ez pedig elképzelhetetlen ugye), vagy az a maroknyi valódi katonánk disszidálna, ha tőlük vonnák el.

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 432
608
113
Ez így <b>összesen 200 milliárd magyar forint</b> jelenleg. Ha ezt 4 évre elosztjuk akkor az <b>50 milliárd forint/év.</b> Ez azért vállalhatónak tűnik!

Nem azt kell nézni, hogy mennyibe kerül a beszerzés (bár az átlagpolgártól elkezdve az ellenzékig mindenki ezen van mindig fennakadva), hanem hogy mennyi az üzemeltetés, mert azt kell beleépíteni a HM költségvetésébe. 50 mHUF-ot meg bárhonnan le lehet csippenteni évente.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
26 779
50 332
113
Azt gondolom a következő 4 évben ilyen beszerzést nem fogunk végezni. Kb ennyi pénz ment el stadionra, a hasonló nagyságrendű Gripen üzletet pedig béreljük, lízingeljük. 100-120 K21 ellen semmi kifogásom nem lenne az biztos.:) De emlékeztek miket írtak a 3 milliós 3 db-os mil beszerzésre az origón vagy hol? Milyen drága, 1 millióból legyártanánk itthon stb.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
20 704
11 615
113
Ezeknél a járgányoknál a legfilléresebb tétel szerintem a "vas" amiből csinálják. A rengeteg elektronika, kompozit plusz páncélok, energiaelnyelő űlések stb. stb. amik megdobják az árát.

atta

Member
2013. január 26.
277
0
16
wolfram
Ezeket a járműveket még ide kell szállítani, kiépíteni a javító bázist, fedett csarnokot építeni nekik, hogy ne a szabad ég alatt álljanak, kiépíteni a kopó alkatrészek gyártását, a lőszer gyártást és meg kell oldani rá a kiképzést.
Ez még belekerülhet akár <b>50 milliárdba</b> is.

Gyártunk még egyáltalán kézifegyvernél nagyobb űrméretű lőszert? Ha jól sejtem, hogy nem, akkor teljesen új gyártó kapacitást kéne kiépíteni a 40 mm-es lőszerre, ami nagyon költséges lenne. Szerintem nem is érné meg a 100 jármű békeidős szükséglete miatt belevágni.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
14 922
33 960
113
atta

Szerintem ma már csak kézifegyverekhez gyártunk lőszert. De ha jó bele a svéd 40 mm-s Bofors akkor nem kell Koreából hozni a lőszert. Ebben az esetben nem kell saját gyártó kapacitás. Viszont ha nem ugyan az a két lőszertípus akkor kénytelenek leszünk gyártani, vagy annyit venni raktárra, hogy kitartson egy háborúban is.

GrGLy

Az biztos, hogy üzemeltetni is pénz. A kérdés az, hogy mennyi. Illetve az, hogy itthon milyen kopóalkatrészeket gyárthatunk hozzá. Mert ha minden szir-szart Koreából kell megrendelni akkor drága. Ha csak komolyabb tételek jönnek onnan, az apróságokat itthon legyártjuk akkor nincs gond. De tény, hogy üzemeltetni <b>kell</b> őket.
Nem kellene úgy járniuk, mint eddig mindennek. (Szétrohadni a szabad ég alatt)

antigonosz

" De emlékeztek miket írtak a 3 milliós 3 db-os mil beszerzésre az origón vagy hol? Milyen drága, 1 millióból legyártanánk itthon stb."

Off:
Én nem véletlenül vagyok autokrácia párti, szerintem az átlag polgár egy s@gfej és még a saját életéről sem tud felelősségteljes döntéseket hozni, nem, hogy egy országéról.<b> Ebből kifolyólag nem érdekel a véleményük. </b>

Mackensen

Jól látod. Amennyire én utána tudtam nézni, a mai harcjárművek árában 3 nagy tétel van.
Az első a darabárra vetített fejlesztési költség.
A második a kerámia/kompozit páncélzat.
A harmadik az elektronika.
A második és harmadik pont típusonként fölcserélhető. De kb. ezek a jármű költségének oroszlánrészei.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
14 922
33 960
113
Utána néztem a K21-ben és a CV90-ben ugyan az a Bofors 40 mm/L70-s ágyú van. Szóval nem kellene Koreából lőszert venni :)

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
20 704
11 615
113
A Nimródban is ilyen volt:)
http://hu.wikipedia.org/wiki/40M_Nimr%C3%B3d

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
14 922
33 960
113
Igen ez alapvetően egy 2. Vh-s ágyú. Csak korszerűsítették.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
14 922
33 960
113
Ahogy nézem könnyű tank verziója is van a K21-nek, mégpedig 120 mm-s ágyúval:
http://www.military-today.com/tanks/k21_with_xc8.htm

• Tetszik
Reactions: tong djagbu

atta

Member
2013. január 26.
277
0
16
A Nimródban is ilyen volt:)
http://hu.wikipedia.org/wiki/40M_Nimr%C3%B3d

Nem, a Nimródban nem ilyen volt. Közeli rokonok, de nem azonosak. Abban L/60-as gépágyú volt, a K21-ben L/70-es van. Ezek lőszere eltérő, mind méretében, mind ballisztikájában. A tűzgyorsaság a L/60-nál 120 l/p volt, a K21 ágyúja 300 l/p. Elég látványos ahogy 4-5 m-re veti ki a hüvelyeket. :)

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
20 704
11 615
113
Nem is gondoltam volna, hogy különbözött a lőszer...
hmm...

R

rejsz felügyelő

Guest
Cockerill XC-8 tornyával, 105 mm-es löveggel.

tumblr_oozzd1t9C81tj31v2o1_1280.jpg

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
9 362
8 587
113
Szerintem ennek a cuccnak teljesen másfajta 40mm-es lőszere van, mint a CV9040-nek.

Szemre látszik, hogy a CV9040-en az L70-es Bofors löveg vastagabb és szemre picit hosszabb is.

Elképzelhető, hogy ez a koreai cucc CTA lőszert használ? Azoknak van kb. ilyen csöve.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
26 779
50 332
113
Azt gondolom a következő 4 évben ilyen beszerzést nem fogunk végezni. Kb ennyi pénz ment el stadionra, a hasonló nagyságrendű Gripen üzletet pedig béreljük, lízingeljük. 100-120 K21 ellen semmi kifogásom nem lenne az biztos.:) De emlékeztek miket írtak a 3 milliós 3 db-os mil beszerzésre az origón vagy hol? Milyen drága, 1 millióból legyártanánk itthon stb.
Még 5 hónap és bejön.

T

Törölt tag 1586

Guest
A koreaiak kijöttek a K21 továbbfejlesztett változatával
AS21 Redback
09850184-f1dc-4980-88a9-979f50a9264d-original.jpeg

A Hanwha Defense Systems elsősorban az Ausztrál Land 400 Phase 3 tenderen akar vele nevezni
Újdonságok:
- nagyobb (nehezebb…) és erősebben védett test;
- 8+3 fős személyzet;
- a torony és a jármű mérete lehetővé teszik hogy a vásárló szabadon dönthessen az alkalmazott szenzorokról, aktív védelemről, stb…

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
26 779
50 332
113
4 évet írtam 4 éve. :)

• Tetszik
Reactions: wolfram