Kalasnyikov variánsok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 617
127 152
113
Akv 521

Ez konkrétan megoldja az AK platform problémáit úgy hogy megtartja az előnyöket.

akv3.jpg
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 519
14 554
113
Nem lenne gond. Az AEK sokkal jobb, mint az eddigi AK szériák. Nem véletlenül nyerte meg a legutóbbi rendszeresítési "versenyt" is.
Csak erre meg kitalálták, hogy akkor legyen mind a kettő....
Ami meg a valóságban úgy néz ki, hogy vettek egy maréknyi AEK-et, meg tömegesen AK-t.
Engem nem kell meggyőzni arról, hogy az AEK amióta létezik jobb, mint az AK. :rolleyes:
De az AK-nak, főleg a 100-as szériának is meg van a maga létjogosultsága. (Olcsó , mint a szemét, és nagyon könnyű tömeggyártani)
Igen, valami ilyesmit fogalmaztam meg az előbb is. Miszerint aki használja, azt inkább anyagi okok miatt teszi. Ezzel meg szorosan összefügg egy elméletem, hogy miért is az AK lett a nyerő. Követelmény lehetett, hogy a régi gyártósoron is lehessen gyártani az új fegyvert.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 877
58 159
113
Igen, valami ilyesmit fogalmaztam meg az előbb is. Miszerint aki használja, azt inkább anyagi okok miatt teszi. Ezzel meg szorosan összefügg egy elméletem, hogy miért is az AK lett a nyerő. Követelmény lehetett, hogy a régi gyártósoron is lehessen gyártani az új fegyvert.

Meg az AK gyára állami tulajdon, az AEK-é meg ha jól emlékszem magán kézben van/volt.
Nem fognak az állami gyárral szemben dönteni, akkor sem ha nem jó amit gyárt.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 519
14 554
113
Meg az AK gyára állami tulajdon, az AEK-é meg ha jól emlékszem magán kézben van/volt.
Nem fognak az állami gyárral szemben dönteni, akkor sem ha nem jó amit gyárt.
Nem baj az, ha állami tulajdon, de ne olcsójánoskodjanak ilyesmin.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
5 124
16 603
113
A G3 és az FN FAL jó automata puskák épp csak az automata puska egy elavult dolog (már akkor is elavult volt amikor kitalálták őket az 50-es években).

A G3-as, és az FN FAL is egy platform.

A G3-asnak tervezték 9 milis, és 556-os változatait, sorozatgyártásba vitték, és sokak is rendszeresítették.

VpcwsGs.jpeg



Az FN FAL-nak tervezték 556-os változatát, de valamiért nem volt igény rá.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 734
82 699
113
A G3-as, és az FN FAL is egy platform.

A G3-asnak tervezték 9 milis, és 556-os változatait, sorozatgyártásba vitték, és sokak is rendszeresítették.

VpcwsGs.jpeg



Az FN FAL-nak tervezték 556-os változatát, de valamiért nem volt igény rá.
Egyik sem platform, mindkettő fegyvercsalád.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 848
4 467
113
Azt nem tudom, van aki még a T-72 mellett kardoskodik 2024-ben szóval bármi előfordulhat.
Szia,

A letezo T-72 sokkal tobbet er, mint egy nem letezo Leo2-A8.
Nyilvan, amint lesz megfelelo szamu(!) Leo2-A7HU vagy Leo2-A8, akkor majd nem fogok a mellett kardoskodni, hogy meg kell orizni a meglevo T-72-eseket harckepesen.

Szamomra ez egyik meglepo dolog a Csernobil filmben az volt, hogy nem AK-74-gyel lottek le a kobor kutyakat a szovjet 3. lepcsos alakulatok, hanem Moszin-Nagant puskaval.

Ugye akkor a modern (12 eve rendszeresitett) AK-74-hez kepest egy generacioval regebbi volt az AK-47 (akkor 39 eve rendszeresitve), 2 generacioval regebbi a PPS-41 (akkor 45 eve rendszeresitve), es 3 generacioval regebbi a Moszin-Nagant (eredetileg 1891-ben rendszeresitve, de 1930-ban modositottak az iranyzekot, ez utobbi is mar 56 evvel Csernobil elott volt).

Szoval igenis meg kell tartani sokaig a mukodokepes fegyvereket, de nyilvan nem az orszag legelittebb dandaraban, hanem folyamatosan csusztatni hatra. Szerintem a nem onkentes tartalekosoknak meg belathatatlanul hosszan szukseguk van ezekre a fegyverekre (az onkentes tartalekosokbol olyan keves van, hogy naluk realis dolog a Bren-re csere, de a T-72 -> Leo2-A4 csere szerintem naluk is meg belathatatlanul messze van, mar csak azert is, mert ugye eloszor a 2 dandarnal fel kellene allitani a T-72-es zaszloaljat, es csak ezutan lenne ertelme felallitani az elso onkentes tartalekos T-72 alakulatot).
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 603
4 428
113
Az FN FNC sem balkezes felhúzókarral, sem Picatinny szereléksínnel nem bírt gyári állapotában.
És...?
Ezért írtam én, hogy iván feltalálta az FNC-t 40 évvel később azzal a különbséggel, hogy tett rá pic sínt, meg át rakta a bal oldalra a felhúzókart.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
5 124
16 603
113
És...?
Ezért írtam én, hogy iván feltalálta az FNC-t 40 évvel később azzal a különbséggel, hogy tett rá pic sínt, meg át rakta a bal oldalra a felhúzókart.

Az AKV-521-es, és az FN FNC között milyen átfedés van ?

Sok fegyvert láttam szétszedve, de az FN FNC kimaradt, mert nyilván nem populáris modell.

Meg az AKV-521-esből is több prototípussal / nullszériással előrukkoltak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 734
82 699
113
Szia,

A letezo T-72 sokkal tobbet er, mint egy nem letezo Leo2-A8.
Nyilvan, amint lesz megfelelo szamu(!) Leo2-A7HU vagy Leo2-A8, akkor majd nem fogok a mellett kardoskodni, hogy meg kell orizni a meglevo T-72-eseket harckepesen.

Szamomra ez egyik meglepo dolog a Csernobil filmben az volt, hogy nem AK-74-gyel lottek le a kobor kutyakat a szovjet 3. lepcsos alakulatok, hanem Moszin-Nagant puskaval.

Ugye akkor a modern (12 eve rendszeresitett) AK-74-hez kepest egy generacioval regebbi volt az AK-47 (akkor 39 eve rendszeresitve), 2 generacioval regebbi a PPS-41 (akkor 45 eve rendszeresitve), es 3 generacioval regebbi a Moszin-Nagant (eredetileg 1891-ben rendszeresitve, de 1930-ban modositottak az iranyzekot, ez utobbi is mar 56 evvel Csernobil elott volt).

Szoval igenis meg kell tartani sokaig a mukodokepes fegyvereket, de nyilvan nem az orszag legelittebb dandaraban, hanem folyamatosan csusztatni hatra. Szerintem a nem onkentes tartalekosoknak meg belathatatlanul hosszan szukseguk van ezekre a fegyverekre (az onkentes tartalekosokbol olyan keves van, hogy naluk realis dolog a Bren-re csere, de a T-72 -> Leo2-A4 csere szerintem naluk is meg belathatatlanul messze van, mar csak azert is, mert ugye eloszor a 2 dandarnal fel kellene allitani a T-72-es zaszloaljat, es csak ezutan lenne ertelme felallitani az elso onkentes tartalekos T-72 alakulatot).
Van az a szint ami már többetvárt mint használ.
 
  • Vicces
Reactions: LMzek 2.0 and fip7