[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Ezt a cigányozásra utalást nem is értem? Mire gondolsz, mi tör ki és hogyan? Én nem láttam itt rosszértrelmű cigányozást mostanában...Persze, lehet, más máshogy értékeli ugyanazokat a dolgokat...

Nem te mondtad nem szabad szőnyeg alá söpörni? Mindha ezen az oldaon is lenne feljebb pulya kifejezés. De direkte nem szeretnék ebbe a témába belemenni azért amit írtam.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Nem te mondtad nem szabad szőnyeg alá söpörni? Mindha ezen az oldaon is lenne feljebb pulya kifejezés. De direkte nem szeretnék ebbe a témába belemenni azért amit írtam.


OKÉ, nem gondoltam, hogy ez már cigányozás volt... Meghajlok az ítéleted előtt...

UI.: azt hittem a cigányozás, amikor minden alap nélkül oda vetítjük ki minden negatív dolgunkat...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 011
113
Úgy legyen. Fordítani azért nagyon nehéz mert 15éve kellett volna, de legkésöbb 8. Nem csak az államé de ez lényegtelen.

Tőlem aztán duplázzák meg a jelenlegi adókedvezményeket, gyed maximumát duplázzák... (most direkt olyanokat írtam, hogy ne lehessen cigányozni, nem ilyet irok megint kitör a cigányozás...)
Igen, ebben egyet értünk, hogy 15 éve kellett volna legalább megcsinálni azt, vagy ahhoz nagyon hasonló családtámogatási rendszert mint ami most van. Szarul állunk, de legalább az irány már jó. Tőlünk nyugatabbra szintén sok helyen szarul állnak, és még az irány is nagyon szar, ahogy nem a saját lakossággal, hanem import agysebészekkel tervezik megoldani a problémát(nem fogják, csak rontanak majd vele)...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 011
113
Nem te mondtad nem szabad szőnyeg alá söpörni? Mindha ezen az oldaon is lenne feljebb pulya kifejezés. De direkte nem szeretnék ebbe a témába belemenni azért amit írtam.
Ha a pulya szót írom le, már rosszértelműen cigányozok?
Nem vagy te extrém módon haladó liberális értelmiségi véletlenül?
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Igen, ebben egyet értünk, hogy 15 éve kellett volna legalább megcsinálni azt, vagy ahhoz nagyon hasonló családtámogatási rendszert mint ami most van. Szarul állunk, de legalább az irány már jó. Tőlünk nyugatabbra szintén sok helyen szarul állnak, és még az irány is nagyon szar, ahogy nem a saját lakossággal, hanem import agysebészekkel tervezik megoldani a problémát(nem fogják, csak rontanak majd vele)...


Mondjuk, lehet, hogy statisztikában jól fog mutatni... De lesz még másik kicsengése is ezen dolgoknak...
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Igen, ebben egyet értünk, hogy 15 éve kellett volna legalább megcsinálni azt, vagy ahhoz nagyon hasonló családtámogatási rendszert mint ami most van. Szarul állunk, de legalább az irány már jó. Tőlünk nyugatabbra szintén sok helyen szarul állnak, és még az irány is nagyon szar, ahogy nem a saját lakossággal, hanem import agysebészekkel tervezik megoldani a problémát(nem fogják, csak rontanak majd vele)...

Nem azt megcsinálni. Mert ami meg lett csinálva nemhogy nem fordított de észrevenni is nehéz a hatását. Ha tetszik amit kitaláltak az demográfiai szempontból nem változtatott semmin.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 011
113
És ha az lennék?

Amúgy tipikus jellemzője ennek a rétegnek, hogy aggódik MO demográfiai megsemmisülése miatt nem?
Van ilyen is ha hiszed ha nem, én szemben ezzel a réteggel nem szeretek általánosítani :p.

Ellenben ha az lennél, akkor mivel innentől tudom hogy extrém érzékeny vagy mindenre, sokkal több türelemmel felvilágosítanálak róla, hogy azon a tájegységen amerről a családom származik, a népies neve a fantának a szőke kóla, a kisgyereknek(legyen az cigány vagy magyar, bármilyen) a pulya.

Erről ennyit.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 011
113
Nem azt megcsinálni. Mert ami meg lett csinálva nemhogy nem fordított de észrevenni is nehéz a hatását. Ha tetszik amit kitaláltak az demográfiai szempontból nem változtatott semmin.
Rendben, akkor ma már többedszerre megkérdezném, TE hogy csinálnád jobban?
Lehetőleg olyan modellt írj kérlek, ami a jelenlegi hazai realitások talaján is megállja a helyét, nekünk az nem fér bele amit a Szaudiak csinálnak...
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Rendben, akkor ma már többedszerre megkérdezném, TE hogy csinálnád jobban?
Lehetőleg olyan modellt írj kérlek, ami a jelenlegi hazai realitások talaján is megállja a helyét, nekünk az nem fér bele amit a Szaudiak csinálnak...

Ezen az oldalon azonnal van két bedobott javaslatom. De ezen felűl is leírtam az egyik legnagyobb hátráltató tényezőt.
Ezen felűl az elmúlt 10oldalon hány javaslatot látsz akárkitől?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 011
113
Ezen az oldalon azonnal van két bedobott javaslatom. De ezen felűl is leírtam az egyik legnagyobb hátráltató tényezőt.
Ezen felűl az elmúlt 10oldalon hány javaslatot látsz akárkitől?
Visszanéztem nem ezt, de 2 oldalt, annyit láttam leírva, hogy szerinted sok a stadionra költött zseton, meg drága az albérlet, illetve 15 éve is késő lett volna(ezzel még egyet is tudnék érteni), ja és hogy a lumpen/élősködő réteget integrálni kéne, mert TE láttál már ilyet aki írástudatlanul is szorgalmasan dolgozott 3 műszakban.

Konkrét cselekvési tervet, visszaosztást, integrációs politikát várnék, nem ilyen demagóg lózungokat.

Szerk.: A vegyen mindenki MOL papírt még kifelejtettem, bocsesz.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Visszanéztem nem ezt, de 2 oldalt, annyit láttam leírva, hogy szerinted sok a stadionra költött zseton, meg drága az albérlet, illetve 15 éve is késő lett volna(ezzel még egyet is tudnék érteni), ja és hogy a lumpen/élősködő réteget integrálni kéne, mert TE láttál már ilyet aki írástudatlanul is szorgalmasan dolgozott 3 műszakban.

Konkrét cselekvési tervet, visszaosztást, integrációs politikát várnék, nem ilyen demagóg lózungokat.

Szerk.: A vegyen mindenki MOL papírt még kifelejtettem, bocsesz.

Dehogy nézted végig. Tessék kikerestem neked pl: "Tőlem aztán duplázzák meg a jelenlegi adókedvezményeket, gyed maximumát duplázzák..."
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
A vegyen mindenki MOL papírt még kifelejtettem, bocsesz.

Ezt meg arra írtam, hogy nem a hitel/hitelkamat hiánya/mértéke volt anno a gond. Ha állambácsi álampolgárnak 10-30%os kedvezményt adott akkor se jegyződött le kb semmi. HIába volt meg "egyértelműen" 1év alatt a 10-30%, hiába volt reklámozva... 99%ot lehetetlen volt rádumálni arra, hogy MOLt... vegyen.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Én nem írtam semmit ezekről. De ha már én nem látom, hogy hude nagy lökést adott volna a fenti törvénytisztelő... rétegnek az elmúlt 8év.
Ez a kapitalizmus lényege ezen réteg az amelyik ön megvalósít ! 9-10 órákat dolgozik. Munkahelyen meg kisgyermekes
Közelíteni kell az EU atlaghoz. 30000-ert egy garázst ha talán kiadnek nem egy lakást amit lepusztitanak.

A bérekbe mikor fogunk. EU-s élelmiszer árak Eu-s átlag feletti ÁFA, és a bérek bőségesen EU-alatti. Kádár rendszerben volt egy remek mondás aki árat mond mondjon bért is !
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Ez a kapitalizmus lényege ezen réteg az amelyik ön megvalósít ! 9-10 órákat dolgozik. Munkahelyen meg kisgyermekes


A bérekbe mikor fogunk. EU-s élelmiszer árak Eu-s átlag feletti ÁFA, és a bérek bőségesen EU-alatti. Kádár rendszerben volt egy remek mondás aki árat mond mondjon bért is !
Ez a kapitalizmus lényege ezen réteg az amelyik ön megvalósít ! 9-10 órákat dolgozik. Munkahelyen meg kisgyermekes anyukákat baszogatják. Legalább is mostani munkahelyemen ezt látom!
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 844
65 521
113
Ez a kapitalizmus lényege ezen réteg az amelyik ön megvalósít ! 9-10 órákat dolgozik. Munkahelyen meg kisgyermekes


A bérekbe mikor fogunk. EU-s élelmiszer árak Eu-s átlag feletti ÁFA, és a bérek bőségesen EU-alatti. Kádár rendszerben volt egy remek mondás aki árat mond mondjon bért is !
Hol vasarolsz , melyik magyar hipermarketben, és mennyi magyar gyártású kaját? :) Régen csak a banán volt külföldi, most meg már a bab is kínai, a többi meg full német, osztrák, stb termék. A tokehus fele szlovák, román, spanyol, és a csirkemell is újabban ukrán pl. Miért az állam ezért a hibás? Levitte az áfát 5 százalékra , három honap múlva meg ugyan olyan drága minden.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Pedig mar letezik ilyen tantargy a kozepsuliban. Fip7 valamikor be is linkelte a tankonyvet. En sem olvastam meg el, de ugy hirtelen atfutva egesz korrektnek tunt.
Csak egy rövid és önkényes fordítású idézet ezzel a területtel foglalkozó történészi munka előszavából, hogy érzékeltessem mennyire nem egyszerű a feladat. Az elhallgatás, ködösítés, hamis információ terjesztés ezen a téren nem mai probléma.

"Eredetileg bizonyos fenntartásokkal fogtam hozzá a pénzteremtő tevékenység mint életátalakító tényező, ókori és még korábbi fejlődésének tanulmányozásához . Némiképp túlzott jelentőséget tulajdonítottam képzettségem e kérdések beli esetleges hiányosságának — minthogy semmiképpen sem mondhattam magamról, hogy különösen jártas lettem volna az ókori nyelvek vagy feliratok terén.

Azonban, amikor előtanulmányaim során átnéztem az ókori civilizációkkal foglakozó kézikönyveket, azt találtam, hogy semmi okom feltételezett elégtelenségem miatt aggódni.

Gyakorlatilag e kézikönyvek egyike sem foglalkozik világosan a pénzügyi kérdésekkel vagy a csererendszerrel, aminek nyilvánvalóan léteznie kellett, hogy a civilizációk létrejöhessenek . Azon ritka esetekben is, amikor a szövegek fordítása esetleg valamelyest fényt derítene e kérdésekre, csupán annyi figyelmet szenteltek a pénznek, mint egy serlegnek, gyűrűnek, pecsétnek vagy egyedi kőmunkának, tárgyként kezelik.

Tehát az ősi kultúrákkal foglalkozó neves történészek és régészek majdhogy egyetlen munkájában sincs említés e fontos kérdésről, az élet fenntartásához szükséges cikkek többletének elosztási rendszeréről .
A történészek, e szaktudósok minden írása mélyen hallgat ama hatalmas hajtóerőről, ami a csere egységét az emberek közé juttatja és ami nélkül nem jöhetett volna létre az általunk ismert civilizáció . Egy szót sem szólnak a csere rendszeréről, annak egységéről és ezen csereegység — független uralom általi kibocsájtásától különálló — magán személyek általi forgalmazásáról, ami döntően befolyásolta és befolyásolja az emberiség előbbre jutásának feltételeit.
A szaktudományok általi ezen elhallgatás jellege mégis már a rejtély határát súrolja . Aggodalomra ad okot, hogy lényegében elmulasztották a legfontosabb kérdés elemzését.
Elmulasztották felfedni a csererendszer gépezetének felépítését, ami az ősi városkultúrák felemelkedésének kétségtelen előidézője volt.
Valamint az ezen eszköz- az utóbbi három ezer évben a pénzként ismert, vagy kevéssé ismert, csereeszköz- korai, korábbi, a forgalomba hozatala által az élet minden területére ható erő valós természetét.
Ez az a rendszer, a minden civilizáció alapjául szolgáló erő, aminek irányítása által a többletet — a társadalom piramisában elfoglalt helyük és szükségleteik szerint — az emberekhez irányítják.

Úgy tűnik tehát, nagyon kevés ismeret áll rendelkezésünkre az ókori pénzügyeket illetően .
Ugyanígy, nincs egy elemzés sem az ókori pénz és pénzügy korunk fejlődésére tett befolyásáról, noha az elmúlt idők hatásáról egyébként oly sokat írtak .
Az ókor filozófusain (Plátó, Arisztotelész, Szókratész, Zénó,....) kívül majdhogy semmiféle tudományos forrásból származó elmélet nincs az ősi idők beli pénzfilozófiára vonatkozólag .
A magánszemélyek általi pénzteremtés és kibocsájtás következményeinek tárgyköréről nincs egyetlen elemzés sem — sem az ókorra, sem napjainkra vonatkozólag.
Szinte semmit sem tudunk azokról az erőkről, mik a történelem folyamán kezükben tartották a pénzteremtést és kibocsájtást.
Gyakorlatilag nincs adat a Mezopotámia ősi városállamaiban folyt magán pénzteremtésről, pedig az égetett agyagtáblákon fennmaradt írások révén róluk többet tudunk mint a későbbi civilizációkról.
Láthatóan a történészek egyike sem tesz komoly erőfeszítést a múltbeli pénzkibocsájtás jelentőségének és a magán pénzkibocsájtás romboló hatásának felderítésére s annak bemutatására, milyen szerepet játszik e tevékenység az ember még hátralévő rövid és bizonytalan földi idejének alakításában."
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 011
113
Dehogy nézted végig. Tessék kikerestem neked pl: "Tőlem aztán duplázzák meg a jelenlegi adókedvezményeket, gyed maximumát duplázzák..."
Hmmm, jah hogy erre gondoltál? Láttam, azt a kabaré kategóriába soroltam.
Ha figyeltél volna azt is odaírtam hogy komolyan vehető dolgot írj le konkrétan, ne ilyet hogy duplázzák meg ezt, duplázzák meg azt, mert nem vagyunk Szaud Arábia, ahol a jóléti kiadásokra megy/mehet ekkora része a bevételnek.

Az a vicc egyébként, hogy akkor a jelenlegi rendszert alapjában véve helyesnek tartod, mert nem az adójóváírás ellen hoztál ÉRVET, hanem csak szimplán kevesled. Hozzáteszem hogy még a mostani is erősen megosztó ám, ott van egy csomó ember, akár innen a fórumról is, tán Molni/Ozzy akik már többször elmondták hogy nem tetszik nekik hogy a családokat ilyen nagy mértékben támogatják. Erre jössz te és dupláznád ezt a rendszert, szerinted a jelenlegi hazai gazdasági racionalitás talaján állva.

Szerintem meg az van, hogy aki havi 180.000 ft ot ahogy te szeretnéd, igénybe tud venni adójóváírásként 3 gyermek után, annak már nincs rá szüksége, aki viszont nem keres hozzá elég jól, annak meg elég a mostani 90.000 ft-adójóváírás is.
Még mindig ott vagyok, hogy nagyon nem győztél meg hogy tudnál a mostani családtámogatási rendszertől ésszerűbbet.

Ami ide kéne, az nem ilyen "megoldás" hogy "DUPLÁZZUK MEG!!!" vagy "TRIPLÁZZUK MEG!!!", hanem kb. ez a rendszer úgy, hogy hiteles legyen a hosszú távú tervezhetőség. Akár építeni még több bölcsit/ovit/iskolát azokra a részekre ahol most nincs elég, és támogatni a főállású anyaságot, majd az onnan ha kiröppentek a gyerekek a nők munkába való reintegrációját. Esetleg fiataloknak fecskelakás project.

Ahogy én látom, a LEHETŐSÉGEKHEZ képest kb. ezek is a tervek, bár nyilván nem olyan ütemben, és nem ilyen vadul/racionálistól teljesen elrugaszkodva hogy olyan emberek is elégedettek legyenek, akik úgy állnak hozzá, ahogy fentebb te, "Mr. duplázzuk meg"!
 
Status
Not open for further replies.