[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 704
113
papajoe

"A demokrácia olyan,mint a házasság,csak azért dolgoznak benne a fenntartói,hogy azokat a a problémákat oldják meg,amik nem is lennének nélküle."

Ennek fényében három kérdés:
1. Nős vagy? Bocs, ez így előítéletes! Házasságban élsz? :)
2. Ha igen, házastársad olvassa a HTKA-t?
3. Ha a 2-ra. is igen a válasz,a végső kérdés: mit kapsz ma este vacsorára? :)


1:miért előítéletes,mert kirekesztő módon hetero vagyok?
Igen,házasságban élek.
2:néha olvassa
3: rakott kel volt,meg jó nagy kehelyben csoki-vanília puding,benne babapiskóta,de ma féktelen voltam,és nyomtam rá tejszínhabot,jó kurucos virtussal....:p:D
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Vállalati pénzügyi szempontból a múlt nem számít, az már "sunk cost", a jövőre vonatkozó döntéseknél a jövőbeli pénzügyi lehetőségek számítanak.

Ja hát akkor aszondod, hogy a fennmaradó 4,8 mrd adósság az nem számít, vagyis nincs. Tehát nem kell visszafizetni. A jövőre vonatkozólag sem. A hitelező eltekint tőle, és ahhoz elég ha megszűnik az újság, vagyis a hitel felvevője.
Szerintem itt nagyon is lényeges szempont. És emiatt történt a leállás is, nem a politikai fasságok miatt. Megunták számolatlanul beleönteni a zsozsót. Nyilván a vörösök alatt élte fénykorát, mert azok bármi áron fenntartották, volt habzsi-dőzsi, szép kis számlák lettek befogadva, ismerek pár sztorit ....
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
:D Ezek az indexesek tuti reggeltől estig depressziósok és rettegnek.
Azt írja Magyarország következő 30-50 éve ilyen lesz. Közben meg azt se tudják mi lesz holnap. 90-ben se jósolta meg senki hogy még 2016-ban csak itt tartunk. De 86-ban meg pláne nem.:D

12948232_6e678c59dabef85fa31fb31f23fe06f1_wm.jpg
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Vállalati pénzügyekben van egy "sunk cost" nevű kifejezés, ami a múltbeli költségeidet jelenti, és álatalában egy adott projekttel kapcsolatban van jelentősége. A lényege az egésznek, hogy a műltban amit már ráköltöttél azt elköltötted és azzal nincs amit kezdj. Emiatt mindig egy nulladik pillanatban vagy és ami ezután jön annak van csak jelentősége. Vagyis, ha van valami amire ráköltesz 100 eurót és hoz 150-et (minden összeg ugyanarra a pontra diszkontálva az egyszerűség kedvéért) akkor az egy jövedelmező dolog és meg kell csinálni, de ha pl van egy olyan pontja ennek ahol 70-et már ráköltöttél és 125-öt már kiszedtél belőle, akkor a továbbiakban kellene 30-at költs ahoz, hogy hozzon 25-öt. Emiatt le kell állítani. Ugyanez van a már elindult, de veszteséges projektekkel, mert az nem érv a végigcsinálásukra, hogy "annyi pénzt beleöltünk már" ha a továbbiakban X-et hoz és X+Y -t visz. Ilyen, amikor van egy 1000 eurós rozsdaette, motorhibás, fostalicska kocsid és ráköltesz még 2000 eurót, hogy el tudd adni 1500-ért ahelyett, hogy eladnád 1000-ért úgy ahogy van.
Ez kizárólag a multbeli költségeidre vonatkozik, hogy azokat már elköltötted és nincs mit kezdj velük, és a mostani pillanattól kell a költség-jövedelem egyenlegedet nézd ahoz, hogy megfelelő döntést hozz.
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
Mindegy, mit csinàlunk, az eredmeny ugyanaz :)
Hogyan nèz ki a forgatókönyv, ha " demokratikus, pluralista, balliberàlis" kormànyt vàlasztanânk ?
"Europai mentalitàs és életminőség 100-120 év mulva" :)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 850
113
Ha az 1200 betelepítettből este elkap egy sikátorban egy csoport és felvág, mint egy pulykát párezer forintért, akkor ezt de jure nem tehetnék meg, de facto meg megteszik. Akkor kinek lesz igaza?

Látom még mindig nem érted.

Hiába írják bele az alkotmányba az ismertetett szöveget, attól még ideküldhetik a zozókat azzal az indokkal, hogy tessék itt vannak, bíráld el egyénileg a kérelmeiket.


Azt már nem merték egyenesen beleírni, hogy Magyarország csak a Magyarországon és Magyarországtól menedéket kérők esetén folytat le ilyen tárgyú eljárásokat, ugyanis a fijúk vélhetően nem akarják kenyértörésre vinni a dolgot, mert valamiből nekik el kell tartani a családot meg a holdudvart.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
...ugyanis a fijúk vélhetően nem akarják kenyértörésre vinni a dolgot...
A bevandoroltatasrol eleg hatarozottan kinyilvanitottak a velemenyuket. Nem kell tuljatszani a lapjainkat. Hidd el, megertettek az eu-ban is. Ez az okoskodas a jogszabalyokkal pedig rohadt nagy kamu. De megertem, kell valami kubuvo a jobbiknak is, kulonben meg a vegen hazaarulonak tartanak oket.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ide a kantinba elfer:

http://www.borsonline.hu/celeb/tom-hanks-hajnalban-bamulta-a-magyar-lanyokat/

"...
– Amikor a hajnalig tartó forgatás után autóval vittek a szállodámba, megdöbbenve láttam, hogy fiatal lányok kerékpároznak az utcán, vagy karonfogva sétálnak, kacarásznak, beszélgetnek. Ilyen nincs sehol a világon. Lenyűgözött a látvány, az, hogy itt ilyen biztonságban élnek. Ezt a pillanatot, ezt a látványt hoztam el magammal a varázslatosan gyönyörű Budapestről. ..."
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov and fip7

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 704
113
Ide a kantinba elfer:

http://www.borsonline.hu/celeb/tom-hanks-hajnalban-bamulta-a-magyar-lanyokat/

"...
– Amikor a hajnalig tartó forgatás után autóval vittek a szállodámba, megdöbbenve láttam, hogy fiatal lányok kerékpároznak az utcán, vagy karonfogva sétálnak, kacarásznak, beszélgetnek. Ilyen nincs sehol a világon. Lenyűgözött a látvány, az, hogy itt ilyen biztonságban élnek. Ezt a pillanatot, ezt a látványt hoztam el magammal a varázslatosan gyönyörű Budapestről. ..."


Azért tőlünk keletebbre sem hinném,hogy a helyi lányok,asszonyok nem mernek kíséret nélkül sétálgatni,hamar vasvillára hánynák a zaklatókat,a helyi férfiak,akár lokálisak,akár nem.:D
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 850
113
A bevandoroltatasrol eleg hatarozottan kinyilvanitottak a velemenyuket. Nem kell tuljatszani a lapjainkat. Hidd el, megertettek az eu-ban is. Ez az okoskodas a jogszabalyokkal pedig rohadt nagy kamu. De megertem, kell valami kubuvo a jobbiknak is, kulonben meg a vegen hazaarulonak tartanak oket.

Lehet, de ha pénzről van szó, akkor eddig mindig abbamaradt a szabadságharc. Lásd CETA.
 

sata

Well-Known Member
2014. július 20.
432
548
93
Beszóltak Orbánnak: miért ennyi a fizetés Magyarországon?
http://www.napi.hu/magyar_gazdasag/...rt_ennyi_a_fizetes_magyarorszagon.622612.html

Simán hihető, hogy van egy deal az EU-val, hogy a kormány lent tartja a béreket, cserébe le lehet nyúlni az EU-s támogatásokat.
Pár sorban engedjétek meg,hogy megosszam veletek,Én hogy jártam egyszer.
8 éve,teljesen legálisan,bejelentve "kijárok" az osztrákokhoz,heti egy napra dolgozni.Mikor elkezdtem az elején,akkor még 2 napot dolgoztam.(egymás követő nap) Mivel kocsim még nem volt,nem tudtam ingázni,de aki engem foglalkoztatt megoldotta a szállásomat első nap estére egy kollégiumba.Mikor végeztem este a munkámmal,hol Ő,hol valaki más elvitt a koleszba,reggel megjöttek értem,hogy folytassam ott ahol előző nap befejeztem.Egy ilyen este, korombeli fiatal pár vitt el a koleszba.Nagyon barátságosak voltak,aranyosan szoktak viccelődni is velem.Beszélgetünk a kocsiban,mikor a táskámra mutatott a férfi és kérdezte,hogy tele van pénzzel ugye? Mondtam,hogy jó is lenne.Jót nevetünk mindhárman.Megkérdezte akkor tőlem,hogy Én mennyit keresek otthon? (Osztrák meló nekem másodállás)Akkor kiszámoltam ott előtte és emlékeim szerint olyan 280 euro jött akkor ki..Mire Ő spontán megkérdezte,hogy Mit eszek? De szinte azonnal meg is bánta és csak ültünk az autóban szótlanul mindhárman..
Nem haragudtam rá.Teljesen helyénvalónak éreztem,hogy kifakadt..Már nem jönnek át bevásárolni,ugyanazok az árak.Ültem ott mellette és azt éreztem,hogy ezt talán Gyurcsánytól kellett volna megkérdezni Brüsszelben: - Hogy mit esznek a magyarok? - Jó pár év eltellt,de a kérdés még mindig aktuális magyarországon. (Bocs,hogy hosszú voltam)
 
Status
Not open for further replies.