[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
<i>"...mert nő az adott területre eső terméshozam. Viszont, ha marad a hagyományos üzem, akkor bővíteni kellene."</i>

Ha már szakemberbe botlottam, akkor feltennék pár kérdést.
Mennyi ideig nő? Kell-e növelni? Lehet e a talajra, mint tabula rasa-ra gondolni?
Mennyivel nőtt -sok évi átlagban- a terméshozam a gmo hatására? Nőtt e a minőség (beltartalmi érték), vagy csak a mennyiség pl. az utóbbi 100 év műtrágya, hibrid, vagy legújabban a gmo hatására?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 024
58 855
113
blitzkrieg

<i>"Konkrétan van ilyesmi?"</i>

Van. És ráadásul hosszú távon nem hatékony mert mindig van rezisztens kártevő ami végül elszaporodik és ugyan ott vagyunk ahol a part szakad, ellenben már mérgező a növényünk.
Egész helyi ökoszisztémákat képes megbontani egy ilyen GMO-s hazárdjáték.
Ráadásul totál fölösleges is. N+1 módon lehet szavatolni a jobb termésátlagot, védeni a növényeket stb... Abba már bele se megyek, hogy egyébként élelmiszer túltermelés van a fejlett nyugati világban...
Magyarországnak úgy kell a GMO, mint púp a hátunkra.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 924
4 709
113
blitzkrieg

<i>"Konkrétan van ilyesmi?"</i>

Van. És ráadásul hosszú távon nem hatékony mert mindig van rezisztens kártevő ami végül elszaporodik és ugyan ott vagyunk ahol a part szakad, ellenben már mérgező a növényünk.
Egész helyi ökoszisztémákat képes megbontani egy ilyen GMO-s hazárdjáték.
Ráadásul totál fölösleges is. N+1 módon lehet szavatolni a jobb termésátlagot, védeni a növényeket stb... Abba már bele se megyek, hogy egyébként élelmiszer túltermelés van a fejlett nyugati világban...
Magyarországnak úgy kell a GMO, mint púp a hátunkra.

Ez pont olyan mint az antibiotikum vs. kórokozók. Ilyen a biológia. Az orvosoknak miért veted a szemükre?
Nem mérgező, nem bizonyított, míg egyes vegyszerek azok! A vegyszermaradványok kumulálódhatnak és toxikusak, a GMO csak kis részben jelenti az ilyen növényeket. Legalább az alcímeket olvasd el a belinkelt anyagból, hogy lásd a GMO lehetőségeit (pl. gyógyszergyártás, akár szervdonor állatok, környezetvédelem, bányászat...).
Bármely emberi beavatkozás ugyanígy megbontja az ökoszisztémát, főleg a vegyszeres kezelések, monokultúrák.
Ráadásul totál fölösleges is. N+1 módon lehet szavatolni a jobb termésátlagot, védeni a növényeket stb... Abba már bele se megyek, hogy egyébként élelmiszer túltermelés van a fejlett nyugati világban...
Semmivel sem lehet, hiszen ezért terjedt el. Ez az N+1 dolog a tipikus laikus de okoskodó beszólás. A 2008-as válság egyik elindítója volt a Távol-keleti élelmiszerválság, ahol a termőterületeken az élelmiszeralapanyag előállítás helyett a kifizetődőbb energia (biomassza) növények termesztésére álltak át (többnyire etanol). Nagy hiba volt.
Jelenleg 400 m. ember számít éhezőnek és a népesség száma növekszik. Ha nem látjuk el őket ott olcsó kajával, akkor jönnek ide és esznek ingyen. Vagy elveszik.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 024
58 855
113
ijasz

<i>"Ez pont olyan mint az antibiotikum vs. kórokozók. "
</i>
Azt remélem tudod, hogy nem szedsz napi szinten antibiotikumot, egyébként pont azért amit írtam. És még így is problémát okoznak az antibiotikum rezisztens vírustörzsek, amik lás csodát, olyan helyeken jelentek meg ahol gyakori volt az antibiotikum használat.

<i>"Semmivel sem lehet, hiszen ezért terjedt el. "</i>

<b>Nem, </b>azért terjedt el mert a nagyüzemi multiknak anyagilag ez éri meg jobban. Nem azért mert hosszú távon ez a jó megoldás.

<i>" Ez az N+1 dolog a tipikus laikus de okoskodó beszólás."</i>

Szerintem a laikus okoskodás valahol az antibiotikum mint pozitív példa felhozásánál nyilvánult meg, csak nem nálam.
Én felvállalom, hogy nem vagyok biokémikus, de ismerek olyanokat akik azok, van mezőgazdasági mérnök rokonom stb... Rengeteget beszéltem velük régebben a témával kapcsolatban, őket nem fizették meg a pozitív véleményért.
Hidd el nekem, a GMO-s növények = értelmetlen kockázatvállalás, amelynél ha hatásait tekintve hiba lép fel akkor az lényegében javíthatatlan.

<i>"A 2008-as válság egyik elindítója volt a Távol-keleti élelmiszerválság, ahol a termőterületeken az élelmiszeralapanyag előállítás helyett a kifizetődőbb energia (biomassza) növények termesztésére álltak át (többnyire etanol). Nagy hiba volt.
Jelenleg 400 m. ember számít éhezőnek és a népesség száma növekszik."</i>

Gondolom ezen országok, India, Banglades , Pakisztán stb...
1. Több 1000 éve éheznek ezek a nyomorultak.
2. Nekünk ehhez mi közünk van itt Magyarországon?
3. Ha több kaját adsz nekik még többen lesznek, vagyis nem létezik akkora elméleti élelmiszer potenciál a világon amely ezen lelki/testi nyomorúság értelmetlen szaporodását képes lenne hosszútávon garantálni.
4. Ha akkora hülyék, hogy elégetik a kajájukat akkor meg is érdemlik.

Konklúzió: Az ázsiai kuntakinték engem nem hatnak meg; hazánk és Európa szempontjából meg nincs szükség a GMO-ra, mert így is túltermelés van az élelmiszerek tekintetében.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Íjász! (13:22)
Nem azért használom emberekre a kétbites jelzőt, mert nem értek volna el eredményeket.
Hanem az egész mizéria kereteit adó piaci versenyt dogmatikusan piedesztálra emelő, annak mindent alárendelő egyéneket szólom le joggal.
Nem gondolom, hogy én járatom le magamat, mert a termőföldet, és általában az életterünket nem vetném alá a versenynek. Ökológiában kell gondolkodni, hogy maradjon az utánunk következőknek is.
Ha erre most csak egy gyengén burkolt kommunistázás és "ne járasd le magad" jött ki belőled, az nem az én problémám.


Nő a terméshozam, amitől függetlenül ugyan ezek az állapotok maradnak, csak GMO-val. Aztán még többen leszünk, és majd még több terület kell mert kevés a kaja.
Azzal van a legnagyobb bajom, ahová ez a gondolatmenet vezet.

Nem kell növelnünk a termelést, hanem a jelenlegit kell úgy alakítani, hogy bennünket eltartson, lehetőleg fenntartható módon (tudom, persze nincs ilyen és amit nem 50 centin szántanak és vegyszereznek évi négyszer, azon nem terem semmi...).
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 924
4 709
113
Azt remélem tudod, hogy nem szedsz napi szinten antibiotikumot, egyébként pont azért amit írtam. És még így is problémát okoznak az antibiotikum rezisztens vírustörzsek, amik lás csodát, olyan helyeken jelentek meg ahol gyakori volt az antibiotikum használat.

Én nem, de az emberiség igen és a kórokozókra nem mint egyéni betegséget kiváltó szervezetekre kell gondolni, hanem populációdinamikailag gyorsan változó, ezért genetikailag gyorsan megváltozni tudó szervezetre. Hiába küzdöm én le, ha pont a szomszédomban tenyészik ki és szaporodik el egy rezisztens változat.

Nem, azért terjedt el mert a nagyüzemi multiknak anyagilag ez éri meg jobban. Nem azért mert hosszú távon ez a jó megoldás.
Ebben a témában gyökeresedtek meg leginkább az összeesküvéselméletek. De ez is egy gazdasági ágazat.
Én felvállalom, hogy nem vagyok biokémikus, de ismerek olyanokat akik azok, van mezőgazdasági mérnök rokonom stb... Rengeteget beszéltem velük régebben a témával kapcsolatban, őket nem fizették meg a pozitív véleményért.
Hidd el nekem, a GMO-s növények = értelmetlen kockázatvállalás, amelynél ha hatásait tekintve hiba lép fel akkor az lényegében javíthatatlan.
Én viszont agrár végzettségű vagyok és állatkísérletezem több mint 10 éve, többek között biztonsági toxikológiai vizsgálatokat is. Hagyjuk már ezt a megfizettek a véleményedért, bértroll meg milyen rágalmakat. Ez is egyfajta konteó.
Kockázatvállalás nélkül nincs fejlődés, de ez sem veszélyesebb a többinél. Sőt. Itt valós modellezés van és előzetes adatgyűjtés a forgalombahozatal előtt és itt is pont annyira van jelen a korrupció mint máshol. Ez nem a technológia hibája, hanem az emberé.

Ha pedig India akar venni, akkor adok el neki, ha van miből. Én nem nézem le őket sem.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 924
4 709
113
Nem gondolom, hogy én járatom le magamat, mert a termőföldet, és általában az életterünket nem vetném alá a versenynek. Ökológiában kell gondolkodni, hogy maradjon az utánunk következőknek is.

Védett területeken igen, de a nagyüzemi termelésben, amit mi is folytatunk értelmetlen lenne a mai világban. Ha egy ország a lakosságának 5x-ösét tudná ellátni azt komparatív előnynek hívják, amit ki kell használni mert bevételt jelent. Gondolom senki sem szeretne nyomorogni. Így is a lehetőségeink alatt vagyunk jóval.
Ha erre most csak egy gyengén burkolt kommunistázás és "ne járasd le magad" jött ki belőled, az nem az én problémám.
Nem kommunistáztalak le. Egyébként semmi bajom velük sem, de most piacgazdaság van és ahhoz kell igazodni. Nem beszélve, hogy a mai káoszt nem is lehet az akkori helyzethez viszonyítani (a mg.-ról beszélek). Akkor is a termésátlag növelésre helyezték a hangsúlyt a kor szellemének megfelelően.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az MNB viselt dolgai már a büntetőjogi kategóriába tartoznak, mondta Békesi László az ATV Egyenes Beszéd című műsorában. A volt pénzügyminiszter szerint az MNB sikerét sokféleképpen lehet mérni. Ha a legfontosabb kritériumokat nézzük, mondta, akkor először is a monetáris politika sikerét kell vizsgálni. Békesi szerint a jegybanknak monetáris politikája gyakorlatilag nincs, de elviseli, hogy sokat romlott a forint, sőt szerintük ez kifejezetten hasznos, mondta, mert az exportőröket ösztönzi, de ez akkor sem siker, tette hozzá a volt pénzügyminiszter. „Matolcsy Györgyöt sokan azért támadják, mert sikeres jegybankelnök, s a tevékenysége az ország javát szolgálja.”- ezt Rogán Antal mondta.
http://www.youtube.com/watch?v=10SS50-54Bc
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Mihez képest romlott a forint? Pl. a román lejhez viszonyítva (amit folyamatosan szoktam követni) az utóbbi 4 évben nem változott semmit. Időnként kicsit gyengül vagy erősödik, de szinte változatlan. Tavalyelőtt is szinte forintra pontosan ugyanannyit kaptam a váltónál a lejért, mint a tavaly vagy az idén.
De ugyanígy az euró árfolyam is 2011 ősze óta szinte változatlan: 300+-15 forint.
Elég nagy hülyeségeket beszélnek, amikor azt mondják, hogy nincs árfolyamcél. Véleményem szerint már évek óta 300-310 körüli az árfolyamcél.
https://mnb.hu/arfolyam-tablazat?deviza=rbCurrencySelect&devizaSelected=EUR&datefrom=2011.10.01.&datetill=2016.05.04.&order=1
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Újabb magyarok kerültek elő az eddigi legnagyobb offshore-szivárogtatásból - írta meg a Panama-iratokat feldolgozó magyar lap. Csányi Sándor OTP-vezér egy jachtot üzemeltetett egy máltai cégen keresztül. A bankvilág másik nagy alakja, az FHB elnöke, Spéder Zoltán két offshore cégnek is meghatalmazottjaként tűnik fel. Az egyik tulajdonában volt évekig az Indexet is kiadó CEMP nevű médiavállalat. Matolcsy György unokatestvére, Szemerey Tamás 2009 és 2010 között szállt be egy Brit Virgin-szigeteki offshore cégbe, hogy Európán kívüli fejlesztéseket támogasson. Állítása szerint erről Matolcsy semmit sem tudott.
http://www.origo.hu/gazdasag/20160504-panama-iratok-a-leggazdagabb-magyarok-is-elokerultek.html
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Egyébként szociéknál a 2008 októberi 240-es euró árfolyam 2009 márciusára már 315 fölé is benézett. Az ilyen nagy arányú változás sokkal rosszabb a gazdaságnak, mint amikor évek alatt változik 10-20 forintot.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Az MNB viselt dolgai már a büntetőjogi kategóriába tartoznak, mondta Békesi László az ATV Egyenes Beszéd című műsorában. A volt pénzügyminiszter szerint az MNB sikerét sokféleképpen lehet mérni. Ha a legfontosabb kritériumokat nézzük, mondta, akkor először is a monetáris politika sikerét kell vizsgálni. Békesi szerint a jegybanknak monetáris politikája gyakorlatilag nincs, de elviseli, hogy sokat romlott a forint, sőt szerintük ez kifejezetten hasznos, mondta, mert az exportőröket ösztönzi, de ez akkor sem siker, tette hozzá a volt pénzügyminiszter. „Matolcsy Györgyöt sokan azért támadják, mert sikeres jegybankelnök, s a tevékenysége az ország javát szolgálja.”- ezt Rogán Antal mondta.
http://www.youtube.com/watch?v=10SS50-54Bc

Békesi nem is olyan régen még azt ecsetelte, hogy Mo-n túl magasak a bérek, a versenyképesség miatt azt <b>csökkenteni kell</b>.
Kb. ennyit várhatunk az őskommunistáktól. 68-98-ig a kádárpárt és annak utódjának tagja volt, most a liberálisok szekerét tolja,
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
és Lengyel-féle Pénzügykutatóban tevékenykedik, mely irányultságát nem kell ecsetelni. Ha rajtuk múlna, az egész országot eladnák nyugatra gályarabnak - kell a bevétel - lerombolnák az összes Mo-i történelmi emléket és betelepítenék szaracénokkal, hogy még az írmagja se maradjon az országunknak.
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
Az a Róna féle, akit nem nagyon lehet látni mostanában, hogy húzta a vészharangot, annak sem jött be, semmilyen jóslata.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
http://index.hu/belfold/2016/05/04/szamszerijjal_lotte_le_a_szomszed_kutyat_a_zalaegerszegi_rendor/

<i>A rendőrök a férfi lakásában lefoglaltak egy 4.5 mm kaliberű, Slavia 631 MODEL 77 légpuskát, ami lőfegyvernek minősül, és ehhez engedéllyel sem rendelkezett. A rendőr ellen állatkínzás és lőfegyver engedély nélküli tartásával elkövetett lőfegyverrel visszaélés miatt emeltek vádat.</i>

Ez egyszerűen nem igaz. Már a sokadik eset, hogy teljesen törvényesen árusított és vásárolt 7,5 Joule vagy attól kisebb csőtorkolati energiájú légpuskát éles fegyverként beállítva koboznak el, és indítanak eljárást.
TELJESEN TÖRVÉNYTELENÜL!
Itt a rendőrségre már ennyire nem vonatkozik semmi?
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
A légpuska 7,5-ig <b>engedélymentes</b>. Ahhoz, hogy megállapítsák a lőfegyveri minőséget, szakértői vizsgálat szükséges. Namost a helyszínen ezt megállapítani nem lehet, ui, műszer kell hozzá vagy legalább szétkapni, a rugót szemrevételezni, hogy kétséget kizáróan a <i>gyanúját </i> ki lehessen jelenteni. Ezt pedig szintén egy műhelyben lehet.
Bakot lőttek éberék. Be kéne őket perelni.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 500
11 812
113
Egy pár gondolat a Fidesz kontra ellenzék - soha véget nem érő - vitához:
- Az előző rezsim végre jól meg is bukott. Szavazói levonták a tanulságot: Vagy átpártoltak más pártokhoz /Fidesz, Jobbik, LMP/, vagy gazdagítják a "nem tudom/nem mondom meg" - amúgy legnépesebb(!) táborát.
- Ellenzékként talán még gyengébb teljesítményt produkálnak, mint hatalmon, ami nem semmi:)
- Hagyjuk már Gy<b>ú</b>rcsányt; egy-két százalékos marginális bukottság. Egyre való: relativizálni az aktuálisan hatalmon levők khm, hogy is mondjam, visszás dobásait.
Ami tragikus; híveik be is veszik a csalit, s lelkesen mantrázzák :-(
Elképesztően elszomorító és tragikus, hogy Gyurcsány és tsai a morális viszonyítási alap(!?).
Nem inkább -az amúgy elég alacsony s sajnos egyre alacsonyabb, de az "elmútnyócév"-hez képest még mindig sztratoszféra magasságokban leledző közmorálnak kéne lenni a viszonyítási alapnak!?
A politika ügyesen kialakította a kettős mércét: Ha az átlagpolgár ügyeskedik és lebukik, akkor - nagyon helyesen - HÖJ! felháborodás, ha meg Kuszaszem ügyeskedik 250 milliárddal, stb. akkor az relatíve max. csak egy csíny, mi több csakazértis nemzethy.
Ne már...

-Időnként az az érzésem, hogy a az aktuális rezsim hívei Stockholm-szindrómások...
/Ííigen, politikailag anno én is az voltam, csak én már gyógyultnak számítok:)/

Valaki azt írta pár oldallal korábban, hogy őt megvették a javuló/javított életszínvonalával.
Egy tál lencséért(?) :-(

Peace, meg minden.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
InfoRádió - Aréna - Tölgyessy Péter:
http://indavideo.hu/video/InfoRadio_-_Arena_-_Tolgyessy_Peter_-_1resz_2

http://indavideo.hu/video/InfoRadio_-_Arena_-_Tolgyessy_Peter_-_2resz_2
 
Status
Not open for further replies.