[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Minap beszéltem egy iraki osztálytársammal a nyelviskolából és amikor megtudta hogy Magyarországról jövök rögtön megjegyezte, hogy az volt a legnehezebb szakasza az útjuknak ide.

Kristálytisztán látszik ebből hogy a muszlimok megjegyezték hazánk nevét, és ha megjegyezték akkor a hülyébbje bizony felrakta a "bombával meglátogatandó" térképére.
Tegnapelőttig nem aggódtam mert egy jelentéktelen hely a világ szemében, de így biztos vagyok benne hogy lesz megtorlás a szívatás miatt.
Akkor Orbán meg a fideszes moszkoviták majd hápoghatnak.

Ahogy elintézitek az orosz agresszió elleni magyar fellépést: kussba kellett volna maradni.
Itt is ezt kellett volna.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Minap beszéltem egy iraki osztálytársammal a nyelviskolából és amikor megtudta hogy Magyarországról jövök rögtön megjegyezte, hogy az volt a legnehezebb szakasza az útjuknak ide.
Mondtad neki, hogy te is menekult vagy?
Kristálytisztán látszik ebből hogy a muszlimok megjegyezték hazánk nevét, és ha megjegyezték akkor a hülyébbje bizony felrakta a "bombával meglátogatandó" térképére.
Azt te csak szeretned, de jelenleg ugy nez ki a helyzet, hogy te valaszottad a muzulman osztalytarsakat es neked kell viselned ennek a kockazatat is. Ne vetitsd ki rank a te felelmeidet.
Tegnapelőttig nem aggódtam mert egy jelentéktelen hely a világ szemében, de így biztos vagyok benne hogy lesz megtorlás a szívatás miatt.
Simogassad oket abbol biztos nem lesz baj.
Akkor Orbán meg a fideszes moszkoviták majd hápoghatnak.
Je suis panoz?
Ahogy elintézitek az orosz agresszió elleni magyar fellépést: kussba kellett volna maradni.
Itt is ezt kellett volna.
Igazan megfogadhatnad a sajat tanacsodat. "kussba kellett volna maradni"


(Siman kinezem minden eszetlen liberalisbol, hogy tanacsokat ad a terrorostaknak. Szegyen.)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Minap beszéltem egy iraki osztálytársammal a nyelviskolából és amikor megtudta hogy Magyarországról jövök rögtön megjegyezte, hogy az volt a legnehezebb szakasza az útjuknak ide.

Kristálytisztán látszik ebből hogy a muszlimok megjegyezték hazánk nevét, és ha megjegyezték akkor a hülyébbje bizony felrakta a "bombával meglátogatandó" térképére.
Tegnapelőttig nem aggódtam mert egy jelentéktelen hely a világ szemében, de így biztos vagyok benne hogy lesz megtorlás a szívatás miatt.
Akkor Orbán meg a fideszes moszkoviták majd hápoghatnak.

Ahogy elintézitek az orosz agresszió elleni magyar fellépést: kussba kellett volna maradni.
Itt is ezt kellett volna.

Nézd, te most ott vagy, ahol lenni akarsz és mi is ott maradtunk, ahol vagyunk. Mi majd aggódunk a ránk a távolban neheztelő migránsok miatt, te csak aggódj az osztálytársaid miatt!
 

sata

Well-Known Member
2014. július 20.
432
548
93
Minap beszéltem egy iraki osztálytársammal a nyelviskolából és amikor megtudta hogy Magyarországról jövök rögtön megjegyezte, hogy az volt a legnehezebb szakasza az útjuknak ide.

Kristálytisztán látszik ebből hogy a muszlimok megjegyezték hazánk nevét, és ha megjegyezték akkor a hülyébbje bizony felrakta a "bombával meglátogatandó" térképére.
Tegnapelőttig nem aggódtam mert egy jelentéktelen hely a világ szemében, de így biztos vagyok benne hogy lesz megtorlás a szívatás miatt.
Akkor Orbán meg a fideszes moszkoviták majd hápoghatnak.

Ahogy elintézitek az orosz agresszió elleni magyar fellépést: kussba kellett volna maradni.
Itt is ezt kellett volna.
Szerintem neked úgy is mindegy hiszen "kint" vagy,mi meg elleszünk itthon hidd el. (Bárcsak mások is követnének...)
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 753
3 972
113
Semmi köze a népszavazásnak ahhoz, hogy mit csinál a kormány. Ők maguk bizonyították be azzal, hogy ugyan elbukott a szavazás, mégis úgy csináltak, mintha nyertek volna. Az egész a néphülyítésről és a lopásról szólt. Cserébe legalább tovább rontottak a külpolitikai megítélésünkön.
Azért az ne zavarjon , hogy annyi szavazattal országgyűlési választást lehet nyerni.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 155
113
"Tegnapelőttig nem aggódtam mert egy jelentéktelen hely a világ szemében, de így biztos vagyok benne hogy lesz megtorlás a szívatás miatt."

"kussba kellett volna maradni.
Itt is ezt kellett volna".

A veszély közelebb van, mint gondolnád:
Anno, azon az ominózus dec. 5-én hogyan szavaztál (/volna) rólam?! Gondolom toltad a NEM kampányt!
Nyíltan itt nem fenyegethetlek meg, nem rágalmazhatlak, de inkább tőlünk, az akkor leköpött határon túliaktól tartsál...jótanács!
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 832
113
Fidesznyikek véleményét/magyarázatát várom:

Magyar munkaerőt egyre nehezebb találni, és meg is drágult. A munkaadóknak már azt reklámozzák, hozzanak be inkább olcsóbb és jobban dolgozó ukrán melósokat. Százezren is jöhetnek, nem csak Ukrajnából, akár Romániából, Szlovákiából is. Nekik még vonzó a 800-1000 forintos órabér.

A dolgozni akaró, tanítható emberek aránya jóval magasabb lesz náluk, mint egy átlagos magyar merítésnél


- mondta el tapasztalatait egy érintett magyar vállalatvezető az ukrán vendégmunkásokról, akik behozatalához csütörtökön reklámműsort rendezett a környékbeli cégeknek a Heves Megyei Kereskedelmi és Iparkamara (HKIK).


http://index.hu/gazdasag/2017/02/03/migrans_ukran_ipar_bevandorlas/

Már csak azért is, mert korábbi cikkek alapján bizony a minisztérium is támogatja a dolgot.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 832
113
Minap beszéltem egy iraki osztálytársammal a nyelviskolából és amikor megtudta hogy Magyarországról jövök rögtön megjegyezte, hogy az volt a legnehezebb szakasza az útjuknak ide.

Kristálytisztán látszik ebből hogy a muszlimok megjegyezték hazánk nevét, és ha megjegyezték akkor a hülyébbje bizony felrakta a "bombával meglátogatandó" térképére.
Tegnapelőttig nem aggódtam mert egy jelentéktelen hely a világ szemében, de így biztos vagyok benne hogy lesz megtorlás a szívatás miatt.
Akkor Orbán meg a fideszes moszkoviták majd hápoghatnak.

Ahogy elintézitek az orosz agresszió elleni magyar fellépést: kussba kellett volna maradni.
Itt is ezt kellett volna.

Szóval te is külföldről osztod az észt?
 
  • Tetszik
Reactions: Kukorica János

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 771
113
tarzaan

Nem vagyok fidesznyik, de azért reflektálnék a hozzászólásodra.

1. Sajnos hazánkban nem lehet elérni a 100%-os foglalkoztatottságot, mert a munkavállalók egy része a közmunkát sem képes normálisan elvégezni súlyos szellemi korlátoltsága miatt. Így a munka képes lakosság egy része igazából semmire sem jó, sajnos.

2. Különösen súlyos a helyzet a keleti végeken. Nem csak munkahely van kevés, de dolgozni tudó ember is. E mellet pedig mégis sok a munkanélküli, lásd 1. pont.

3. Én már évekkel ezelőtt beszéltem hasonló témában kormánypárti 'fontos" emberrel és ők már akkor úgy látták, hogy a szomszédos országok magyar ajkú lakosságát ha kell be lehet vonni a magyar munkaerő piacra. Szerintük szerencsés helyzetben vagyunk, mert képesek vagyunk magyar gondolkodású és nyelvű migránsokkal megoldani az esetleges népesedési és munkaerő problémáinkat. Ez egyébként igaz is.

4. Az általad fent idézet , tipikus rabszolgatartó-szarrágó magyar vállalkozó megnyilvánulás az én zsebemben is kinyitja a bicskát. Ezt mélységesen elítélem. (én is vállalkozó vagyok amúgy...)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 832
113
tarzaan

Nem vagyok fidesznyik, de azért reflektálnék a hozzászólásodra.

1. Sajnos hazánkban nem lehet elérni a 100%-os foglalkoztatottságot, mert a munkavállalók egy része a közmunkát sem képes normálisan elvégezni súlyos szellemi korlátoltsága miatt. Így a munka képes lakosság egy része igazából semmire sem jó, sajnos.

2. Különösen súlyos a helyzet a keleti végeken. Nem csak munkahely van kevés, de dolgozni tudó ember is. E mellet pedig mégis sok a munkanélküli, lásd 1. pont.

3. Én már évekkel ezelőtt beszéltem hasonló témában kormánypárti 'fontos" emberrel és ők már akkor úgy látták, hogy a szomszédos országok magyar ajkú lakosságát ha kell be lehet vonni a magyar munkaerő piacra. Szerintük szerencsés helyzetben vagyunk, mert képesek vagyunk magyar gondolkodású és nyelvű migránsokkal megoldani az esetleges népesedési és munkaerő problémáinkat. Ez egyébként igaz is.

4. Az általad fent idézet , tipikus rabszolgatartó-szarrágó magyar vállalkozó megnyilvánulás az én zsebemben is kinyitja a bicskát. Ezt mélységesen elítélem. (én is vállalkozó vagyok amúgy...)

1 - Itt nem erről van szó, hanem hogy a legtöbb cégnek már az is büdös, ha a jelenlegi minimálbéreket kifizessék és a jelenlegi munkajogi szabályokat maradéktalanul betartsák.

A magyar munkaképes lakosság épp most bizonyítja, hogy nyugaton ki tudja termelni az ottani jóval magasabb bérköltségét, vagyis a magyar gazdaság - és ez régi vesszőparipám - elsősorban vezetés/menedzsment oldalon fos.

2 - miért is kevés a dolgozni tudó ember? Mert elmentek. Vajon miért mentek el? Mert többre tartották magukat annál, mint hogy beragadjanak az itteni munkakörülmények közé.

Orbánbasi és papja szerint a cigányok nem hiába születtek meg, és ők az ország rejtett erőforrásai. Tessék bebizonyítani.

3 - magyarul akkor sem volt szándékuk az oktatás színvonalának növelésével és a korrektebb bérezéssel/munkaügyi jogszabályokkal vagy a gazdaság modernizálásával javítani a helyzeten.

Megjegyzem minél több magyar költözik ide a határon túlról, anál kevesebb marad a szülőföldjén.





Az ország jövőjéért felelős kormány nem csak hogy nem asszisztálhat egy ilyen gyakorlathoz, hanem mindent meg kéne tennie, hogy ezek a cégek minél előbb bedőljenek/tönkremenjenek esetleg menedzsmentet váltsanak, mert így kapcsolati hálójukkal csak elveszik a levegőt az esetleges életképes kezdeményezések elől.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 771
113
tarzan

Az a baj ezzel a "nyugatra szöktek" dologgal, hogy az ottani bérekkel itt nem lehet fölvenni a versenyt.
Hiába adsz napi 10 ezret egy kőművesnek ha németbe 30 ezret kereshet forintra átszámolva naponta. Ha mi ennyit fizetnénk élő ember nem venné meg azt a házat amit építünk :)
Gondolom ez sok más esetben is így van, államilag egységesen emelni kellene a minimálbért, úgy ahogy már régebben fölvázoltam. Akkor lenne vásárlóerő arra a házra amit a nekünk melózó kőműves 10 helyet napi 20 ezerért épít. És még akkor sem biztos, hogy itthon marad :(
 
M

molnibalage

Guest
1. Sajnos hazánkban nem lehet elérni a 100%-os foglalkoztatottságot, mert a munkavállalók egy része a közmunkát sem képes normálisan elvégezni súlyos szellemi korlátoltsága miatt. Így a munka képes lakosság egy része igazából semmire sem jó, sajnos.
Én nagyon sokáig abban a tévképzetben éltem, hogy a sok-sok munkanélküli az valami képzett tömeg. Aztán mikor megnézni az ember, hogy a 8 általános sem elvégzettek aránya és a munkanélküliek aránya hogyan korrelál, akkor valami egészen más rajzolódik ki.

Azok esnek ki a munkaerő piacról, akik lényegében képtelenek megfelelni a XXI., de még a XX. század kihívásainak sem, mert olyan alapvető dolgokon hasalnak el, hogy értő olvasás és szövegértelmezés. Semmiféle kicsit is komplexeb feladat nem bízható rájuk. Az építőiparban vagy nagyon alacsony képzettséget igénylő kétkezi munkásként lehet így élni, ha az élet. Ha kicsit is megnyekken az ipar egy válság miatt, akkor nekik meszelnek először...

2. Különösen súlyos a helyzet a keleti végeken. Nem csak munkahely van kevés, de dolgozni tudó ember is. E mellet pedig mégis sok a munkanélküli, lásd 1. pont.
Pontosan ez az. Hiába kéne pl. CNC gépkezelő, vagy programozó aki ehhez kért, annak olyan bére van itthon, hogy a kiköltözés kockázata kisebb, mint az itthoni élet és barátok, stb. feladása. Aki meg többre vágyik, az már régen lelépett. Ki marad? Azok, akik a munkaerő piacon értéktelenek...

És erre mit csinált az elmúlt 10 évben az összes kúrmány? Az oktatásból vont el forrást. Röhej. Mehet a lámpavasra. Mind.
 
M

molnibalage

Guest
Nem, de ugye messziről jött ember azt mond amit akar, meg ugye ő inkább a lelépést választotta, ahelyett, hogy mondjuk itt próbál javítani a helyzeten.
Ez kamószöveg. Az átlagember semmin nem tud itt már változtatni. A civil szervezetek bedarálása is megkezdőött. Itt már lassan tényleg csak a forradalom segít. Nem hittem volta, hogy 1990 után 27 évvel azt kell majd mondain, hogy tetszettek volna forradalmat csinálni... Úgy látszik, hogy ebben az országban máshogy nem megy...
 
  • Tetszik
Reactions: panoz

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Az oktatásból vont el forrást.


Nem tudom én másképp látom kicsit..

Én mikor a 2000 évek elején napközis voltam akkor menzán havonta fizetett anyám az ebédért ma már ez is inygen van
Könyvek? Szintén fizetett anyám érte aztán külön fizettünk az új német angol könyvekért : Ma már ez is ingyenes !
Nyári tábor mert nyári szünetben is sütnek főznek a diákokra.

Falunk évek óta nem termel egy diplomást sem mióta a velem egykorúak kijárták az általánost mert volt osztálytársam is vannak mérnökök! azóta középkor van

De az iskola oylan szinten lett digitalizálva a legmodernebb kütyükig hogy az már vicces egy közmunkás képzőbe:D:D
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 832
113
tarzan

Az a baj ezzel a "nyugatra szöktek" dologgal, hogy az ottani bérekkel itt nem lehet fölvenni a versenyt.
Hiába adsz napi 10 ezret egy kőművesnek ha németbe 30 ezret kereshet forintra átszámolva naponta. Ha mi ennyit fizetnénk élő ember nem venné meg azt a házat amit építünk :)
Gondolom ez sok más esetben is így van, államilag egységesen emelni kellene a minimálbért, úgy ahogy már régebben fölvázoltam. Akkor lenne vásárlóerő arra a házra amit a nekünk melózó kőműves 10 helyet napi 20 ezerért épít. És még akkor sem biztos, hogy itthon marad :(

Nem lehet fölvenni a versenyt, de meg sem próbálják. De normálisabb munkakörülményeket akkor is lehetne teremteni és ha nem is nyugati, de pl. cseh bérszínvonalat igen. Viszont a magyar az nem hogy ehhez közelítene, de nemsokára a román is utóléri.

Nem, nem hiába adsz, mert még a németbe dolgozó ember is szívesebben dolgozna itthon, és ne mis kéne érte annyit, mint a németeknél.

Valahogy úgy van ez a dolog, hogy a példádból kiindulva ha korábban Magyarországon mondjuk 15 ezret keresett volna, akkor lehet, hogy nem ment volna ki. Így viszont, hogy nem jönne haza 15 ezerért, csak mondjuk 20 ezerért.

Vagyis még megfelelő időben egy szerényebb béremelés is elég lett volna, hogy az elvándorlás ne induljon be, most már csak egy jóval magasabb csábítaná őket vissza.

A mindenkori kormányzat feladata nem az, hogy bepussítson a tőke előtt, hanem a közjó szolgálata. A közjó szolgálata pedig jelen esetben azt jelentené, hogy azok az emberek, akik a jövő generációit felnevelnék ne vándoroljanak külföldre, mert az ő gyerekeik jó eséllyel már csak turistaként fognak visszatérni. És akkor ki marad itthon? Csupa nyugger, proli meg cigány meg esetleg ezekre rájön pár betelepített ukrán meg román.

Ez lenne a közjó?
 
  • Tetszik
Reactions: Kukorica János

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 832
113
Ez kamószöveg. Az átlagember semmin nem tud itt már változtatni. A civil szervezetek bedarálása is megkezdőött. Itt már lassan tényleg csak a forradalom segít. Nem hittem volta, hogy 1990 után 27 évvel azt kell majd mondain, hogy tetszettek volna forradalmat csinálni... Úgy látszik, hogy ebben az országban máshogy nem megy...

Az a kamuszöveg, amit te lenyomsz. Tipikus önfelmentő felelősséghárítás.

Senki más nem tud változtatni, csak az átlagember. Mert az, aki ahhoz is gyáva, hogy a munkahelyék kiálljon magáért, vagy mondjuk a saját önkormányzatánál jelezze, hogy polgi/képviselők, ne lopjatok, az forradalmat sem fog csinálni. mert ahhoz még gyávább.

2006 ősze egy nagyszerű alkalom lett volna a rendszerváltás korrigálására. Pár ezer ember gondolta, hogy esetleg tenni is hajlandó lenen érte. Meg is lettek hurcolva.

Magyarországon az elmúlt 15-20 évben egy tisztességes sztrájk sem volt. Még a 90-es években csináltak párat a vasutasok, eg volt pár gazdafelvonulás, szidta is mindkettőt a sok proli.
 
  • Tetszik
Reactions: Kukorica János
M

molnibalage

Guest
Nem tudom én másképp látom kicsit..

Én mikor a 2000 évek elején napközis voltam akkor menzán havonta fizetett anyám az ebédért ma már ez is inygen van
Könyvek? Szintén fizetett anyám érte aztán külön fizettünk az új német angol könyvekért : Ma már ez is ingyenes !
Nyári tábor mert nyári szünetben is sütnek főznek a diákokra.

Falunk évek óta nem termel egy diplomást sem mióta a velem egykorúak kijárták az általánost mert volt osztálytársam is vannak mérnökök! azóta középkor van

De az iskola oylan szinten lett digitalizálva a legmodernebb kütyükig hogy az már vicces egy közmunkás képzőbe:D:D
  • Hol van a tanár utánpótlás? Ha nekem a születne gyerekem, mire felnőne kb. nekem kéne tanítani, mert a tanárok kihalnak. Miközben fitzetem a TB-t a kurvanagy semmire, vonnak le minden szart a nagy semmire, meg eltartom a nyugdíjast meg a sok más rejtett erőforrást. Na miért is lépnek le sorban innen a fiatalok? Én ehhez még forradalom sem kellett, mint 56-ban. Epic. Ez az utóbbi 10 év teljesítménye a kúrmányoknl. Az USA-ba menő kivándorlási hullám óta nem hagyta el ennyi ember az országot...
  • Az eszközök nyakra főre vásárlásra önmagában semmi. Tudod, HT terén is üzemeltetni kell ezeket...
  • http://index.hu/belfold/2015/11/04/moslekot_kaptak_a_bekescsabai_iskolasok_a_minta-menzan/ Néha a kevesebb több...
  • A tankönyvek nagy része hulladék, szarra sem jó. Én úgy toltam le a középiskolát, hogy gyak. a szöveggyűjteményen és példatárakon kívül könyvet nem nyitottam ki. Egyetem alatt meg ott volt a könyvtár, összesen nem vettem 10 könyvet 7 év alatt, abból az első évbenm volt 5.
Kurvára nem odamegy a forrás, ahova kéne. A tanár pályának kb. olyan presztízsének kellene lenni, mint a mérnökinek és kb. úgy is kéne fizetni. Akkor lenne minőségi oktatás. Én pl. nagyob szívesen oktatné fizikát - ahhoz a részéhet, amit értek - de itthon? Hogyan? Minek? Mennyiért?

Nincs semmiféle kapocs az ipar és az oktatás között jóformán.
 
Status
Not open for further replies.