[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Azért nem ártana sok-sok hülyegyereknek egy-egy maflás. ;) (hamár a szülők nem nevelik meg őket...)
Kifejezetten használna, de a franc se kockáztatja az állását/szabadságát/becsületét egy-egy hülye szülőért, aki majd úgyis a hülyén nevelt gyerekétől fog szívni. A szülőt nevelni meg nem lehet, társadalmat formálni meg generációk (is kevesek).
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and sata

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 766
113

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 932
113
A budapesti, dunai jégzajlásról képek.

Ízelítő:

IMG_1166s-5873aa203e64d__880.jpg


https://liked.hu/kultura/foto/dunai-jegzajlas-rizsavi-tamas/
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 752
113
Lehet ezt màs szemszögböl is nézni:
Az, aki külfoldön van ès évente, felévente jàr haza, sokkal jobban làtja a fejlödèst, mint aki itthon van. Hogy az egyszerübb lelkek is megèrtsék: Ha pl. mint nagyszülö, az unokàd nem naponta làtod, jobban észreveszed, hogy vàltozik, nö a gyerek :)
Ha csak megnézem a Balaton melletti helységeket, ahol én többnyire otthon vagyok, nagy fejlödést làtok, minden szempontbòl pl. az utolsò 10 évben. Utak, uj hàzak, falvak, vàrosok összképe, strandok tisztasàga, vendéglök minösége, közbiztonsàg, közszolgàltatàsok..... Még a kömüves és a vizszerelö is jobban, igényesebben dolgozik, mint 10 évvel ezelött.
Szerintem ez a " minden szar itthon" olyan tipikusan magyar betegsèg, olyan "magyar àtok".
Egy rakàs vàllalkozò baràtom van (épitöipar, meg ami hozzà tartozik...) és az utòbbi 2 évben màr kimondottan elégedettek. 2009 utàn nagyon rosszul ment nekik. Másrészt egy orvosprofesszor baràtom meséli, hogy nem tud 5 ève nyugdijba menni, mert az utòdnak kinézett föorvosok közül màr a negyedik ment el Németorszàgba meg Angliàba. És megèrti, jogy elmennek.
Szòval nem minden jò, de nem is minden szar.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 154
113
Bár a videó pontosan azt mutatja, hogy miért esett szét az egész. A nacionalizmus korában ez egyszerűen fenntarthatatlan volt.

Ebben igazad van, ... az akkori világpolitika alakulása magában hordozta az ilyen birodalmak vesztét, bár azt is látni kell, hogy azért létre is jött valahogy, létezett is, működött. Azt mondanám, egyszerű volt kikezdeni egy ilyen államalakulatot,...meg is tették. Ma - ha túlélte volna a nagy világégéseket - az európa egyesült államaként, sokszinűségével és természeti/gazdasági adottságaival bizony minden szempontból a toppon lenne.
 
M

molnibalage

Guest
Ebben igazad van, ... az akkori világpolitika alakulása magában hordozta az ilyen birodalmak vesztét, bár azt is látni kell, hogy azért létre is jött valahogy, létezett is, működött. Azt mondanám, egyszerű volt kikezdeni egy ilyen államalakulatot,...meg is tették. Ma - ha túlélte volna a nagy világégéseket - az európa egyesült államaként, sokszinűségével és természeti/gazdasági adottságaival bizony minden szempontból a toppon lenne.
Ma is pontosan ugyanzok lennének a porblémák. Nézd meg Jugszláviát. Polgárháború. Nézd meg Ukrajnát, polgárháború. Pedig ott 14 nemzet volt csak kb. 5 és 2...
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Egy szőke megint a luluját mutogatta !
Nem értem mit akarnak ezzel putyinnak üzenni:)

 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Szerintem neked úgy is mindegy hiszen "kint" vagy,mi meg elleszünk itthon hidd el. (Bárcsak mások is követnének...)

Én kifejezetten örülök hogy a topicban uralkodó mentalitású emberek Magyarországon maradtak.
Nem kívánom a szabad nyugatnak hogy ilyen ideológiával bíró migránsok mérgezzék a nép lelkét.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Lehet ezt màs szemszögböl is nézni:
Az, aki külfoldön van ès évente, felévente jàr haza, sokkal jobban làtja a fejlödèst, mint aki itthon van. Hogy az egyszerübb lelkek is megèrtsék: Ha pl. mint nagyszülö, az unokàd nem naponta làtod, jobban észreveszed, hogy vàltozik, nö a gyerek :)
Ha csak megnézem a Balaton melletti helységeket, ahol én többnyire otthon vagyok, nagy fejlödést làtok, minden szempontbòl pl. az utolsò 10 évben. Utak, uj hàzak, falvak, vàrosok összképe, strandok tisztasàga, vendéglök minösége, közbiztonsàg, közszolgàltatàsok..... Még a kömüves és a vizszerelö is jobban, igényesebben dolgozik, mint 10 évvel ezelött.
Szerintem ez a " minden szar itthon" olyan tipikusan magyar betegsèg, olyan "magyar àtok".
Egy rakàs vàllalkozò baràtom van (épitöipar, meg ami hozzà tartozik...) és az utòbbi 2 évben màr kimondottan elégedettek. 2009 utàn nagyon rosszul ment nekik. Másrészt egy orvosprofesszor baràtom meséli, hogy nem tud 5 ève nyugdijba menni, mert az utòdnak kinézett föorvosok közül màr a negyedik ment el Németorszàgba meg Angliàba. És megèrti, jogy elmennek.
Szòval nem minden jò, de nem is minden szar.

Több mint 1 éve mentem ki, nem a pénz miatt és nem ideológiai okokból.
A diplomámmal tűrhetően éltem itthon, személyes okok vezéreltek a kimenetelben.
Szabolcsi vagyok, időnként hazalátogatok, még mindig pocsék hely az is volt induláskor és az is maradt.
Piszok jól érzem magam nyugaton, nem hiányzik semmi otthonról.
Amíg otthon éltem nem érdekelt hova megy az adóm és mire veri el a Fidesz.
Most itt felháborít hogy az én adómból még mindig élősködnek azok a gazemberek és várom a napot amikor elzárják az EU-s pénzcsapot.
Szánom a nyugatiakat hogy olyan ideológiák miatt mint az egyesült Európa meg a kölcsönös segítése a demokráciáknak a saját megkeresett pénzüket kell szórniuk keleti látszatdemokráciákba ami végül a helyi maffiafőnök kisvasútjaként materializálódik.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
A veszély közelebb van, mint gondolnád:
Anno, azon az ominózus dec. 5-én hogyan szavaztál (/volna) rólam?! Gondolom toltad a NEM kampányt!
Nyíltan itt nem fenyegethetlek meg, nem rágalmazhatlak, de inkább tőlünk, az akkor leköpött határon túliaktól tartsál...jótanács!

Azt hiszed, a külhoni magyarság téged szolgál? Te csak vendég vagy Magyarországon, én benne születtem. Az nevelt fel. Itt ismertem meg a kétségbeesést.
Láttam hogy taposnak itthon egymás nyakára a magyarok a jólétért, minden egyes garasért.
Ez a legszörnyűbb börtön a Földön és ennek oka a beképzelt önáltató nacionalizmus. Hosszú évszázadok óta aki itt szenved látja a nyugati szabadságot és arról ábrándozik hogy elmenekül. És mint a hajótörött aki tengervizet iszik úgy buknak el a próbálkozók. Mert magukkal viszik a magyar mentalitást.
Már férfi voltam amikor először láttam a nyugati gondtalanságot és hasztalannak tartottam mert elpuhít. Én máshogy álltam neki a nyugati életnek. Együttműködően, nem magyarosan föléjük képzelve magam.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 752
113
Több mint 1 éve mentem ki, nem a pénz miatt és nem ideológiai okokból.
A diplomámmal tűrhetően éltem itthon, személyes okok vezéreltek a kimenetelben.
Szabolcsi vagyok, időnként hazalátogatok, még mindig pocsék hely az is volt induláskor és az is maradt.
Piszok jól érzem magam nyugaton, nem hiányzik semmi otthonról.
Amíg otthon éltem nem érdekelt hova megy az adóm és mire veri el a Fidesz.
Most itt felháborít hogy az én adómból még mindig élősködnek azok a gazemberek és várom a napot amikor elzárják az EU-s pénzcsapot.
Szánom a nyugatiakat hogy olyan ideológiák miatt mint az egyesült Európa meg a kölcsönös segítése a demokráciáknak a saját megkeresett pénzüket kell szórniuk keleti látszatdemokráciákba ami végül a helyi maffiafőnök kisvasútjaként materializálódik.
Amint irtam, lehet ezt máskép is làtni. Egyiknek a pohàr mindig félig üres,másoknak pedig legalàbb félig teli. Sok sikert, akàrhova is mentél. Ez az EU egyik elönye ( sok màst én nem igen làtok :)
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and fip7

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 154
113
...én inkább nem kommentálom. Megtisztellek azzal, kedves Panoz, hogy elfogadom a véleményed...akármekkora baromság is az.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
...én inkább nem kommentálom. Megtisztellek azzal, kedves Panoz, hogy elfogadom a véleményed...akármekkora baromság is az.

Tudod milyen régóta várok hogy elsüssem a kedvenc Batman idézetemet? Már csak egy önhitt határontúlira vártam hogy beleszaladjon.
 
Status
Not open for further replies.