[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 767
113
tarzan

"Vagyis még megfelelő időben egy szerényebb béremelés is elég lett volna, hogy az elvándorlás ne induljon be, most már csak egy jóval magasabb csábítaná őket vissza."

Ez így van, de ugye amikor ezt meg kellet volna lépni akkor ép csődben volt az ország (2008-2010), utána meg úgy meg volt kötve az ország keze az óriási rövid lejáratú IMF/EU hitel miatt, hogy nem tehettek semmit. Sajnos. Most meg már kevés amit tesznek, de legalább tesznek.
De látod, hogy a hazai vállalkozó rétegnek még ez a mostani nevetséges emelés is sok... Ez a szégyen.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
tarzan

Az a baj ezzel a "nyugatra szöktek" dologgal, hogy az ottani bérekkel itt nem lehet fölvenni a versenyt.
Hiába adsz napi 10 ezret egy kőművesnek ha németbe 30 ezret kereshet forintra átszámolva naponta. Ha mi ennyit fizetnénk élő ember nem venné meg azt a házat amit építünk :)
Gondolom ez sok más esetben is így van, államilag egységesen emelni kellene a minimálbért, úgy ahogy már régebben fölvázoltam. Akkor lenne vásárlóerő arra a házra amit a nekünk melózó kőműves 10 helyet napi 20 ezerért épít. És még akkor sem biztos, hogy itthon marad :(
Meg kb. azonnal felverné az árakat, és ugyan ott lennénk.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 831
113
Én nagyon sokáig abban a tévképzetben éltem, hogy a sok-sok munkanélküli az valami képzett tömeg. Aztán mikor megnézni az ember, hogy a 8 általános sem elvégzettek aránya és a munkanélküliek aránya hogyan korrelál, akkor valami egészen más rajzolódik ki.

Azok esnek ki a munkaerő piacról, akik lényegében képtelenek megfelelni a XXI., de még a XX. század kihívásainak sem, mert olyan alapvető dolgokon hasalnak el, hogy értő olvasás és szövegértelmezés. Semmiféle kicsit is komplexeb feladat nem bízható rájuk. Az építőiparban vagy nagyon alacsony képzettséget igénylő kétkezi munkásként lehet így élni, ha az élet. Ha kicsit is megnyekken az ipar egy válság miatt, akkor nekik meszelnek először...


Pontosan ez az. Hiába kéne pl. CNC gépkezelő, vagy programozó aki ehhez kért, annak olyan bére van itthon, hogy a kiköltözés kockázata kisebb, mint az itthoni élet és barátok, stb. feladása. Aki meg többre vágyik, az már régen lelépett. Ki marad? Azok, akik a munkaerő piacon értéktelenek...

És erre mit csinált az elmúlt 10 évben az összes kúrmány? Az oktatásból vont el forrást. Röhej. Mehet a lámpavasra. Mind.


Azt tegyük hozzá, hogy errefelé még most is az van, hogy diplomás gazdasági szakembertől kommunikációs szintű angol nyelvtudás - mindennapi munkához kell - , Excel és SAP ismeret elvárása mellett képesek bruttó 180 eHUF-ra azt mondani, hogy az versenyképes fizetés. És ebben bizony benne van a napi 1-2 óra "önkéntes munka" elvárása is. 2017 elején.

Az oktatási rendszerrel az a nagy gond, hogy nincs motiváció az egyre szaporodó c*k és prolik részéről arra vonatkozóan, hogy a gyerek normálisan tanuljon. elve a szülő is ált. olyan értelmes, mint egy pusztai növénytársulás, és hát az ilyen fa almája is jó eséllyel olyan lesz. És sajnos az állam asszisztál ehhez a nagyüzemi c*tenyésztéshez.

Az utolsó bekezdésedet osztom.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 767
113
silurusglanis

"Meg kb. azonnal felverné az árakat, és ugyan ott lennénk"

Felverné az árakat, de nem lennénk ugyan ott. Például kétszer akkora bérek mellet a most 100 egységbe kerülő ház kb. 160 egységbe kerülne, úgy, hogy ebbe benne van az építő cég nagyobb profitja is.
Az import termékek ára (földgáz, olaj, ruhák stb...) ára szerintem 10-20 %-nál nem nőne többet. Így lenne drágulás, mégis jobban élnénk :)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 831
113
  • Hol van a tanár utánpótlás? Ha nekem a születne gyerekem, mire felnőne kb. nekem kéne tanítani, mert a tanárok kihalnak. Miközben fitzetem a TB-t a kurvanagy semmire, vonnak le minden szart a nagy semmire, meg eltartom a nyugdíjast meg a sok más rejtett erőforrást. Na miért is lépnek le sorban innen a fiatalok? Én ehhez még forradalom sem kellett, mint 56-ban. Epic. Ez az utóbbi 10 év teljesítménye a kúrmányoknl. Az USA-ba menő kivándorlási hullám óta nem hagyta el ennyi ember az országot...
  • Az eszközök nyakra főre vásárlásra önmagában semmi. Tudod, HT terén is üzemeltetni kell ezeket...
  • http://index.hu/belfold/2015/11/04/moslekot_kaptak_a_bekescsabai_iskolasok_a_minta-menzan/ Néha a kevesebb több...
  • A tankönyvek nagy része hulladék, szarra sem jó. Én úgy toltam le a középiskolát, hogy gyak. a szöveggyűjteményen és példatárakon kívül könyvet nem nyitottam ki. Egyetem alatt meg ott volt a könyvtár, összesen nem vettem 10 könyvet 7 év alatt, abból az első évbenm volt 5.
Kurvára nem odamegy a forrás, ahova kéne. A tanár pályának kb. olyan presztízsének kellene lenni, mint a mérnökinek és kb. úgy is kéne fizetni. Akkor lenne minőségi oktatás. Én pl. nagyob szívesen oktatné fizikát - ahhoz a részéhet, amit értek - de itthon? Hogyan? Minek? Mennyiért?

Nincs semmiféle kapocs az ipar és az oktatás között jóformán.

Legyünk igazságosak. Nem utóbbi 10 év, hanem utóbbi 27-45.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
A civil szervezetek bedarálása is megkezdőött.
A kulfoldi NGO-kat teszik helyre. Nem kell a kamu hiszti.
Itt már lassan tényleg csak a forradalom segít.
Felejtsd mar el! :)
Miközben fitzetem a TB-t a kurvanagy semmire
Kisebb reszebol ellatjak a gyerekeket. A nagyobb reszebol pedig az idosebb generaciot. Ezt nem neveznem "k.va nagy semminek"
vonnak le minden szart a nagy semmire,
Ugy teszel mintha barlangban laknank. Nezz mar szet ember!
meg eltartom a nyugdíjast
Szuleid, nagyszuleid generaciojat. Ahogy ok is tettek a maguk idejeben.
A tankönyvek nagy része hulladék, szarra sem jó.
Nem mintha olvastad volna azokat.
Én úgy toltam le a középiskolát, hogy gyak. a szöveggyűjteményen és példatárakon kívül könyvet nem nyitottam ki.
Ez sokmindent megmagyaraz.

Miert kell mindig ugyanazokat a butasagokat szajkozni?
 
M

molnibalage

Guest
Kisebb reszebol ellatjak a gyerekeket. A nagyobb reszebol pedig az idosebb generaciot. Ezt nem neveznem "k.va nagy semminek"
Aha. És engem mikor fognak ellátni baszod...? Hetes meg hónapos várólista szakrendeléstől függően? Fizetem a TB-n és magánrendelésekre kell járnom, ha ellátást szeretnék. 2008 óta saccra 500k-t szerintem simán költöttem ortopédorvosra, bőrgyógyászra, sebészre és fogászatra.

Ugy teszel mintha barlangban laknank. Nezz mar szet ember!
A kétszeres áron épített korrupciótól bűzlő 4-es metróra és autópályákra gondolsz itt? Remek...

Szuleid, nagyszuleid generaciojat. Ahogy ok is tettek a maguk idejeben.
Ezzel semmi baj nincs, csak a többi mellett ez egy picit már sok.

Nem mintha olvastad volna azokat.
De, olvastam. Pontosan azért nem volt rá szükség. 1 év után rájött az ember. Az egyetemen arra való az előadás, hogy bejárjon azember. A mai netkorszban meg annyi anyag van fent a neten, hogy beszar. Pedig és 2001-08 között jártam egyetemre...

Ez sokmindent megmagyaraz.
Pl. mit? Szerinted a HT összefogaló és a mögöttle levő tudás és értelmezési képesség az tankönyvekből van? Inkább maradtál volnda csedben.

Miert kell mindig ugyanazokat a butasagokat szajkozni?[/QUOTE]
Szerintem te jobban tennéd, ha BIZTOP részben kommntálnál csak, ott vannak vevők az ilyen hülyeségekre.
 
M

molnibalage

Guest
Az IQ-t ez nyilván nem szűri, de a rendelkezésére álló infókat és személyes tapasztalatokat az itthoni valós helyzetről erőteljesen szűri, minél tovább van külföldön annál erősebben.
Csak azért, mert valaki néhány éve kint él nem jelenti azt, hogy nincs fogalma erről sz országról. Sőt, ő az igazán mocskos korszak előtt lépett le. Ami itt zajlik, azért finneknél vagy Svájcaban lehet, hogy páran megmarkolnák az otthoni fegyvert és mennének politikusra vadászni.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 831
113
Van egy mondat a cikkben, amit csak most szúrtam ki:

"Bérháborút is lehetne kezdeni, ráígérni a máshol dolgozó jó szakemberekre" - vetette fel még. Csak az drága,..."

http://index.hu/gazdasag/2017/02/03/migrans_ukran_ipar_bevandorlas/

Nem lennék meglepve, ha kvázi kartellezés is lenne a dolog mögött.

Viszont egy szót hiányolok a cikkből: azt a szót, hogy cigány.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 831
113
Csak azért, mert valaki néhány éve kint él nem jelenti azt, hogy nincs fogalma erről sz országról. Sőt, ő az igazán mocskos korszak előtt lépett le. Ami itt zajlik, azért finneknél vagy Svájcaban lehet, hogy páran megmarkolnák az otthoni fegyvert és mennének politikusra vadászni.

70 éve nem mentek, pedig lett volna rá bőven indok.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Csak azért, mert valaki néhány éve kint él nem jelenti azt, hogy nincs fogalma erről sz országról. Sőt, ő az igazán mocskos korszak előtt lépett le. Ami itt zajlik, azért finneknél vagy Svájcaban lehet, hogy páran megmarkolnák az otthoni fegyvert és mennének politikusra vadászni.
Nem azt írtam hogy nincs fogalma, hanem azt hogy kevesebb a valós és reális információja. Értő olvasás?!! :)
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Az elmúlt években semmi sem javult itt, csak rosszabb lett. Ennek fényében az "ekézéshez" bőven elég adat a van.
Nekünk igen, mert itthon élünk, de annak aki 8-10 vagy még több éve külföldön él és már csak csak vakációzni jár haza az nem "adatgyűjtéssel" foglalkozik, számára már az első 3-4 év után eldőlt a hol és hogyan éljen tovább.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 154
113
Saját, szlovák példát mondok:

15. évemet dolgozom ugyanazon a munkahelyen. Gyakorlatilag kozépiskolától itt vagyok, fosulit távúton kezdtem, de 3 év után ott hagytam...
Az elmútl években a tiszta jovedelmem fizetôsbol kb. 700€ korul mozgott, -havi 200-210 óra munkáért- úgy, hogy hivatalosan minibálbéren voltam (az kb.tisztán 400-420€ most) a tobbit "feketén" kapta az ember. Ezt a módszert persze azzal magyarázták, hogy így a munkadaó koltségei kissebbek, így tobb fizetést adhatnak! Persze amikor kolcsonért mentem a bankba, természetesen szoptam mint az állat egy magasabb kamattal, mivel a kimutatható jovedelmem az említett minimálbér volt.

2008-ig ment bitangul a cég, majd ideát is bekoszontott az építoiparban a válság...megindult a lejtmenet, gyakorlatilag az 1/3-ára visszaesett a forgalom...
Most az a szitu állt elo, hogy a piaci kornyezet javulni látszik, most évrol évre (az utóbbi két/három évet nézve) megyunk felfelé. Korábban az a szoveg volt, "ha nem tetszik, mehetsz, sorakoznak kint az utcán százszámra", most 15 év után elfogyott itt is a munkaero. Nincs normális ember. Az iskolákból kiesok nem akarnak dolgozni, legalább is nem annyiért mint amennyiért mi húzzuk az igát. A szociális hállón élok nem tudnak - meg nem is akarnak.

Meg is tortént a csoda. Idei évtol hivatalos fizetésem van! 850€ kapok tisztán kézbe - az a munkáltatonak kb. a duplájába kerul, olyan 1500-1600€-ba. Hirtelen megérte. Mert mozgolódtak az aktívan dolgozó emberek, és bérverseny tort ki. Furcsamó most a szarabb évek tukrében lehet nagyobb fizetést adni, adózni belole,...pedig szerintem ha az elmúlt évtizedben minden torvényesen ment volna, a válságot is elkerulhettuk volna...mert ha az embereknél pénz van koltenek - ilyen egyszeru.
 
Status
Not open for further replies.