[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Tudom hogy az aljas raszizmus beszél belőled de mégis mi a fene bajod van a feketékkel? A nagy részük keresztény egyszóval bele tudnak simulni az európai kultúrába.
A bevándorlóknak nem a kulturális életbe vagy a vallási életbe kell belesimulni, hanem a mindennapi viselkedésmódba, és tökmindegy hogy ezt vallási, kulturális vagy neveltetési alapon teszik meg vagy nem teszik meg. Ha megteszik akkor jó nekünk, ha nem teszik meg akkor az rossz, mindegy milyen alapon viselkednek úgy ahogy. Viszont ha százból csak egy problémát okoz nekünk az is sok, rohadtul nem vigasztal hogy 500-ból csak öten szarják teli a vonatot vagy pofoznak meg egy nőt mert nem állt szóba velük (és ugye történtek már súlyosabb dolgok is), viszont el kell őket tartani mert túlnyomó többségük európai nyelvet nem beszél, így dolgozni se tud. Jobb lenne ha otthon javítana a körülményein, nekünk is megvannak a saját problémáink.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
A média szavaz vagy szerinted a lakosság? Harsoghat bármit a média, ha lakosság 90%-a bevándorló ellenes és utálja a muszlimokat, akkor nem fogják átvenni a hatalmat, mert a hatalmat az kapja, aki ezt a tömeget kiszolgálja. Itthon kérlek mutass rá arra a pártra, aki összehozhatná ezt.

Emlekeztetnelek Merkel szavaira, aki konkretan kimondta, hogy nem a szavazok velemenye az iranyado. A lakossag kilencven szazaleka nem bevandorlo-ellenes egyebkent, viszont akiknek nem tetszik, ami folyik, azok is gyakran felnek attol, hogy nacinak vagy rasszistanak belyegzik meg oket (lasd pl. a mostani sved tortenesek).

Hazai palyat nezve a "libereralis" ismeroseim egy resze inkabb nem ment el nepszavazni, mert keptelenek voltak a Fidesszel barmilyen szinten kozos nevezon lenni. Ez a fajta irracionalitas (abba ne menjunk bele, hogy volt-e ertelme a nepszavazasnak) lepten-nyomon eszreveheto (peldaul megjelenik Paks 2 kapcsan is, ahol szakmai megalapozottsag nelkul ellenzik, csak azert, mert Fidesz.

A hatalmat pedig - ismetlem - nem kell atvenniuk rogton a muszlimoknak, tekintve, hogy idejuk van. Eleg az, ha a gyakorlatban naluk a hatalom, lehetetlenne teszik a szabad donteseket. Erre irtam a leveses peldat. Itthon hallhattal olyan bunozo csaladrol, aki egy teljes falut tartott rettegesben, ha jol emlekszem, eleg hosszu idon keresztul.

Nem az a lenyeg, hogy ki iranyitja az orszagot. Az a lenyeg, hogy a te mikrokornyezetedben mi tortenik, mit erzel a borodon.

"Akkor egy kereszténynek nincs joga Ázsiában vagy Afrikában élni? Mi ez a faszság...?"

http://www.hetek.hu/hit_es_ertekek/201401/otven_orszag_ahol_eletveszelyes_keresztenynek_lenni
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest
A hatalmat pedig - ismetlem - nem kell atvenniuk rogton a muszlimoknak, tekintve, hogy idejuk van. Eleg az, ha a gyakorlatban naluk a hatalom, lehetetlenne teszik a szabad donteseket. Erre irtam a leveses peldat. Itthon hallhattal olyan bunozo csaladrol, aki egy teljes falut tartott rettegesben, ha jol emlekszem, eleg hosszu idon keresztul.
Tehát most is van gáz sőt, évtizedek óta, de midenki egy maroknyi muszlimtól retteg. Valahol ez nevetséges...

Ez a belügyi rendszer csődje és semmi köze a migránsokhoz. A törvényre mindenkinek egyformán kéne vonatkoznika Tehát kurvára mindegy, hogy piréz, muzulmán vagy spagettiszörny imádó. Ha törvényt szeg, akkor le kellene sújtani az igazságszolgáltatásnak. Ha egy működő rendszer van, akkor azon nem változtat, hogy ki a porblémás.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Tehát most is van gáz sőt, évtizedek óta, de midenki egy maroknyi muszlimtól retteg. Valahol ez nevetséges...

Ez a belügyi rendszer csődje és semmi köze a migránsokhoz. A törvényre mindenkinek egyformán kéne vonatkoznika Tehát kurvára mindegy, hogy piréz, muzulmán vagy spagettiszörny imádó. Ha törvényt szeg, akkor le kellene sújtani az igazságszolgáltatásnak. Ha egy működő rendszer van, akkor azon nem változtat, hogy ki a porblémás.

Igen, mar regen gaz van, csak ez a folyamat most felgyorsult illetve a masodlagos hirforrasoknak koszonhetoen kezd kibujni a szog a zsakbol.
Ugyanez itthon pl. a ciganysaggal kapcsolatos problemakban jelentkezik; mindig volt gond, azonban a rendszervaltas, a "liberalis" szolasszabadsag-korlatozas es torvenykezes, stb. balfeksege elnyomta/tagadta a problemat, igy a megoldas lehetosegeit is. Ennek koszonhetoen nyert letjogosultsagot pl. a Jobbik, ennek joszonheto a ciganyellenesseg folyamatos erosodese, videken elsosorban.

A belugyi rendszer csodje? Ennyire nem egyszeru. A tarsadalom csodje inkabb, amely kritikatlanul befogad es elhisz mindent, amit a mainstream (vagy adott esetben az alternativ hirforrasok) az orra ala tolnak es bar tudja, hogy a politikai elit hazug, megsem tesz semmit.

A svedeknel most all a bal, javaslom, hogy kovesd.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
A bevándorlóknak nem a kulturális életbe vagy a vallási életbe kell belesimulni, hanem a mindennapi viselkedésmódba, és tökmindegy hogy ezt vallási, kulturális vagy neveltetési alapon teszik meg vagy nem teszik meg. Ha megteszik akkor jó nekünk, ha nem teszik meg akkor az rossz, mindegy milyen alapon viselkednek úgy ahogy.
Sok tudos fogalmaz ugy, hogy az iszlam nem egy vallas hanem egy eletmod. Ezert nem tudnak beilleszkedni az europai eletbe.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
A törvényre mindenkinek egyformán kéne vonatkoznika Tehát kurvára mindegy, hogy piréz, muzulmán vagy spagettiszörny imádó. Ha törvényt szeg, akkor le kellene sújtani az igazságszolgáltatásnak. Ha egy működő rendszer van, akkor azon nem változtat, hogy ki a porblémás.
A muzulmanoknak csak a vallasi torvenyek szamitanak. Ha azokkal szembemegy egy orszag torvenye, akkor ok azt serelemnek erzik. Ha oket olyanert buntetik, amit nem kellene az iszlam jog szerint buntetni, akkor ok azt diszkriminacionak erzik.

Te meg soha nem tajekozodtal az muszlimokrol? Egyaltalan van barmi fogalmad az iszlamrol? Ennyire azert nem kellene naivnak lenni. :oops:
 
M

molnibalage

Guest
IA belugyi rendszer csodje? Ennyire nem egyszeru. A tarsadalom csodje inkabb, amely kritikatlanul befogad es elhisz mindent, amit a mainstream (vagy adott esetben az alternativ hirforrasok) az orra ala tolnak es bar tudja, hogy a politikai elit hazug, megsem tesz semmit.

A svedeknel most all a bal, javaslom, hogy kovesd.
A társadalom egy jelentős szelete régóta tudja, hogy gond van és a rendvédelmi szervek is. Csak amiről a politika nem vesz tudomást és nem cselekszik, akkor nincs számukra. Lásd orovosok elvándorlása, stb.

Nem azért van ez, mert a társadalom nem hisz abban, hogy nincs gond. Azért, mert az átlagpolgár nem tud semmit tenni, mert nem ő az erőszakszervezet és a jogalkalmazó.
 
M

molnibalage

Guest
A muzulmanoknak csak a vallasi torvenyek szamitanak. Ha azokkal szembemegy egy orszag torvenye, akkor ok azt serelemnek erzik. Ha oket olyanert buntetik, amit nem kellene az iszlam jog szerint buntetni, akkor ok azt diszkriminacionak erzik.

Te meg soha nem tajekozodtal az muszlimokrol? Egyaltalan van barmi fogalmad az iszlamrol? Ennyire azert nem kellene naivnak lenni. :oops:
Leszarom, hogy minek érzi. Mindenkinek lehet duzzogni. Ha nem tetszik, akkor el lehet innen menni. Nem az a megoldás, hogy akkor hagyod őket. Ha nem tartják be a törvényeket, akkor kibaszni őket és lehet pofázni onnan. Ennyi.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7, 2ndt and zeal
M

molnibalage

Guest
Leszarom, hogy minek érzi. Mindenkinek lehet duzzogni. Ha nem tetszik, akkor el lehet innen menni. Nem az a megoldás, hogy akkor hagyod őket. Ha nem tartják be a törvényeket, akkor kibaszni őket és lehet pofázni onnan. Ennyi.
Én is megmondhatom az, hogy az USA választási rendszere szar, ez magánvélemény. Ameddig nem akarom fegyveres erővel megdönteni az USA-t addig ez kb. senkit nem érdekel. Az is lehet magánvéleménye egy muzulmánnak, hogy a tövényeink "erköcstelenek" nekem meg az, hogy életmódja egy rakás szar. Ha viszont ennek ennek szellemében diszkriminálva érzi magát, akkor átveheti az IJ kártyát. Ennyi.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Leszarom, hogy minek érzi. Mindenkinek lehet duzzogni. Ha nem tetszik, akkor el lehet innen menni. Nem az a megoldás, hogy akkor hagyod őket. Ha nem tartják be a törvényeket, akkor kibaszni őket és lehet pofázni onnan. Ennyi.

Nos, elerkeztunk a kozos nevezohoz szerintem.
Mar csak az a gaz, hogy nem tudjuk oket kib.szni.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zeal

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Miért ne tudnánk? Egy ismerős 1 hónapja mondott számokat. 8%-nál kevesebb maradhatott itt eddig.

Hogy baszod ki azt, akinek nem tudod a valodi nevet, illegalisan jott, szabadon maszkalhat az EU-ban ossze-vissza?
Koln kapcsan hany embert csuktak le? Miert rendorokkel vonulnak egyes sved keruletekben a mentok/tuzoltok az esetekhez, ha annyira konnyu kitenni ezeket a gyokereket?
 
M

molnibalage

Guest
Hogy baszod ki azt, akinek nem tudod a valodi nevet, illegalisan jott, szabadon maszkalhat az EU-ban ossze-vissza?
Koln kapcsan hany embert csuktak le? Miert rendorokkel vonulnak egyes sved keruletekben a mentok/tuzoltok az esetekhez, ha annyira konnyu kitenni ezeket a gyokereket?
Ez megint a belügy csődje. Fizikailag hogyan áll ellen egy migráns egy erőszak szervezetnek...? Ehhez pusztán akarat és jogi felhatalmazás kell. Érdekes módon a jenki egyik napról a másikra hozott olyan törvényt, hogy ott élő és dolgozó emberek nem utazhattak be és a rendszerük évente 20 ezer USA állampolgárt is kiszór, mert úgy repül a forgácsa vágán közben. (Ez valahol döbbenetes egyébként.)
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Ez megint a belügy csődje. Fizikailag hogyan áll ellen egy migráns egy erőszak szervezetnek...? Ehhez pusztán akarat és jogi felhatalmazás kell. Érdekes módon a jenki egyik napról a másikra hozott olyan törvényt, hogy ott élő és dolgozó emberek nem utazhattak be és a rendszerük évente 20 ezer USA állampolgárt is kiszór, mert úgy repül a forgácsa vágán közben. (Ez valahol döbbenetes egyébként.)

Az USA epp falat huz, hogy kint tartsa az embereket es ket ocean vedi a hatarait. Itt meg minket anyaz a Nyugat egy tetves keritesert.
Az egesz EU szopoagon van azert, mert a mainstream minden kritikat rasszistanak vagy hazugnak belyegez, ebbol kifolyolag az emberek azt hiszik, hogy nekik az a jo, ha inkabb leterdelnek a szopashoz, mintsem hogy nacinak belyegezzek oket.

Arra egy jol mukodo belugyi apparatusnak sincs eleg eroforrasa, hogy mindenkit mindenutt megallitsanak. Ehhez kell itt is fal meg helybol kirugni mindenkit, aki papirok nelkul jon.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zeal

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Ja, es fasza dolog repulon visszautaztatni azt is, akit esetleg elkapnak. Fal nelkul visszajon, cserebe meg jo sokba kerul (persze az meg tobbe kerul, ha itt marad).
 
M

molnibalage

Guest
Az USA epp falat huz, hogy kint tartsa az embereket es ket ocean vedi a hatarait. Itt meg minket anyaz a Nyugat egy tetves keritesert.
Az egesz EU szopoagon van azert, mert a mainstream minden kritikat rasszistanak vagy hazugnak belyegez, ebbol kifolyolag az emberek azt hiszik, hogy nekik az a jo, ha inkabb leterdelnek a szopashoz, mintsem hogy nacinak belyegezzek oket.

Arra egy jol mukodo belugyi apparatusnak sincs eleg eroforrasa, hogy mindenkit mindenutt megallitsanak. Ehhez kell itt is fal meg helybol kirugni mindenkit, aki papirok nelkul jon.
Az USA falhúzása egyébkétn tényleg kreténség. A bevándorlás 30 éves mélyponton van, a 30 évvel ezelőttinek kb az ötöde. Most falat építeni kb. semmi értelme sőt, lehet, hogy csak súlyosbítja a helyzetet.

Statisztika, a hivatalos.
https://www.cbp.gov/sites/default/f...thwest Border Sector Apps FY1960 - FY2016.pdf

Nem tudom, hogy ez mennyire hiteles, de egy ponton ez is arra a statra hivatkozik, amit én linkeltem.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Az USA falhúzása egyébkétn tényleg kreténség. A bevándorlás 30 éves mélyponton van, a 30 évvel ezelőttinek kb az ötöde. Most falat építeni kb. semmi értelme sőt, lehet, hogy csak súlyosbítja a helyzetet.

Statisztika, a hivatalos.
https://www.cbp.gov/sites/default/files/assets/documents/2016-Oct/BP Southwest Border Sector Apps FY1960 - FY2016.pdf

Nem tudom, hogy ez mennyire hiteles, de egy ponton ez is arra a statra hivatkozik, amit én linkeltem.
Csak nem a bevándorlás ellen épül a fal, hanem az ILLEGÁLIS bevándorlás ellen.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Az USA falhúzása egyébkétn tényleg kreténség. A bevándorlás 30 éves mélyponton van, a 30 évvel ezelőttinek kb az ötöde. Most falat építeni kb. semmi értelme sőt, lehet, hogy csak súlyosbítja a helyzetet.

Statisztika, a hivatalos.
https://www.cbp.gov/sites/default/files/assets/documents/2016-Oct/BP Southwest Border Sector Apps FY1960 - FY2016.pdf

Nem tudom, hogy ez mennyire hiteles, de egy ponton ez is arra a statra hivatkozik, amit én linkeltem.

Ezt a videot korabban mar lattam, nem nezem meg ujra, de volt benne csusztatas, arra emlekszem.
Nem tudom, hogy kretenseg-e a falepites; eleve mas a helyzet az USAban, ahol a spanyolajkuakat lenyegesen konnyebb integralni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Megnéztem azt a statisztikát amit linkeltél, ott azért pl. hullámzik a szám, az utolsó pl. magasabb mint az utolsó előtti, és még a hivatalos számok szerint is kaptak az utolsó érték szerint majdnem 409 ezer embert a nyakukba. Az nem vicc szám/év, és benne van, hogy fal nélkül tovább emelkedik.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 753
3 973
113
Az USA falhúzása egyébkétn tényleg kreténség. A bevándorlás 30 éves mélyponton van, a 30 évvel ezelőttinek kb az ötöde. Most falat építeni kb. semmi értelme sőt, lehet, hogy csak súlyosbítja a helyzetet.

Statisztika, a hivatalos.
https://www.cbp.gov/sites/default/files/assets/documents/2016-Oct/BP Southwest Border Sector Apps FY1960 - FY2016.pdf

Nem tudom, hogy ez mennyire hiteles, de egy ponton ez is arra a statra hivatkozik, amit én linkeltem.
Ez kinek a szája íze szerint lett hamisítva? Én hiszek Churchillnek.
 
Status
Not open for further replies.