[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 538
45 044
113
De van. Egy olyan kormányzat, amelyik nem lop, ahogy én sem. Mint választópolgárnak ez az alternatívám és teszek érte, becsületesen élek! Ha budapesti lakos lennék, akkor most az aláírásommal tettem volna érte, ahogy otthon maradással tettem a migránsszavazás idején itt néhány kilométerrel a fővárostól!

Én megteszem a magamét. Adót fizetek, nem bűnözök, becsületes vagyok, amiben lehetőség van hozzájárulok a közterhek viseléséhez. Én jól végzem a dolgom.
Ez most trollkodás nélkül, derék. Én ugyan így élek, még gyermekeket is vállaltam, őket is becsülettel nevelem. Viszont az a helyzet, hogy gondolom rád sem, és azt tudom hogy rám biztosan nem ehet szavazni...
 
  • Tetszik
Reactions: blogen

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 872
9 850
113
De van. Egy olyan kormányzat, amelyik nem lop, ahogy én sem. Mint választópolgárnak ez az alternatívám és teszek érte, becsületesen élek! Ha budapesti lakos lennék, akkor most az aláírásommal tettem volna érte, ahogy otthon maradással tettem a migránsszavazás idején itt néhány kilométerrel a fővárostól!

Én megteszem a magamét. Adót fizetek, nem bűnözök, becsületes vagyok, amiben lehetőség van hozzájárulok a közterhek viseléséhez. Én jól végzem a dolgom.

Tehát te sem tudsz alternatívát. Elküldenéd ezt a bandát. De kit tennél a helyükre? Ne gyere ezzel az "Olyat, aki nem lop" szöveggel, mert a kínálat jelenleg adott. Abból választhatunk amit elénk raknak. Persze azt is lehet csinálni, amit egyre többen, hogy leszarjuk az egészet, nem szavazunk, keresztbe teszünk a kormánynak, ahol csak tudunk, aztán a felelősséget rájuk hárítjuk. Én is utálom a lopkodós politikusokat, de nem tartom többre náluk az olyan embereket sem, akik felelősséget nem akarnak vállalni a választásukkal(nem szavaznak), viszont s számonkérésnél, a sárdobálásnál az első sorokban állnak. Tessék szavazni, akár egy kis pártra is, vagy tessék csendben maradni.
Ja és sok ember fizet adót, nem bűnöző és bescületes. MSZP-sek, FIDESZesek, LMP-sek. Nem ezen múlik.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 184
26 890
113
JOBBIK vagy/és LMP az alternatíva. Én jelenleg a JOBBIK-ra szavaznák az országgyűlési választásokon.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 184
26 890
113
Ez most trollkodás nélkül, derék. Én ugyan így élek, még gyermekeket is vállaltam, őket is becsülettel nevelem. Viszont az a helyzet, hogy gondolom rád sem, és azt tudom hogy rám biztosan nem ehet szavazni...

Nem lehet, nem fér bele, hogy politizáljak, hogy választásokon induljak, stb. Ki finanszírozná az átmeneti időszakot, amíg dolgos polgárból, dolgos politikus leszek? Mert a kettő között nem járna járandóság sehonnan. A tisztes munkával pedig nem fér össze a hivatásos politizálás, egyszerűen időben nem.
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 538
45 044
113
JOBBIK vagy/és LMP az alternatíva. Én jelenleg a JOBBIK-ra szavaznák az országgyűlési választásokon.
Gondolkoztam mindkettőn korábban, LMP-ből az egyetlen hiteles arc, Schiffer elmenekült. A Jobbiknál ahogy írtam, én most azt sem tudom, ki kivel van, meg úgy általában, mit akarnak, vagy van e valami elképzelés merre-hogyan kéne. Figyelem őket, azt majd elválik.
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 035
54 118
113
A parlamentális demokrácia ezért van, hogy ne legyen választásunk,és hogy lophassanak,amíg ez a létszerveződési formánk,addig ettől koldulunk.
Felesleges hisztizni.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostface

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 872
9 850
113
JOBBIK vagy/és LMP az alternatíva. Én jelenleg a JOBBIK-ra szavaznák az országgyűlési választásokon.

A JOBBIKnak sűrgősen össze kène kapnia magàt, mert ha így haladnak, 18-ra szètesik az egèsz pàrt. Vona kicsit kèsőn kezdte ezt a konszolidàlódàsi folyamatot. Vagy túl koràn. De biztos, hogy nem megfelelő időben.
Az LMP Schiffer nèlkül sokkal kevesebb, mint volt.
Viszont mèg ìgy is sokkal hitelesebb ellenzèk, mint az MSZP és a belőle kivàlt "megèlhetèsi ellenzèkiek" .
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 184
26 890
113
Gondolkoztam mindkettőn korábban, LMP-ből az egyetlen hiteles arc, Schiffer elmenekült. A Jobbiknál ahogy írtam, én most azt sem tudom, ki kivel van, meg úgy általában, mit akarnak, vagy van e valami elképzelés merre-hogyan kéne. Figyelem őket, azt majd elválik.

Valakire szavazni kell. Ha vannak olyanok, akik még nem bizonyították, hogy lopnak, akkor kísérletezik a szavazó.
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt and ghostface

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 538
45 044
113
Valakire szavazni kell. Ha vannak olyanok, akik még nem bizonyították, hogy lopnak, akkor kísérletezik a szavazó.
Engem jelenleg az érdkel, hogy a mellett hogy lopnak, melyik mit csinál, mert sajnos az eddigi élettapasztalatom az, hogy mindegyik szép reményekkel, sokat ígérve, csillogó szemmel jön, aztán odakerül a fazékhoz, és lop. Nyilván a módszer, kommunikáció eltérő, van ahol ingatlanpanama, sikerdíj, metró - autópálya jászik, van ahol stadion és kisvasút a szülőfalunak, milliárdok a volt osztálytársnak, budai ingatlan a gyereknek. Ez már nem érdekel, emberi természetben van kódolva. Ami érdekel, hogy közben az ország merre megy, és legfőképp hogy a családom hogy él közben. HA lesz hitelesen olyan ígéret, ami szimpatikusabb lesz mint a mostani, azokra fogok szavazni, egyelőre nekem a családom tényszerűen a jelenlegi kormányzás alatt él a legjobban, ők rendezték a bérünket.
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Gondolkoztam mindkettőn korábban, LMP-ből az egyetlen hiteles arc, Schiffer elmenekült. A Jobbiknál ahogy írtam, én most azt sem tudom, ki kivel van, meg úgy általában, mit akarnak, vagy van e valami elképzelés merre-hogyan kéne. Figyelem őket, azt majd elválik.

2014-ben nekik volt programjuk, a fidesz pedig folytatjukkal kampányolt. sokan nem a lopásra értették:D:D meg a jobbik programpontjainak a további lopkodására:)
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 732
3 850
113
2014-ben nekik volt programjuk, a fidesz pedig folytatjukkal kampányolt. sokan nem a lopásra értették:D:D meg a jobbik programpontjainak a további lopkodására:)
Szerintem , ha egy program megvalósul az jó, és nem érdekel , hogy milyen párt csinálja meg. nempártot szoktam támogatni , hanem célokat.
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Szerintem , ha egy program megvalósul az jó, és nem érdekel , hogy milyen párt csinálja meg. nempártot szoktam támogatni , hanem célokat.

Szerintem ha valakinek felhasználják a szellemi termékét és nem írják, oda, hogy ki az eredeti szerző, akkor az pitiáner lopás :) Ugye a gyöngyhajú lány scorpion változata is lopás.
Másrészt, ha tényleg célokat szoktál támogatni és nem pártokat akkor gondolom arra a pártra szavaztál, amelyiknek volt programja és ezáltal célja, nem a folytatjukos schmittelőkre :)
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 538
45 044
113
Kissé még náthás vagyok, de a betegség az, amikor 1 viktátor a megkérdezésünk nélkül kifizettetné velünk az ötkarikás lázálmait. A nép viszont nem kér az ilyen betegségből!
Egy igazi viktátor az belelövetett volna az aláírásgyűjtő standokba a karhatalommal, és nem mondaná le az Olimpiai pályázatokat. Csak hogy tisztázzuk hogy miről beszélsz... Magam részéről örülök hogy NEM lesz Olimpia, és annak is, hogy belátták hogy ezt meg sem kell szavaztatni jó sok pénzért, mert nyilván nem kér belőle nem hogy Budapest, de az egész ország sem. Magánvéleményem, ha megnyertük volna a pályázatot, akkor is hasonló blamát éltünk volna át, mint legutóbb a Brazilok, itt is csúszna minden, elszállnának a költségek, és kétes minőségben készülne még el az is, ami időben átadásra kerül.

Jobb ez így mindenkinek. Csak arra nincs szükség, hogy az ilyen dögkeselyűk akik eddig egyébként szerintem is helyesen, az Olimpia ellen szólaltak fel, most hogy úgy néz ki, elérték a céljukat, most már azt is negatívan állítsák be, hogy GYÁVASÁGBÓL nem tartják meg a szavazást, meg visszatáncolnak elvtelenül etc...

Döntsétek már el, hogy most az a lényeg, hogy olyan dolgok történjenek amelyek jók az országnak, vagy minden mindegy, csak a jelenlegei kormányba lehessen rúgni egy jó nagyot? Mert ahogy én nézem, itt már az is elképzelhető, hogy ha erőteljesen elkezd a Fidesz meghátrálni az Olimpia megszervezésétől, lassan azt fogjátok rájuk kiabálni, hogy még egy tisztességes pályázatot sem tudnak végigcsinálni...

Van sapka, nincs sapka tipikus esete :(.
 
M

molnibalage

Guest
Egy igazi viktátor az belelövetett volna az aláírásgyűjtő standokba a karhatalommal, és nem mondaná le az Olimpiai pályázatokat. Csak hogy tisztázzuk hogy miről beszélsz... Magam részéről örülök hogy NEM lesz Olimpia, és annak is, hogy belátták hogy ezt meg sem kell szavaztatni jó sok pénzért, mert nyilván nem kér belőle nem hogy Budapest, de az egész ország sem. Magánvéleményem, ha megnyertük volna a pályázatot, akkor is hasonló blamát éltünk volna át, mint legutóbb a Brazilok, itt is csúszna minden, elszállnának a költségek, és kétes minőségben készülne még el az is, ami időben átadásra kerül.

Jobb ez így mindenkinek. Csak arra nincs szükség, hogy az ilyen dögkeselyűk akik eddig egyébként szerintem is helyesen, az Olimpia ellen szólaltak fel, most hogy úgy néz ki, elérték a céljukat, most már azt is negatívan állítsák be, hogy GYÁVASÁGBÓL nem tartják meg a szavazást, meg visszatáncolnak elvtelenül etc...

Döntsétek már el, hogy most az a lényeg, hogy olyan dolgok történjenek amelyek jók az országnak, vagy minden mindegy, csak a jelenlegei kormányba lehessen rúgni egy jó nagyot? Mert ahogy én nézem, itt már az is elképzelhető, hogy ha erőteljesen elkezd a Fidesz meghátrálni az Olimpia megszervezésétől, lassan azt fogjátok rájuk kiabálni, hogy még egy tisztességes pályázatot sem tudnak végigcsinálni...

Van sapka, nincs sapka tipikus esete :(.
Az aláírás gyűjtés körül az volt a legsajnálatosabb jelenség, hogy rávilágított arra, hogy a magyarok egy tetemes részének a demokrácia felfogása imaginárius vagy nagatív számmal mérhető, ami valahol 27 évvel a módszerváltás után nevetséges. Egyes megletetbb korúak - de meglepő módon a 30-40-es generációban is vannak idióták - akik képtelenek megérteni, hogy egy ilyen dolog az miért népszavazási kérdés. Ehelyett facebookon arccal, névvel képesek voltak ilyeneket is leírni...
http://kephost.com/image/vU41

Meg lehet nézni az ipse FB oldalát is, ha még nem törölte, ahol olyanokra búzdít, hogy véletlenül borral leönti az íveket és hasonlók. Fejben itt tart ma néhány egyes átlagos választópolgár. Ráadásul a kérdés roppant egyszerű, hogy akarunk olimpiát annak fényében, hogy mennyibe kerülne és hányan bukták be.

Paks-ról azért nem kéne népszavazást kiírni, mert az olyan komplex téma, amiről az átlagember tudása és zöldpropaganda miatt nem tud szavazni. Fejben kb. odáig jut el, hogy Csernobil, Csernobil, meg a zöldbalfaszságokat köpi vissza, de fogalma nincs arról, hogy pl németeknél mennyi az áram és mik egyáltalán az ország lehetőségei. Egy ország energetikai stabilitását nem lehet a gyök2 polgárra kell bízni. Viszont egy olimpia az nem ilyen, az egy luxus kiadás. A világ városainak nagy részében nincs olimpia, attól remelkül elvannak. Villany nélkül meg megáll az élet és emberek halnak meg... Hatalmas difi...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 538
45 044
113
Az aláírás gyűjtés körül az volt a legsajnálatosabb jelenség, hogy rávilágított arra, hogy a magyarok egy tetemes részének a demokrácia felfogása imaginárius vagy nagatív számmal mérhető, ami valahol 27 évvel a módszerváltás után nevetséges. Egyes megletetbb korúak - de meglepő módon a 30-40-es generációban is vannak idióták - akik képtelenek megérteni, hogy egy ilyen dolog az miért népszavazási kérdés. Ehelyett facebookon arccal, névvel képesek voltak ilyeneket is leírni...
http://kephost.com/image/vU41

Meg lehet nézni az ipse FB oldalát is, ha még nem törölte, ahol olyanokra búzdít, hogy véletlenül borral leönti az íveket és hasonlók. Fejben itt tart ma néhány egyes átlagos választópolgár. Ráadásul a kérdés roppant egyszerű, hogy akarunk olimpiát annak fényében, hogy mennyibe kerülne és hányan bukták be.

Paks-ról azért nem kéne népszavazást kiírni, mert az olyan komplex téma, amiről az átlagember tudása és zöldpropaganda miatt nem tud szavazni. Fejben kb. odáig jut el, hogy Csernobil, Csernobil, meg a zöldbalfaszságokat köpi vissza, de fogalma nincs arról, hogy pl németeknél mennyi az áram és mik egyáltalán az ország lehetőségei. Egy ország energetikai stabilitását nem lehet a gyök2 polgárra kell bízni. Viszont egy olimpia az nem ilyen, az egy luxus kiadás. A világ városainak nagy részében nincs olimpia, attól remelkül elvannak. Villany nélkül meg megáll az élet és emberek halnak meg... Hatalmas difi...
Nyilván minden politikai táborban vannak hülyék. Ő is az, egyértelmű, és abban is biztos vagyok, hogy még nála rosszabbak is vannak. Az Olimpiára szerintem is ráfaragtunk volna, nem bánom ha nem lesz itt nálunk soha, azt sem. Az atomenergiát meg támogatom én is.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Ellopni egy fegyvert egy betörés során teljesen mas büntetőjogi kategória mint erőszakkal elvenni.
Csak a szabadságvesztés büntetési tételének kiszabása ami megkülönbözteti.
Mindkettő halmazati büntetés lesz, egy bcs. a lőfegyverrel való visszaélés bűntette (alapeset 2-8 év) a továbbiak pedig a tényállástól függőek. Rablás, lopás, önbíráskodás, magánlak sértés, hivatalos személy elleni erőszak, még hozzá jön, ha nem a minősített eset valósul meg csak, bizonyos bcs-neknél.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
A felmèrèsekből, az ellenzèk viselkedèsèből ès az alàìràs gyűjtès eredmènyèből egyèrtelműen kiderűlt, hogy sem politikai (pedig nemrèg mèg az MSZP is tàmogatta az olimpiàt) sem pedig a tàrsadalmi tàmogatottsàg nincs meg az olimpia rendezèsèhez.
Akkor meg minek erőltessèk tovàbb? Elàllnak a kezdemènyezèstől ès pont. Ìgy viszont a nèpszavazàs okafogyottà vàlik.
Neked meg a vinnyogàs helyett inkàbb örülnöd kellene, hogy mègsem lesz olimpia Budapesten 2024-ben, illetve az elmaradt nèpszavazàs miatt is megspórol az àllam egy csomó pènzt.

Miféle felmérésekből ?
266 ezer aláírás, amiből a franc tudja mennyi az érvénytelen ?
És mivel Magyarországnak van fővárosa és nem Budapestnek Magyarországa, mimimum meg kell kérdezni a többi adófizető polgárt is, lásd. vidéki helyszínek, Balaton, Győr, Szeged akik számára egy fejlődési lehetőség is.
Ehelyett dönt 1,7 m budapesti, ha dönt, mondjuk a fele.

Egyébként ebből csak rosszul fognak kijönni a nolimpiások.
1. Érvényes lesz, győznek a nem-ek, visszavonják a pályázatot - viszont egy kommunikációs fegyvert adnak a kormánypártiak kezébe, lám-lám nem azért nem lesz mert nem bírjuk megcsinálni, hanem mert TI nem akartátok, pár százezer szavazóról van szó a többi 7 millióval szemben.
2. Nem lesz meg az érvényességi küszöb, különösen ha nyáron tartják.
3. Esetleg győznek az igenek.
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov and fip7

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Kissé még náthás vagyok, de a betegség az, amikor 1 viktátor a megkérdezésünk nélkül kifizettetné velünk az ötkarikás lázálmait. A nép viszont nem kér az ilyen betegségből!

Az általad aposztofált nép hovatovább 2-300 ezer ember a fővárosban.
Lehet érdemes volna megkérdezni a többi 7 millió választópolgárt is.
 
  • Tetszik
Reactions: closed society
M

molnibalage

Guest
Miféle felmérésekből ?
266 ezer aláírás, amiből a franc tudja mennyi az érvénytelen ?
Az ugye megvan, hogy a hatalom köcsögösködése miatt nem lehetett országos szinten gyűjteni? Akkor röhögve meg lett volna akármennyi aláírás kell, a fővárosban meg lett a 200k+...

És mivel Magyarországnak van fővárosa és nem Budapestnek Magyarországa, mimimum meg kell kérdezni a többi adófizető polgárt is, lásd. vidéki helyszínek, Balaton, Győr, Szeged akik számára egy fejlődési lehetőség is.
Ehelyett dönt 1,7 m budapesti, ha dönt, mondjuk a fele.
Ezért ne a civileket okold...

1. Érvényes lesz, győznek a nem-ek, visszavonják a pályázatot - viszont egy kommunikációs fegyvert adnak a kormánypártiak kezébe, lám-lám nem azért nem lesz mert nem bírjuk megcsinálni, hanem mert TI nem akartátok, pár százezer szavazóról van szó a többi 7 millióval szemben.
És, ha ezt a sok gyök2 beveszi, akkor csak bizonyíték arra, hogy az általános választójog sajnos nem mindig jó ötlet...

2. Nem lesz meg az érvényességi küszöb, különösen ha nyáron tartják.
Meglátjuk.

3. Esetleg győznek az igenek
A felmérések szerint a fővárosban kb. 70% az elutasítási arány. És a szavazás meg anoním, az aláírás gyűjtés meg nem.

Az SG nagy szavazó topikan is 83% nem volt az alány egy végtelenül kicsi mintán. Országos szinten nincs meg az 50% fővárosban meg minimu 65-70% az elutasítottság aránya.
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1
Status
Not open for further replies.