[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Szerinted valos veszelyt jelent az, hogy elmeletileg el lehet venni a fegyvert a rendortol? Arrol beszeltunk, hogy az emberek otthonabol betores kozben a legalisan tartott fegyvereket is ellopjak a betorok. Szo sem volt a rendoroktol elvett fegyverekrol, amit egyebkent is folyamatosan oriznek hivatasos rendorok, akkor is ha eppen a viseloje nincs szolgalatban. Nem ugyanaz a ketto, hiaba akarod annak beallitani.

Ezek utan mar a kerdest sem ertem. Fel sem merult, hogy ne legyen. Miert teszed fel nekem ezt a kerdest? Trollkodsz?
Nem tudom hány éves vagy, de ezek szerint fogalmad sincs arról hogy öltek már meg magyar rendőrt azért, hogy megszerezzék a fegyverét. És azt nem a búcsúban akarták utána használni a céllövöldében. Szóval ezért kérdeztem, de te csak mellébeszélsz válasz helyett. Megteheted.....
 
  • Tetszik
Reactions: Kukorica János

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nem tudom hány éves vagy, de ezek szerint fogalmad sincs arról hogy öltek már meg magyar rendőrt azért, hogy megszerezzék a fegyverét. És azt nem a búcsúban akarták utána használni a céllövöldében. Szóval ezért kérdeztem, de te csak mellébeszélsz válasz helyett. Megteheted....
Egy eset. Feltetelezem volt tobb is es lesz is meg. Ezzel allitsd szembe azt, hogyha az amerikai viszonyokat atszamitom a magyar lakossagra (mert az ottani helyzet magyarazasatol jutottunk el ide) akkor a kovetkezokepp nezne ki a helyzet:
Jelenleg 150 emberoles tortenik evente az orszagban. Elenyeszo reszuket kovetik el lofegyverrel. Ami korulmenyekkel kabe 500+ gyilkossag lenne. A jelenleginel tobb volna a rendor aldozat is. En ezt nem szeretnem. Nekem ennyit nem er meg.
A mai 150 aldozat eppen arra jo, hogy minden masodik heten felvessek a fegyvertorveny liberalizaciojat, de nincs igazuk. Tobb fegyver nem hozna kevesebb eroszakot. (Kevesebb betorest igen, de tobb lenne a dramai befejezes is.)

A kerdesed nyilvan nem erdeklodesnek szantad, csak provokacionak. Tessek a valaszom: Legyen a rendornel szolgalat kozben fegyver. Tovabbra sem ertem mi celbol kerdezel ilyesmit.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ugye nem az illetékes minisztérium főosztályán dolgozol?
Nem. Ha visszaolvasol akkor azt is irtam korabban, hogy szvsz. ha a jovoben fokozodik a terrorhelyzet, akkor elsokent a rendoroknek es a katonaknak lehetne fegyvert hordani civilben is (csak meg nem tartunk ott).
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Egy eset. Feltetelezem volt tobb is es lesz is meg. Ezzel allitsd szembe azt, hogyha az amerikai viszonyokat atszamitom a magyar lakossagra (mert az ottani helyzet magyarazasatol jutottunk el ide) akkor a kovetkezokepp nezne ki a helyzet:
Jelenleg 150 emberoles tortenik evente az orszagban. Elenyeszo reszuket kovetik el lofegyverrel. Ami korulmenyekkel kabe 500+ gyilkossag lenne. A jelenleginel tobb volna a rendor aldozat is. En ezt nem szeretnem. Nekem ennyit nem er meg.
A mai 150 aldozat eppen arra jo, hogy minden masodik heten felvessek a fegyvertorveny liberalizaciojat, de nincs igazuk. Tobb fegyver nem hozna kevesebb eroszakot. (Kevesebb betorest igen, de tobb lenne a dramai befejezes is.)

A kerdesed nyilvan nem erdeklodesnek szantad, csak provokacionak. Tessek a valaszom: Legyen a rendornel szolgalat kozben fegyver. Tovabbra sem ertem mi celbol kerdezel ilyesmit.
Mert te azt írtad, ne legyen civil kézben fegyver, mert elvehetik tőle és bűncselekményre használhatják. Erre válaszul írtam, hogy rendőrtől is ugyanúgy elvehetik. Válaszod: a rendőrnél legyen fegyver. Ezek szerint téged csak az zavar ha egy civiltől veszik el a fegyvert, ha rendőrtől veszik el az no problem?
 
  • Tetszik
Reactions: Kukorica János

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Mert te azt írtad, ne legyen civil kézben fegyver, mert elvehetik tőle és bűncselekményre használhatják. Erre válaszul írtam, hogy rendőrtől is ugyanúgy elvehetik. Válaszod: a rendőrnél legyen fegyver. Ezek szerint téged csak az zavar ha egy civiltől veszik el a fegyvert, ha rendőrtől veszik el az no problem?
Nem ezt irtam. Vagy csak a beszelgetes egy reszet olvastad, vagy te koltotted ezt hozza. Kabe a 200. oldaltol rugozunk ezen a teman. Ott is azt irtam, hogy a betoreseknel viszik a fegyvereket a tobbi ertekkel egyutt. Nem a viselojetol veszik el nagy szamban. Ez fel sem merult, csak te hoztad fel.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zsolti
T

Törölt tag 1711

Guest
Már mossa kezeit a fityesz, a mocskos ellenzék "árulása" miatt nem lesz több száz milliárdos lopás az olimpiára hivatkozva.

http://m.origo.hu/itthon/20170218-f...eseket-a-budapest-2024-olimpiai-palyazat.html

http://m.origo.hu/itthon/20170217-olimpiarendezes-politikai-egyseg-magyarorszag.html

Pedig az állami alkalmazottakat olyan szépen befenyítették, hogy aki aláírja a népszavazáskezdeményezést az repül...
Az is sokat elmond, hogy alapból le volt tiltva a kommentelés mindkét hírnél, ilyesmit csak a holocaust írásoknál szoktak.
 
  • Tetszik
Reactions: Kukorica János

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 215
113
Maradjunk csak Magyarországon, én arról beszéltem. Legyen-e szerinted a magyar rendőrnek fegyvere, hiszen attól is el lehet venni és illegális célra, bűnelkövetésre használni?!

A rendőrtől is el lehet venni, 1x, de utána a helyszínről elvisznek, és tárgyalásod lesz. Extrém durva esetben, megölöd - harcképtelenné teszed, s akkor lehet hogy nem visznek el a helyszínről, csak utána levadásznak, ha kell TEK-es BTR-80 fog belelépni a szádba... Nem ugyan az a kategória, és gyakoriság egy rendőrtől erőszakkal elvenni a fegyvert, meg az sem hogy 20 dollárért veszel egyet az USA egyik sikátorában, ahol van tengernyi, mert egyes államokban gyakorlatilag annyi beszerezni, mint venni egy hambit.

Nem ezt irtam. Vagy csak a beszelgetes egy reszet olvastad, vagy te koltotted ezt hozza. Kabe a 200. oldaltol rugozunk ezen a teman. Ott is azt irtam, hogy a betoreseknel viszik a fegyvereket a tobbi ertekkel egyutt. Nem a viselojetol veszik el nagy szamban. Ez fel sem merult, csak te hoztad fel.
Nem is értem, hogy milyen földöntúli türelmed van, respect...
 
M

molnibalage

Guest
Egy eset. Feltetelezem volt tobb is es lesz is meg. Ezzel allitsd szembe azt, hogyha az amerikai viszonyokat atszamitom a magyar lakossagra (mert az ottani helyzet magyarazasatol jutottunk el ide) akkor a kovetkezokepp nezne ki a helyzet:
Jelenleg 150 emberoles tortenik evente az orszagban. Elenyeszo reszuket kovetik el lofegyverrel. Ami korulmenyekkel kabe 500+ gyilkossag lenne. A jelenleginel tobb volna a rendor aldozat is. En ezt nem szeretnem. Nekem ennyit nem er meg.
A mai 150 aldozat eppen arra jo, hogy minden masodik heten felvessek a fegyvertorveny liberalizaciojat, de nincs igazuk. Tobb fegyver nem hozna kevesebb eroszakot. (Kevesebb betorest igen, de tobb lenne a dramai befejezes is.)

A kerdesed nyilvan nem erdeklodesnek szantad, csak provokacionak. Tessek a valaszom: Legyen a rendornel szolgalat kozben fegyver. Tovabbra sem ertem mi celbol kerdezel ilyesmit.
Már megint az a faszságot csinálod, hogy a jenki statból extrapolálsz a végtelenbe úgy, hogy itthon gyak. nincs lőfegyver. Megnéznéd a szlovák, a finn és a svájci statisztikák főleg a szlovákot, hogy mi változott a lazítás óta? Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, hogy akkor csúfos bukta lenne amiket ide kommentelsz... Tudod ez hívják a tudományban úgy, hogy szelektíven veszed figyelembe az adatokat, az ilyennél röhögnek az ember képébe...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 215
113
Már megint az a faszságot csinálod, hogy a jenki statból extrapolálsz a végtelenbe úgy, hogy itthon gyak. nincs lőfegyver. Megnéznéd a szlovák, a finn és a svájci statisztikák főleg a szlovákot, hogy mi változott a lazítás óta? Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, hogy akkor csúfos bukta lenne amiket ide kommentelsz... Tudod ez hívják a tudományban úgy, hogy szelektíven veszed figyelembe az adatokat, az ilyennél röhögnek az ember képébe...
Az USA statokat nézed, akkor teljesen igaza van. Mintavételezéstől függ, hogy melyik statisztika mennyire riasztó, vagy mennyire nem. Hozzátenném, TE kezdted el az egészet, az USA-val, és hogy ott 1. felbérelsz egy PISZTOLYOS csávót, aki beül NAGY fegyverrel, azt AGYÖNLÖVI a behatolót, meg HEADSHOT a szomszédtól etc. Mikor az orrod beledugta az AMERIKAI statisztikába, utána jött a felháborodás, hogy DE MIÉRT MINDIG az USA??! Azért, mert TE AZT A PÉLDÁT hoztad, azért.
Itt ha valakit ezek után arcon lehetne röhögni, az TE vagy...
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
M

molnibalage

Guest
Az USA statokat nézed, akkor teljesen igaza van. Mintavételezéstől függ, hogy melyik statisztika mennyire riasztó, vagy mennyire nem. Hozzátenném, TE kezdted el az egészet, az USA-val, és hogy ott 1. felbérelsz egy PISZTOLYOS csávót, aki beül NAGY fegyverrel, azt AGYÖNLÖVI a behatolót, meg HEADSHOT a szomszédtól etc. Mikor az orrod beledugta az AMERIKAI statisztikába, utána jött a felháborodás, hogy DE MIÉRT MINDIG az USA??! Azért, mert TE AZT A PÉLDÁT hoztad, azért.
Itt ha valakit ezek után arcon lehetne röhögni, az TE vagy...
Az a példa a törvény háttére és még csak fel sem kell bérelni, de láthatólag szelektíven olvasol te is.
Érdkes módon azon USA példa is elkerülte zeal figyelmét, hogy abban a két városban, ahol kötelező mindenkinek a fegyver, ott messze az országos átlag alatti bűnözés.

Mondom, szelektívn válogat az adatok között. Vicc.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 215
113
Fel sem kell bérelni, ja... Bárki beül fegyverrel ingyen kockáztatni az életét egy kis tűzharcban mondjuk 5 négerrel/latinoval jófejségből ott is biztos pont annyira, mint ahogy itthon lenne rá példa, hogy késsel beül 1 ember őrízni a kecót amig az öreg kórházban van, 5 késes cigány ellen...

Komolyan mondom, te álomvilágban élsz...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zeal
M

molnibalage

Guest
Fel sem kell bérelni, ja... Bárki beül fegyverrel ingyen kockáztatni az életét egy kis tűzharcban mondjuk 5 négerrel/latinoval jófejségből ott is biztos pont annyira, mint ahogy itthon lenne rá példa, hogy késsel beül 1 ember őrízni a kecót amig az öreg kórházban van, 5 késes cigány ellen...

Komolyan mondom, te álomvilágban élsz...
Mondom, a szomszéd is lőhet, vagy bárki. Volt már példa.

Női védekező fél, lőfegyveres támadókat kergetett el...

A késes támadók is csak addig bátrak, amíg vissza nem lőnek...
 
  • Tetszik
Reactions: Kukorica János

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Maradjunk csak Magyarországon, én arról beszéltem. Legyen-e szerinted a magyar rendőrnek fegyvere, hiszen attól is el lehet venni és illegális célra, bűnelkövetésre használni?!
A rendőrnek van is szolgálati fegyvere, aminek megszerzése nem ugyanaz a kategória mint ha civiltől veszik el.
Ha valaki mégis megszerzi, az nem lesz könnyű helyzetben, mivel külön egység fogja keresni a lehető leghatékonyabb módszerekkel, amely ellen egy egyszerű bűnelkövető hatásosan nem tud tenni. Egy profi, nemzetközi kapcsolatokkal is operáló brigád pedig nem a mi rendőreink Fég termékei után fog kapkodni, érthető módon.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 215
113
Mondom, a szomszéd is lőhet, vagy bárki. Volt már példa.

Női védekező fél, lőfegyveres támadókat kergetett el...

A késes támadók is csak addig bátrak, amíg vissza nem lőnek...
A szomszéd itt is hívhatja a rendőröket, akik kijönnek amig a növények tönkrevágják a lakást, mert a példádban mutatott lakást nem 3 perc alatt lakták így le, és megfogjákőket a helyszínen. Találós kérdés: szerinted az átlag szomszéd, az mire lesz inkább alkalmas, felhívni az adott szituban a 911-et/112-t kilesve az ablak-függöny mögül sumákban, vagy kimenni a saját biztonságot-észrevétlenséget nyújtó lakásából, és nekiállni lövöldözni egy olyan világban, ahol akikre lő, azoknál is fegyver van? Na, mit tippelsz?

Kiváló ez a példa, én erre hozok neked olyat, ahol késes támadót NŐI eladó pofánvert, és az elszaladt. Szerencsés véletlenek, mindkettő... Viszont az USA-ból nézd meg, hány olyan rablásról lehet infót gyűjteni, ahol konkrétan pár dollár haszonért szitává lőttek eladókat, vétlen rossz helyen lévő embereket, meg hány ilyet fogsz találni itthon.

Tényleg ennyire tetszik a fegyverekkel teli világ?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 215
113
Ez nem az, mert ott sok olyan számunkra ismeretlen tényező van, ami miatt nem vagyok 100% ban biztos benne, hogy igazam van, volt. Itt meg vitán felül áll, többek közt családon és közeli baráti körön belül nálunk nem a mérnökök vannak túlnyomó többségben, hanem az egyenruhások ÉS rendvédelmisek... Egyszerűen hülyeséget beszél 100%-ban, ez van... A túl sok First Person Shooter game káros hatása tisztán átjön, jobban mint repülős vonalon a BMS.4.0-áé, mert az tisztán átjön nekem, hogy "Headshotokról, meg hős bátor fegyveresről, aki jótékonyságból beül megvárni a garázda FEGYVERES latino hordát a nincstelen beteg öregember lakásába, vagy sheriff/texas ranger szomszédról aki kitáraz a gonoszokra" szintű tévképzetek vannak a fejében. Az hogy ott úgy lelőnek mint a kutyát mikor 4x annyian vannak, 4x annyi pisztollyal, és NEGYED annyi gátlással mint egy rendes adófizető törvénytisztelő polgár, aki gyanúsan max megveszi a pisztolyt, de rendszeresen nem jár el lőni, hogy mesterlövész szinten legyen, és pisztollyal osztogassa a "headshot"-ot, azt már nem veszi figyelembe.

Tiszta Hollywood van a fejében, és az istennek sem lehet meggyőzni.
 
M

molnibalage

Guest
Ez nem az, mert ott sok olyan számunkra ismeretlen tényező van, ami miatt nem vagyok 100% ban biztos benne, hogy igazam van, volt.
Ezen az "érvelésen" már tényleg röhöghöm kell. A TVC az fizika... Ez meg nem, csak elmélkedés.

A túl sok First Person Shooter game káros hatása tisztán átjön,
FPS-esl nem játszottam 2005 óta, a BiA volt az utolsó, de személyeskedő fotelphszihológus.

jobban mint repülős vonalon a BMS.4.0-áé,
Itt is olyanról beszélsz, amiről szart sem tudsz...
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Ellopni egy fegyvert egy betörés során teljesen mas büntetőjogi kategória mint erőszakkal elvenni. Egyébként ritkán lopnak lőfegyvert hazánkban és ennek csak az egyik oka hogy kevés van magánkézben, a másik az hogy rendkívül súlyos megítélése lesz a betörésnek a bíróságon ha ott fegyver is is loptak. A betörők a legtöbb esetben a gyors penzszerzésre mennek, ezért főleg készpénzt, ékszert lopnak, ezek kis helyen elférnek, a fegyvert elég nehéz elpasszolni, könnyű vele lebukni.
Azoknak az erőszakos bűnözői köröknek meg van fegyvere, főleg a délszláv háborúból visszamaradt cuccok egy része került hozzánk.
A gáz ott van, ha tetten érik a betörőt, vagy ha eleve rablás céljából érkeznek, mint bizonyos etnikai kisebbségek "öregezése" szakosodott tagjai.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zsolti
Status
Not open for further replies.