[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Valaki tud esetleg betenni statisztikàt arról, hogy az USA- ban vagy Finnorszàgban hàny konkrèt rablàs vagy màs erőszakos bűncselekmèny lett megakadàlyozva, meghiusìtva fegyveres civileknek köszönhetően? Illetve hàny volt ebből olyan, amit a rendőrsèg nem tudott volna kezelni?
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
300-600 ezer ellopot fegyver evente(!) az neked megfoghatatlan szamadat? Segitek: Szamolj a pici ujjacskaidon, percenkent eggyel noveld a szamot es gyere vissza egy ev mulva.

Igen megfoghatatlan, mert mennyiből tűnik el ennyi? Abból a több mint 300 000 000 fegyverből ami legálisan van a lakosságnál? Mert akkkor qrva kevés, vagy a hadsereg készleteiből, mert akkor még kevesebb.. Mennyit vesznek évente? Mennyi kerül meg ebből? Mennyit használnak bűnözésre ebből, legalább százalékosan? 300-600 ezer ez egy elég tág keret. Erről van szó, nyugodtan vedd be a dilibogyódat. Mi ez a 300-600 000 sorozatlövő, maroklőfegyver, vagy vadászpuska, sörétes, vagy vegyigyümi?
Remélem így már érted kedves nem a papír számít barátom..
Meg mindig nem hozol szamokat...
http://www.wander.agency/black-market-prices/
Usa handgun 20$+... No comment!
Legalább valami dark webes dolgot linkeltél volna, de fogadjuk ezt el hitelesnek. A gunfactos oldalt hoztam volna számoknak, mert mondjuk ennél a linknél annyival szinvonalasabb, hogy legalább van egy kivonat az alján, hogy honnan szedik az adataikat..
Ez sokmindent megmagyaraz... :D
Ha felreteszem az ironiat akkor sem gyoztel meg. A tesitanarnak nem kunszt fittnek lenni. Persze gondolom a matekzh-ra nem o keszitett fel.
több öregember sportol mint hinnéd 60 felett is bőven. Az egykori jitsu edzőm, 70 éves volt és életem legkeményebb gyomrosa hozzá kötődik :) A tesitanárnak, meg pont annyira kunszt fittnek lenni 60 fölött, mint bármelyik másik 60+ os embernek. Látod elég egy mondat, hogy tudjam fingod nincs mit jelent magad fitten tartani..
Csak allj le a szteroiddal mert mar az agyadra ment. :eek:
Par kigyurt edzotermi bacsi esetebol azert ne altalanosits.
Jézusom, de színvonaltalan..
A tobbi statisztikat is igen onkenyesen bansz. Hiaba mutatok ra az egyik hibajara. Meg sem hallod, hanem hozol egy ujabbat aztan egy masikat es igy tovabb ujra mag ujra.
Miert nem lehet beismerni, hogy tevedtel es teged is csak megvezettek azzal a statisztikaval? Ennyi tisztesseg sincs benned?

Ezeken külön elkacarásztam:D nehéz a saját szemedben a szálkát meglátni :D
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 457
11 488
113
A napi (esti) politikai tájékozódási folyamatom - ebben a sorrendben - a következő:
- boon.hu: Alapvetően helyi hírek miatt, megjelennek kormánykritikus hírek, vélemények is, de nem markáns elemként. /Az éppen aktuális hatalomnak úgyis óriási előnye van; plakátok, hírek a rádiókban, stb./
- HTKA.hu: A hírek és vélemények teljes spektrumát megtalálom az oldalon. LIKE! Nagy néha az itt belinkelt oldalakra rákattintok, legyen az 444,888, Echo, stb., stb.
- Index.hu A HTKA átolvasása után szerencsére már felesleges a politikai híreket megnéznem, maradnak a színes hírek, blogajánlók /Ritkán látható történelem stb.,stb./
- Ertíel kláb híradó - akusztikai zajfüggöny vacsora közben; a raboló belenézett a kamerába, nem lopott a politikus, felkoncolta, férges hús a zugfeldolgozóban stb. : egészségügyben dolgozóként ezek evés közben már nem zavarnak...
Fészbukom nincs, az e-mailek meg lassan már csak számlaértesítők, tesztvezetésre hívók stb.

De ma kaptam e-mailben egy linket ismerőstől, külön felhívta a figyelmem arra, hogy a videót a 7. perctől nézzem meg!

Megtekintve a riportot nem tudtam, hogy nevessek, vagy az arcomat a kezembe temessem. Végül az véleményem a két szereplőről: Az egyik kutya, a másik eb.
Ez gyalázat. A bőrünkre, a zsebünkre, a jövőnkre poénkodnak, néznek minket teljesen hülyének.

Eltűrjük, tehát megérdemeljük.

 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 457
11 488
113
Én érzem. S ezt jeleztem is.
A probléma, mit probléma; tragédia az, hogy a másik oldal nem.
A háromból a két 25-28 százalék (a maradék harmadik a pártot választani nem tudók tábora) már nem is párhuzamos világban élnek, hanem egymástól exponenciálisan tágulóban.
Egyszerűen blokkol az agyuk, ha a saját ( politikusok), vagy választottjuk szimpatizánsok) morális aljassága kerül szóba.

Százmilliárdok a közerkölcs mércéjével /pedig az sem erős/ elfogadhatatlan, de jogszerűvé tett zabrálásáról van szó?
Polgári jogok, szociális háló kurtításáról?
De az nemzethy, meg különben is báncsák' a Viktort!

Ki kéne dolgozni egy választható alternatívát a NER-el szemben?
De azzal dolgozni kéne!:eek: Utána meg neadj' Isten kormányozni!:eek:

Ha így is bekerülök majd a parlamentbe, helyi képviselőtestületbe, meglesz a szép megélhetés, amit meg tennem kell, az csak a karok bizonyos szögben való ütemes széttárása.
Felelősség!? Gecó; semmi!

Szóval röhögnék én, ha tudnám, hogy egy ilyen beszélgetés után az egyiknek vörös lenne a füle, a másik meg tényleg nekiülne kidolgozni egy programot.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
zeal
A te felfogásod szerint a rendőrnek se lehetne fegyvere, mert attól is meg lehet szerezni és így is az illegális fegyverek száma fog növekedni. Jól értettem a logikádat?!!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Abból a több mint 300 000 000 fegyverből ami legálisan van a lakosságnál?
Igen, leginkabb abbol. De komoly problemat jelent a fegyverek ellenorzes nelkuli (de legalis) masodpiaca is, stb...
Erről van szó, nyugodtan vedd be a dilibogyódat. Mi ez a 300-600 000 sorozatlövő, maroklőfegyver, vagy vadászpuska, sörétes, vagy vegyigyümi?
Lofegyver. (Ugyanaz a kategoria mint a 300 millio. Khmm...!)
Itt vannak meg statisztikak, ha erdekel. Cseppet sem rozsas a helyzet.
https://www.nij.gov/topics/crime/gun-violence/pages/welcome.aspx
https://en.wikipedia.org/wiki/Gun_violence_in_the_United_States
több öregember sportol mint hinnéd 60 felett is bőven.
Mit gondolsz en mit gondolok mennyien sportolnak? Vagy szamaid is vannak?
Az egykori jitsu edzőm, 70 éves volt és életem legkeményebb gyomrosa hozzá kötődik :)
Csodalatos pillanat lehetett. Biztosan mindketten nagyon buszkek voltatok magatokra es egymasra is. o_O
A tesitanárnak, meg pont annyira kunszt fittnek lenni 60 fölött, mint bármelyik másik 60+ os embernek.
Nyilvan nem.
Látod elég egy mondat, hogy tudjam fingod nincs mit jelent magad fitten tartani..
Oké, beismerem alabecsultelek. Mentsegemre szolgaljon, nem tudtam, hogy te mindent tudsz. De most komolyan, jujitsu? Te is fekete oves vagy? :D
Igy mar ertem miert kellene neked is inkabb egy fegyver. :p
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
zeal
A te felfogásod szerint a rendőrnek se lehetne fegyvere, mert attól is meg lehet szerezni és így is az illegális fegyverek száma fog növekedni. Jól értettem a logikádat?!!
Nem. A rendoroknek sincs fegyvere otthon ahonnan ellophatjak amig o nincs a hazban. A nerm letezo fegyveret sem adja el az ellenorzes nelkuli masodpiacon.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Nem. A rendoroknek sincs fegyvere otthon ahonnan ellophatjak amig o nincs a hazban. A nerm letezo fegyveret sem adja el az ellenorzes nelkuli masodpiacon.
A rendőr fegyveres szolgálatot végez, és eközben el lehet tőle venni a fegyvert. Szó sem volt ez esetben lopásról, erőszakkal is el lehet tőle venni.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
A rendőr fegyveres szolgálatot végez, és eközben el lehet tőle venni a fegyvert. Szó sem volt ez esetben lopásról, erőszakkal is el lehet tőle venni.
500 ezer lofegyver eloppasarol beszeltunk (amerikaban, evente). Nem az eroszakos rablasrol irtam. (Fogalmam sincs mennyi fegyvert szerezhetnek illagalisan eroszakos rablasokkal, de gondolom nagysagrenddel kevesebbet. :) )
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
A napi (esti) politikai tájékozódási folyamatom - ebben a sorrendben - a következő:
- boon.hu: Alapvetően helyi hírek miatt, megjelennek kormánykritikus hírek, vélemények is, de nem markáns elemként. /Az éppen aktuális hatalomnak úgyis óriási előnye van; plakátok, hírek a rádiókban, stb./
- HTKA.hu: A hírek és vélemények teljes spektrumát megtalálom az oldalon. LIKE! Nagy néha az itt belinkelt oldalakra rákattintok, legyen az 444,888, Echo, stb., stb.
- Index.hu A HTKA átolvasása után szerencsére már felesleges a politikai híreket megnéznem, maradnak a színes hírek, blogajánlók /Ritkán látható történelem stb.,stb./
- Ertíel kláb híradó - akusztikai zajfüggöny vacsora közben; a raboló belenézett a kamerába, nem lopott a politikus, felkoncolta, férges hús a zugfeldolgozóban stb. : egészségügyben dolgozóként ezek evés közben már nem zavarnak...
Fészbukom nincs, az e-mailek meg lassan már csak számlaértesítők, tesztvezetésre hívók stb.

De ma kaptam e-mailben egy linket ismerőstől, külön felhívta a figyelmem arra, hogy a videót a 7. perctől nézzem meg!

Megtekintve a riportot nem tudtam, hogy nevessek, vagy az arcomat a kezembe temessem. Végül az véleményem a két szereplőről: Az egyik kutya, a másik eb.
Ez gyalázat. A bőrünkre, a zsebünkre, a jövőnkre poénkodnak, néznek minket teljesen hülyének.

Eltűrjük, tehát megérdemeljük.


Ez a figura meg a pártja a politikai idiotizmus képviselője. A legnagyobb probléma, hogy a fiatalok igen jelentős részének ez tetszik, és jópofának találják, hogy élet és halál kérdéseiről baromságokat beszélnek egyesek, ahelyett, hogy felelős, hazafias, gondolkodásra nevelnék őket. És éppen ezért veszélyesek is. Élet-halál kérdésekben most az elbagatellizálás taktikáját alkalmazzák, ezt tették a kvótanépszavazás kapcsán is, miután felismerték, hogy a migránsbetelepítés melletti érvelésre legfeljebb a lakosság 5-10%-a fogékony.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
500 ezer lofegyver eloppasarol beszeltunk (amerikaban, evente). Nem az eroszakos rablasrol irtam. (Fogalmam sincs mennyi fegyvert szerezhetnek illagalisan eroszakos rablasokkal, de gondolom nagysagrenddel kevesebbet. :) )
Maradjunk csak Magyarországon, én arról beszéltem. Legyen-e szerinted a magyar rendőrnek fegyvere, hiszen attól is el lehet venni és illegális célra, bűnelkövetésre használni?!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Maradjunk csak Magyarországon, én arról beszéltem. Legyen-e szerinted a magyar rendőrnek fegyvere, hiszen attól is el lehet venni és illegális célra, bűnelkövetésre használni?!
Ne legyen a magyar rendornek se sajat fegyvere otthon.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ne legyen a magyar rendornek se sajat fegyvere otthon.
Te direkt nem akarod érteni?!! Hol írtam én azt hogy otthon?
A magyar rendőr lőfegyverrel ad szolgálatot, amit el lehet venni tőle és azt bűncselekményre fel lehet használni. Legyen-e ennek ellenére fegyver szerinted a magyar rendőrnél szolgálat közben?!!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ezt csak gondoltad, de nem ezt irtad.

Ez volt tema amirol korabban beszeltunk es nem pedig a szolgalati fegyver. Miert mosod ossze a kettot?
Nem mosok össze semmit semmivel, előző üzenetemben elég világos és pontos kérdést tettem fel, mert előtte valamiért nem értetted. Úgy látszik most se akarod érteni, mert még mindig nem arra válaszoltál.
 
  • Tetszik
Reactions: Kukorica János

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
magyar rendőr lőfegyverrel ad szolgálatot, amit el lehet venni tőle és azt bűncselekményre fel lehet használni.
Szerinted valos veszelyt jelent az, hogy elmeletileg el lehet venni a fegyvert a rendortol? Arrol beszeltunk, hogy az emberek otthonabol betores kozben a legalisan tartott fegyvereket is ellopjak a betorok. Szo sem volt a rendoroktol elvett fegyverekrol, amit egyebkent is folyamatosan oriznek hivatasos rendorok, akkor is ha eppen a viseloje nincs szolgalatban. Nem ugyanaz a ketto, hiaba akarod annak beallitani.
Legyen-e ennek ellenére fegyver szerinted a magyar rendőrnél szolgálat közben?!!
Ezek utan mar a kerdest sem ertem. Fel sem merult, hogy ne legyen. Miert teszed fel nekem ezt a kerdest? Trollkodsz?
 
Status
Not open for further replies.