[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Na ez az, ami kivitelezhetetlen lenne.

Nem, csak számos trükköt kell bevetni. Ilyenek lehetnek például a:

- rendezett szociális környezet (ide tartozna az is, hogy nincs büntetett előéletű a lakókörnyezetben, de például a mélyszegénység körülményei automatikusan kizáróak ebből)
- közteherviselésben részvétel (ami adófizetést jelent)
- közteherviselésben való fokozott részvétel (rendőr, katona, tanár, tartalékos, milicista, polgárőr, stb.)
- stb.

Simán meg lehet csinálni ezt anélkül, hogy faji, etnikai dimenziót adnánk neki és kell is, mert a tisztességes cigányoknak is meg kell tudniuk védeni magukat valahogy!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
A gárdával sokat jártuk az országot és egy két sheriff mentalitású körzeti megbízottat leszámítva ez a rendőri mentalitás az én személyes tapasztalataim szerint általános az országban
Vagyis nem szerettek a rendorok a gardistakat. Mi ebben a meglepo?
Szerintem legálisan nem sokan jutnának fegyverhez azok közül a romák közül.
Ja, mert mennyivel jobban esik az, ha egy illegalis fegyverrel lonek le...:oops:
Mert egyrészt meg kell felelni bizonyos normáknak.
Az elesett es gyenge idos emberek nem mennenek at ezeken a szurokon (vagy ha igen akkor a ciganyok is). Igy csak megnagyobb bajt hoznal mindenki fejere.
Így elég komoly esélyeid vannak arra, hogy te legyél az egyetlen sheriff a faluban.
A hos (fegyveres) igazsagoszto kepzelt szerepetol nem tudtok elszakadni. Vicces. :)
a gárdában sok katona, meg ilyen olyan háborús veteránnal voltunk együtt, ezt ők ajánlották én itthon be is vezettem. (lévén a környéket végig rabolták a cigók.) Rejtsetek el a házban mindenhova késeket vagy bármit, amivel védekezni lehet.
Azert az uldozesi maniaban szenvedo zakkantak otleteit is a helyen kell kezelni. Amilyen eletet leirtal... ugy nem szabad elni.

Ugyanazok az ervek ujra meg ujra....:eek:
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Nem, csak számos trükköt kell bevetni. Ilyenek lehetnek például a:

- rendezett szociális környezet (ide tartozna az is, hogy nincs büntetett előéletű a lakókörnyezetben, de például a mélyszegénység körülményei automatikusan kizáróak ebből)
- közteherviselésben részvétel (ami adófizetést jelent)
- közteherviselésben való fokozott részvétel (rendőr, katona, tanár, tartalékos, milicista, polgárőr, stb.)
- stb.

Simán meg lehet csinálni ezt anélkül, hogy faji, etnikai dimenziót adnánk neki és kell is, mert a tisztességes cigányoknak is meg kell tudniuk védeni magukat valahogy!

Oké, ez így talán kivitelezhető lenne, mert ez akkor már nem az amerikai mintájú szabad fegyverviselés lenne, hanem egy jóval szigorúbb.
Azért még így is kiváncsi lennék a 60 éves mezőgazdász Karcsi bácsira, aki mondjuk 5 roma családdal (35-40 ember, ebből úgy 18-25 férfi, ebből úgy 18-25 munkanélküli) lakik egy utcában, hogy mennyire merne lövöldözni. Elárulom, semennyire!
Erős karhatalom kell oda, hazafias, rendszerető, elhivatott férfiakkal, akik rendes, jóval átlag feletti juttatásokat és megbecsülést kapnak cserébe a munkájukért! Nem pedig reteklubbos és szektatv-s meghurcolást.
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Vagyis nem szerettek a rendorok a gardistakat. Mi ebben a meglepo?

Ja, mert mennyivel jobban esik az, ha egy illegalis fegyverrel lonek le...:oops:

Az elesett es gyenge idos emberek nem mennenek at ezeken a szurokon (vagy ha igen akkor a ciganyok is). Igy csak megnagyobb bajt hoznal mindenki fejere.

A hos (fegyveres) igazsagoszto kepzelt szerepetol nem tudtok elszakadni. Vicces. :)

Azert az uldozesi maniaban szenvedo zakkantak otleteit is a helyen kell kezelni. Amilyen eletet leirtal... ugy nem szabad elni.

Ugyanazok az ervek ujra meg ujra....:eek:

Ne haragudj, de lassan el kéne kezdenek, normális jobboldali orgánumokat olvasgatni, mert a liberális szarokból rád ragadt egy igénytelen és rossz szokás, mégpedig a kiemelek a szövegkörnyezetből egy mondatot és ellövök alá kommentként egy orbitális baromságot.
Ez kezdődik a kapásból az első mondatoddal. Az én szövegkörnyezetéből kiemelt mondatom arra vonatkozott, hogy a rendőrök trógerül végezték a munkájukat bármerre is mentünk és általánosan tapasztaltuk azokat a problémákat amit a fentebbi két általam leírt történetben, gyengébbek kedvéért:
- nem végzik a munkájukat
- a "kisebbség" kénye kedve előbbre való a többségénél.
(remélem elég prosztó ez így, hogy megértsd :)
Semmiféle utalás, a rendőrség és a gárda viszonyára nem volt a mondataimban, ezt egyedül te álmodtad bele. Ez olyan index színvonal.

Ja, mert mennyivel jobban esik az, ha egy illegalis fegyverrel lonek le...:oops:
Az illegális fegyverek jelenléte Magyarországon ténykérdés, pedig nagyon szigorú a fegyverhez jutás és neked is leeshetne már, hogy meg lehet oldani ezt máshonnan és meg is oldják, nem kell ehhez "ellopni a legálisan tartottat", bár ennyi erővel egy kés se legyen nálad, mert azt is elvehetik tőled és leszúrhatnak vele.
De például ha vetted volna legalább a fáradtságot és az indexeskedésen kívül többre is futná elolvastad volna szuvorov cseh példáról linkelt cikkét, akkor tudnád, hogy fegyvert, csak megbízható és magabiztos kezeléssel engednek tartani és akárki nem tarthat, de persze megint egy gondolatmenetből kiemelt mondat és rá valami blődli.

Az elesett es gyenge idos emberek nem mennenek at ezeken a szurokon (vagy ha igen akkor a ciganyok is). Igy csak megnagyobb bajt hoznal mindenki fejere.

Ez a síró és röhögőgörcs határán táncoló mondatod, ami szintén egy kiemelés. Mert ugye a jogsin is átmennek az öregek és nem értem, hogy ha egy öreg átmegy akkor egy cigány is, azzal mi a probléma? Ha normális a cigány, büntetlen előéletű, rendezett a családi háttere és megfelel a feltételeknek, miért ne mehetne át? Biztos vagyok benne, hogy a jelenlegi életfelfogásukkal ez egy rendkívül alacsony szám lenne, de nekem nincs azzal problémám, ha egy józan életű dolgos cigány szeretné megvédeni azt ami az övé. Neked ez gondot jelent?

Azert az uldozesi maniaban szenvedo zakkantak otleteit is a helyen kell kezelni. Amilyen eletet leirtal... ugy nem szabad elni.

szintén libtard színvonal, légyszíves ne vedd személyeskedésnek. Engem nem érdekel, hogy te szerinted ez micsoda. A tények magukért beszélnek, Magyarországon történnek bűncselekmények és azokat nem követi a társadalmi igazságérzetet kielégítő büntetések. Nem értem, hogy mi a abban a kivetni való, és lenézendő, ha nem akarok áldozat lenni. Te azt írtad, hogy téged már 2x kiraboltak. Engem már az első után ki sem lehetne robbantani az edzőteremből és a különböző küzdősport edzésekről, téged a saját elmondásod alapján 2x is kiraboltak, mégis én vagyok a pszichopata, aki óvintézkedéseket foganatosít. :D:D
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Oké, ez így talán kivitelezhető lenne, mert ez akkor már nem az amerikai mintájú szabad fegyverviselés lenne, hanem egy jóval szigorúbb.
Azért még így is kiváncsi lennék a 60 éves mezőgazdász Karcsi bácsira, aki mondjuk 5 roma családdal (35-40 ember, ebből úgy 18-25 férfi, ebből úgy 18-25 munkanélküli) lakik egy utcában, hogy mennyire merne lövöldözni. Elárulom, semennyire!
Erős karhatalom kell oda, hazafias, rendszerető, elhivatott férfiakkal, akik rendes, jóval átlag feletti juttatásokat és megbecsülést kapnak cserébe a munkájukért! Nem pedig reteklubbos és szektatv-s meghurcolást.

Az utolsó mondatoddal teljesen egyetértek :) de addig is gimmi det gán :D
 
M

molnibalage

Guest
Megertem enelkul is. :eek:

Nem kell tulozni.
Kérem annak kifejtését, hogy egy rommá törté, szélopott és lakhatatlan házból hogyan lesz élhető közeg annyi pénzből, ami a bácsinak van. Mitől nem fog megfagyni, ha jövőre -15 fok lesz? Hogyna él egy olyan lakásban, ami gyakorlatilag már romhalmaz. Nincs áram, nincs semmi.

Kibaszottul kíváncsi vagyok, hogy milyen hülyeséget fogsz erre benyögni...

Azt is, hogy mi fogja ezek után ezt megakadályozni, hogy ez megismétlődjön...

Hiaba lovoldozhetnel kedvedre, ha a birok hozzaallasa nem fog valtozni akkor meg a vegen te mennel a bortonbe.
Talán a magyar bíró kart is el kéne küldeni a faszba. Olyan nevetséges ítéleteket hoznak, hogy egy majmot is a helyükre lehetne ültetni...

Ja, mennyivel jobb ez mint egy filleres riaszto. Netto hulyeseg. :oops:
Ja, persze. Szigetszenmiklóson a szomszéd laksában fél napig szólt a riasztó és senki nem jött ki. Autót sem láttam még riasztó által megvédeve, az is üvöltött, senkit nem érdekelt. Arra is kívánvcsi lennék, hogy havi 44k-ból te milyen cégnek és mit fizetsz ki...
 
  • Tetszik
Reactions: Kukorica János

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
...a liberális szarokból rád ragadt egy igénytelen és rossz szokás... remélem elég prosztó ez így, hogy megértsd...a síró és röhögőgörcs határán táncoló mondatod... libtard színvona
Ugy erzed jobban tudnal uralkodni magadon ha lenne egy fegyvered? :D
légyszíves ne vedd személyeskedésnek
Amig nem tartasz pisztolyt ram addig minden rendben.
..kiemelek a szövegkörnyezetből egy mondatot és ellövök alá kommentként egy orbitális baromságot....
Elnezest kerek, de azt felteteleztem emlekeztel ra , hogy a teljes temat korabban mar kibeszeltuk. (Jobb es motivaltabb rendorseg kell nagyobb intezkedesi jogkorrel, birosag, ugyeszseg blabla.)
meg lehet oldani ezt máshonnan és meg is oldják,
Jelenleg nincs ra szukseguk, de ha sok embernel lesz igazsagoszto/onvedelmi fegyver akkor a gonoszoknak is lesz.
Jelenleg draga illegalisan beszerezni valodi pisztolyokat. Ha lazitanak a fegyvertartas szabalyain akkor a feketepiaci arak is le fognak menni.
A mostani statisztikak szerint csak nagyon keves buncselekmenyt kovetnek el lofegyverrel. Akkor is szinte kizarolag csak fenyegetesre hasznaljak. stb.
nem kell ehhez "ellopni a legálisan tartottat"
Ez az amerikai piacon szamszeruen nem igaz. Nalunk picit mashogy alakulna a feketepiac, de a tortenet vege ugyanaz lenne. Olcso lofegyverek mindenhol.
bár ennyi erővel egy kés se legyen nálad, mert azt is elvehetik tőled és leszúrhatnak vele.
Ez igy van :D De szerintem egy gazsprayvel talan nem fognak agyonverni.
elolvastad volna szuvorov cseh példáról linkelt cikkét,
Elolvastam. Tipikus fegyverparti iras. Direkt neked kiemelek egy reszt. :)
Azt irja, hogy nem lehet lofegyver az ittas embereknel. MO-on a rablasok aldozatai pedig leginkabb ittas emberek... Csak ugy mondom.
ha egy józan életű dolgos cigány szeretné megvédeni azt ami az övé. Neked ez gondot jelent?
Semmi ilyen eszembe sem jutott. (Bar szerintem ezt te is tudod.)
A cseh peldad is irja, hogy orvosi vizsgalat kell a fegyvertartashoz. Vagyis akinek megrendul az egeszsege, attol elveszik meg a fegyvertartas jogat is, ami miatt igy hatvanyozottan vedtelen lesz egy fegyverekkel teli vilagban.
Engem már az első után ki sem lehetne robbantani az edzőteremből és a különböző küzdősport edzésekről
Ha erdekel milyen tanulsagokat vontam le a "kuzdosportbol" akkor csak szolj. De ugye nem gondolod, hogy mindenkinek ilyen sportokra kellene jarnia?
téged a saját elmondásod alapján 2x is kiraboltak, mégis én vagyok a pszichopata, aki óvintézkedéseket foganatosít. :D:D
Az aldozat a szociopata? Mi van?
Ha mindenhova keseket rejtesz el a hazadban akkor zakkant vagy. Cserelj zarat. (Van mechanikusan nem feltorheto. Info a lockpicker oldalakon.) Tores elleni folia mehet az ablakokra. Egy riaszto sem kerul sokba.

Ezeket mar mind atbeszeltuk reszletesen is. Miert kell mindig ugyanazon rugozni? Vagy azert vagy ideges mert igazam van? :p
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Kérem annak kifejtését, hogy egy rommá törté, szélopott és lakhatatlan házból hogyan lesz élhető közeg annyi pénzből, ami a bácsinak van. Mitől nem fog megfagyni, ha jövőre -15 fok lesz? Hogyna él egy olyan lakásban, ami gyakorlatilag már romhalmaz. Nincs áram, nincs semmi.

Kibaszottul kíváncsi vagyok, hogy milyen hülyeséget fogsz erre benyögni...

Azt is, hogy mi fogja ezek után ezt megakadályozni, hogy ez megismétlődjön...


Talán a magyar bíró kart is el kéne küldeni a faszba. Olyan nevetséges ítéleteket hoznak, hogy egy majmot is a helyükre lehetne ültetni...


Ja, persze. Szigetszenmiklóson a szomszéd laksában fél napig szólt a riasztó és senki nem jött ki. Autót sem láttam még riasztó által megvédeve, az is üvöltött, senkit nem érdekelt. Arra is kívánvcsi lennék, hogy havi 44k-ból te milyen cégnek és mit fizetsz ki...

Én meg annak kifejtését kérném, hogy mégis, hogyan képzeled el ezt a "headshot" dolgot? Ki headshotolhatna? Mindenki? Vagy csak az arra érdemesek? És az arra érdemes headshotolók közül várnád az önkénteseket, hogy megvédjék ezt a bácsit? S ha épp egy önkéntes headshotóló sem lenne ott, akkor így járt a bácsi? De ha ott is lennének ezek az önkéntes headshotolók, akkor milyen alapon avatkoznának be a bácsi és a rabló romák belügyeibe? Szerződést kötnének előbb a bácsival? Vagy a bácsi átruházná a vagyonát az önkéntes headshotolókra, hogy azok megvédhessék azt? Na és aztán az önkéntes headshotolók nappal járnának a bíróságra is pereskedni a kinyírt roma rablók jogait védő hiéna ügyvédek ellenében? Éjjel meg őriznék a bácsit, hogy a lelőtt roma rablók familiája, ne gyújtsa rá a házat?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Kérem annak kifejtését, hogy ... Kibaszottul kíváncsi vagyok, hogy milyen hülyeséget fogsz erre benyögni...
Ilyenkor soha nem tudom, hogy te alapbol ilyen kulturalt stilusban kersz, vagy ez azt jelenti, hogy ne irjam le a velemenyem? :D
Talán a magyar bíró kart is el kéne küldeni a faszba...
Van koztuk sok idiota, az biztos.
egy rommá törté, szélopott és lakhatatlan házból hogyan lesz élhető közeg annyi pénzből, ami a bácsinak van. Mitől nem fog megfagyni, ha jövőre -15 fok lesz? Hogyna él egy olyan lakásban, ami gyakorlatilag már romhalmaz. Nincs áram, nincs semmi.
Majdnem megkonnyeztem ezt az aggodast. Persze aztan eszembe jutott, hogy te magasrol teszel az emberekre, csak a sajat celjaidra hasznalod fel az ilyen torteneteket. Nem tul szep dolog. Es nagyon atlatszo. :oops:
Azt is, hogy mi fogja ezek után ezt megakadályozni, hogy ez megismétlődjön...
Sajnos semmi. De ha elkaptak volna a zsivanyokat, mert szolt volna a szomszedban a nema riaszto... Persze egy fejlovessel cimoldalra kerulni sokkal menobb. o_O
havi 44k-ból te milyen cégnek és mit fizetsz ki...
Hirtelen a 44k-bol elokert is aggodni kezdtel? Ez mar nagyon eroltetett. Segitek: Az onkormanyzattol/rendorsegtol/alapitvanyoktol lehet ingyen igenyelni a (szomszed) riasztot.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 316
55 687
113
Nincs igazad.
A támadás felelőssége minden estben a támadót kell terhelje.
Aki képes elvégezni azt a tanfolyást,amit a rendvéfelmi szervek dolgozói is,megvan hozzá az egészsége,és akar fegyvert,az viselhessen is,nincs apelláta,ne a balfék főtözs döntse el.
Aki a házát fegyverrel is meg akarja védeni,tarthasson otthon önvédelmi fegyvert,lesz@rom hány munkanélküli van az utcában,ahogy jönnek befelé,egyszer szólok,sportszerűen 1 figyelmeztető,utána darwin díj nekik poszt humusz.
Ostobaság,hogy nincs visszatartó ereje,ha tudják hogy minden házban van vas,miután pár az első pár rajcsávó teosibe kerül,átgondolják hogy mit lehet, és mit nem . Az illegális fegyverek is irreleváns,mert a fegyvertartás csak is legális fegyverekre vonatkozik,illegálisakat eddig sem tudták megakadályozni,eztán sem tudják.
Normális rendőrség is lesz majd,a hadsereggel együtt....

Maximálisan békés ember vagyok,csak közvetlen támadáskor használom/használnám az ökleimet is, pedig ez nem volt mindig így,de aki beútálkodik a házamba,ott nincs pardon bro,a srácaimért nem fogok habozni,hogy ki,a hunyó,ipi apacs,amíg van a tárban,és darwin díj poszt humusz.
Minden más csak bullsh@t.
Jó éjt mindenkinek.
:)
 
M

molnibalage

Guest
Majdnem megkonnyeztem ezt az aggodast. Persze aztan eszembe jutott, hogy te magasrol teszel az emberekre, csak a sajat celjaidra hasznalod fel az ilyen torteneteket. Nem tul szep dolog. Es nagyon atlatszo. :oops:
Csak tudnám azt, hogy ha magasról teszek az emberekre, akkor még csinálok meg annyi minden tök ingyen, mert kérik tőleg az emberek, vagy mert én akarom megcsinálni. Bocs, de ez az a pillanat, ahol kedvem lenne szájbarúgni téged...

Hát hallod, ez epci.

De ha elkaptak volna a zsivanyokat, mert szolt volna a szomszedban a nema riaszto...
A magyar rendőrség átlagos reakció ideje az megvan?

Persze egy fejlovessel cimoldalra kerulni sokkal menobb. o_O
Nincs benne semmi menő. Csak mindenkihez olyan nyelven kell beszéln, amit megért. Láthatólag sokan már csak ebből értenek. Ez nehogy már annak a hibája legyen bazdmeg, akinek a lakását lenullázták.

Hirtelen a 44k-bol elokert is aggodni kezdtel?
Csak azért, mert én jól élek és nem írom le ezt minden kommentben miért hiszed azt, hogy szociálisan érzéketlen vagyok?

Ez mar nagyon eroltetett. Segitek: Az onkormanyzattol/rendorsegtol/alapitvanyoktol lehet ingyen igenyelni a (szomszed) riasztot.
Aha. És a szolgáltatásért ki fizet? És mi a garancia, hogy adnak?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nincs igazad.
A támadás felelőssége minden estben a támadót kell terhelje.
Ha valaki megloki a vallad, akkor te azt fejbe loheted? Semmi arányossag?
Aki képes elvégezni azt a tanfolyást,amit a rendvéfelmi szervek dolgozói is,megvan hozzá az egészsége,és akar fegyvert,az viselhessen is,nincs apelláta,ne a balfék főtözs döntse el.
Nem o donti el. A szavazok dontottek ugy, hogy csak nyomos indokkal lehessen fegyvert tartani.
Az illegális fegyverek is irreleváns,mert a fegyvertartás csak is legális fegyverekre vonatkozik,illegálisakat eddig sem tudták megakadályozni,eztán sem tudják.
40 ezer dollar Ausztraliaban a feketepiacon egy lofegyver. Amerikaban 40. De szerinted nincs osszefugges?
de aki beútálkodik a házamba,ott nincs pardon bro,a srácaimért nem fogok habozni,hogy ki,a hunyó,ipi apacs,amíg van a tárban,és darwin díj poszt humusz.
Senki sem akarja a sracaidat bantani. (Persze az ember onbecsulesenek nem tesz jot egy fenyegeto betoro.) A penzed, a telefonod, az ekszerek es a bankkartyad banna az esetet. Ha lofegyvereket viszel a jatekba akkor sokkal tobbet veszithetsz. Hidd el, nem eri meg.
 
M

molnibalage

Guest
Én meg annak kifejtését kérném, hogy mégis, hogyan képzeled el ezt a "headshot" dolgot? Ki headshotolhatna? Mindenki? Vagy csak az arra érdemesek? És az arra érdemes headshotolók közül várnád az önkénteseket, hogy megvédjék ezt a bácsit? S ha épp egy önkéntes headshotóló sem lenne ott, akkor így járt a bácsi? De ha ott is lennének ezek az önkéntes headshotolók, akkor milyen alapon avatkoznának be a bácsi és a rabló romák belügyeibe?
Anyám...
A bácsi kiadja 1 Ft-ért a romhalmaz lakását. Beköltözik a személy. Aki jön, az ellen védekeznek. Az idevágó jogszabályokat egyszer már írtam. Még mérlegelned sem kell nagyon...

Szerződést kötnének előbb a bácsival? Vagy a bácsi átruházná a vagyonát az önkéntes headshotolókra, hogy azok megvédhessék azt?
Itthon még ez kell. Az USA-ban ez sem.

Na és aztán az önkéntes headshotolók nappal járnának a bíróságra is pereskedni a kinyírt roma rablók jogait védő hiéna ügyvédek ellenében? Éjjel meg őriznék a bácsit, hogy a lelőtt roma rablók familiája, ne gyújtsa rá a házat?
Egy normális országban kb. néhány nap alatt lezvarják, hogy ez jogos önvédelem volt és mindenki megy a dolgára.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 316
55 687
113
Ha valaki megloki a vallad, akkor te azt fejbe loheted? Semmi arányossag?

Nem o donti el. A szavazok dontottek ugy, hogy csak nyomos indokkal lehessen fegyvert tartani.

40 ezer dollar Ausztraliaban a feketepiacon egy lofegyver. Amerikaban 40. De szerinted nincs osszefugges?

Senki sem akarja a sracaidat bantani. (Persze az ember onbecsulesenek nem tesz jot egy fenyegeto betoro.) A penzed, a telefonod, az ekszerek es a bankkartyad banna az esetet. Ha lofegyvereket viszel a jatekba akkor sokkal tobbet veszithetsz. Hidd el, nem eri meg.


Mellébeszélsz.
 
  • Tetszik
Reactions: Kukorica János
M

molnibalage

Guest
Ha valaki megloki a vallad, akkor te azt fejbe loheted? Semmi arányossag?
Látom szándékosan trollkodsz. A példákban eddig a tulajdon és élet védelméről volt szó...

A szavazok dontottek ugy, hogy csak nyomos indokkal lehessen fegyvert tartani.
Elnézést, de kurvára nem emlékszem semmiféle népszavazásra az ügyben...

40 ezer dollar Ausztraliaban a feketepiacon egy lofegyver. Amerikaban 40. De szerinted nincs osszefugges?
És itthon szerintd mennyi, mikor az átlagpolgár nem kap fegyvert, akkor is, ha minden követelménynek megfelel, mert "mert csak" indoklással meg lehet tagadni? Annak, aki így lerabol egy házat szerinted van pénzre rá? Szerinted tudja használni is?

Ha lofegyvereket viszel a jatekba akkor sokkal tobbet veszithetsz. Hidd el, nem eri meg.
Ja, persze, a védtelen áldozatot megölik és kész...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Bocs, de ez az a pillanat, ahol kedvem lenne szájbarúgni téged...
Kuld be apukadat, beszelnem kell vele. :oops:
A magyar rendőrség átlagos reakció ideje az megvan?
A kepeken lathato pusztitast szerinted szintidon belul hajtottak vegre?
...miért hiszed azt, hogy szociálisan érzéketlen vagyok?
Picit tuljatszottad. Majd maskor figyelj oda jobban! (Nyugi, csak szivatlak. :D)
Aha. És a szolgáltatásért ki fizet? És mi a garancia, hogy adnak?
Tenyleg nem ismered ezeket a rendszereket, vagy csak szorakozol? Alig bonyolultabb eszkozok mint egy csengo. Valami minimalis aramfogyasztasuk van es karbantartast sem igenyelnek.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Csak valaszoltam.
Látom szándékosan trollkodsz. A példákban eddig a tulajdon és élet védelméről volt szó...
Nem a peldakra irtam hanem papajoe allitasara. Ot is ideztem.
Elnézést, de kurvára nem emlékszem semmiféle népszavazásra az ügyben...
Nem meglepo, mert nem is volt. Ha ugy gondolod akkor vesd fel politikai forumokon hatha valamelyik part raharap. (Nem fognak.)
ha minden követelménynek megfelel,
Ne csak a sajat magad altal felallitott mercere gondolj, mert mindenki megfelel a sajat kovetelmenyeinek. Pl. jelenleg a tenyleges eletveszely is kovetelmeny.
Annak, aki így lerabol egy házat szerinted van pénzre rá?
Ha eladja a lopott cuccot akkor mar biztosan. Es a kovetkezo rablasa megnagyobb lesz...
Szerinted tudja használni is?
Mert szerinted nem? Nem azt mondtam, hogy hirtelen mesterlovesz lesz minden fegyveres eszetlenbol, de azert nem olyan bonyolult szerkezetek ezek.
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Csak valaszoltam.

Nem, mellébeszélsz. Teljesen igaza van a mesternek.

Ilyen velejéig TASZ dumát nyomatsz, nem érvelsz, hanem kiemelsz és bagatelizálsz, Teljesen libtard a támadó életéért és testi épségéért aggódni, meg arányosságról hablatyolni. Arányosság csak és kizárólag mesterségesen megrendezett harcban van. Például a boxmeccs. Az utcán nincs arányosság. Ha hárman berontanak hozzád, nincs arányosság és nincs mérlegelés, csak a jól begyakorolt cselekvés.

Ne csak a sajat magad altal felallitott mercere gondolj, mert mindenki megfelel a sajat kovetelmenyeinek. Pl. jelenleg a tenyleges eletveszely is kovetelmeny.

Senki nem a saját mércéjének akar megfelelni, vannak erre standard szabályok, nekem is a cseh modell szimpatikusabb, mint az amcsi. Lehet ezt jól kidolgozott keretek közé szorítani. Nem értem, hogy ha neked nem megy a védekezés, akkor biztos másnak sem megy? Lehet itt egyedül neked van saját mércéd és senki nem akar annak megfelelni :p
Senki sem akarja a sracaidat bantani. (Persze az ember onbecsulesenek nem tesz jot egy fenyegeto betoro.) A penzed, a telefonod, az ekszerek es a bankkartyad banna az esetet. Ha lofegyvereket viszel a jatekba akkor sokkal tobbet veszithetsz. Hidd el, nem eri meg.

Szerintem ezt ne te döntsd el, hogy mi jelent veszélyt egy támadás során valaki másnak a gyerekeire, mert az ilyen felfokozott helyzetekben a stresszes támadó sokkal veszélyesebb mint a halott támadó. :) Aki más értékeire vet szemet nem érdemli meg az életet.
Láttam egy négerről képet amerikában, akinek egy fegyverbirtoklás elleni tüntetésen egy ilyen tábla lógott a nyakában " hogy ne kelljen az anyának a fiáért aggódnia, valahányszor az elmegy lopni" ... hát aggódjon csak, hogy a bőréből szőnyeg lesz a kandallóm előtt.
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Erős karhatalom kell oda, hazafias, rendszerető, elhivatott férfiakkal, akik rendes, jóval átlag feletti juttatásokat és megbecsülést kapnak cserébe a munkájukért! Nem pedig reteklubbos és szektatv-s meghurcolást.

Semmi nem pótolja azt. A cigánybűnözés valójában rendőri impotencia, semmi több.
 
Status
Not open for further replies.