[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nem értem a linkelt írást, hogy hogyan jön ide...
Elnezest kerek! Azt hittem egyertelmu. De igazabol nem is fontos.
Nem a nyugathoz hasonlítottam a magyar egészségügyet, hanem ahhoz, hogy a rólam legombolt pénzért mit kapok. Arról írok, hogy havi súlyos tízezreket gombolnak re rólam úgy, hogy <b><i>LÓFASZT SEM KAPOK CSERÉBE.</i></b>
Te fizeted a szuleid illetve a nagyszuleid generaciojanak ellatasad. Ez a befizetett penzed kb. 80%-a. A gyermekek ellatasara megy el kb. 10%. A kozepkoru reteg kronikus betegeinek kezelesere pedig a maradek.
Be kell setalni a legkozelebbi sztk-ba vagy egy klinika ambulans rendelesere. Ki kell varni a sort es kesz. (Sajnos nem a legtehetsegesebb orvosok valasztjak ezt a szakteruletet, tehat lehetnek meg tovabbi bajok, de ez mar csak igy van az idok kezdete ota.)
Ha jol emlekszem a Gyurcsan era alatt megszuntettek az allami tamogatasat a komolyabb fogorvosi beavatkozasoknak. Ezt meg azota sem csinaltak vissza. Illetve mindig is hianyzott a minosegbiztositas a rendszerbol. Ezzel is kell majd kezdeni valamit. Addig marad a maganrendeles. Meg is latszik az emberek fogazatan, de nem ertik miert nem mosolyognak a magyarok... :/

Mikor utoljára voltam állami rendszerben ...
Mindenhol vannak idiotak. Te is kifogtal egyet.

Decemberben beteg voltam. Miklósi bejelentett lakcímem van. Mikor csak papírért jártam utoljára a háziorvosomnál, akkor monda, hogy a fővárosban is ellátnak bárhol, nem számít a bejelentett lakcím. Lesétáltam a rendelőbe az albérletemmel szemben. Basztak ellátni, mondták, hogy menjek haza. Mindenzt pénteken, mikor már nem érhettem haza időbe, tehát legkorábban hétfőn jutottam volna el dokihoz.
Ma ujra szabad orvos valasztas van. Annyit kellett volna mondanod Pesten, hogy azt akarod mostantol itt lassanak el es kesz. Ilyenkor atkerik a papirodat (ami persze meg digitalisan is idobe telik), de az ellatast azonnal megkezdhetik, mert az anyagiakat utolag redezi majd a biztosito. Nem eshetsz be barmikor barmelyik haziorvos ajtajan azonnali ellatast kovetelve, mert ok nem surgossegi ellatast vegeznek. De barmikor barmelyik korzetbe atkerheted a a papirjaidat. Hetvegen (illetve barmikor amikor nem rendel a haziorvos) besetalhatsz barmelyik ambulanciara. Ha nem tudod melyik van legkozelebb hozzad akkor hivd fel a mentoket es ok nagyon szivesen tajekoztatnak barmikor. Megjegyzem egy torokfajassal nem kell szaladni a doktorbacsihoz. Grrr...! Ezeket egy felnott embernek azert illene tudni.

És mindezt úgy, hogy nem dohányzok, nem vagyok alkoholista, sportolok és bringázva járok mindenhova.
Meg is fogod terhelni a nyugdijrendszert. :)

Azon kívül, hogy súlyos baleset esetén ellátnak és életmentő műtét van, gyakorlatialg a semmire fizetem a TB-t, mert ilyen "színvonal" mellett nem lehet igénybe venni azt, ami "szolgáltatás". Itt már a szón önmagában röhögök...
Jo nagyot lehet esni egy biciklivel. Te sem tekernel olyan lelkesen ha nem lenne ez a hatter.
Ha lenne olyan lehetőség, hogy csak sürgősségi és életmentő ellátás, de mondjuk fele annyi TB-t fizetek már régen azon lennék.
A nagyit meg kitesszuk a jegre. :/
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 194
113
<blockquote rel="fip7">molnibalage

<i>"De annyit igen, hogy megérje itthon maradni."
</i>
Ezt úgy írtad, mintha az orvosok az éhenhalás elől menekülnének ki nyugatra. Miközben a magyar bérszínvonalon igencsak jól keresnek...
De mondj egy összeget, hogy szerinted mi lenne az a pénz amiért itthon maradnának!
Utána azt is tedd hozzá, hogy az az egészségügyben dolgozó összes orvos esetén , a közalkalmazotti bértáblával korrigálva mekkora plusz kiadást jelentene évente.
Majd azt is tedd hozzá, hogy honnan teremtenéd ehhez elő a pénzt.
Én nyitott vagyok az ötleteidre!

Milyen orvos? Nagyon elegem van az általnosításokból. Sebész szakorvos? Patológus? Háziorvos? Ma jelenleg étvizedes szakami gyakorlattal doglozó orvos bére nem éri el sokszor a kezdő gépész vagy villamosmérnök fizetést sem...</blockquote>

Nekem is elegem van az általánosításokból akkor, ma sokszor egy 8 éves rutinnal rendelkező áramlástechnikai mérnök aki szabadidejében még kiváló HT összefoglalókat sem rest a közösség érdekében írni, kevesebbet keres mint amennyit egy diploma nélküli szülésznő csak borítékból megkap.
 
M

molnibalage

Guest
Megjegyzem egy torokfajassal nem kell szaladni a doktorbacsihoz. Grrr...! Ezeket egy felnott embernek azert illene tudni.
Az a torokfájás olyan volt, hogy gyakorlatilag nem tudtam enni és kellett volna valami, ami legalább csökkenti a fájdalmat. Annyira bírom, hogy itt már képernyő mögötti lélekbúvár és háziorvos is van, aki egyből tudja, hogy mivel kell háziorvoshoz menni és miért mikor lövésed nincs arról, hogy mennyire súlyos volt.

Jo nagyot lehet esni egy biciklivel. Te sem tekernel olyan lelkesen ha nem lenne ez a hatter.
Megint, honnan veszed a bátorságot, hogy ilyen kijelentsél? Az összes autósnak is beszólsz, hogy csak azért mernek vezetni, mert van háttér? Tisztában vagy azzal, hogy mekkora ökörséget mondtál?

Szerinted, ha évi cirka X pénzzel több lenne, akkor a pénz elpárologna? Az fogyasztásba is menne, ami ugye jellemzően 27%-os ÁFÁ-val van terhelve...
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
Fip7, Te elhiszed azt a sok butaságot, amit leírtál?!? - Matolcsy a saját fityiszes rokonait pénzeli az MNB pénzéből. Az egész csak egyszerű unortodox lopás!
Melyről Te is meggyőződhetnél, ha nem az orbánista hazug médiából tájékozódnál!

Így láthatnád a meccs helyszínének legdrágább éttermének a teraszán sütkérező kedvenc rablóidat. - Melyről természetesen nem számolt be az m1 média.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 194
113
<blockquote>Ne sarkítsunk már ennyire, hogy itt minden szar, meg fizetős, kint meg ingyen van még az implantátum is lassan, és aznapra..
Zsolti, jó lenne, ha olvasnál értően és figyelmesen.

Nem a nyugathoz hasonlítottam a magyar egészségügyet, hanem ahhoz, hogy a rólam legombolt pénzért mit kapok. Arról írok, hogy havi súlyos tízezreket gombolnak re rólam úgy, hogy <b><i>LÓFASZT SEM KAPOK CSERÉBE.</i></b> Bőrbetegségem van? IJ bazdmeg, két hónap múlva sorszám alapján majd fogad a bőrgyógyászat. Köszi, de nekem nem két hónap múlva kellene megcsinálni a kezemet...

Fogorvosnál állami rendszerben 2008-ban is csak úgy sikerült egy fogpótlást megcsinálni, hogy kétszer esett ki a fog 6 hónap alatt. Azóta csak magánrendelésre járok.

Mikor utoljára voltam állami rendszerben a benőtt lábkörmöt baszott érzésteleníteni a doki, csak valami hűtőfolyadékkal spriccelte be, hogy majd az segít. Aztán közölte, hogy ezt manikűrös is megtudná csinálni, valami kicsit vágott és morogva úgy köszönt el, hogy "na mehet" miközben a fájdalomtól kis híján elájultam. Két nap múlva is fájt, mint állat. Magánrendelésen meg kiszedtek kb. fél centis húsban levő körmöt és megkérdezték, hogy hentesnél jártam vagy üllő esett a lábamra.

Decemberben beteg voltam. Miklósi bejelentett lakcímem van. Mikor csak papírért jártam utoljára a háziorvosomnál, akkor monda, hogy a fővárosban is ellátnak bárhol, nem számít a bejelentett lakcím. Lesétáltam a rendelőbe az albérletemmel szemben. Basztak ellátni, mondták, hogy menjek haza. Mindenzt pénteken, mikor már nem érhettem haza időbe, tehát legkorábban hétfőn jutottam volna el dokihoz. Hétvégén csak sört és whiskeyt tudtam enni úgy be volt gyulladva (?) a torkom. Mire dokihoz kerültem volna, addigra meg jobban lette.

Ez ma az állami rendszer...

Ezért a semmiért havi 26 ezer HUF-ot vonnak le csak tőlem, meg talán a cég is fizet valami TB-t. (Ez nem tudom, de a bérlapomon a tőlem levont TB összes a fenti.) Ez átlagosan 1,5 magánorvosi szakrendelés / hó a drágább fajtából, mert orvostól és helytől egy konzultáció 8-20k HUF, de nekem az átlag 12-14k HUF tája. Szerintem 2008 óta olyan 350-400k HUF-ot magárendelésre lazán elköltöttem.

És mindezt úgy, hogy nem dohányzok, nem vagyok alkoholista, sportolok és bringázva járok mindenhova.

Azon kívül, hogy súlyos baleset esetén ellátnak és életmentő műtét van, gyakorlatialg a semmire fizetem a TB-t, mert ilyen "színvonal" mellett nem lehet igénybe venni azt, ami "szolgáltatás". Itt már a szón önmagában röhögök...

Ha lenne olyan lehetőség, hogy csak sürgősségi és életmentő ellátás, de mondjuk fele annyi TB-t fizetek már régen azon lennék.

Nagyon nehéz ugyan akkor meghatározni igazságosan azt, hogy mire jogosult az egész életében semmit a közöshöz hozzá nem tevő, segélyeken tengődő avasi gettólakó, meg mennyire vagy jogosult TE, aki sok TB-t befizettél már, az ingyenes ellátás keretében. Lehet olyan szemlélet is, hogy mindkettőtöknek a minimális, életmentő beav. jár csak max, s kb. az övét is te fizeted, s ha neked akinek van pénze, jobb kell, gyorsabban, fizesd zsebből, neked van miből, ő meg sosem fogja elérni ezt, mert nincs pénze(papíron, hisz a futtatást/terítést kb. nem látja a NAV). A másik az, hogy ŐT hagyjuk meghalni a picsába, ha csak 2 egység vér is kéne neki ahhoz hogy életben maradjon, de te a befizetett pénzedért alapellátásban hamarabb sorra kerülsz, és jobb ellátást kapsz. Na melyik legyen Balázs? Az elsőnél rábaszol, a másodiknál náci vagy... Sarkítva, de most az első verziót kapod a pénzedért, tehát kifizeted még 3 másik élősködőnek is a nyugtatóját, ideggyógyszereit, a jól sikerült össznépi bézbózütözéses viták után járó gipszet, fáslit, gyógytornát is
.
Gyönyörűszép demagóg duma, ahol a sürgősségi és életmentő ellátást összemosod az ambuláns ellátással.</blockquote>
Nem demagóg duma ez, e kettő irány közül lehet nagyjából választani. Vagy fizeted tovább az élősködőkét is, és akkor ennyi az ambuláns ellátásod színvonala, hogy fél év alatt 2x esik ki a fog, meg a bőrbetegségeddel visszamehetsz 2 hónap múlva, vagy marad a második, hogy aki nem fizetett be semmit, annak pont annyi is jár.

Annyi szörnyűséget leírtál egyébként, hogy mik történtek veled, hogy ezek szerint én nagyon szerencsés lehetek, engem elláttak másik kerületben, és alapvetően ha akut csonttörés, és annak teljes végig követése, gyógytornával bezárólag, ha egyszerű influenza, fogászat etc. volt a problémám, mindig korrekt ellátást kaptam, vállalható időkereteken belül. Nem fizettem, aki olyan volt, annak a végén volt hogy vittem egy bonbont. Az tény, hogy általában nem fölényes a stílusom, köszönök érkezéskor - távozáskor, meg fenyegetni sem szoktam az orvosokat. Pénzt tőlem még a szülészorvos sem kapott, csak egy ajándékkosarat, azt is csak UTÁNA. Szerintem mi olyan mint ha két külön országban, de minimum két külön szemüvegen keresztül látnánk a világot. Jellemzően több kerület több rendelőjével, és legalább 3 BP-i kórházzal kapcsolatban mondtam el a tapasztalataim, a Honvéd Kórházat most leszámítva, mert azt bárki nem érheti el, ha jól tudom. Én azt kell mondjam összefoglalva, hogy azért a pénzért, amit fizetek( s ez nekem sem kevés!), elégedett vagyok azzal, ami szolgáltatást eddig kaptam a magyar egészségügytől, főleg úgy, hogy tisztában vagyok vele, hogy még kb. 3 másik avasiét is én fizetem.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 446
23 613
113
Ahogy látom úgy el van qrva a magyar dolgozók bérezése ahogy csak lehet.
Van olyan orvos aki 130 körül keres és esélye sincs a hálapénzre, van aki 500 nettót visz haza és van aki "betegre" keresi magát a betegek hálapénzeiből.
Most nézem a tévében, nincs elég vasutas, mert a magánvasutak kétszer annyi pénzt fizetnek mint a MÁV.
Egy 18 éves érettségi nélküli pincér jóval többet keres mint a többdiplomás tanára.
Egy pesti pizzafutár többet visz haza mint egy kormánytisztviselő (két ismerősöm).
Előbb utóbb egy jövőbeni kormány kénytelen lesz rendezni a béreket az állami szektorban, mert a piac már elkezdte szabályozni azokat.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 194
113
Ahogy látom úgy el van qrva a magyar dolgozók bérezése ahogy csak lehet.
Van olyan orvos aki 130 körül keres és esélye sincs a hálapénzre, van aki 500 nettót visz haza és van aki "betegre" keresi magát a betegek hálapénzeiből.
Most nézem a tévében, nincs elég vasutas, mert a magánvasutak kétszer annyi pénzt fizetnek mint a MÁV.
Egy 18 éves érettségi nélküli pincér jóval többet keres mint a többdiplomás tanára.
Egy pesti pizzafutár többet visz haza mint egy kormánytisztviselő (két ismerősöm).
Előbb utóbb egy jövőbeni kormány kénytelen lesz rendezni a béreket az állami szektorban, mert a piac már elkezdte szabályozni azokat.
Ez tény. Ez ÍGY igaz. Nem az egészségügy bérhelyzete szar, hanem mondjuk egy aneszteziológus orvosé, mert ha csak a felét megkapná annak, amit egy szülész, fogorvos átlagban TÉNYLEGESEN hazavisz, a seggét a földhöz csapdosná hazáig örömében.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Molni: azt ne felejtsd el, hogy te (és a többi 4,3 millió dolgozó) nem csak a saját ellátásod fizeted, hanem annak az 5,7 milliónak az ellátását is, akik nem dolgoznak. Pl. 2 millió idős van, akik elég sokat betegeskednek. Róluk is te gondoskodsz. Úgy már mindjárt nem tűnik olyan soknak a befizetésed.

Egyébként nálatok még van állami fogorvos? Itt, Romániában, én nem is hallottam, hogy van ilyen, mindig magánhoz kell menjek, pedig tőlem is vonják rendesen a fizetésből.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 194
113
Van állami fogorvos, s nekem semmi bajom nem volt velük eddig. Soha nem fizettem egyiknek sem, s telefonon lehet időpontot egyeztetni ha több alkalmas kezelés kell, akut problémát ott helyben megoldanak, ha nagy fájdalom van, fúrni, vagy húzni kell.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Az a torokfájás olyan volt, hogy gyakorlatilag nem tudtam enni és kellett volna valami, ami legalább csökkenti a fájdalmat. Annyira bírom, hogy itt már képernyő mögötti lélekbúvár és háziorvos is van, aki egyből tudja, hogy mivel kell háziorvoshoz menni és miért mikor lövésed nincs arról, hogy mennyire súlyos volt.
Csak vicceltem. Bocsi, elfelejtettem a smajlit.
6 ev az altalanos orvosin es 10 ev az eu-ben eleg volt, hogy ne essek hasra egy torokfajastol, vagyis csak nagyon ritkan. Egy benott koromtol sem, egy alap fogorvosi vagy borgyogyaszati problematol sem esek hasra.

Megint, honnan veszed a bátorságot, hogy ilyen kijelentsél? Az összes autósnak is beszólsz, hogy csak azért mernek vezetni, mert van háttér?
Igen. Nekik is "beszolok". Surgossegi eu hatter nelkul mindenki csak maximum 30-cal vezetne. Szerintem rohadt jo hogy van ilyen eu ellatas, es nem kell belehalnom a legkisebb serulesbe.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 735
113
szuvorov
<i>
"Egy 18 éves érettségi nélküli pincér jóval többet keres mint a többdiplomás tanára."
</i>
A tanerő is elmehet pincérkedni ha nem tetszik a fizetése. Senki sem akadályozza meg abban, hogy egy nap 12-14 órát dolgozzon egy héten 6 szor, vasárnap is. Mert ugye ez a pincérkedéssel jár.
Bár az állításod alapból nem hiszem hogy igaz, mert 160-200 körüli nettót kapnak mifelénk ilyen munka mellet, míg a több diplomás tanár rokonom ennél többet keres jóval kevesebb munkaóra számmal...
De lehet, hogy léteznek kivételek.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 446
23 613
113
szuvorov
<i>
"Egy 18 éves érettségi nélküli pincér jóval többet keres mint a többdiplomás tanára."
</i>
A tanerő is elmehet pincérkedni ha nem tetszik a fizetése. Senki sem akadályozza meg abban, hogy egy nap 12-14 órát dolgozzon egy héten 6 szor, vasárnap is. Mert ugye ez a pincérkedéssel jár.
Bár az állításod alapból nem hiszem hogy igaz, mert 160-200 körüli nettót kapnak mifelénk ilyen munka mellet, míg a több diplomás tanár rokonom ennél többet keres jóval kevesebb munkaóra számmal...
De lehet, hogy léteznek kivételek.

Persze vannak kivételek, konkrétan nem a szakmai oktatókra hanem a közismereti tanárokra gondoltam (ismerősöm magyar tanár nettó 140, 5 év egyetem és 10 év munka után, a kereskedelmi szakos osztályában végzett pincérek 18 évesen érettségi nélkül ahogy írtad 160-200 körül.
A pedagógus bértábla alapján a 180 nettóra több diplomával 30 év után van esélyed (bár ehhez jöhetnek pótlékok, de tankerülete válogatja hogy ki mit ad)
De itt jegyzem meg nem az övék sok,a többieké kevés!
De a piac hála az égnek szabályoz, itthon már lasszóval kell fogni a kamionsofőröket nettó 400-ért mert mennek ki nyugatra dolgozni.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
<blockquote rel="phaidros">Konkrétan megszűnt volna az építőipar, ha nincsenek "nagyberuházások" (amiket egyesek lebutítanak megalomániára és stadionépítésekre). -Ezt nem én mondom, hanem egy építőiparban dolgozó ismerős mondta.
Aha. És akkor miért nem kórházat építenek vagy utat újítanak fel ott, ahol gyakorlatilag 30-cal sem lehet menni, mert olyan állapotban van? Vagy basszák szájba talán a Csepel és Dél-Buda közötti hídra nem futja egy stadion helyett...? Vagy a 3-as metróra, ami olyan állapotban van, hogy külföldön ilyen metró talán már nem is üzemelne...

Talán az infrastruktúra azon részére is lehetne költeni, amim létfontosságú és pénzt is hoz vissza. Foci viszi a pénzt....
</blockquote>

Nem tudom, hogy itthon miért akarnak annyira kórházban fetrengeni, mikor az istenített nyugati egészségügyben úgyb...nak ki, mint macskát székletürítésre. De mi azért építsünk még több kórházat? Már az index is megírta :) , hogy mennyi "felesleges" kórház van Magyarországon. Egy része valóban felújításra szorul, de egyre kevesebb ilyennel találkozni.
Építsünk hidat? Én -igaz, hogy nem napi szinten járok a Dunántúlra, de soha nem volt gond átjutni akár Mohácsnál, akár Dunaföldvárnál ... igazából semmi nem is indokolja jelenleg, hogy a kettő között épüljön... az utakon meg gyakorlatilag úgy sem tudsz gyorsan haladni -max a járművet kímélet- mert annyira tele van trafi.-val. (Egyébként -már sokszor elmondtam- hogy sok útépítés van, volt, lesz a vidékünkön a fidesz kományzsa óta, országos adatot nem tudok).
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
<blockquote>Emel, téged egy nagyon értelmes fórumtársnak ismertelek meg. Remélem nem gondolod komolyan azt, hogy az évi közel 2000 milliárd forintos költségvetésű egészségügyben azért vannak problémák, mert évi 50 milliárdot költ az állam stadion és utánpótlás bázis építésre.
50 milliárdból hány dolgozó éves fizetése mennyivel is nőhetne? Vagy ebből hány szuperkórház épülhetne a jelenleg nevetséges rendszert végre eldózerolva oda, ahová való...?


Hozzá tenném, hogy pont most emeltek bért az egészségügyi dolgozóknál. De azért az sejthető, hogy soha nem tudunk majd annyit fizetni az orvosoknak, mint nyugaton. Egyszerűen nem vagyunk rá képesek.
De annyit igen, hogy megérje itthon maradni.
</blockquote>

Konkrétan az egyik ismerős legalább 5, de lehet, hogy 7-8 évvel ezelőtt is egy magán üzemeltetésű sztk-ban, a kórházi főállása mellett, heti két alkalommal, kb alkalmankénti 2 ledolgozott óráért kapott 250e körül. Nem sajnálom tőle, de másod állásban, a ledolgozott munkáért nem rossz. Nem lennék orvos, nem irigylem, de akkor is tény, hogy legtöbb esetben nem keresnek rosszul.
 
M

molnibalage

Guest
Nem tudom, hogy itthon miért akarnak annyira kórházban fetrengeni, mikor az istenített nyugati egészségügyben úgyb...nak ki, mint macskát székletürítésre. De mi azért építsünk még több kórházat?
Nem többet. Újat, nagyobbat és jobban, ahol egy intézményen belül az összes osztály megvan. Nem n+1 kis sziszar intézmény szétszórva, hanem egy helyen minden. Óriási különbség...

Építsünk hidat? Én -igaz, hogy nem napi szinten járok a Dunántúlra, de soha nem volt gond átjutni akár Mohácsnál, akár Dunaföldvárnál ... igazából semmi nem is indokolja jelenleg, hogy a kettő között épüljön...
Nem csak te létezel. Ennyi erővel nem kell egy duna híd sem egy debreceni lakosnak, aki nem jár arra. A Duna két oldala közötti gazdasági kapcsolatnak egyszerűen odavág az, hogy irgalmatlan pénz a két oldal között közlekedni, mert ez a két nyamvadt híd van.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Fip7, Te elhiszed azt a sok butaságot, amit leírtál?!? - Matolcsy a saját fityiszes rokonait pénzeli az MNB pénzéből. Az egész csak egyszerű unortodox lopás!
Melyről Te is meggyőződhetnél, ha nem az orbánista hazug médiából tájékozódnál!

Így láthatnád a meccs helyszínének legdrágább éttermének a teraszán sütkérező kedvenc rablóidat. - Melyről természetesen nem számolt be az m1 média.

Mielőtt ilyeneket mondasz illene tájékozódni a vonatkozó jogszabályokból, nem bulgárgyuribácsi marhaságaiból.
Az alapítványok tőkéjéhez nem lehet nyúlni.
Elkölteni kizárólag a pénzmag hozadékát lehet.

Hat alapítvány 197,3 milliárd forintot magyar állampapírban, 7,76 milliárd forintot bankbetétben, 24,47 milliárd forintot ingatlanban tart, 37,7 milliárd forintot pedig cégrészesedésbe fektetett. Az MNB a jogszabályoknak megfelelően döntött a juttatott vagyon mértékéről, amely az alapításkor 259,6 milliárd forint és 6,8 milliárd forint értékű ingatlan volt.

Persze a <b>poszkommunistáknak</b> ez sem tetszik. Neki az a jó, ha valaki aki nem magyar, viszi el az állam - én,te,ők,mi,ti,ők - vagyonát.
Idézett mű: Kovács László - Merjünk kicsik lenni c. munkájából.
Gratulálok.

Ja, egyébként, ha megalapozott szerinted a lopás tényállása, akkor tegyél feljelentést.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
<blockquote rel="phaidros">
Nem tudom, hogy itthon miért akarnak annyira kórházban fetrengeni, mikor az istenített nyugati egészségügyben úgyb...nak ki, mint macskát székletürítésre. De mi azért építsünk még több kórházat?
Nem többet. Újat, nagyobbat és jobban, ahol egy intézményen belül az összes osztály megvan. Nem n+1 kis sziszar intézmény szétszórva, hanem egy helyen minden. Óriási különbség...

Építsünk hidat? Én -igaz, hogy nem napi szinten járok a Dunántúlra, de soha nem volt gond átjutni akár Mohácsnál, akár Dunaföldvárnál ... igazából semmi nem is indokolja jelenleg, hogy a kettő között épüljön...
Nem csak te létezel. Ennyi erővel nem kell egy duna híd sem egy debreceni lakosnak, aki nem jár arra. A Duna két oldala közötti gazdasági kapcsolatnak egyszerűen odavág az, hogy irgalmatlan pénz a két oldal között közlekedni, mert ez a két nyamvadt híd van.

</blockquote>

Baja, Szekszárd, Dunaföldvár, Dunaújváros (M8) -mármint az M0-tól Délre. Nem jól tudom?
De egyébként igazad van, magamból indultam ki, hát bocsánat, csak azt hittem azután, hogy a metrót, a pesti hidakat, a központi kórházat emlegetted -ami ugyan ennyi erővel "nem kell egy debreceni lakosnak"- én is leírhatom a személyes tapasztalataimat.


Egyébként azért ezzel a központosított kórházzal is csínján kell bánni, mert egyfelől jó, hogy minden egy helyen, de a sürgősségi betegellátás szempontjából meg sok nem mindegy, hogy mennyi idő alatt kap az ember ellátást.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Eléggé ide vág:
napi.hu/magyar_vallalatok/meglepot_lepett_a_lidl_itt_a_bejelentes.616163.html

<i>A Lidl Magyarország július elsejétől 15 százalékkal megemeli a vállalat minden fizikai dolgozójának bérét, így a márciusi 5 százalékos emeléssel együtt 20 százalékkal emelkedik idén a vállalat több mint 4000 munkavállalójának 90 százalékát kitevő, az értékesítésben és a logisztikai központokban dolgozó alkalmazottak bére - közölte a Lidl Magyarország Kereskedelmi Bt.</i>
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Már csak félve merem megkérdezni, hogy ha az MNB alapítványai több milliárd értékben újítanak fel ingatlanokat, azzal nem magyar vállalkozóknak, magyar munkásoknak juttatnak munkát és remélhetőleg bért? Nem a magyar államhoz fog visszafolyni adó formájában? Ne adj Isten, még hasznosítanak és felújítanak régóta üresen álló épületeket is, akkor ez miért olyan nagy baj? Persze tudom, hogy ebből mennyi inkubátort és lélegeztetőt tudnánk venni Németországból, vagy Svájcból. (Persze nyúlnak le rendesen is belőle, de ez mindenhol, mindennél ez van, nem csak itthon, nem csak az MNB-nél.)
 
M

molnibalage

Guest
Eléggé ide vág:
napi.hu/magyar_vallalatok/meglepot_lepett_a_lidl_itt_a_bejelentes.616163.html

<i>A Lidl Magyarország július elsejétől 15 százalékkal megemeli a vállalat minden fizikai dolgozójának bérét, így a márciusi 5 százalékos emeléssel együtt 20 százalékkal emelkedik idén a vállalat több mint 4000 munkavállalójának 90 százalékát kitevő, az értékesítésben és a logisztikai központokban dolgozó alkalmazottak bére - közölte a Lidl Magyarország Kereskedelmi Bt.</i>
Nincs munkaerő, a piac szabályoz. Vagy mifene.
 
Status
Not open for further replies.