[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.
M

molnibalage

Guest
Szerintem meg félelmetes ökörségeket ír benne. Én nemet mondok az olimpiára a végén felsorolt dolgokra meg nem, mert a társadalom számára fontos és szorult belém szociális érzékenység is.

A "nemzeti ügy" kifejezéstől meg okádni tudnék már. A nemzeti ügy legfelejebb az lenne, hogy nem lopjuk szét a nemzet vagyonát.... Ja, hogy lassan (fél)? maffiaállam lesz lassan az sokakat nem érdekel a jelek szerint...
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Én nemet mondok az olimpiára
Ennyi erővel a 4-es metróra is nemet mondhattatok volna. Mert ott meg is valósult az elsinkófálás. Ráadásul közös erővel, az Alstom és a bp-i városvezetés karöltve. Hol volt akkor Gulyás Mártonka mozgalma ? Persze sehol, mert a mama az akkori kormánypárt kegyeltje volt, zsíros pozícióval.
Itt is elmondom, meg másoknak is, 2024-ben már nem Orbán-kormány lesz az is biztos. Vagy a jövőre vonatkozólag, politikai hatalom híján fogják elrakni a vagyont ? Vagy hogy ?
A "nemzeti ügy" kifejezéstől meg okádni tudnék már.
Nem muszáj ezt magadnak érezned, attól meg hogy más ezt vallja, azért nem kell leszólni és azt sem jelenti hogy alávalóbb.
nemzeti ügy legfelejebb az lenne, hogy nem lopjuk szét a nemzet vagyonát.... Ja, hogy lassan (fél)? maffiaállam lesz lassan az sokakat nem érdekel a jelek szerint...
Érdekes ez a szófordulat, csak most épült be a fiatalok közgondolkodásába, amikor meg tényleg maffiaállam volt (olajosok pl, Energol, bűnözők leszámolása egymással) meg iparágak, gyárak komplett lenyúlása, az semmi. Az nem tétel. Pedig egy-egy halasztott vámfizetési csellóval 8-10 milliárdot nyúltak le az államtól, amikor 5-10e ft volt egy átlagkereset. Ami a 90-es években ment, ahhoz képest a mostani helyzet kifejezetten konszolidált.
Ez a tematizálás kizárólag azok "kiváltsága" akik éppen az átlagember boldogulását akadályozták meg az idők során, mert pont azok akik ezt megtehették volna amikor volt rá lehetőségük épp az ellenkezőjét cselekedték.
És bizony így van, ahogyan leírták többen is, ez már nem az olimpiáról szól. És eddig se arról szólt.
 
M

molnibalage

Guest
Ennyi erővel a 4-es metróra is nemet mondhattatok volna.
Látod, itt van az, hogy ez a komment mutatja, hogy miért nem kellene a képernyő mögöl fotelpszihológust és egyebet játszani. Én kézzel lábbal tiltakoztam ellene mindehol. Még eredeti áron is soha meg nem térülő projekt volt. Tehát ez a megjegyzés részedről egy igen szép nagy epic fail.

Mert ott meg is valósult az elsinkófálás. Ráadásul közös erővel, az Alstom és a bp-i városvezetés karöltve. Hol volt akkor Gulyás Mártonka mozgalma ?
Te hallod, itt már a kandi kamerát kerestem magam mögött, hogy ez a komment vicc akar lenni vagy sem. Ha nem, akkor tökéletes lenyoma annak, amit inkább le sem írok, mert bant érne személyeskedés miatt. Mikor a metró ÉPÍTÉSE elkezdődött- segítek, ez 2007 őszén volt ő sanszosan még gimnazista volt. Esetleg hiányolod időutazó képességét...? - Ez bőven a projekt jóváhagyás után van, mert tervezni is kell meg egy rakás projekt és előkészítő tevkenységet elvégezni...

És bizony így van, ahogyan leírták többen is, ez már nem az olimpiáról szól. És eddig se arról szólt.
Persze, minden csak összeesküvés meg látszat. Tényleg nehéz elhinni, hogy sokan azért csinálnak valamit, mert kurvára elegük van abból, ami odafent folyik? Az is tisztán látszik, hogy a hatalom ezen lehetőségeket legszívesebben eltörölné, mert a naracsos köcsögök 27 év után eljutottak oda, hogy lassan semmiben sem különböznek a régi elnyomó rezsimtől, max. retorikában, mert a média környezet más. A fejekben lassan rákosi szintjén vannak. Vicc..
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Mikor a metró ÉPÍTÉSE elkezdődött- segítek, ez 2007 őszén volt ő sanszosan még gimnazista volt.
Dehogy volt. Mar javaban az aljas Schilling Árpádnak dolgozott. Ugyanaz a dumaja is. "MO-on nincs demokracia blabla" :eek: A beteg szinhazukkal is csak az allami penzeket nyultak le. Gulyas egy zakkant szemelyisegzavaros szerencsetlen. Aki mast mond az hazudik.
Tényleg nehéz elhinni, hogy sokan azért csinálnak valamit, mert kurvára elegük van abból, ami odafent folyik?
Ne legyel mar ennyire naiv! :D A "csinal valamit" eleg tag fogalom. Olyan mintha epitene, jotekonykodna vagy segitene masokon, de szo sincs rola. Csak beszel hulyesegeket. Ugyanazt a dumat nyomatjak evtizedek ota, ismerjuk oket mar jol.
Az is tisztán látszik, hogy a hatalom ezen lehetőségeket legszívesebben eltörölné, mert a naracsos köcsögök 27 év után eljutottak oda, hogy lassan semmiben sem különböznek a régi elnyomó rezsimtől, max. retorikában, mert a média környezet más. A fejekben lassan rákosi szintjén vannak. Vicc..
Szerinted ez folyik odafenn? Nincsen demokracia? :D
Segitek: Csak a libtardok velemenymonopoliuma szunt meg. A demokracia koszoni szepen, jol van.
 
M

molnibalage

Guest
Dehogy volt. Mar javaban az aljas Schilling Árpádnak dolgozott..
Ööö, a linken hol van erről szó? Még a neve sincs leírva. Egyébként meg gőzöm sincs ki ez a SÁ... A slejmes srcán nálam fiatalabb vagy 6-7 évvel szemre és és voltam 2007-ben 24 éves.

Te figyu 19 évesen neked milyen civil tevékenységed volt? Néha abban is kételkedek, hogy vagy 19...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ööö, a linken hol van erről szó? Még a neve sincs leírva.
Ha te nem nezel utana, hogy kinek a videoival agymosod magad arra most mit mondjak?
A slejmes srcán nálam fiatalabb vagy 6-7 évvel szemre és és voltam 2007-ben 24 éves.
Szemre? Ne mar!
Te figyu 19 évesen neked milyen civil tevékenységed volt?
Egyetemen tanultam es mellette a mentoknel dolgoztam. Te?
Néha abban is kételkedek, hogy vagy 19...
Es illegalisan lajkolgatnek a Csajok topikban? Olyat sose tennek. :)
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 745
3 920
113
Látod, itt van az, hogy ez a komment mutatja, hogy miért nem kellene a képernyő mögöl fotelpszihológust és egyebet játszani. Én kézzel lábbal tiltakoztam ellene mindehol. Még eredeti áron is soha meg nem térülő projekt volt. Tehát ez a megjegyzés részedről egy igen szép nagy epic fail.
Csak kérdezném , első éves korodtól tiltakoztál ellene mindenhol? Már akkor is tökéletesen tisztában voltál a leendő kihasználtságával , költségével,
megtérülésével?
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell
M

molnibalage

Guest
Csak kérdezném , első éves korodtól tiltakoztál ellene mindenhol? Már akkor is tökéletesen tisztában voltál a leendő kihasználtságával , költségével,
megtérülésével?
Nem, onnantól fogva mikor elérhetőek voltak neten a korábbi tanulmányok és látható volt, hogy mekkora bukta az egész. Ráaásul akkor a fővárosi buszállomány sokkal lerobbantabb volt, mint most sőt, akkor még a villamosok cseréje sem kezdődött meg. Jártak a "fasza" hulladék UV-k is még.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 759
56 125
113

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 745
3 920
113
Nem, onnantól fogva mikor elérhetőek voltak neten a korábbi tanulmányok és látható volt, hogy mekkora bukta az egész. Ráaásul akkor a fővárosi buszállomány sokkal lerobbantabb volt, mint most sőt, akkor még a villamosok cseréje sem kezdődött meg. Jártak a "fasza" hulladék UV-k is még.
Már 2003-ban aláírták a szerződést , sőt előtte 1998-ban is , igaz azt a FIDESZ leállította. Ne fogd arra , hogy a neten csak akkortól volt elérhető számodra és senki nem is beszélt ezekről a beruházásokról , mert akkor megkérdem kerested más forrásból?
 
M

molnibalage

Guest
Már 2003-ban aláírták a szerződést , sőt előtte 1998-ban is , igaz azt a FIDESZ leállította. Ne fogd arra , hogy a neten csak akkortól volt elérhető számodra és senki nem is beszélt ezekről a beruházásokról , mert akkor megkérdem kerested más forrásból?
1983-as születésű vagyok. 1998-ban azt sem tudtam mi az a 4-es metró. 2005/06 táján meg volt annyi tudásom is, hogy lássam, hogy a tanulmány akkor humbug, hogy arra szavak alig vannak. Eleve egy 1996-os adatra építeni egy 2010 utáni metrót ultragáz, ahol az utasszámok sem stimmeltek.

A 4-es metró kihasználtás pont olyan szar, ahogy előre lehetett látni és nem lesz jobb, mert belátható időn belül nem megy el a Bosnyák térre, az agglomerációba meg végképp nem.
 

hcsibor

New Member
2012. február 28.
16
0
1
1983-as születésű vagyok. 1998-ban azt sem tudtam mi az a 4-es metró. 2005/06 táján meg volt annyi tudásom is, hogy lássam, hogy a tanulmány akkor humbug, hogy arra szavak alig vannak. Eleve egy 1996-os adatra építeni egy 2010 utáni metrót ultragáz, ahol az utasszámok sem stimmeltek.

A 4-es metró kihasználtás pont olyan szar, ahogy előre lehetett látni és nem lesz jobb, mert belátható időn belül nem megy el a Bosnyák térre, az agglomerációba meg végképp nem.
Persze hogy szar. Megépítették a teljes vonal középső részét. Ebben mindegyik kormány sáros.
 
M

molnibalage

Guest
Persze hogy szar. Megépítették a teljes vonal középső részét. Ebben mindegyik kormány sáros.
A teljes vonalon is szar lenne. A külső részeken olyan alacsony a forgalom, hogy villamos is elég lenne. Az meg külön epic. hogy olyan balfasz módon sikerült megépíteni. hogy még véletlenül se legyen könnyen összeköthető akárhány év múlva az elővárosi MÁV vonatokkal... 40 éve elavult koncepcióval épített metrónak van 2014 óta. Vicc...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 432
23 541
113
A teljes vonalon is szar lenne. A külső részeken olyan alacsony a forgalom, hogy villamos is elég lenne. Az meg külön epic. hogy olyan balfasz módon sikerült megépíteni. hogy még véletlenül se legyen könnyen összeköthető akárhány év múlva az elővárosi MÁV vonatokkal... 40 éve elavult koncepcióval épített metrónak van 2014 óta. Vicc...

Ne csodálkozz, a 3-as metró átadásakor kiadtak egy könyvet, Budapest középtávú tömegközlekedési koncepciójával, ott már szerepelt a 4-es és az 5-ös metró is, 1995-ös átadással, a 4-es a mai nyomvonalon volt tervezve. Szóval még a jó öreg kádári rendszerben készült terveket porolták le és építették meg a 4-est. Annál hogy nem épült meg Budaörsig, és Zuglóig (eredeti tervek szerint a mogyoródi Hungaroring lett volna a végállomás), csak az a viccesebb, hogy a 3-as nem épült meg Liszt Ferihegyig és Káposztásmegyerig (pedig amikor átadták az utolsó lakótelepet '89-ben, azt mondták, hogy azért olyan drága, mert három év múlva el fog érni a metróvonal odáig)
 
M

molnibalage

Guest
Ne csodálkozz, a 3-as metró átadásakor kiadtak egy könyvet, Budapest középtávú tömegközlekedési koncepciójával, ott már szerepelt a 4-es és az 5-ös metró is, 1995-ös átadással, a 4-es a mai nyomvonalon volt tervezve. Szóval még a jó öreg kádári rendszerben készült terveket porolták le és építették meg a 4-est. Annál hogy nem épült meg Budaörsig, és Zuglóig (eredeti tervek szerint a mogyoródi Hungaroring lett volna a végállomás), csak az a viccesebb, hogy a 3-as nem épült meg Liszt Ferihegyig és Káposztásmegyerig (pedig amikor átadták az utolsó lakótelepet '89-ben, azt mondták, hogy azért olyan drága, mert három év múlva el fog érni a metróvonal odáig)

10 éves videó.

Semmi sem történt azóta. Nem is értem, hogy mi a fasznak épül új metró, amikor ez sincs befejezve, pedig bagóból kijönne. A 4-es metró heti szintű költségtúllépési került annyiba, mint amennyibe ez fájna. Ehelyett Újpest mai napig P+R parkoló, zötyög a szar 14-es vili meg buszok. Huszonhatszor visszatermelte volna az árát. De abszurdisztánt régen elhagyta már a józan ész...
 
Status
Not open for further replies.