[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 608
8 053
113
  1. Egy diplomám van.
  2. Én soha nem sértegettem senkint, akinek nincs...
  3. Ellenben te most igen...
  4. Az ő mondanivalója kb. az volt, hogy nem tudja sajnálni a véresszájú, félkonteós turbómagyar hülyéket, akik szemében az elméleti szakember az ellenség és persze sanyarú sorsukért mindenki más a hibás, csak ők maguk nem...
2. Na ne nevettess........ "félkonteós turbómagyar hülyéket"
4. Nem, nem ez volt.

Csak magadat járatod le.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 007
87 713
113
  • Tetszik
Reactions: minszk2 and vilmoci

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Nem akarok gumicsontot dobni vagy rágni, de a rovásírás mai propagálása az egyik legnagyobb hülyesége és kórtünete a nacionalista ideológia túltolásának.
1-2 iskolai szakkör és társadalmi civil szervezet formájában helyesnek tartom efféle értékeink megőrzését. Viszont olyan emberek erőltették akik el se tudták olvasni az írást. A táblákra való kirakása óta is örömmel nézem hogy rohad szét az egész tákolmány betűről betűre a városhatárban. A világ legfeleslegesebb dolga.
Én is örömmel nézném ahogy szétrohadsz a városhatárban.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Én diplomás turbómagyar hülye vagyok, de a rovásírásos községtáblák használata szerintem is nettó baromság.
Ennyi erővel Egyiptomban is kiírhatnák hieroglifákkal a városok neveit, annak se lenne semmi értelme.
Művészeti alkotásokon és múzeumokban a helye, nem a mindennapi életben (pláne, ahogy panoz is írta, akik a Parlamentben propagálták azok se tudják elolvasni...).
 
T

torsen

Guest
Mack

A 2011-ben hozott törvény betartását most ellenőrizték, ezért van most a botrány. 5-6 év alatt nem jutottak el odáig, hogy megfeleljenek a törvénynek. Ez azért elég gáz, szerintem.
Az ÉRVÉNYES törvények szerint nincs baj aCEU-val, viszont néhány mesterképzés úgy indult el, hogy még nem volt róla papír. Máshol is előfordul...
https://4cdn.hu/kraken/image/upload/s--x1oA95wI--/6zXY3hhYKp0BBEE0s.jpeg
Azok a törvények lehetetlenítik majd el, amelyeket most hoznak.Szerintem meg ez a gáz...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 316
55 693
113
Én diplomás turbómagyar hülye vagyok, de a rovásírásos községtáblák használata szerintem is nettó baromság.
Ennyi erővel Egyiptomban is kiírhatnák hieroglifákkal a városok neveit, annak se lenne semmi értelme.
Művészeti alkotásokon és múzeumokban a helye, nem a mindennapi életben (pláne, ahogy panoz is írta, akik a Parlamentben propagálták azok se tudják elolvasni...).


Hmm,mondjuk könnyebb lenne érteni,ha tudnád ki vagy,mi dolgod itt,s nem azok programját/életét élné a Magyarság,akik nagyon is tudják kik,mi dolguk itt,és picit xartig vágták a sárteke népeinek 80%-át,és azt csinálnak velük,amit akarnak,és mi,meg a többi 80% boldogan tapsol hozzá.
 
T

torsen

Guest
Na. ide se jövök többet, ez a nem a HTKA .... Tudom sokan nem fognak hiányolnii, de pont ők azok, akik a technikai topicokon szinte nincsenek is jelen. Alkossak konteot, hogy miért? Inkább nem mert van olyan paranoiás, aki rám tud keresni, hogy hol lakom!:D:D:D:D:D:D Na, csá!
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 724
4 131
113
Én diplomás turbómagyar hülye vagyok, de a rovásírásos községtáblák használata szerintem is nettó baromság.
Ennyi erővel Egyiptomban is kiírhatnák hieroglifákkal a városok neveit, annak se lenne semmi értelme.
Művészeti alkotásokon és múzeumokban a helye, nem a mindennapi életben (pláne, ahogy panoz is írta, akik a Parlamentben propagálták azok se tudják elolvasni...).
Hűha... mi lesz, ha kirakunk néhány rovásos táblát egy-két falu határában?
Lecsökken a dzídípi, vagy Panoz szájából kiveszi valaki a kenyeret, vagy odaugrik a tábla oszt tökön rúg? Nem árt az senkinek :)
Az se zavar senkit, ha németül, meg szerbül vannak kiírva a városnevek. Az miért problémás, ha magyarul van kiírva?
Nem hinném, hogy ez a legnagyobb bajunk. Ha már a (város-) határban járunk, az miért nem szúrja a szemét a sok szépléleknek, hogy lassan egy darab egybefüggő szeméttelepet képeznek az illegális szemétlerakóhelyek (jellemzően a cigányputrikkal díszített részeken térdig lehet gázolni a szemétben)?
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Na. ide se jövök többet, ez a nem a HTKA .... Tudom sokan nem fognak hiányolnii, de pont ők azok, akik a technikai topicokon szinte nincsenek is jelen. Alkossak konteot, hogy miért? Inkább nem mert van olyan paranoiás, aki rám tud keresni, hogy hol lakom!:D:D:D:D:D:D Na, csá!
Ettől semmi nem lesz jobb. Ne haragudj de ezt a kivonulást nem vártam volna tőled.
(Ha rám gondoltál akkor nem fogok ilyet csinálni.)
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Az se zavar senkit, ha németül, meg szerbül vannak kiírva a városnevek. Az miért problémás, ha magyarul van kiírva?

Teljesen véletlenül általában azokon a helyeken ahol külföldiül van kiírva a település neve ott jelentős számú külföldi él. :eek:
Sőt én láttam külföldön magyarul kiírt városnevet. Magyarul, nem krix-krax-ul.
 
  • Tetszik
Reactions: panoz

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 724
4 131
113
Teljesen véletlenül általában azokon a helyeken ahol külföldiül van kiírva a település neve ott jelentős számú külföldi él. :eek:
Sőt én láttam külföldön magyarul kiírt városnevet. Magyarul, nem krix-krax-ul.
Teljesen véletlenül a rovás (tábla), az magyarul van ott ahol jelentős számú magyar él ;)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Szegény őrjöngő kotta nélkül játszó vásári muzsikos és a többiek... Persze mit is vártam attól, aki szerint a Berlini falnak kémelhárítási szerepe volt...

Te meg nem válaszoltál a kérdésemre. Úgy szólt, hogy szerinted, ha Washington DC FELE orosz fennhatóság alá kerülne, akkor az USA nem kerítené el őket egy fallal?
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Te meg nem válaszoltál a kérdésemre. Úgy szólt, hogy szerinted, ha Washington DC FELE orosz fennhatóság alá kerülne, akkor az USA nem kerítené el őket egy fallal?
Ne erőltesd, egy tucat enklávét tudnék mondani neked ahol fel sem merült a fal építése.
 
M

molnibalage

Guest
Te meg nem válaszoltál a kérdésemre. Úgy szólt, hogy szerinted, ha Washington DC FELE orosz fennhatóság alá kerülne, akkor az USA nem kerítené el őket egy fallal?
Totál ostba példa. Washington DC nem egy idegen ország megszállási övezete. Egyébént meg a jenkik nem kerítették le fallal magukat és nem azért, mert a szovjetek soha nem kémkedtek...
Ne erőltesd, egy tucat enklávét tudnék mondani neked ahol fel sem merült a fal építése.
Kb.

Bagoi szokás szerint fullba tolja...
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Nem akarok gumicsontot dobni vagy rágni, de a rovásírás mai propagálása az egyik legnagyobb hülyesége és kórtünete a nacionalista ideológia túltolásának.
1-2 iskolai szakkör és társadalmi civil szervezet formájában helyesnek tartom efféle értékeink megőrzését. Viszont olyan emberek erőltették akik el se tudták olvasni az írást. A táblákra való kirakása óta is örömmel nézem hogy rohad szét az egész tákolmány betűről betűre a városhatárban. A világ legfeleslegesebb dolga.

Nem akarok direkten fogalmazni, ezért cizelláltan csak azt a jelzőt tudom mondani a hozzászólásodra, hogy mérhetetlenül ostoba.

Illusztrálásképp itt egy közlekedési tábla Írországból, angolul és az archaikus ír nyelven. De ugyanez van Walesben is.

ozirb1dpuojufx1i7cmm.jpg
 
Status
Not open for further replies.