[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 784
113
Nagyon túl toljátok a dolgot szerintem. A héten volt a kormányinfó. Ott elmondták, hogy a 28 külföldi egyetemből 27 nem felel meg az aktuális szabályoknak. Az az egy pedig ami megfelel egy USA-ból pénzelt full liberális egyetem :)
Szóval nem sírni kéne a CEU-nak hanem betartani a szabályokat. Mert a törvények mindenkire vonatkoznak.
És igen, én jártam egyetemre. És igen, nem mindegy , hogy ott mit tanítanak, ellenben nem is ebbe szólna bele a kormány. (Ez az országos akreditációs bizottság dolga) A kormány csak számon kéri a mindenkire vonatkozó törvényeket. Ennyi.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Jaa és reggel kezdjék a napot barantával és ebédre egyenek nyarag alatt puhítot húst. A tankönyvek meg rovásírással legyenek írva, kutyabőr lapokra.
Mi lesz akkor?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Szerintem ez már törvénytelen,
Vagy az vagy nem. Ha akarnak akkor barmire lehet torvenyt hozni, de nem ez a lenyeg. Tudomanyos szempontbol hiaba kifogasolnad oket, a valaszuk az lenne, hogy az oveke csak egy masik allaspont.
de ha mégis megtennék, mi történne? Kit érdekelne egy ilyen szak? De tételezzük fel, hogy összeszednek valahonnan évente 40 ember. Mi lenne? Miután elvégeznék, a diplomájukkal mennének is az első mekibe a pult mögé.
Nem legures terben leteznek az ilyen intezmenyek. 1000 helyre be vannak kotve.
Mi tortenne? Eloszor csak toleranciat kernenek a nezeteik miatt, aztan a velemennyilvanitas szabadsagara hivatkozva terjesztenek a nezeteiket, kesobb kizarnak es megbelyegeznek azokat akik nem ertenek veluk egyet, stb. stb. Nem ismeros valahonnan?
Idovel ugy jarnanak a magyarok, ...mint a biztpolosok a htka-n. :hadonaszos:
(Bocsi, jobb hasonlat nem jutott eszembe.:rolleyes:)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Nem legures terben leteznek az ilyen intezmenyek. 1000 helyre be vannak kotve.
Mi tortenne? Eloszor csak toleranciat kernenek a nezeteik miatt, aztan a velemennyilvanitas szabadsagara hivatkozva terjesztenek a nezeteiket, kesobb kizarnak es megbelyegeznek azokat akik nem ertenek veluk egyet, stb. stb. Nem ismeros valahonnan?
Idovel ugy jarnanak a magyarok, ...mint a biztpolosok a htka-n. :hadonaszos:
(Bocsi, jobb hasonlat nem jutott eszembe.:rolleyes:)

De a nézetek terjednek, akár van egyetemed, akár nincs. Csak olyan teljes kontrollt gyakorló diktatúrák tudják a társadalmukat "megvédelni" minden külső behatástól mint a fasiszta Németország, sztálini Szovjetunió és most ÉK. Még az átkos rendszerben is sutyiban hallgatták a szabadeurópát és beat zenére táncoltak.
rocknroll.jpg
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
De a nézetek terjednek, akár van egyetemed, akár nincs. Csak olyan teljes kontrollt gyakorló diktatúrák tudják a társadalmukat "megvédelni" minden külső behatástól mint a fasiszta Németország, sztálini Szovjetunió és most ÉK.
A gondolatok, mémek terjedese nyilvan mas egy tudomanyosnak latszo kozegben es mas az utcan. Ha a kocsma elott lehulyeznek valakit akkor abbol bunyo is lehet. Mindegy kinek mennyire volt igaza. Ha ezt feher kopenyben teszi valaki, akkor csendben maradnak es be fogjak venni a gyogyszert.
Az idiota diktaturak elnyomasa miatt pedig nem kellene atesni a lo tuloldalara. Foleg nem az aldozatokra hivatkozni. Jelenleg olyan szinten all a magyar tudomanyos elet onvedelmi kepessege, hogy az MTA nem bir el a homeopatiaval vagy peldaul az oltasellenessekkel (Ujabban ok is oltas-szkeptikusnak nevezik magukat.) A magatartastudomanyoknak eselyuk sincs a kamu gender szak ellen ilyen kozegben.
De akkor milyen új törvényről van szó?
Nem vagyok jogasz (2011, felsooktatasi torveny.), de ha jol tudom az iskola regi adossaga az, hogy nincs akkreditacioja es a szakokat is onkenyesen hirdeti meg. Most csak pontot tesznek az ugy vegere.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Jelenleg olyan szinten all a magyar tudomanyos elet onvedelmi kepessege, hogy az MTA nem bir el a homeopatiaval vagy peldaul az oltasellenessekkel (Ujabban ok is oltas-szkeptikusnak nevezik magukat.) A magatartastudomanyoknak eselyuk sincs a kamu gender szak ellen ilyen kozegben.

Ha így tesszük fel a problémát, hogy "a magyar tudományos élet önvédelmi képessége" akkor a megoldás az, hogy minőségi és versenyképes képzést vezetsz be. És térjünk egy kicsit vissza a romános példádra, hogy Bp-n szakot nyitnak ahol mitoménmilyen felsőbbrendüséget oktatnak.
Az én meglátásomban a legjobb stratégia nem a bezárás, hanem az, hogy e mellett még létezne egy kőkemény magyar történészoktatás, akik nyílt vitafórumokon a földbe döngölnék és nevetség tárgyává tennék szinte havonta a dák-romai elméletet. Van egy olyan érzésem, hogy léteznek komoly felkészültségű magyar történészek, mert nem nagyon hallok olyanokat, hogy külföldön menőznének ezzel az elmélettel.

A magatartastudomanyoknak eselyuk sincs a kamu gender szak ellen ilyen kozegben.
ÓÓóó jajj, mi lesz most? Lett genderszak. Mi lesz ennek a következménye? Szerintem mégtöbb árumozgató menedzser a TESCO-ban, de lehet tévedek.

Nem vagyok jogasz (2011, felsooktatasi torveny.), de ha jol tudom az iskola regi adossaga az, hogy nincs akkreditacioja es a szakokat is onkenyesen hirdeti meg. Most csak pontot tesznek az ugy vegere.

A botrány most robbant ki nem 2011-ben egy mostani törvénytervezet miatt.
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Az én meglátásomban a legjobb stratégia nem a bezárás, hanem az, hogy e mellett még létezne egy kőkemény magyar történészoktatás, akik nyílt vitafórumokon a földbe döngölnék és nevetség tárgyává tennék szinte havonta a dák-romai elméletet.
A magyar tudosoknak a tudomany allasarol tajekoztatniuk kell az embereket es a tudomanyos vitakat le kell folytatniuk, de nem feladatuk parttalan vitakat folytatni idiotakkal. (Foleg ha azok arto szandekkal teszik amit tesznek.)
ÓÓóó jajj, mi lesz most? Lett genderszak. Mi lesz ennek a következménye? Szerintem mégtöbb árumozgató menedzser a TESCO-ba, de lehet tévedek.
Nemet es svedorszagban szamos tulkapas lett belole. Ne mondd, hogy te nem futottal bele ilyen hirekbe az elmult evekbol. (Ha kered parat felelevenitek neked.) Lehet, hogy a tobbseg a tescoban fog dolgozni, es egy harmadik wc-t kovetel maganak, de a hulyeseguk beszivarog mashova is.
A botrány most robbant ki nem 2011-ben egy mostani törvénytervezet miatt.
A tortenet nem a mostani torvennyel kezdodott. Az elmult evekben folyamatosan voltak kisebb csatarozasok (foleg az akkreditaciojuk miatt), de most legalabb a nemzetkozi kornyezet nem ellenseges, igy pontot lehet tenni az ugy vegere.

Mindenki megnyugodhat, lesz a ceu utan is elet.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Szokás szerint hozod a formád...........
Aki nem jár egyetemre az már nem is számít nálad.
Egy rakat olyan közelebbi ismerősöm van, akik egyetem helyett elmentek a szakközepes foglalkozásukba dolgozni. Kivétel nélkül az összesnek bejött. A panoz-félékkel meg tele az összes pesti kocsma, csak a fogyasztásuk nem túl húzós. Na vajon miért :D
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Egy rakat olyan közelebbi ismerősöm van, akik egyetem helyett elmentek a szakközepes foglalkozásukba dolgozni. Kivétel nélkül az összesnek bejött. A panoz-félékkel meg tele az összes pesti kocsma, csak a fogyasztásuk nem túl húzós. Na vajon miért :D
Attól még panoz büszkén lenézheti őket mert demokrácia van és abba állítólag ez is belefér. Már akinek persze elég vastag és érzéketlen hozzá az orcájának a borítása ...
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Attól még panoz büszkén lenézheti őket mert demokrácia van és abba állítólag ez is belefér. Már akinek persze elég vastag és érzéketlen hozzá az orcájának a borítása ...
Mindenki azt néz le akit akar. Külön lelki egyensúlyteremtő számomra, hogy a felsőoktatási végzettség hiánya és a nacionalista populista többségi lecsúszottak halmaza fedi egymást. Mindenkinek legyen erkölcse.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Mindenki azt néz le akit akar. Külön lelki egyensúlyteremtő számomra, hogy a felsőoktatási végzettség hiánya és a nacionalista populista többségi lecsúszottak halmaza fedi egymást. Mindenkinek legyen erkölcse.
Honnan tudod te, hogy kinek van és kinek nincs felsőoktatási végzettsége?!!
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nemet es svedorszagban szamos tulkapas lett belole. Ne mondd, hogy te nem futottal bele ilyen hirekbe az elmult evekbol. (Ha kered parat felelevenitek neked.) Lehet, hogy a tobbseg a tescoban fog dolgozni, es egy harmadik wc-t kovetel maganak, de a hulyeseguk beszivarog mashova is.

Na igen, minden országban ugyanaz a sztori:
Melegjogok.
PC.
Transzjogok.
Genderelmélet.
Safe Zone.
NB jogok.

Sorrend változik, de a lényeg ugyanaz. Felépítenek egy olyan környezetet ahol utána magatehetetlen egyéneket hoznak létre. USA-ban egy komoly cég vezérigazgatója is felszólalt amiatt, hogy az amerikai egyetemekről kikerülőkre bődületes pofonok várnak a való életben amire egyáltalán nincsenek felkészülve a biztonságos zónáikkal meg a többi szarsággal... Számára a fő probléma az, hogy ezekre az emberekre kellene bíznia a cég jövőjét.
 
Status
Not open for further replies.