[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Bocs, kedves fórumtárs, de már korábban is az volt az érzésem, hogy neked már egy szaros wc-papír is nemzetbiztonsági kockázat, ha nem Orbán törölte ki vele a seggét... és van ebben az országban egy csomó agyatlan ember, aki az említett wc-papíron egymást törve összeverekedne! Te győznél! Nagyon mélyen vagyunk....

Mindig tetszett, hogy a vadliberálisok nem bírják elviselni az ellenvéleményt :D
Engem pl. nem zavar, hogy te a felforgatók oldalán állsz. A te döntésed.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 705
113
Agit-prop részleg, a szélső-liberális nézetek terjesztésére, a gazdaságtól a társadalomtudományokig.
Most kiderült, hogy:
"Jelen esetben arról van szó, hogy az Oktatási Hivatal vizsgálata szerint a felsőoktatási intézmény nem rendelkezik programakkreditációval, és nyilvántartásba történő adatszolgáltatás sem történt részükről."
Elkezdik a palávert ütni mert nem jogszerűen dolgoznak.
Amúgy, de ez nem zavarja őket.

http://magyaridok.hu/belfold/kongresszusi-vizsgalat-indult-soros-gyorgy-ellen-1431676/
 
T

torsen

Guest
Mindig tetszett, hogy a vadliberálisok nem bírják elviselni az ellenvéleményt :D
Engem pl. nem zavar, hogy te a felforgatók oldalán állsz. A te döntésed.

Lehet így is minősíteni azt, akinek más a véleménye! Akkor ki is az, aki nem bírja elviselni a más véleményt? Ki is az, aki a más véleményút azonnal "felforgatónak" minősíti! Hát, baromira elfogadó vagy a más véleménnyel szemben! Nálad csak egy igaz vélemény létezik,persze létezhet más is (egyelőre) de az mind felforgató, hazaáruló, nemzetveszejtő stb.... Szerencséd van, hogy rátaláltál erre az egy igaz útra, és egy igaz véleményre.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Ez a kormany.hu oldalon megjelent dokumentum alapján készült cikk. "Ordas nagy csúsztatás" ? Kitől is?

Pontosabban az ottani adatoknak a félremagyarázása, és a kedvező előrejelzések (4%-os gazdasági növekedés) relativizálására tett több mint szánalmas kísérlet. Értem én, hogy mindent le akarsz fikázni, de egy idő után ez a törekvés már önmaga paródiájába fog átmenni.

Egy évben sem vették elő soha ezt az érvet korábban, semelyik ország kapcsán, csak most, amikor már a gazdasági növekedés nem kérdőjelezhető meg. Átlátszó, nem kicsit.

Másrészt pedig az uniós támogatások járnak az országnak, egy gazdasági rendszerhez is csatlakoztunk az EU-ba való belépéssel, és ennek a viszonynak van egy bevételi és kiadási oldala. Ordas nagy hazugság lesz annak a vége, ha a rendszerből kibűvészkedjük a bevételi oldalt. Kb. olyan érvelés, mintha azt mondaná valaki, hogy az adóbevételek nélkül a magyar költségvetés összeomlott volna. Sunyi csúsztatás.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Lehet így is minősíteni azt, akinek más a véleménye! Akkor ki is az, aki nem bírja elviselni a más véleményt? Ki is az, aki a más véleményút azonnal "felforgatónak" minősíti! Hát, baromira elfogadó vagy a más véleménnyel szemben! Nálad csak egy igaz vélemény létezik,persze létezhet más is (egyelőre) de az mind felforgató, hazaáruló, nemzetveszejtő stb.... Szerencséd van, hogy rátaláltál erre az egy igaz útra, és egy igaz véleményre.

Te vagy az, aki nem bírja elviselni az ellenvéleményt. Bedurciztál, hogy valaki mert rosszat szólni a CEU-ra, és személyeskedni, sértegetni kezdtél. Most meg adod az áldozatot, hisztizel, mint egy kislány, mert visszaszóltak. Nagyon emlékeztet engem ez a viselkedés 1-2 magyarországi kisebbség viselkedésére.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 705
113
T

torsen

Guest
Pontosabban az ottani adatoknak a félremagyarázása, és a kedvező előrejelzések (4%-os gazdasági növekedés) relativizálására tett több mint szánalmas kísérlet. Értem én, hogy mindent le akarsz fikázni, de egy idő után ez a törekvés már önmaga paródiájába fog átmenni.

Egy évben sem vették elő soha ezt az érvet korábban, semelyik ország kapcsán, csak most, amikor már a gazdasági növekedés nem kérdőjelezhető meg. Átlátszó, nem kicsit.

Másrészt pedig az uniós támogatások járnak az országnak, egy gazdasági rendszerhez is csatlakoztunk az EU-ba való belépéssel, és ennek a viszonynak van egy bevételi és kiadási oldala. Ordas nagy hazugság lesz annak a vége, ha a rendszerből kibűvészkedjük a bevételi oldalt. Kb. olyan érvelés, mintha azt mondaná valaki, hogy az adóbevételek nélkül a magyar költségvetés összeomlott volna. Sunyi csúsztatás.

Semelyik másik országban sem....A gazdasági növekedés... blabla...Nézzük már meg azokat a "semelyik országokat" hogy hogyan is áll a gazdasági növekedési mutatójuk!
http://hu.tradingeconomics.com/country-list/gdp-growth-rate
Miközben a lehívott Eu-s támpgatások összege a legnagyobb egy főre Magyarországnál!!!

Ja, és JÁRNAK a támogatások! Persze hogy járnak, ha az aláírt szerződés ránk vonatkozó pontjait, és főleg alapelveit teljesítjük. Úgy viselkedsz mint a mai hülyegyerekek, akiknek a nevelésévelmindenki elégedetlenkedik, akik tudják a jogaikat de leszarják a kötelezettségeiket. És tessék itt van egy "bűvészoldal" egy szélsőségesen" ballibsi, nemzetellenes, felforgató, mocsok" oldal ami "sunyin csúsztat". Amúgy teljesen igaz, azt csinálja csak a Te gondolatköröddel összhangban:
http://www.hirado.hu/2015/09/09/magyarorszag-eu-tagsaganak-penzugyi-merlege-egyertelmuen-pozitiv/
Igaz, 2016-ös, de azóta a trendek nem fordultak meg!
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
T

torsen

Guest
Te vagy az, aki nem bírja elviselni az ellenvéleményt. Bedurciztál, hogy valaki mert rosszat szólni a CEU-ra, és személyeskedni, sértegetni kezdtél. Most meg adod az áldozatot, hisztizel, mint egy kislány, mert visszaszóltak. Nagyon emlékeztet engem ez a viselkedés 1-2 magyarországi kisebbség viselkedésére.

Ez több mint bedurcizás, felháborodás kedves uram! Nézd meg a "zOrbán" pénteki interjú ezen részét, és ha értesz egy kicsit a tetsbeszédhez, akkor elemezd ki a főnököd viselkedését! Érdemes lenne pl. egy magyrul nem beszélő szakértőnek levetíteni a videot, és megkérdezni tőle, hogy szerinte ez a csávó a képen, akinek egy szavát sem érti, mit beszél és hogyan érzi magát.... Orbán TUDJA, hogy hazudik, te meg HISZED hogy igaza van! Így vezetnek egy fél országot... a másik fele meg elszenvedi. És Te most odateszed magad érte, és ő megegyezik majd majd a CEU-val,,mert ezt valószínűleg nem tudja végigvinni, kommunkiálja majd, hogy a Trump adminisztráció, aki kurva nagy barátunk, segített elsimítani az ügyet, és hát természetesen megint GYŐZTÜNK, mert mi csak azt tudunk 2010 óta és Te meg ott maradsz és kicsit talán hülyén fogod érezni magad, hogy ezért az ügyért izmoztál egy fórumon! Jobb esetben! Rosszabb esetben meg elhiszed, hogy "megint gyöztünk"....
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
T

torsen

Guest
Te vagy az, aki nem bírja elviselni az ellenvéleményt. Bedurciztál, hogy valaki mert rosszat szólni a CEU-ra, és személyeskedni, sértegetni kezdtél. Most meg adod az áldozatot, hisztizel, mint egy kislány, mert visszaszóltak. Nagyon emlékeztet engem ez a viselkedés 1-2 magyarországi kisebbség viselkedésére.

Ja, és olvasd el a románok Viktorának, a kedves Pontának a tegnapi ötletét. Lesz rá fizetőképes kereslet Romániában!!!! Ebben a kérdésben a kormány és az ellenzék egyet fog érteni ott! Ennyit a nemzetben történő politizálásról! Következmények átgondolása? Ugyan minek! A lényeg, hogy akivel harcolunk az brüsszeli legyen vagy Soros! Mert csak ennyit ért meg a HAZAI választópolgár! Kíváncsi leszek, ha a románok bezáratják a két erdélyi magyar egyetemet (mellesleg érintett vagyok, mindkettőn tanítanak barátaim) mit fog kommunikálni a budapesti kormány Erdély felé! Hozzáteszem a Heinekenes buli se úgy látszott Csíkból, mint Budapestről! Erről talán Joker tudna mondani hitelesebbeket...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Ja, és olvasd el a románok Viktorának, a kedves Pontának a tegnapi ötletét. Lesz rá fizetőképes kereslet Romániában!!!! Ebben a kérdésben a kormány és az ellenzék egyet fog érteni ott! Ennyit a nemzetben történő politizálásról! Következmények átgondolása? Ugyan minek! A lényeg, hogy akivel harcolunk az brüsszeli legyen vagy Soros! Mert csak ennyit ért meg a HAZAI választópolgár! Kíváncsi leszek, ha a románok bezáratják a két erdélyi magyar egyetemet (mellesleg érintett vagyok, mindkettőn tanítanak barátaim) mit fog kommunikálni a budapesti kormány Erdély felé! Hozzáteszem a Heinekenes buli se úgy látszott Csíkból, mint Budapestről! Erről talán Joker tudna mondani hitelesebbeket...
Torsen, nem azt mondom hogy minden butaság amit írsz, de egy kérdésem azért lenne: Soros mi jót tett nekünk mostanában, de most tényleg? Miért kéne szeretnem?
 
T

torsen

Guest
Torsen, nem azt mondom hogy minden butaság amit írsz, de egy kérdésem azért lenne: Soros mi jót tett nekünk mostanában, de most tényleg? Miért kéne szeretnem?

Ki mondta, hogy szeresd? Minden szomszédodat szereted? Akit nem szeretsz, azt megpróbálsz kitakarítani? Molotov koktél, kerékkiszúrás stb? Itt arról van szó, hogy a hatalom nem képes és nem is akar elfogadni más véleményeket csak a sajátját! És élek a gyanúperrel, hogy a saját véleménye sem koherens, csak a pénz mozgatja amihez az út a hatalmon keresztül vezet, mert a tehetség mellett (lsd. Lőrinc barát) még dolgozni is kellene. Nekem a hatalmon lévők közül a díszes debreceni különítményről (Kósa-Halász-Kovács Z.) vannak személyes illetve közeli baráti (évfolyamtársi és egyéb) ismereteim. Soha nem dolgoztak egy percet sem, van közöttük olyan akiről az országos minta (Mr.20%) is elindult...hagyjuk,kimászok ebből a témából mert felháborít. Anno képes voltam ballibsiként szélsőjobbos (akkori Jobbikos, nem a mostani lágy Jobbik) elmenni Erdélybe és közösen túristaútat festeni Hidegség-Csíkszentdomokos között egy II.vh-s legendás visszavonulás útjának kifestésére. Jókat beszélgettünk, jókat vitáztunk, barátságban váltunk el. Azt gondolom így kellene kinézni az országnak, párbeszéddel, más vélemények vtatásával (nem elutasításával, mocskolásával) jutnánk előrébb. Elfogadva a váltógazdálkodást, -amiben nem kényelmesedik el, és nem lesz despota egy hatalom-, mert mindkettő elhiszi a másikról, hogy jót akar, csak másképp. Ha nem jön be, jöhet a másik..Majd dönt a nép..Szerintem ez picit működött 2002-ig,. az Erzsébet hidi csatáig...ott eldurvult a dolog, de nagyon. Egy 15 lakásos társasházban laktunk akkor, jó kis közös dolgaink voltak, kert, szalonnasütés stb. Egy csapásra vége lett, mert ellenségek lettünk ellenfelekből, vitapartnerekből...Lejött ahatalmi politika a ertünkbe!!!! Szerintem akkor mérgeződött meg az ország.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and 2ndt

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Ki mondta, hogy szeresd? Minden szomszédodat szereted? Akit nem szeretsz, azt megpróbálsz kitakarítani? Molotov koktél, kerékkiszúrás stb? Itt arról van szó, hogy a hatalom nem képes és nem is akar elfogadni más véleményeket csak a sajátját! És élek a gyanúperrel, hogy a saját véleménye sem koherens, csak a pénz mozgatja amihez az út a hatalmon keresztül vezet, mert a tehetség mellett (lsd. Lőrinc barát) még dolgozni is kellene. Nekem a hatalmon lévők közül a díszes debreceni különítményről (Kósa-Halász-Kovács Z.) vannak személyes illetve közeli baráti (évfolyamtársi és egyéb) ismereteim. Soha nem dolgoztak egy percet sem, van közöttük olyan akiről az országos minta (Mr.20%) is elindult...hagyjuk,kimászok ebből a témából mert felháborít. Anno képes voltam ballibsiként szélsőjobbos (akkori Jobbikos, nem a mostani lágy Jobbik) elmenni Erdélybe és közösen túristaútat festeni Hidegség-Csíkszentdomokos között egy II.vh-s legendás visszavonulás útjának kifestésére. Jókat beszélgettünk, jókat vitáztunk, barátságban váltunk el. Azt gondolom így kellene kinézni az országnak, párbeszéddel, más vélemények vtatásával (nem elutasításával, mocskolásával) jutnánk előrébb. Elfogadva a váltógazdálkodást, -amiben nem kényelmesedik el, és nem lesz despota egy hatalom-, mert mindkettő elhiszi a másikról, hogy jót akar, csak másképp. Ha nem jön be, jöhet a másik..Majd dönt a nép..Szerintem ez picit működött 2002-ig,. az Erzsébet hidi csatáig...ott eldurvult a dolog, de nagyon. Egy 15 lakásos társasházban laktunk akkor, jó kis közös dolgaink voltak, kert, szalonnasütés stb. Egy csapásra vége lett, mert ellenségek lettünk ellenfelekből, vitapartnerekből...Lejött ahatalmi politika a ertünkbe!!!! Szerintem akkor mérgeződött meg az ország.
Sok igazságod van az egész mondandódban, csak a soros hasonlatod nekem nem tetszik, mert ő nem egy szomszéd akit nem szeretek, hanem egy pénzember, aki mérgezi a fiataljainkat/világképünket többek közt a Gender őrülettel, túltolt fogyasztói társadalom/individualista világképpel, világkormányt és open society-t szeretne ahol a pénzemberek akarata - érdeke fontosabb a nemzeti alapon szerveződött kormányokénál, s ha ehhez az kell, hogy gátlástalanul a jelenleg még ideológiai tévút miatt védtelen EU-ra toljon pár millió vadembert afrikából, ázsiából, az neki belefér.
Szóval ő nem csak egy "nemszeretem" szomszéd a szememben, hanem olyan valaki, és azokat képviseli, akik a gyermekeim életére törnek közvetve.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Akit nem szeretsz, azt megpróbálsz kitakarítani? Molotov koktél, kerékkiszúrás stb?
Tisztara mint valami szines forradalmat elokeszito anarchista tuntetes. Ki is csinalja ezt? Megjegyzem: oka van annak, ha valakit nem szeretunk...
Itt arról van szó, hogy a hatalom nem képes és nem is akar elfogadni más véleményeket csak a sajátját!
Meg kell hallgatni sok velemenyt, de nem kell mindenki velemenyet elfogadni.
Nekem a hatalmon lévők közül a díszes debreceni különítményről (Kósa-Halász-Kovács Z.) vannak személyes illetve közeli baráti (évfolyamtársi és egyéb) ismereteim.
Kosa megkapta azt a ballibektol kicsiben, amit Orban nagyban. Ettol fuggetlenul jo polgarmester volt es a debreceinek tobbsege is szerette. Még az a nyomorult stadion is megtalalta a helyet es hasznaljak az emberek. :)
Soha nem dolgoztak egy percet sem,
Ja, mert amikor az elozo garda belehuzott abba csodbe is mentek az emberek, az onkormanyzatok, a csaladok, a korhazak, stb... Vagy az a bajod, hogy nem fizikai munkaval kezdtek a karrierjuket? Az elozo rendszerben voltak ilyen kvota-emberek a parlamentben. Annyit is ertek.
Anno képes voltam ballibsiként szélsőjobbos...
Majd '18-ban is kepes leszel. :)
(Voltam en is kisdobos, szoval megertelek. :p )
Azt gondolom így kellene kinézni az országnak, párbeszéddel, más vélemények vtatásával (nem elutasításával, mocskolásával) jutnánk előrébb.
Eddig a balliberalt velemenyterror ment. Most pedig fordult a kocka, es megy a siras.
Elfogadva a váltógazdálkodást,
Neha engedjuk oda a destruktiv idiotakat is a kormanyhoz mert szepen kerik? Nem.
-amiben nem kényelmesedik el, és nem lesz despota egy hatalom-, mert mindkettő elhiszi a másikról, hogy jót akar, csak másképp.
Nem csak arrol van szo, hogy a balliberalt velemenyterrornak vege van, hanem arrol is, hogy kibujt a szog a zsakbol. Nem mindenki akar jot. Hiaba beszelsz eu-s tamogatasokrol, demokraciarol, valtogazdalkodasrol, stb. Az emberek mar atlatnak a szitan.
Ha nem jön be, jöhet a másik..Majd dönt a nép..
Ez tortent. Dontott a nep.
Egy 15 lakásos társasházban laktunk akkor, jó kis közös dolgaink voltak, kert, szalonnasütés stb. Egy csapásra vége lett, mert ellenségek lettünk ellenfelekből, vitapartnerekből...Lejött ahatalmi politika a ertünkbe!!!!
Mindig kell valamilyen szemelyes tortenet a vegere. Ha valami lagy zene szolna alatta, akkor meg is erintene, de igy?...:)
Felreteve a cikizest:
Sokakkal tortent hasonlo. Nalam peldaul az volt az egyik kulonbseg, amikor idovel letisztultak a dolgok, volt annyi tartas az ismeroseimben es barataimban, hogy a szemembe mondtak: B+, igazad volt. Tevedtem. (Meg is lepodtem, de jol esett :D) Gondolom, te nem mondtad ezt, hanem inkabb megmakacsoltad magad es vegletekig ragaszkodsz a "velemenyedhez". Erzed mi a kulonbseg a ketto kozott?
Szerintem akkor mérgeződött meg az ország.
Nem. Akkor kezdett el ebredezni...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 705
113
Tisztara mint valami szines forradalmat elokeszito anarchista tuntetes. Ki is csinalja ezt? Megjegyzem: oka van annak, ha valakit nem szeretunk...

Meg kell hallgatni sok velemenyt, de nem kell mindenki velemenyet elfogadni.

Kosa megkapta azt a ballibektol kicsiben, amit Orban nagyban. Ettol fuggetlenul jo polgarmester volt es a debreceinek tobbsege is szerette. Még az a nyomorult stadion is megtalalta a helyet es hasznaljak az emberek. :)

Ja, mert amikor az elozo garda belehuzott abba csodbe is mentek az emberek, az onkormanyzatok, a csaladok, a korhazak, stb... Vagy az a bajod, hogy nem fizikai munkaval kezdtek a karrierjuket? Az elozo rendszerben voltak ilyen kvota-emberek a parlamentben. Annyit is ertek.

Majd '18-ban is kepes leszel. :)
(Voltam en is kisdobos, szoval megertelek. :p )

Eddig a balliberalt velemenyterror ment. Most pedig fordult a kocka, es megy a siras.

Neha engedjuk oda a destruktiv idiotakat is a kormanyhoz mert szepen kerik? Nem.

Nem csak arrol van szo, hogy a balliberalt velemenyterrornak vege van, hanem arrol is, hogy kibujt a szog a zsakbol. Nem mindenki akar jot. Hiaba beszelsz eu-s tamogatasokrol, demokraciarol, valtogazdalkodasrol, stb. Az emberek mar atlatnak a szitan.

Ez tortent. Dontott a nep.

Mindig kell valamilyen szemelyes tortenet a vegere. Ha valami lagy zene szolna alatta, akkor meg is erintene, de igy?...:)
Felreteve a cikizest:
Sokakkal tortent hasonlo. Nalam peldaul az volt az egyik kulonbseg, amikor idovel letisztultak a dolgok, volt annyi tartas az ismeroseimben es barataimban, hogy a szemembe mondtak: B+, igazad volt. Tevedtem. (Meg is lepodtem, de jol esett :D) Gondolom, te nem mondtad ezt, hanem inkabb megmakacsoltad magad es vegletekig ragaszkodsz a "velemenyedhez". Erzed mi a kulonbseg a ketto kozott?

Nem. Akkor kezdett el ebredezni...

Trumpék elkezdték vizsgálni Soroséket. Orbánék pedig léptek, bár nem vagyok benne biztos, hogy direkt a CEUra hajtottak, de úgy néz ki meg lehet őket fogni, vagy legalábbis máshová rakni.
 
Status
Not open for further replies.