[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 832
113
Utànanèztem:
Uj Berlin Brandenburg reptér:
Tervezett nyitàsi idöpont: 2011 oktòber :)
Vàrhatò nyitàs: 2018 vége.

Tervezett költségek: 1 mrd euro:)
Jenlegi költségterv: 6 mrd euro
És itt mindig csak kivitelezési és tervezési hibàkröl van szò. Korrupciòròl soha....
Konszekvencia: nulla

Senki nem mondta, hogy nem fordul elő ilyen. Viszont itt szinte csak iylen van.
 
  • Tetszik
Reactions: Kukorica János

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 704
113

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
Egy pozitiv hír, amivel kapcsolatban nagyon nehèz orbanozni, gyurcsanyozni ( bàr lehet, hogy egyeseknek sikerül :) ):
Ma reggel 9h megèrkezett az elsö fekete gòlya, Tòbiàs, a Gemenci Nemzeti Parkba. Egy másik, Zoltàn, a Nilus völgyében tart éppen erre felé.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and fishbed

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93

Hihetetlen hogy ötvenkettedszer is megpróbálják megetetni ezt a "független", "civil" maszlagot a néppel, és ennek a buta népnek a jelentős része még mindig nem ismerte meg ezeket :(
Máté T. Gyula írt egy cikket a legújabb álfüggetlenekről, a Drábik által is részletezett Gene Sharp módszereiről, amit a legtöbb atlantista-liberális kamucivil szervezet is alkalmaz: http://matete.pestisracok.hu/2017/02/25/andris-a-termek/
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Szerintem a fidesz sz@rt a fazékba, mert félnek az emberek véleményétől. És lesz okuk félni, mert végre más párt is próbálkozik a népszavazással. És minél több kezdeményezést kaszálnak el, annál többen lesznek azok, akik majd nem kérnek a gyáva rablók diktátumaiból.

Tényleg, ki tudta volna megvenni a budapesti olimpia százezer forintos jegyeit a gyáva rablókon kívül?!? Csak nekik jár milliós fizu - ami persze kevés - így még lopnak is mellé. A nép meg örüljön a közmunkának és a minimálbérnek, vagy a lángoló metrónak és a kórházi hulláknak....

A lélegeztetőgépek kimaradtak. Úgy lenne teljes az ostobaság, amit itt összehordtál.
A közmunka 200 ezer embert érint, és még mindig jobb, ha foglalkoztatják őket, valami minimálisat dolgoznak is, és azért kapnak pénzt az államtól, mert tettek is valamit a közért. Mi az alternatívája a képzettség nélküli, félanalfabéta cigány tömegek foglalkoztatásának? Segélyt akarsz megint?
A "lángoló" metró helyére kb. két hónapon belül érkeznek az új kocsik. Azok a kocsik, amiket a te liberális-kommunista parazita városvezetésed is felújíttathatott volna, ehelyett viszont inkább 167 milliárdot kiraboltak az M4-ből.
A kórházi hullázás meg tényleg az a szint, ahova nem kívánok lesüllyedni. Te még a 444-ről is lefelé lógnál ki, annyira ócska szöveged van.
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Utànanèztem:
Uj Berlin Brandenburg reptér:
Tervezett nyitàsi idöpont: 2011 oktòber :)
Vàrhatò nyitàs: 2018 vége.

Tervezett költségek: 1 mrd euro:)
Jenlegi költségterv: 6 mrd euro
És itt mindig csak kivitelezési és tervezési hibàkröl van szò. Korrupciòròl soha....
Konszekvencia: nulla

Írhatsz tényeket, adatokat, a viktatúrázó szellemileg visszamaradottat ez nem hatja meg. 10-ig nem tud számolni az egyetlen agysejtjével.
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Azon meg nem akarok viccelődni hogy hányas voltál matekból, de számold már ki, ha hétfőtől a következő hét péntekig 12x12 órát ledolgozik valaki, utána két nap pihi aztán kezdődik előlről, az hány munkaóra lesz szerinted egy hónapban? Aztán ha ehhez hozzájön egy kis túlóra ("emberek, amíg ez kész nincs addig nem megyünk haza!"), az már csak a "hab" a tortán.

Viccelődhetsz nyugodtan, viszont amit felvázoltál az enyhén szólva is általánosítás. Kirívó egyedi eset, annak tömeges megjelenése nélkül.
Hol történt, kik a felek, milyen munkakörben ? Mert amit itt kiveszek a szavaidból azt bizony úgy hívják - fekete munka - jogellenes foglalkoztatás (sejtéseim szerint az építőiparban)
Ajánlom átfutásra a 2012 évi I. tv Mt. XI. fejezetét, 86. §-135. §-ig le van írva kimertítően a munkaidőre és a pihenőidőre vonatkozó rendelkezés.
Erre persze mondhatod: nem tartják be.
Hát ja, ilyennel én is találkoztam sokszor, de aki nem akarja képviselni a saját érdekeit azzal mindig is így fognak bánni.
A munkaügyi bíróságon ezekkel a kondíciókkal úgy megvágják az illető iparost hogy még az unokái is fizetni fogják. Volt már olyan, hogy emiatt céget is felszámoltattam, de mint a huzat.
Az állami szférában, nagyobb szolgáltatóknál, multiknál pedig ilyen mértékű túlóráztatás nincs.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Milyen közbeszerzés?!? - Ha mindig mindent a Pénztáros Lőrinc vagy a viktátor barátai és rokonai nyernek, azt nem közbeszerzésnek, hanem CSALÁSNAK hívják. Mely elengedhetetlenül szükséges a rablásokhoz.

Hehe, én ismertem azt az embert a Veres szoci pénzügyér atyai jó barátja volt és nála kellett jelentkezni ha akart valamit az emberfia. Ő mondta meg aztán kinek mennyit kell visszaosztani és hova :D:D:D:D

A "csalás" és "rablás" büntetőjogi fogalmak de láthatóan nem vagy velük tisztában, ezért szerintem hagyd ki a repertoárból :D
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov and fip7

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Ez a "kedves" kormány is felelős azért, hogy korábbi ígéreteik és programjuk ellenére nincs felelőse a korábbi rablásoknak.
Már hogy lenne.
Az ügyészek számos esetben bevádolták az érintetteket.
A bíróság ítél.
És a zömét nem ítélték el, ezzel senki nem tud semmit tenni. A kormány se, senki.
Ez a demokratizmus és a hatalommegosztás. Ezt akartuk, nemde ?
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Utànanèztem:
Uj Berlin Brandenburg reptér:
Tervezett nyitàsi idöpont: 2011 oktòber :)
Vàrhatò nyitàs: 2018 vége.

Tervezett költségek: 1 mrd euro:)
Jenlegi költségterv: 6 mrd euro
És itt mindig csak kivitelezési és tervezési hibàkröl van szò. Korrupciòròl soha....
Konszekvencia: nulla

Hát igen, nyugaton nincs bugázás, mert ott nem lehet :D

http://hu.euronews.com/2016/12/19/b...rancia-birosag-de-nem-szabtak-ki-ra-buntetest

"A bíróság szerint Christine Lagarde hibát követett el, amikor nem kellő alapossággal járt el az ügyben. Ezért bűnösnek találták a hanyag kezelés kérdésében, - közpénzek súlyosan gondatlan kezelése - a vád hivatalos megnevezése, de büntetést nem szabtak ki rá."
Az IMF-vezérre akár egy év börtönt és 15 000 eurós bírságot is kiszabhatott volna a különleges bíróság, ám ennek ellenére felfüggesztették a büntetés végrehajtását."
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
A lélegeztetőgépek kimaradtak. Úgy lenne teljes az ostobaság, amit itt összehordtál.
A közmunka 200 ezer embert érint, és még mindig jobb, ha foglalkoztatják őket, valami minimálisat dolgoznak is, és azért kapnak pénzt az államtól, mert tettek is valamit a közért. Mi az alternatívája a képzettség nélküli, félanalfabéta cigány tömegek foglalkoztatásának? Segélyt akarsz megint?
A "lángoló" metró helyére kb. két hónapon belül érkeznek az új kocsik. Azok a kocsik, amiket a te liberális-kommunista parazita városvezetésed is felújíttathatott volna, ehelyett viszont inkább 167 milliárdot kiraboltak az M4-ből.
A kórházi hullázás meg tényleg az a szint, ahova nem kívánok lesüllyedni. Te még a 444-ről is lefelé lógnál ki, annyira ócska szöveged van.
Nem lelegeztetögép, hanem inkubàtor a helyes hasonlítsi alap :)
 
  • Tetszik
Reactions: closed society

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Viccelődhetsz nyugodtan, viszont amit felvázoltál az enyhén szólva is általánosítás. Kirívó egyedi eset, annak tömeges megjelenése nélkül.
Hol történt, kik a felek, milyen munkakörben ? Mert amit itt kiveszek a szavaidból azt bizony úgy hívják - fekete munka - jogellenes foglalkoztatás (sejtéseim szerint az építőiparban)
Ajánlom átfutásra a 2012 évi I. tv Mt. XI. fejezetét, 86. §-135. §-ig le van írva kimertítően a munkaidőre és a pihenőidőre vonatkozó rendelkezés.
Erre persze mondhatod: nem tartják be.
Hát ja, ilyennel én is találkoztam sokszor, de aki nem akarja képviselni a saját érdekeit azzal mindig is így fognak bánni.
A munkaügyi bíróságon ezekkel a kondíciókkal úgy megvágják az illető iparost hogy még az unokái is fizetni fogják. Volt már olyan, hogy emiatt céget is felszámoltattam, de mint a huzat.
Az állami szférában, nagyobb szolgáltatóknál, multiknál pedig ilyen mértékű túlóráztatás nincs.
Mindent rosszul sejtesz, nem építőipar, repülőgépszerelő munkakör, multi, és nem fekete munka mert kifizetik a + órákat. Nem tudom mi számít nálad tömegesnek de nem 5 és nem 50 fős cégről van szó, ráadásul semmit se tud semmiféle külső ellenőrzés vagy hatóság bizonyítani mert adott pillanatban nincs ott a helyszínen. A 12x12 óra meg sajnálatosan belefér az új családbarát Mt.-be - állítólag, nem szerintem hanem a megkérdezett munkajogászok szerint. Akinek ez nem tetszik az mehet külföldre dolgozni, mint ahogy sokan meg is tették (ugye sejted hogy ebben a munkakörben nincs minden 100km-en foglalkoztató cég az országban?!).
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
A 12x12 óra meg sajnálatosan belefér az új családbarát Mt.-be - állítólag, nem szerintem hanem a megkérdezett munkajogászok szerint.
El kéne olvasni azt a pár paragrafust hátha más szemszögből látnád.
12*12 óra alapból törvényellenes, pláne pihenőidő nélkül.
Nem kell itt nagy varázslat, hogy nincs ott a hatóság, mi névtelen bejelentésre is tartottunk vizsgálatot.
Elő kell venni a munkaszerződést ha abban nem a megfelelő kitételek vannak, bukta.
A repülőgépszerelő munkakör meg pont nem az a kategória ahol figyelmen kívül lehetne hagyni a pihenőidő jelentőségét.
Nemcsak a tb-ellenőröknél hanem a munkaügyi hatóságnál sem menne át. A repülésbiztonságra tekintettel elsősorban.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
El kéne olvasni azt a pár paragrafust hátha más szemszögből látnád.
12*12 óra alapból törvényellenes, pláne pihenőidő nélkül.
Nem kell itt nagy varázslat, hogy nincs ott a hatóság, mi névtelen bejelentésre is tartottunk vizsgálatot.
Elő kell venni a munkaszerződést ha abban nem a megfelelő kitételek vannak, bukta.
A repülőgépszerelő munkakör meg pont nem az a kategória ahol figyelmen kívül lehetne hagyni a pihenőidő jelentőségét.
Nemcsak a tb-ellenőröknél hanem a munkaügyi hatóságnál sem menne át. A repülésbiztonságra tekintettel elsősorban.
Én meg a kollégáim hiába láttuk más szemszögből a Mt.-paragrafusokat, a cég jogászának meg utána a felkért munkajogásznak is aki szakértette a helyzetet az volt a véleménye hogy ez így teljesen rendben van. A munkaszerződésben meg a mindenkori Mt. a mérvadó hivatkozási pont. Volt a cégnél is hatósági ellenőrzés nem is egyszer, munkaidőben. Mármint a hatóság munkaidejében. Akkor is inkább a külsős szerződéses és a külföldi munkavállalókkal foglalkoztak. Szerinted éjszaka fél-tizenegykor is kijönnek rákérdezni, mit keresnek itt a dolgozók mikor kora reggel kezdődött a munkaidejük?!! Nekem ez a probléma szerencsére már elmúlt (sajnos nem mindegyik kollégámnak sikerült megérni), a korhatárt elérve nem éltem a kedves marasztalással hogy nem kötelező nyugdíjba menni, így az őszinte véleményemet visszanyelve elköszöntem tőlük.
 
M

molnibalage

Guest
El kéne olvasni azt a pár paragrafust hátha más szemszögből látnád.
12*12 óra alapból törvényellenes, pláne pihenőidő nélkül.
Nem kell itt nagy varázslat, hogy nincs ott a hatóság, mi névtelen bejelentésre is tartottunk vizsgálatot.
Elő kell venni a munkaszerződést ha abban nem a megfelelő kitételek vannak, bukta.
A repülőgépszerelő munkakör meg pont nem az a kategória ahol figyelmen kívül lehetne hagyni a pihenőidő jelentőségét.
Nemcsak a tb-ellenőröknél hanem a munkaügyi hatóságnál sem menne át. A repülésbiztonságra tekintettel elsősorban.
Neked meg lekéne jönni a magas lóról meg a hegyről és nem onnan osztani az észt, mert a valóság adja a pofont...
Nekem is volt már olyan, hogy reggel 6-kor vettek fel és mentem ki Belgrádba egyeztetésre. Hajnali fél egykor értem haza. 7:15-kor meg már irodában voltam. Ez is biztos az MT teljes betartásával volt... Hadd nem számoljam ki, hogy ez hány óra munkaidő, mert még elfog a röhögés...
 
Status
Not open for further replies.