[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Trumpék elkezdték vizsgálni Soroséket. Orbánék pedig léptek, bár nem vagyok benne biztos, hogy direkt a CEUra hajtottak, de úgy néz ki meg lehet őket fogni, vagy legalábbis máshová rakni.
Evekbe fog telni mire Trump ki tudja takaritani a sajat portajat, vagyis tul sokat most nem varnek onnan. Talan annyi sikerulhet, hogy uj diakokat mar nem fogadhat majd az intezmeny es akkor par ev alatt le lehet epiteni ezt a haszontalan tarsasagot. Persze az ELTE-n es az MTA-n is lenne mit valtoztatni...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Hihetetlen melyseget olt neha a fideszesek tudatlansaga. Az egyetem nelkuli lecsuszott reteg a legfrusztraltabb. Az o hibajuk sose erzek irantuk szanalmat.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Az orvosira Pesten. Es te?
Nekem kalandosabbra sikeredett. Elégeztem egy főiskolát, közbe belekezdtem egy egyetembe, amit abbahagytam egy év után egy másikért, amit végül elvégeztem. Nem az ékezetek miatt kérdezem, csak úgy beszélsz az egyetemekről mintha nem lennél tisztában azzal, hogy oda nem láncraverve viszik az embereket, hanem szabad akaratukból és döntésük nyomán mennek oda. Ezek az emberek meg 18 év felettiek, tehát valamilyen szinten feltételezzük róluk, hogy képesek eldönteni, hogy mit is akarnak, mi érdekli őket, mivel szeretnének foglalkozni stb. stb.
Ezt a CEU vedelmeben linkelted be?
Mondhatjuk úgy is, mivel nem tudom átélni a helyzet súlyosságát. Mi is a gond a CEU-val? Egy fitying állami pénz sincs benne. Gondolom a magánnyugdíj, a bankárok, a gonoszmultik, a migráncsok, a rezsidémon, Brüsszel után kell már egy újabb ellenség, aki ellen fel kell venni a harcot és meg kell védeni tőle a szegény magyar népet.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Mi is a gond a CEU-val?
Alnaiv kerdes.
Gondolom a magánnyugdíj, a bankárok, a gonoszmultik, a migráncsok, a rezsidémon, Brüsszel után kell már egy újabb ellenség, aki ellen fel kell venni a harcot és meg kell védeni tőle a szegény magyar népet.
Tultoltad. :oops:
Mi szukseg van egy tobbseg altal karosnak talalt, a ballib iranyaba elfogult felsooktatasi intezmenyre? Olyan agymosottak lesznek ott az emberek, mint ... tudomisen', ...nemeto-ban.

Az ELTE-t pedig azert emlitettem, mert ott is bajok vannak. A neten elerhetoek az egyetemi eloadasok hangfelvetelei (elso pesti egyetemi radio) es finoman szolva is igencsak gyengek es politikai, vilagnezeti szempontbol egyoldaluak az eloadasok.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Mi szukseg van egy tobbseg altal karosnak talalt, a ballib iranyaba elfogult felsooktatasi intezmenyre? Olyan agymosottak lesznek ott az emberek, mint ... tudomisen', ...nemeto-ban.

És akkor mi van? Mit félted azokat az embereket? Önként, dalolva mentek oda, vagy nem? Ők kell majd elhelyezkednejek a munkaerőpiacon a diplomájukkal. Nem tudom milyen agymosás zajlik, bár egy tanáron keresztül volt egy kevés rálátásom, de ez már nagyon rég volt és semmi gyanúsat nem észleltem. Viszont azért tettem fel a kérdést az egyetemmel kapcsolatban, mivel ha bekerülsz egy egyetemre, akkor ott a tanuláson kívül kutatással is foglalkozol. A kutatási témádat meg nagyjából te határozod meg, agymosás ide vagy oda. Ha te komolyan veszed a szakmádat és eltökélt vagy az iránt a téma iránt ami érdekel akkor úgy is az lesz amit te akarsz.
 
T

torsen

Guest
Kosa megkapta azt a ballibektol kicsiben, amit Orban nagyban. Ettol fuggetlenul jo polgarmester volt es a debreceinek tobbsege is szerette. Még az a nyomorult stadion is megtalalta a helyet es hasznaljak az emberek. :)

.

Kósa nem magkapta, kiérdemelte...tudnék mesélni.

A többire is lenne mit mondanom, de nem éri meg,
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nem tudom milyen agymosás zajlik, bár egy tanáron keresztül volt egy kevés rálátásom,
Na akkor kepzeld el milyen hatasa van amikor csak ilyen tanarok oktatnak.
Mert van hatasa. Ezt is varjak tole. Nyilvan nem onzetlensegbol mukodtetik azt az iskolat. Kerdes, hogy kell-e ez az orszagnak. Szerintem nem.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Na akkor kepzeld el milyen hatasa van amikor csak ilyen tanarok oktatnak.
Mert van hatasa. Ezt is varjak tole. Nyilvan nem onzetlensegbol mukodtetik azt az iskolat. Kerdes, hogy kell-e ez az orszagnak. Szerintem nem.

Ok, tételezzük fel, hogy csak és kizárólag marxizmus-leninizmust oktatnak és? Akkor mi van? Abból indulj ki, hogy nem kötelező oda járni. Csak az fog oda felvételizni akit a marxizmus-leninizmus érdekel. Aztán miután elvégezte, munkát kell keressen a marxizmus-leninizmus oklevelével.
Az ország meg egy fityinget nem áldoz a működtetésére.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Csak az fog oda felvételizni akit a marxizmus-leninizmus érdekel.
16-17 eves korban mar el kell donteni, hogy merre tovabb. Nem gondolom, hogy direkt CEU-s agymosasra jelentkezne a tobbseg. Inkabb csak siman egy diplomat szeretne.
Aztán miután elvégezte, munkát kell keressen a marxizmus-leninizmus oklevelével.
Amilyen ballib tulsuly van a mediaban, egyes tudomanyos teruleteken es alcivil tarsasagokban... oket inkabb utanpotlasnak kepzik.
Az ország meg egy fityinget nem áldoz a működtetésére.
Nem is mondta senki sem, hogy azert zarjak be mert az allam nem birja kifizetni a koltsegeket. Szo sem volt ilyesmirol. De attol meg lehet karos.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Ok, tételezzük fel, hogy csak és kizárólag marxizmus-leninizmust oktatnak és? Akkor mi van? Abból indulj ki, hogy nem kötelező oda járni. Csak az fog oda felvételizni akit a marxizmus-leninizmus érdekel. Aztán miután elvégezte, munkát kell keressen a marxizmus-leninizmus oklevelével.
Az ország meg egy fityinget nem áldoz a működtetésére.

Egyet értek.
Az egy iskola.
Oktatnak, nem gyilkolásra képeznek.
Amúgy azt se tudom, hogy milyen szakok vannak ott (nem is érdekel).
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Őszintén nekem a 30-es évek Németországa és Szovjetuniója ugrik be, amikor nagyon okos emberek eldöntötték, hogy mi káros és mi nem a társadalomra és nagy búzgalommal elkzdték kiírtani azokat, akik gyanúsnak találtattak. Először persze a káros könyveked kezdték égetni és betiltani olyan felettébb kártékony dolgokat mint a "zsidó fizikát" pl Einsteint akkoriban idézni elég bátor dolog volt.
Az, hogy állami szinten nekiállsz politikai ideológiák ellen harcolni elég pitiáner dolog az olvasatomba, főleg, hogy eldöntöd, mi káros és mi nem. Ezért is linkeltem be azt a szöveget, mert abban szépen leírja, hogy egy ugyanilyen ok miatt szüntették meg a románok a magyar egyetemet.
Idéznék belőle:

"A mestertervet Onisifor Ghibu, az egyetem korábbi oktatója, a román egyháztörténet és egyházjog professzora dolgozta ki. Tanulmányt írt a politikai vezetés számára, amelyben részletesen kifejtette, hogy gyengeség lenne engedményeket tenni. Egy egyetemnek nem elég lojálisnak lenni a hatalomhoz, annak politikai céljait is támogatnia kell, vallotta. Különben is: egy idegen országgal tudományos kapcsolatokat ápoló intéményben az idegen kultúra fertőző csírái, sőt, idegen ügynökök bújhatnak meg."

Tényleg, vedeszelmes dolog lehetett "magyar matematikát" megtűrni a szentséges román nemzetállam testén, aki urambocsá szarik a regnáló hatalomra.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Mack
Ne mosd ossze a kettot! Ha valoban nem latod mi a ket dolog kozott a kulonbseg (amit nem hiszek) akkor megprobalom elmagyarazni egy peldan keresztul:
Ha a romanok Pesten nyitnanak egy iskolat ahol a nagyromaniat tanitanak es kernek szamon, stb. stb. akkor is kiallnal az iskola mellett? Hiszen az csak egy iskola. Nem is kerul penzebe az allamnak. Picit efogultak, na es? Megis mi baj tortenhetne belole, hiszen nem magyarokat gyilkolnak.
Latod, barki ki tudja forgatni a masik gondolatait es vissza is lehet elni ezzel. Nagyon sajnalom, de az altudomanyos genger-szak vedelmere kelni es ehhez felhasznalni az egyebkent valoban meghurcolt tudosokat, az etikatlan. Sokan forognak ilyenkor a sirjukban.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 834
113
Na, újra megnyílt a gumiszoba? :)


Őszintén nekem a 30-es évek Németországa és Szovjetuniója ugrik be, amikor nagyon okos emberek eldöntötték, hogy mi káros és mi nem a társadalomra és nagy búzgalommal elkzdték kiírtani azokat, akik gyanúsnak találtattak. Először persze a káros könyveked kezdték égetni és betiltani olyan felettébb kártékony dolgokat mint a "zsidó fizikát" pl Einsteint akkoriban idézni elég bátor dolog volt.
Az, hogy állami szinten nekiállsz politikai ideológiák ellen harcolni elég pitiáner dolog az olvasatomba, főleg, hogy eldöntöd, mi káros és mi nem. Ezért is linkeltem be azt a szöveget, mert abban szépen leírja, hogy egy ugyanilyen ok miatt szüntették meg a románok a magyar egyetemet.
Idéznék belőle:

"A mestertervet Onisifor Ghibu, az egyetem korábbi oktatója, a román egyháztörténet és egyházjog professzora dolgozta ki. Tanulmányt írt a politikai vezetés számára, amelyben részletesen kifejtette, hogy gyengeség lenne engedményeket tenni. Egy egyetemnek nem elég lojálisnak lenni a hatalomhoz, annak politikai céljait is támogatnia kell, vallotta. Különben is: egy idegen országgal tudományos kapcsolatokat ápoló intéményben az idegen kultúra fertőző csírái, sőt, idegen ügynökök bújhatnak meg."

Tényleg, vedeszelmes dolog lehetett "magyar matematikát" megtűrni a szentséges román nemzetállam testén, aki urambocsá szarik a regnáló hatalomra.

Ez akár igaz is lehetne, de nyugaton ugyanez megy, csak fordított előjellel.

Ott is eldöntötték mi a káros a társadalomra, és azt tiltják.

A németek/ameriakiak is állami szinten vívnak ideológiai harcokat, az EU meg mindezt közösségi szinten teszi.
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 834
113
Amúgy én a legjobban annak örülnék, ha minél gyorsabban eltakarodna az országból az összes Soroshoz köthető kreatúra, CEU-stól, Amnesty--s-től Fideszestől, mindenestől.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ha a romanok Pesten nyitnanak egy iskolat ahol a nagyromaniat tanitanak es kernek szamon, stb. stb. akkor is kiallnal az iskola mellett?

Szerintem ez már törvénytelen, de ha mégis megtennék, mi történne? Kit érdekelne egy ilyen szak? De tételezzük fel, hogy összeszednek valahonnan évente 40 ember. Mi lenne? Miután elvégeznék, a diplomájukkal mennének is az első mekibe a pult mögé.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 834
113
Ok, tételezzük fel, hogy csak és kizárólag marxizmus-leninizmust oktatnak és? Akkor mi van? Abból indulj ki, hogy nem kötelező oda járni. Csak az fog oda felvételizni akit a marxizmus-leninizmus érdekel. Aztán miután elvégezte, munkát kell keressen a marxizmus-leninizmus oklevelével.
Az ország meg egy fityinget nem áldoz a működtetésére.

Képzeld el azt, hogy hungarizmust meg fajelméletet akarna oktatni egy iskola. Nem kötelező jelleggel.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis
Status
Not open for further replies.