[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Nagyon sokszor tapasztaltam már olyat, ahol bizony a bal liberális vonal azért hogy az aktuális magyar kormányba rúghasson, attól sem riad vissza, hogy a végén az igazából pont nem a Fidesznek, vagy CSAK a Fidesznek, hanem Magyarországnak, a Magyar embereknek-polgároknak fog fájni. Nekik megéri az 5 perc hírnév, és hogy jó europeér haladó szellemiségű liberálisként tetszeleghessenek.

Egy sikeres vezetésbe és sikeres országba nem lehet belerugni. Vagyis lehet, de kutya ugat, karaván halad. Ha szárnyaló gazdaságod van és amolyan bezzegország státusok, az ég adta világon senkit nem érdekel majd, hogy valami levitézlett ellenzéki politikusok miket nyilatkoznak.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Nem becsülök le semmit. Egyszerű tényeket közöltem. Ha nincs táptalaj a forradalmadhoz, nem lesz forradalom. Ezen nincs mit csűrni csavarni.

A kijevi majdan buli euróbankjegyekkel indult, pár száz tüntető révén. Egy hektáros forradalomnak is hívták ...
Aztán belesegítettek a mesterlövészek, jó pár ember kilőttek innen is, onnan is.
V. Nuland: 5 milliárd dollárt költöttünk Ukrajna felforgatására. Csűrjük-csavarjuk még ?

 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Bocs nem találtam olyan kritériumrendszer szerint alkotott listát amit mondjuk Hoffman Rózsa alkotott volna.
Ne haragudj Mack, de kérte itt valaki H. R. kritériumait?!! Én pl. a te véleményed hátterére kérdeztem rá, és nem találtam a válaszodban a te kritériumrendszeredet sem, hacsak a máshova mutogató linkjeidet nem te magad gyártottad.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Bocs nem találtam olyan kritériumrendszer szerint alkotott listát amit mondjuk Hoffman Rózsa alkotott volna.
Mellé, nem pártolom jobban a kormányt mint bármely más pártot (vagy együtt az összeset).
Én azt látom, hogy ez a lista egy csomó, máskülönben jól mutató adatot mutat be de pl. az oktatók létszáma és tudományos fokozata az egyetem anyagi lehetőségein kívül mást nem mutat, például.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ez a gyenderszak nekem fura, de mintha nem a CEU-hoz kötném, hanem ELTE-ez.
Az ELTE-n csak most alakult.
Nem kis ido egy ilyet megszervezni. Gondolom Clinton gyozelmere szamitottak, de nem jott be es most magyarazkodhatnak a szonyeg szelen. Van ott eleg eletkeptelen szak, amiket foloslegesen megnyitottak, de a sajat utanpotlasukat sem tudjak kinevelni. Mint mar mondtam, az ELTE-n vannak bajok. Csak a legkisebb kozuluk az kamu genderszak.
De minenki a saját sorsának kovácsa, mit fáj neked mások nyomorusága? Ha genderszakkal valaki munkanélküli lesz, az az ő baja nem az enyém vagy a tiéd.
Ha munkanelkuli lesz es mashol munkaerohiany lep fel akkor az bizony a te bajod is.
Mi a fenét műveltek ezek az "álcivilek" azon kívül, hogy a kormányt kritizálták?
Fentebb mar leirtam.
Na és ha kritizálták, akkor mi van?
Hazudtak. Azt nem neveznem (epito) kritikanak.
Ja és nekem sem hiányzik, de nem is lesznek álmatlan éjszakáim miattuk.
Megis arra pazarolod a draga idoden, hogy oket veded.
Hát azt, hogy nem tudom, hogy mi a káros ezekben?
Komolyan? Ciki.
De miért nincs rajta bilincs?
Mert egy TASZ-os vedi. :)
Idobe fog telni, de - ha nem evult el - ok is csucsulni fognak. A lenyeg, hogy a penzeket szerezzuk vissza.
Fogalmam sincs. De minhta kicsit elmentünk volna az eredeti témától.
Te kertel peldakat.
Szerintem meg csak propagandacélokra használják.
Igazitsd meg azt a folia sapkat!
A bevandorlas nem alproblema, a eu-s birosagok szinjateka is egy letezo dolog, az EU kritizalasa sem alaptalan, stb... Hol elsz te?
A lényeg az ellenségkép aki ellen mozgósítani lehet, legyen az bárki is.
Sapka! Figyelj mar oda Mack!
Nem gázosíthatod el őket, azok az idők lejártak
Ilyet senki sem mondott, csak most te. De kerlek erre hivatkozva nem kellene atesni a lo tuloldalara.
Ellenségképeket alkot
Kib*****tt sapka, Mack! :)


Hallkan jegyzem meg, hogy eddig egyetlen ervet sem hallottam ami a CEU tarsadalmi hasznossagarol szolt volna. :rolleyes:
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
A kijevi majdan buli euróbankjegyekkel indult, pár száz tüntető révén. Egy hektáros forradalomnak is hívták ...
Aztán belesegítettek a mesterlövészek, jó pár ember kilőttek innen is, onnan is.
V. Nuland: 5 milliárd dollárt költöttünk Ukrajna felforgatására. Csűrjük-csavarjuk még ?

Szerintem elég egyértemű voltam.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ne haragudj Mack, de kérte itt valaki H. R. kritériumait?!! Én pl. a te véleményed hátterére kérdeztem rá, és nem találtam a válaszodban a te kritériumrendszeredet sem, hacsak a máshova mutogató linkjeidet nem te magad gyártottad.

Én nem vagyok a téma szekértője ezért olyanok véleményére hagyatkozom akikről feltételezni lehet, hogy az. Arról volt szó, hogy a CEU egy rangos és világszinten elismert egyetem. Erre pedig bizonyíték azok az oldalak amiket linkeltem. Ha azokra a helyezésekre tették fel őket gondolom nem véletlenül.
Hogy te még ezeket a listákat is megkérdőjelezed, részemről OK.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Mellé, nem pártolom jobban a kormányt mint bármely más pártot (vagy együtt az összeset).
Én azt látom, hogy ez a lista egy csomó, máskülönben jól mutató adatot mutat be de pl. az oktatók létszáma és tudományos fokozata az egyetem anyagi lehetőségein kívül mást nem mutat, például.

Volt ott még sorrendes lista is. A lényeg, hogy ott vannak az élmezőnyben.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 850
113
Én nem vagyok a téma szekértője ezért olyanok véleményére hagyatkozom akikről feltételezni lehet, hogy az. Arról volt szó, hogy a CEU egy rangos és világszinten elismert egyetem. Erre pedig bizonyíték azok az oldalak amiket linkeltem. Ha azokra a helyezésekre tették fel őket gondolom nem véletlenül.
Hogy te még ezeket a listákat is megkérdőjelezed, részemről OK.

A CEU nem oktat sem műszaki tudományokat, sem természettudományokat, sem orvostudományt, szóval olyan rangos nem lehet.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Az ELTE-n csak most alakult.
Nem kis ido egy ilyet megszervezni. Gondolom Clinton gyozelmere szamitottak, de nem jott be es most magyarazkodhatnak a szonyeg szelen. Van ott eleg eletkeptelen szak, amiket foloslegesen megnyitottak, de a sajat utanpotlasukat sem tudjak kinevelni. Mint mar mondtam, az ELTE-n vannak bajok. Csak a legkisebb kozuluk az kamu genderszak.

Részemről ez teljesen rendben van. Aki hüllye, dögöljön meg. Viszont ha nem az én pénzemen, az én káromra művészkednek, akkor nem zavar.

Ha munkanelkuli lesz es mashol munkaerohiany lep fel akkor az bizony a te bajod is.
De ha eltökélte, hogy genderszakot akar látogatni, akkor elmegy majd a világ egy másik egyetemére és ott látogatja. A munkaerőhiány meg nem a genderszak miatt lett, hanem mert a munkaképes lakossák elvándorolt.

Ha már ennyire belemélyedtünk igazán elmagyarázhatnád.

A bevandorlas nem alproblema, a eu-s birosagok szinjateka is egy letezo dolog, az EU kritizalasa sem alaptalan, stb... Hol elsz te?
Magyarország számára az. Az EU-meg egy társulás, amelynek szabályai vannak. Ezeket a szabályokat illik betartani. De ha nem tetszik lehet "huxit", senki nem fog marasztalni.

Hallkan jegyzem meg, hogy eddig egyetlen ervet sem hallottam ami a CEU tarsadalmi hasznossagarol szolt volna.

Ehhez meg az kéne, hogy erőt vegyek magamon és rákeressek, hogy milyen szakok is vannak a CEU, amihez lusta voltam. Kétlem, hogy genderszakból állna a képzésük. Számomra egyelőre az is elég, hogy nem látok bennük semmilyen veszélyforrást.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Én nem vagyok a téma szekértője ezért olyanok véleményére hagyatkozom akikről feltételezni lehet, hogy az. Arról volt szó, hogy a CEU egy rangos és világszinten elismert egyetem. Erre pedig bizonyíték azok az oldalak amiket linkeltem. Ha azokra a helyezésekre tették fel őket gondolom nem véletlenül.
Hogy te még ezeket a listákat is megkérdőjelezed, részemről OK.
Nem megkérdőjelezem (tehát lehet hogy tényleg jó), mert semmi élő tapasztalatom nincs mögötte, csak nem tudom automatikusan elfogadni. A fiaim is azért mentek azokra a főiskolára és egyetemre mert volt élő kapcsolat és vélemény olyanoktól aki ott végeztek, és elmondhatták mi érnek az ott szerzett diplomák, nem azért mert valami statisztikai papíron jól voltak helyezve. Azokat a helyezéseket érdekből is írhatják bárkik :hadonaszos:, de a 2-3-4 éve végzettek véleménye, megélhetési és elhelyezkedési lehetőségei sokkal többet érnek szerintem...;)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Ez a társaság örülni fog mint majom a farkának, ha összejön az 5%. Ebben a történetben messze nem róluk van szó.
Nana! Lebecsülöd őket, s ez hiba. Ez a társaság több választási cikluson keresztül is elérte azt, hogy az épp a küszöb felett BECSÚSZVA a parlamentbe, a mérleg nyelveként gyakorlatilag a farok csóválja a kutyát jelenségként a meghatározó erő voltak. Ők verték szét teljesen a hiteles hazai baloldalt. Ezt megcsinálta az SZDSZ 8 éven keresztül! Lófasz támogatottsággal adtak kulcs minisztereket, sok sok éven keresztül főpolgármestert, köztársasági elnököt... Aztán mikor TELJESEN végük lett, jött a Re-brand, és tovább megy a buli más néven, Együtt, PM, LMP, Kétfarkú kutya etc vonalon. Ki és elpusztíthatatlanok. Ami még fájóbb, hogy a megmondó emberek - véleményformálók nagy része, tehát a színészek/kritikusok/rendezők/újságírók/politológusok/egyetemi vezetők még mindig ebből a körből valóak.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
A CEU nem oktat sem műszaki tudományokat, sem természettudományokat, sem orvostudományt, szóval olyan rangos nem lehet.

Rákerestem, ime:
Doktori iskolák:
Közgazdaságtudományi Doktori Iskola

Történettudományi Doktori Iskola
https://www.ceu.edu/hu/kee/magyar/doktori_i

Mesterképzés:

Közgazdasági elemző
- Gazdaságelmélet és gazdaságelemzés specializáció
- Globális piacok gazdaságpolitikája specializáció
Történelem
- Késő antik, medievisztika és reneszánsz tanulmányok specializáció
- Összehasonlító történettudomány 1500-tól napjainkig specializáció
Kisebbségpolitika

Filozófia
Politikatudomány
Társadalmi nemek tanulmánya
- MATILDA: Nők és társadalmi nemek története specializáció
- GEMMA: Nők és társadalmi nemek tanulmánya specializáció
Közpolitika

Környezetpolitika és menedzsment

https://www.ceu.edu/hu/kee/magyar/mester

Szakirányú továbbképzés
Közgazdasági modellező
Összehasonlító történettudomány
Világpolitika tanulmányok
Nemzetiségi szakember
Összehasonlító politikatudomány

https://www.ceu.edu/hu/kee/magyar/szakiranyu

Sehol nem találom a gender és a szuperveszedelmes újságíró szakokat.

 
Status
Not open for further replies.