[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Nézd és csak most olvastam ezekről a szakokról, mert rákerestem. Szerinted a magyarországi nők hány százaláka tud erről? Hánsz százalékuk titkos vágya, hogy erre a szakra járhasson?
Teljesen mindegy, ha diploma nélkül viselkednek és élnek ugyanúgy mintha ott vizsgáztak volna. Az akármilyen-vírust se csak a kórházban/orvosnál lehet elkapni, hanem a "való világ"-ban is!
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Teljesen mindegy, ha diploma nélkül viselkednek és élnek ugyanúgy mintha ott vizsgáztak volna. Az akármilyen-vírust se csak a kórházban/orvosnál lehet elkapni, hanem a "való világ"-ban is!

Pontosan. Az internet hatalmas, bárki bármi után tud olvasni, akár van CEU, akár nincs. Ezt próbálom én is elmagyarázni.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Én még mindig a technológigai változásokat tartom a gazdasági átalakulások felelősének.
Idoben parhuzamosan tobb dolog tott dolog tortent, de abban igazat adok, hogy a tech. valtozasok hatasat meglepoen alabecsulik es ezert nem is kezelik jol.
ahol a nőnek az volt a szerepe, hogy minnél több gyermeket szülnek és a háztartással foglalkoznak.
Az orvostudomany (gyermekhalandosag csokkentese), a mosogep (probalt mar valaki kezzel mosni?), a mosogatogep, az automata porszivo stb rengeteg idot megsporolt. Ennek az lett a kovetkezmenye, hogy elmehettek munkahelyekre dolgozni a nok is. De ilyenkor nem az a megoldas, hogy kvotanoket teszunk a ferfias szakmakba. A 68-asok valasza erre hibas volt. Nem kell PR okokbol kinevezett noi honvedelmi miniszter, 50 kilos rendorno vagy katona, migranssimogato polgarjogi aktivista, stb. Kellene tobb orvos, apolo, programozo, ilyesmik.
Továbbmenve a társadalom "sorosista szétzüllesztése" sem érdekel senkit.
Rendesen szet tudnak zulleszteni orszagokat, tarsadalmakat. (svedo., nemeto.)
Nem ertem miert nem latod a hatasat? Itt van a szemunk elott.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Pontosan. Az internet hatalmas, bárki bármi után tud olvasni, akár van CEU, akár nincs. Ezt próbálom én is elmagyarázni.
Kissé félreértetted, mert mert ha már a vírus-hasonlatnál vagyunk, azért az se mindegy hogy a vírus csak természetes úton szaporodik-e vagy direkt tenyésztjük is a vírusgazdákat?! Konkrétan az ilyen iskolákban végzetteknek csak a puszta léte önmagában nem zavarna, ha semmi másra se jó végzettségük miatt nem törekednének elemi erővel a politika világába, és odaférve meghatározó erővé válhatnak. A tömeget pedig (az egyes embert meg még jobban) meg is lehet vezetni általuk és adott esetben fel is lehet bőszíteni, ezt tapasztalhattuk az utóbbi években Európa környezetében és belül is.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Az orvostudomany (gyermekhalandosag csokkentese), a mosogep (probalt mar valaki kezzel mosni?), a mosogatogep, az automata porszivo stb rengeteg idot megsporolt. Ennek az lett a kovetkezmenye, hogy elmehettek munkahelyekre dolgozni a nok is. De ilyenkor nem az a megoldas, hogy kvotanoket teszunk a ferfias szakmakba. A 68-asok valasza erre hibas volt. Nem kell PR okokbol kinevezett noi honvedelmi miniszter, 50 kilos rendorno vagy katona, migranssimogato polgarjogi aktivista, stb. Kellene tobb orvos, apolo, programozo, ilyesmik.

Ez teljesen jogos, az állami szaktorban meritokrácia kell uralkodjon. Viszont a meritokratikus megmérettetésen bárki, származása, neme, vallása stb. szerint egyformán indulhasson.

Rendesen szet tudnak zulleszteni orszagokat, tarsadalmakat. (svedo., nemeto.)
Nem ertem miert nem latod a hatasat? Itt van a szemunk elott.

Bármennyire is fura, de ezt szintén a technológiai fejlődész számlájára írom és nem a Sorosére. Az egész kérdést rendszerszinten kell vizsgálni. Ahogy az ipari forradalom teljesen felforgatta a politikai, gazdasági, művészeti, társadalmi életet, úgy az informatikai forradalom is megteszi ezt.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Rendesen szet tudnak zulleszteni orszagokat, tarsadalmakat. (svedo., nemeto.)
Nem ertem miert nem latod a hatasat? Itt van a szemunk elott.

Ilyen társadalmak vannak szétzüllesztve mint a magyar meg az orosz. Emberek milliói szakadnak el családjuktól, nevelnek külföldinek gyereket és menekülnek a diktatúrából a nyomorból. A nacionalista társadalmak végnapjaikat élik.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
A vállalt gyerekek száma már a 60-as években drasztikusan lecsökkent és hol volt még akkor a társadalmi értékrendek összezavarása?
Már ne is haragudj, de 56-ban azért nálunk elég rendesen összezavarták a társadalmi értékrendet!! Nemcsak propagandával és célirányos oktatással lehet ezt elérni, a diktatúra is elég hatékony tud lenni ez ügyben.:(
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Kissé félreértetted, mert mert ha már a vírus-hasonlatnál vagyunk, azért az se mindegy hogy a vírus csak természetes úton szaporodik-e vagy direkt tenyésztjük is a vírusgazdákat?! Konkrétan az ilyen iskolákban végzetteknek csak a puszta léte önmagában nem zavarna, ha semmi másra se jó végzettségük miatt nem törekednének elemi erővel a politika világába, és odaférve meghatározó erővé válhatnak. A tömeget pedig (az egyes embert meg még jobban) meg is lehet vezetni általuk és adott esetben fel is lehet bőszíteni, ezt tapasztalhattuk az utóbbi években Európa környezetében és belül is.

Nem tudom értelmezni ezt a vírusos dolgot. Őszintén értékelném, ha kifejtenéd bővebben.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Már ne is haragudj, de 56-ban azért nálunk elég rendesen összezavarták a társadalmi értékrendet!! Nemcsak propagandával és célirányos oktatással lehet ezt elérni, a diktatúra is elég hatékony tud lenni ez ügyben.

Viszont ez nem tudom Soroshoz kötni.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nem tudom értelmezni ezt a vírusos dolgot. Őszintén értékelném, ha kifejtenéd bővebben.
Egy bolond szazat csinal.

Nem kell a dilinyosoknak kulon egyetemet adni, a mediaban oket favorizalni kattintasokert stb. mert lesznek hosszabb tavon egyeb negativ kovetkezmenyei is a dolognak.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Viszont ez nem tudom Soroshoz kötni.
Én sem kötöttem Soroshoz, te írtad hogy a 60-as években csökkent a gyerekszám, pedig akkor szerinted még nem volt összezavarva a társadalmi értékrend. Szerintem meg egy véresen levert forradalom meg ami utána jött az erre bőven elég volt....
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Én sem kötöttem Soroshoz, te írtad hogy a 60-as években csökkent a gyerekszám, pedig akkor szerinted még nem volt összezavarva a társadalmi értékrend. Szerintem meg egy véresen levert forradalom meg ami utána jött az erre bőven elég volt....

Ok, akkor kb ugyanarról beszélünk.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Nem kell a dilinyosoknak kulon egyetemet adni, a mediaban oket favorizalni kattintasokert stb. mert lesznek hosszabb tavon egyeb negativ kovetkezmenyei is a dolognak.

Nem látok ok-okozati összefüggész a CEU és a fejlett társakban lezajló folyamatok közt.
 
M

molnibalage

Guest
Kissé félreértetted, mert mert ha már a vírus-hasonlatnál vagyunk, azért az se mindegy hogy a vírus csak természetes úton szaporodik-e vagy direkt tenyésztjük is a vírusgazdákat?! Konkrétan az ilyen iskolákban végzetteknek csak a puszta léte önmagában nem zavarna, ha semmi másra se jó végzettségük miatt nem törekednének elemi erővel a politika világába, és odaférve meghatározó erővé válhatnak. A tömeget pedig (az egyes embert meg még jobban) meg is lehet vezetni általuk és adott esetben fel is lehet bőszíteni, ezt tapasztalhattuk az utóbbi években Európa környezetében és belül is.
Az intelligens emberek immúnisak erre a vírusra. Sajnos a többség a történelem folyamán mindig is kretén volt. Annyi a difi, hogy ma a neten való jelenlét és észosztás miatt még inkább nyilvánvaló. Elég csak ebben a topikban a sorosozást és más félkonteós baromságokat elolvasni....
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Nem látok ok-okozati összefüggész a CEU és a fejlett társakban lezajló folyamatok közt.
Mindennek lehet nagy hatása (és időnként van is) országos ügyekre, lásd elég ha A összeveszik B-vel és leállítják a 4-es út építését. Az egyetemekről kikerülő emberek jelentős részének van politikai véleménye, mégis (vagy éppen azért) széles ívben kerüli a politikát. Főleg a műszaki végzettségűek, de a közgazdászok jelentős része is menekül a politikai élet/elit elől, a Parlamentben is túlnyomórészt jogászok és politológusok ülnek, ők a véleményformálók és a törvényhozók(sokszor mégis alig győzik korrigálni a törvények hibáit, a nyelvezetük meg érthetetlen, mintha nem is magyar nyelven írták volna ezeket). A CEU és hasonló egyetemeken végzettek egyetlen valódi érvényesülési lehetősége viszont csak a politikában van, törvényszerűen oda orientálódnak és ettől lesznek előbb-utóbb a társadalomhoz képest túl-reprezentálva a törvényhozásban. Attól kezdve viszont ők a törvényhozók, tehát elég nagy hatással lehetnek a társadalomra - márpedig jobb lenne ha a társadalom életminősége a valóságban inkább gyakorlati szakemberektől, közgazdászoktól, pénzügyesektől, mezőgazdasági és műszaki szakemberektől függne, és nem sehol máshol meg nem élő büfészakon végzett megélhetési politikusoktól. Legalábbis szerintem...
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi
M

molnibalage

Guest
Mindennek lehet nagy hatása (és időnként van is) országos ügyekre, lásd elég ha A összeveszik B-vel és leállítják a 4-es út építését. Az egyetemekről kikerülő emberek jelentős részének van politikai véleménye, mégis (vagy éppen azért) széles ívben kerüli a politikát. Főleg a műszaki végzettségűek, de a közgazdászok jelentős része is menekül a politikai élet/elit elől, a Parlamentben is túlnyomórészt jogászok és politológusok ülnek, ők a véleményformálók és a törvényhozók(sokszor mégis alig győzik korrigálni a törvények hibáit, a nyelvezetük meg érthetetlen, mintha nem is magyar nyelven írták volna ezeket). A CEU és hasonló egyetemeken végzettek egyetlen valódi érvényesülési lehetősége viszont csak a politikában van, törvényszerűen oda orientálódnak és ettől lesznek előbb-utóbb a társadalomhoz képest túl-reprezentálva a törvényhozásban. Attól kezdve viszont ők a törvényhozók, tehát elég nagy hatással lehetnek a társadalomra - márpedig jobb lenne ha a társadalom életminősége a valóságban inkább gyakorlati szakemberektől, közgazdászoktól, pénzügyesektől, mezőgazdasági és műszaki szakemberektől függne, és nem sehol máshol meg nem élő büfészakon végzett megélhetési politikusoktól. Legalábbis szerintem...
És ennek megint mi köze a CEU-hoz? Nem az az egyetlen intézmény, ahol képeznek ilyen embereket. Mivel a jelenlegi "elit" (anyátok az elit az...) egy sem ott végzett, innenfől fogva a magyar oktatás színvonalával érvelni minimum vicces, de inkább paródiába hajló. Az a jó magyar oktatási rendszer és az elhagyása után ilyen tolvaj senkiháziak, de mindne más téren kretén állatok vezetik az országot.

Köszi, akkor felőlem csinálhat a CEU, "amit akar", mert ennél szarab mennyivel lehet még...?????
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Az intelligens emberek immúnisak erre a vírusra. Sajnos a többség a történelem folyamán mindig is kretén volt. Annyi a difi, hogy ma a neten való jelenlét és észosztás miatt még inkább nyilvánvaló. Elég csak ebben a topikban a sorosozást és más félkonteós baromságokat elolvasni....
Az intelligens emberek az a társadalom kisebbsége, nem mindig ők a meghatározók, a tömeget viszont meg is lehet vezetni és meg is lehet vadítani. Lásd mi történt Kijevben a Majdanon és mi történik azóta Ukrajnában. Párezer ilyen szélsőséges ember minden társadalomban akad, és csak az a kérdés hogy adott esetben honnan és ki áll mögéjük...
Nem véletlen a közmondás: "Istenem segíts meg a barátaim ellen, az ellenségeimmel magam is elbírok!" A nyilvánvaló ellenségünk szándékaival ugyanis általában jóval korábban tisztában lehetünk mint a váratlanul ellenünk forduló "jóbarátok" szándékaival...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Mindennek lehet nagy hatása (és időnként van is) országos ügyekre, lásd elég ha A összeveszik B-vel és leállítják a 4-es út építését. Az egyetemekről kikerülő emberek jelentős részének van politikai véleménye, mégis (vagy éppen azért) széles ívben kerüli a politikát. Főleg a műszaki végzettségűek, de a közgazdászok jelentős része is menekül a politikai élet/elit elől, a Parlamentben is túlnyomórészt jogászok és politológusok ülnek, ők a véleményformálók és a törvényhozók(sokszor mégis alig győzik korrigálni a törvények hibáit, a nyelvezetük meg érthetetlen, mintha nem is magyar nyelven írták volna ezeket). A CEU és hasonló egyetemeken végzettek egyetlen valódi érvényesülési lehetősége viszont csak a politikában van, törvényszerűen oda orientálódnak és ettől lesznek előbb-utóbb a társadalomhoz képest túl-reprezentálva a törvényhozásban. Attól kezdve viszont ők a törvényhozók, tehát elég nagy hatással lehetnek a társadalomra - márpedig jobb lenne ha a társadalom életminősége a valóságban inkább gyakorlati szakemberektől, közgazdászoktól, pénzügyesektől, mezőgazdasági és műszaki szakemberektől függne, és nem sehol máshol meg nem élő büfészakon végzett megélhetési politikusoktól. Legalábbis szerintem...

Röviden abból lesz politikus akit megválasztanak. De értem amit mondasz, viszont nem csak a CEU-n van társadalomtudományi képzés. Ezen kívül a FIDESZ felső vezetéséből alig találsz valakit aki nem fordult volna meg a CEU-n (ha nem is ott végzett, de valamilyen képzésen részt vett), mégis nyakig bennevannak abban, hogy kicsinálják. Tehát az ott szerzett tudás, bármilyen hatás, ami őket érte nem volt hatással a későbbi döntéseikre.
A társadalmat nem csak a politika befolyásolja. A hatás kölcsönös. A társadalom is befolyásolja a politikát. Ha nem lenne egy lecsúszott fehér réteg Amerika rozsdaövezeteiben, Trump nem lenne elnök. Ha a dolgok olyan egyszerűen mennének, mint ahogy soka itt hiszik, akkor Hillary lenne az elnök, de nem ő lett. Az a pénz mégsem volt elég és a papírforma nem jött össze.
Továbbmenve a társadalmat, nem csak a politika befolyásolja. Hatalmas szerepe van a gazdaságnak is és azon belül az ipari forradalomnak/forradalmaknak. Eddig ezek bizonyúltak a legjelentősebb társadalomformáló tényezőknek. A legtöbb változást ezekből lehet levezetni.
Szóval véleményem szerint (és ebben még senki sem tudott eltántorítani, pedig mindenkit figyelmesen meghallgatok) a jelenlegi társadalmi változások mögött az informatikai forradalom okozta változások találhatóak. A politika meg a leggyakrabban mintha futna az események után, nem pedi előidézi azokat.
 
Last edited:

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Az intelligens emberek az a társadalom kisebbsége, nem mindig ők a meghatározók, a tömeget viszont meg is lehet vezetni és meg is lehet vadítani. Lásd mi történt Kijevben a Majdanon és mi történik azóta Ukrajnában. Párezer ilyen szélsőséges ember minden társadalomban akad, és csak az a kérdés hogy adott esetben honnan és ki áll mögéjük...
Nem véletlen a közmondás: "Istenem segíts meg a barátaim ellen, az ellenségeimmel magam is elbírok!" A nyilvánvaló ellenségünk szándékaival ugyanis általában jóval korábban tisztában lehetünk mint a váratlanul ellenünk forduló "jóbarátok" szándékaival...

Igen és ezért kéne egy minőségi tanügy, ahol nem csak a tananyag mennyisége a lényeg, hanem a képességek fejlesztése és a kritikus gondolkodás kialakítása. Ha egy erőszakos kis politikus a tömzsi ujjaival rámutat valakira, hogy akkor most ő az ellenség és őt kell gyűlölni, akkor nem az az első dolga, hogy beáll a sorba, hanem megkérdi, hogy miért is? Aztán fogja magát és utánaolvas.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
És ennek megint mi köze a CEU-hoz? Nem az az egyetlen intézmény, ahol képeznek ilyen embereket. Mivel a jelenlegi "elit" (anyátok az elit az...) egy sem ott végzett, innenfől fogva a magyar oktatás színvonalával érvelni minimum vicces, de inkább paródiába hajló. Az a jó magyar oktatási rendszer és az elhagyása után ilyen tolvaj senkiháziak, de mindne más téren kretén állatok vezetik az országot.

Köszi, akkor felőlem csinálhat a CEU, "amit akar", mert ennél szarab mennyivel lehet még...?????
Nem ennek van köze a CEU-hoz, hanem a CEU-nak a magyar oktatási rendszerhez, mivel jelenlétével része annak, és nem látom hogy azokon a szakokon végzettek mivel és hogyan tudnák előbbre vinni a társadalmat - márpedig egyetemi diplomásoktól szerintem ez nem túlzott elvárás! Persze lehet hogy én rosszul látom, de talán meggyőzhető vagyok...
Sajnos már sokszor és sok dologról hittük azt hogy ennél rosszabb már úgyse lehet, aztán sajnos mégis volt lejjebb még annál is.
 
Status
Not open for further replies.