[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
A CEU lényegében nem egyetem, miven csak egyetem utáni képzések vannak rajta (mesteri és doktori képzések). Tehát oda az emberek minimum 21-23 éves korukba kerülnek. Nem értem ezt az aggodalmat. Mindenki saját sorsának kovácsa. Ennyi idősen azért már az emberünk nagyjából tisztában van, hogy mit akar. Ha kamudiplomát kap amivel kitöröheti, akkor mi a gond?

Azért ez nem így működik. Ennyi erővel az éttermeket, élelmiszereket sem volna szabad ellenőrizni/szabályozni, hadd dönthesse el szabadon minenki, hogy mit eszik és mitől döglik meg.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Mack, ugyanakkor a tisztességes versenynek vannak (jog)szabályai (még a liberális kapitalista piacgazdaságban is). Azt illik mindenkinek betartania, még a CEU-nak is.
De mitől tisztességtelen? Egy oktatási intézmény, ami valamilyen képzést biztosít. Azzal jössztök, hogy janicsárképző. Részemről rendben, de a jelenlegi párt felső vezetéséből alig találsz olyat amely ne járt volna oda. Akkor ezek szerint a képzésük kudarcot vallott.
Ha meg a janicsárképzésük ennyire nem hatékony, akkor meg miért baj a léte? Kinek árt? Azoknak akik oda jelentkeztek?
Önként dalolva léptek be a kapuján. Senki nem kényszerítette őket. Ráadásul felnőtt amberekről van szó akik elvileg tudják már mit akarnak és már elvégeztek egy ilyen egyetemet.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Vagy az értékpapír-piacot sem volna szabad akkor törvényileg szabályozni. Tehát, ha én kimegyek a piacra és rajzolgatok "értékpapírokat" és azt ígérem, hogy ezeknek a hozama 150% lesz, és egy csomó embert átverek, akkor Mack, a te logikád szerint ez is teljesen rendben volna, hiszen "ennyi idősen" az emberek már tisztában lehettek volna azzal, hogy ezek a papírok nem érnek semmit.
Tényleg, ennyi erővel semmit nem volna szabad szabályoznia az államnak.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Azért ez nem így működik. Ennyi erővel az éttermeket, élelmiszereket sem volna szabad ellenőrizni/szabályozni, hadd dönthesse el szabadon minenki, hogy mit eszik és mitől döglik meg.
Nem egy kategória. Ha megeszek egy káros élelmiszert abból, komoly egészségügyi problémám lehet. Mindezt úgy is megtehetem, hogy észre sem veszem.
Egy felsőoktatási intézmény esetében, főleg, hogy előtte kijártam egy egyetemet, már az első pár hétben le tudom vágni, hogy mennyire is gondolják komolyan a tanárok a szakmájukat.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Vagy az értékpapír-piacot sem volna szabad akkor törvényileg szabályozni. Tehát, ha én kimegyek a piacra és rajzolgatok "értékpapírokat" és azt ígérem, hogy ezeknek a hozama 150% lesz, és egy csomó embert átverek, akkor Mack, a te logikád szerint ez is teljesen rendben volna, hiszen "ennyi idősen" az emberek már tisztában lehettek volna azzal, hogy ezek a papírok nem érnek semmit.
Tényleg, ennyi erővel semmit nem volna szabad szabályoznia az államnak.

Ez a hasonlatod sem jó. Az állam elég komolyan szabályozza a felsőoktatási intézményeket és ez alól a CEU sem volt kivétel. Ugyanazok a törvények rá is ugyanúgy vonatkoztak mint bármely más egyetemre.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Egy ideologiailag elfogult kaderkepzo nem tudomanyos muhely, ezert semmilyen diplomat nem kellene kapnia.
Ezt vagy elhiszem neked vagy nem. Nem vettem a fáradságot, hogy beleolvassak a diplomamunkáikba.
Minimum masik szakot kell(ene) elvegezni.
A kredit rendszert arra találták ki, hogy ne kelljen.
Mar a csaladokat is tamadod? :eek:
Ez nem vád. Ha azt írtam volna, hogy mondjuk "csokikát loptak a benzinkútnál" az ugyebár támadás lenne és becsületsértés. De én azt írtam, hogy olyan európában működő egyetemen végeznek amely amerikai diplomát ad. Ez csak annyit árul el, hogy nekik is fontos az amerikánus diploma és nem tatják ördögtő valónak.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
A CEU lényegében nem egyetem, miven csak egyetem utáni képzések vannak rajta (mesteri és doktori képzések). Tehát oda az emberek minimum 21-23 éves korukba kerülnek. Nem értem ezt az aggodalmat. Mindenki saját sorsának kovácsa. Ennyi idősen azért már az emberünk nagyjából tisztában van, hogy mit akar. Ha kamudiplomát kap amivel kitöröheti, akkor mi a gond?

A gond az, hogy Soros a CEU-val Budapestre koncentrál ezernyi szélsőséges és bármi kapható liberális ügynököt akiknek töredéke elég egy majdan jellegű "rendezvény" megszervezéséhez ezer kilométere körben a CEU körül bárhol. A CEU jelenléte Budapesten a legsúlyosabb nemzetbiztonsági kockázataink egyike és talán az se véletlen, hogy fontos belső embereit küldi Soros Budapestre a birtokában lévő sajtótermékek irányítására.

Magyar szempontból itt a lényeg, hogy ezeket az embereket elüldözzük, ezeknek az intézményeknek a felszámolása révén. Ha ezt az Orbán-kormányzat elmulasztja, akkor bármilyen a kormányzat számára kritikus helyzetben a sorosista lakájmédia és a sorosista intézményhálózat (amelyek közül legalább ilyen veszélyes az Auróra/Marom komplex!) döntő szerepet fog játszani e kormányzat megbuktatásában! Ez utóbbi ugyan Orbénék baja lesz, csak nem akarok olyan helyzetbe kerülni, hogy bukásuk után harcolnom kell a saját hazám határai között olyan patkányok ellen, akik egy kontinenst: Európát már tönkretették.

A mostani tüntetések veszélytelenek, mert a nagykörúton belüli söpredék gyenge és ügyetlen egy színes forradalomhoz. Ám az Orbán-rezsim belső ellentmondásai, a mérhetetlen korrupciója, a kontraszelekció következtében előálló tökéletes működésképtelensége egy csúnya bukáshoz fog vezetni és akkor, ez a sorosista hálózat rá fogja építeni a politikáját a valódi magyar népi megmozdulásra! Másra nem tudja, szerencsére Budapesten nincs esély neonáci+sorosista összefogásra, mint mondjuk Ukrajnában volt, annál jelentősebb ugyanis a budapesti zsidóság felülreprezentáltsága a liberális bizniszben és éppen ezért a szembenállás a militáns szélsőjobb (beleértve a huligánokat is) és a liberálisok között.

Ezért kell őket kiszorítani az országból, hogy az Orbán-rezsim jövőbeni bukása még véletlenül se járjon az ő teljes, vagy részleges sikerükkel! Magyar szempontból legalábbis. Hogy Orbán mit csinál és miért, azt csak ő tudja.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
De mitől tisztességtelen? Egy oktatási intézmény, ami valamilyen képzést biztosít. Azzal jössztök, hogy janicsárképző. Részemről rendben, de a jelenlegi párt felső vezetéséből alig találsz olyat amely ne járt volna oda. Akkor ezek szerint a képzésük kudarcot vallott.
Ha meg a janicsárképzésük ennyire nem hatékony, akkor meg miért baj a léte? Kinek árt? Azoknak akik oda jelentkeztek?
Önként dalolva léptek be a kapuján. Senki nem kényszerítette őket. Ráadásul felnőtt amberekről van szó akik elvileg tudják már mit akarnak és már elvégeztek egy ilyen egyetemet.

Elmondom egész gyerekesen, hátha világos lesz.

Oktatási intézmény A): ad magyar diplomát.
Oktatási intézmény B): ad magyar diplomát ÉS amerikai diplomát is, úgy, hogy nem kell 2 szakot elvégezni hozzá, hanem csak ugyanannyit kell elvégezni hozzá, mint az A) oktatási intézményben.

Akkor melyik intézményt választja a jelentkező?

A)-t, amely csak 1 db diplomát ad, vagy
B)-t, amely 2 db diplomát ad (ráadásul az egyik amerikai), úgy, hogy nem kell többet tanulni érte.

Ugyanakkor a B) amerikai diplomája mögött tényleges érték nincs, mivel az a szakot a B) intézmény nem oktatja az USA-ban. Így nincs szint, amihez mérni lehetne az értékét.

A tisztésségtelen verseny pedig abban nyilvánul meg, hogy olyan plusszal csábítja el a hallgatókat, amely plusz valójában véve értéktelen.

Mondok példát, miért, ha még így sem világos.

Kereskedő 1 (Haugbagoi): adok egy terméket 100,000 Ft-ért
Kereskedő 2 (Mack): adsz egy ugyanolyan terméket, mint én, szintén 100,000 Ft-ért, de te még egy 50,000 Ft értékű utalványt is adsz mellé a vásárlónak, úgymond ajándékba. Ugyanakkor az utalvány, amit adsz, valójában véve nem váltható be sehol.

Tisztességes akkor ez a verseny?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Elmondom egész gyerekesen, hátha világos lesz.

Előbb fogd fel a kredit rendszer lényegét és akkor hátha neked lesz világos. Az egész rendszert meg bontsd építőkockákra (tantárgyak) és értsd meg, hogy vannak hasonló szakok ahol több tantárgy ugyanaz mint a másiknál. Léteznek átfedések.
Ha meg két hasonló szakot végzel párhuzamosan akkor az átfedéseket nem kell kétszer elvégezd. Az egyforma tantárgyakat elfogaják mind a két szak esetében.
stb. stb.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
A gond az, hogy Soros a CEU-val Budapestre koncentrál ezernyi szélsőséges és bármi kapható liberális ügynököt akiknek töredéke elég egy majdan jellegű "rendezvény" megszervezéséhez ezer kilométere körben a CEU körül bárhol. A CEU jelenléte Budapesten a legsúlyosabb nemzetbiztonsági kockázataink egyike és talán az se véletlen, hogy fontos belső embereit küldi Soros Budapestre a birtokában lévő sajtótermékek irányítására.

Én a CEU helyében már rég leléptem volna.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Előbb fogd fel a kredit rendszer lényegét és akkor hátha neked lesz világos. Az egész rendszert meg bontsd építőkockákra (tantárgyak) és értsd meg, hogy vannak hasonló szakok ahol több tantárgy ugyanaz mint a másiknál. Léteznek átfedések.
Ha meg két hasonló szakot végzel párhuzamosan akkor az átfedéseket nem kell kétszer elvégezd. Az egyforma tantárgyakat elfogaják mind a két szak esetében.
stb. stb.

Akkor ezek szerint, ha elvégeztem a BME-t, akkor utána körbejárhatom az összes egyetemet, és kérhetem, hogy mindegyiktől kapjam meg ugyanazt a diplomát, hiszen azokat a krediteket már egyszer elvégeztem? :)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
De ők maradni akarnak, különben nem tudnák kifejteni a tevékenységüket Mo-on.
A diákjai 75% nem magyarországi, de ez gondolom nem zavarja a hivatalos narratívát. Szerintem arról van szó, hogy amerikának van bő 20 hasonló egyeteme szerte a világon. Ha hagyja, hogy az egyiket ellehetettlenítsék akkor jöhet a többi.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ja, és a CEU-sok "két hasonló szakot" végeznek "párhuzamosan" ? Tényleg? Beiratkoznak egyrészt a Közép-Európai Egyetemre, másrészt pedig a CEU-ra is, és két szakot végeznek párhuzamosan, egyet a Közép-Európai Egyetemen, a másikat pedig a CEU-n? A tandíjat is kifizetik 2x? Nem mondod?
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
A diákjai 75% nem magyarországi, de ez gondolom nem zavarja a hivatalos narratívát. Szerintem arról van szó, hogy amerikának van bő 20 hasonló egyeteme szerte a világon. Ha hagyja, hogy az egyiket ellehetettlenítsék akkor jöhet a többi.

Persze, hogy nem magyarországi, hiszen fedőintézményként működnek az ügynökeik számára. Azzal a fedősztorival telepítik ide őket, vagyis a külföldi ügynökeiket, hogy ide járnak egyetemre.
Lásd pl. azt a tüntetésen szónokló amerikai fickót, akinek 40 évesen jutott eszébe, hogy Mo-ra kell egyetemre járnia a CEU-ra.
Természetesen nem állítom, hogy mindenki, aki a CEU-ra jár ügynök, mert nyilván vannak hasznos hülyék is, akik nem tudják, hogy hova járnak.
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov and zeal

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Akkor ezek szerint, ha elvégeztem a BME-t, akkor utána körbejárhatom az összes egyetemet, és kérhetem, hogy mindegyiktől kapjam meg ugyanazt a diplomát, hiszen azokat a krediteket már egyszer elvégeztem? :)
A BME belül van több kar. Te a BME-n elvégzel egy bizonyos szakot, de úgy gondolod, hogy érdekel egy másik szak is. Beiratkozol arra is. De mivel ugyanazon az egyetemen végeztél még egyszer, nem fogod elvégezni azokat a tantárgyakat, amellyeket már egyszert elvégeztél és levizsgáztál belőlük. A tantárgyak és a vizsgák átvihetőek.
Szóval igen. Te elvégezhetsz két szakot és kaphatsz két diplomát, úgy hogy mondjuk a tantárgyaid 30% közös.
https://www.bme.hu/karok
Pl az építőmérnök és az építészmérnöki karok esetében elég sok átfedés lehetséges. A kreditrendszernek köszönhetően, ha mind a két szakot elvégzed, nem fogod kétszer felvenni mondjuk a műszaki rajz nevezetű tantárgyat.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
A BME belül van több kar. Te a BME-n elvégzel egy bizonyos szakot, de úgy gondolod, hogy érdekel egy másik szak is. Beiratkozol arra is. De mivel ugyanazon az egyetemen végeztél még egyszer, nem fogod elvégezni azokat a tantárgyakat, amellyeket már egyszert elvégeztél és levizsgáztál belőlük. A tantárgyak és a vizsgák átvihetőek.
Szóval igen. Te elvégezhetsz két szakot és kaphatsz két diplomát, úgy hogy mondjuk a tantárgyaid 30% közös.
https://www.bme.hu/karok
Pl az építőmérnök és az építészmérnöki karok esetében elég sok átfedés lehetséges. A kreditrendszernek köszönhetően, ha mind a két szakot elvégzed, nem fogod kétszer felvenni mondjuk a műszaki rajz nevezetű tantárgyat.

igen, de ahhoz 2 szakra kell beiratkoznod, és mindkét szak tandíját be kell fizetned!
Aki a CEU-ra jár, az pedig NEM iratkozik be a Közép-Európai Egyetemre ÉS a CEU-ra is külön-külön, és nem fizet mindkét szakon tandíjat!
 
  • Tetszik
Reactions: closed society

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ja, és a CEU-sok "két hasonló szakot" végeznek "párhuzamosan" ? Tényleg? Beiratkoznak egyrészt a Közép-Európai Egyetemre, másrészt pedig a CEU-ra is, és két szakot végeznek párhuzamosan, egyet a Közép-Európai Egyetemen, a másikat pedig a CEU-n? A tandíjat is kifizetik 2x? Nem mondod?
Ez gondolom akkor van, ha magyar diplomát is akarnak. De ha annyira érdekel szerintem könnyen utána tudsz nézni ezeknek az infóknak.
 
Status
Not open for further replies.