[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Mert ugye most már kezded keverni a dolgokat, nem arról van szó, hogy 2 KÜLÖNBÖZŐ szakot végez el valaki a CEU-n és úgy kap 2 db diplomát, hanem arról, hogy EGY szakot végez, és arra kap 2 db diplomát!
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Mert ugye most már kezded keverni a dolgokat, nem arról van szó, hogy 2 KÜLÖNBÖZŐ szakot végez el valaki a CEU-n és úgy kap 2 db diplomát, hanem arról, hogy EGY szakot végez, és arra kap 2 db diplomát!
Emlékszem egy ismerősömre, aki orvosit végzett és Angliába ment ki. De ez még jó régen volt EU csatlakozás előtt. A diplomákat még nem ismerték el autómatikusan. A diploma honosítása meg elég macerás volt, mert több különbözeti vizsgát is le kellett tennie. A végén meg kapott Angliában is egy diplomaféleséget.
Szerintem valami ilyesmi lehet.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Emlékszem egy ismerősömre, aki orvosit végzett és Angliába ment ki. De ez még jó régen volt EU csatlakozás előtt. A diplomákat még nem ismerték el autómatikusan. A diploma honosítása meg elég macerás volt, mert több különbözeti vizsgát is le kellett tennie. A végén meg kapott Angliában is egy diplomaféleséget.
Szerintem valami ilyesmi lehet.

Rendben van, de egy létező angliai egyetem létező szakjának a diplomáját kapta meg, nem?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
És mit honosítanak, amikor az adott szak NEM LÉTEZIK az USA-ban???
De létezik Magyarországon. A képzésben nem a földrajzi hely a lényeges, hanem maga a képzés.
Ha a BME-t elteleportálnád Amerikába diákokkal együtt, de minden maradna a régiben, attól amerikai egyetem lenne?
GOBALIZÁCIÓÓÓÓ
:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
De létezik Magyarországon. A képzésben nem a földrajzi hely a lényeges, hanem maga a képzés.
Ha a BME-t elteleportálnád Amerikába diákokkal együtt, de minden maradna a régiben, attól amerikai egyetem lenne?
GOBALIZÁCIÓÓÓÓ
:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:

Na most ezzel tulajdonképp azt mondtad ki, hogy a CEU nem magyar, hanem amerikai egyetem, hiszen nem a földrajzi hely a lényeges, hanem a származás :D
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Na. Ez a különbség a CEU-hoz képest. A CEU ugyan létezik az USA-ban, de a szak, amiről itt amerikai diplomát adnak ki, ott nem létezik.
De miért fontos neked a földrajzi elhelyezkedés?
Én egy épületben elvégzem az "amerikai orvosit" de valamiért kéne a "magyar orvosi" is. Átmegyek a mási épületbe és elvégzem még a plusz tantárgyakat és leteszem a különbözeti vizsgákat. Aztán lesz magyar orvosim is.
Az "amerikai orvosi" képzése "amerikaiul" zajlik és amerikai módszer szerint tanítják stb.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Én ezt mindig is így tudtam. Mi ebben a meglepő?

Számomra semmi. De egyik videón láttam, hogy egy CEU melletti tüntető, amikor magyar járókelők szidták a CEU-t, azt mondta, hogy mit szidjátok, a ti (azaz a mi) egyetemetek. Számára például nem volt egyértelmű, hogy a CEU nem magyar egyetem - pedig ő oda jár, így tudhatná.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
De miért fontos neked a földrajzi elhelyezkedés?
Én egy épületben elvégzem az "amerikai orvosit" de valamiért kéne a "magyar orvosi" is. Átmegyek a mási épületbe és elvégzem még a plusz tantárgyakat és leteszem a különbözeti vizsgákat. Aztán lesz magyar orvosim is.
Az "amerikai orvosi" képzése "amerikaiul" zajlik és amerikai módszer szerint tanítják stb.

Nem a földrajzi elhelyezkedés a fontos, hanem az, hogy az adott oktatási intézmény csak akkor adhasson ki egy adott diplomát, ha a helyieknek is ad olyan diplomát, azaz például, ha a helyi munkaerőpiacon pl. az USA-ban ismert a CEU diplomája.

A BME-s példát folytatva ez úgy néz ki, hogy ha átteleportálnád a BME-t az USA-ba, akkor akkreditáció után természetesen adhatna ki amerikai diplomát a BME, viszont nem adhatna ki magyart.
Ha viszont nem átteleportálnád a BME-t, hanem a BME itt is megmaradna Magyarországon, plusz létrejönne az USA-ban is, akkor adhatna ki amerikai ÉS magyar diplomát is.
Miért?
Azért, mert ha az amerikai BME úgy ad ki magyar diplomát, hogy azt a szakot Mo-on is oktatja, akkor biztosított, hogy a diplomáját a magyar munkaerőpiacon ISMERIK a munkaadók.

Visszatérve a CEU-ra. A CEU úgy ad ki amerikai diplomát, hogy ott nem végez oktatási tevékenységet, így az amerikai munkaerőpiacon az amerikai munkáltatók NEM ISMERIK a CEU diplomáját, így, ha egy CEU-t végzett kimegy az USA-ba és a CEU-s diplomájával akar elhelyezkedni, el sem fogják ismerni a végezettségét. (Persze nem is ez a CEU célja.)
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
És mit honosítanak, amikor az adott szak NEM LÉTEZIK az USA-ban???
Mikor kulfoldre mesz a magyar bizonyitvanyaid indexeid onmagukban nem sokat ernek. Viszont minden fejlettebb orszagban van egy iroda szervezet ami a honositassal foglalkozik. Van kulon a szakmai szakmunkas es van kulon a diploma honositasnak.

Nekik van egy listajuk hogy melyik egyetemet fogadjak el mert AKREDITALVA van es melyik szakat. Ha ez meg van akkor gyakorlatilag a magyarorszagon elvegzett tanulmanyaid alapjan kapsz egy papirt hogy ez az amerikai ilyen es olyan diplomanak felel meg.

Ez az egyetemeknek sok sok penzebe kerul. Mar hogy akreditalva legyenek es az oktatasukat papirjukat mashol is elfogadjak es ez az egyik legnagyobb vonzero az oktatasi piacon mert ez egy piac egy iparag ugyanis oda mennek majd tanulni ahol a kapott diploma a legtobb es legkurrensbbb helyeken is elfogadott.

Manapsag nemzetkozi szinten mar nem is tantargyakrol beszelnek hanem oktatasi modulokrol. Mondjuk a szorzotabla oktatasi modul vagy mondjuk az ABC modulja. Ez egyseges modul mindenhol es eppen ezert nem kell elvegezned ujra ha mar egyszer vegigcsinaltad.

Amit a CEU csinal abszolute nem ordongosseg hanem teljesen NORMALIS dolog. Ngyon sok Brit egyetem rendelkezik campusszal az USA ban es ha az egyikben elvegezted az oktatast es igenyled akkor a masik kiallitja nemi penzert ( 78 USD utolso infoim szerint ) mondjuk az USA ban is ervenyes diplomat vagy forditva. Az az nem kell honositanod hanem van rogton egy masodik diplomad amitol nem leszel tobb mert nem leszel jobb orvos attol hogy van egy Brit meg egy Amerikai diplomad is de az elet egyszerubb lesz.

Az egesz CEU dolgot nem ertik kulfoldon annyira evidens es hetkoznapi a dolog. Illetve sajnos ertik es magyarorszag mar erosen kezd egy sulyedoben levo demokracia es egyben oroszorszag onkentes kiszolgaloja minositesbe belecsuszni.



Ez a CEU dolog semmi mas mint egy megideologizalt bosszu vagy harc Viktortol.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Mikor kulfoldre mesz a magyar bizonyitvanyaid indexeid onmagukban nem sokat ernek. Viszont minden fejlettebb orszagban van egy iroda szervezet ami a honositassal foglalkozik. Van kulon a szakmai szakmunkas es van kulon a diploma honositasnak.
...

Igen, de csak azt honosíthatom külföldön, ami itthon ténylegesen is létezik. Ha pl. a BME nem végezne tényleges oktatási tevékenységet Mo-on, akkor azt nem honosíthatnám külföldön.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ez nem vád. Ha azt írtam volna, hogy mondjuk "csokikát loptak a benzinkútnál" az ugyebár támadás lenne és becsületsértés. De én azt írtam, hogy olyan európában működő egyetemen végeznek amely amerikai diplomát ad. Ez csak annyit árul el, hogy nekik is fontos az amerikánus diploma és nem tatják ördögtő valónak.
Nem kell a szoveg. Ha nem hagyod ki a politikusok nem politizalo csaladtagjait az ervelesedbol az teged minosit. Ha o "princesz" akkor te paraszt vagy?
Ugy veded a CEU-t mintha fizetnenek erte. Koszi, de Soros egyetemre semmi szukseg. Eppen eleget tett mar itt es mas orszagokban is. Ismerjuk jol.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Interjút adott az M1 közszolgálati csatornának Victor Ponta volt román kormányfő. A szociáldemokrata politikus az után szólalt meg, hogy közösségi oldalán arról írt, Soros György és az általa finanszírozott szervezetek "nemzetellenes" tevékenységet folytatnak. Victor Ponta most azt mondta, hogy a Soros-féle hálózat abban érdekelt, hogy a döntések nemzetközi szinten szülessenek, ezért azokat támadják, akik nemzeti szuverenitásban gondolkodnak.

http://www.origo.hu/itthon/20170415...gyorgynek-szerepe-volt-a-megbuktatasaban.html
 
Status
Not open for further replies.