[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 833
113
Idén télen jött volna a Búr delegáció. Azt meg ők tudják, hogy miért vagyunk számukra érdekesek.

Erről volt szó talán a fórumon is, és állítólag a magyar szervek/szolgálatok tanácsolták el őket az idetelepülésről.
Ha ez igaz, rendkívül gáz - nagy hasznára lettek volna az országnak.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
a piac megoldja magától. A munkaerő hiány hajtja fel a béreket.
Kb. 18-20 éve folyik az egyre nagyobb arányú munkaerő-kivándorlás, eddig nekem úgy tünik nem oldotta meg a problémát a piac. Már 500-600ezer magyar dolgozik nyugaton, hány százaléka is ez a munkaképes korosztálynak?!! Ráadásul ebben nincsenek is benne azok, akiket magyar telephelyű cég foglalkoztat/közvetít ki nyugati munkavégzésre, mert ugye ők papíron magyar cégnél dolgoznak (az én cégemtől is sokan megjárták már az USA-t, Porto Ricót, Manilát, Máltát - mint magyar cég munkavállalói). Szóval mikorra is becsülöd hogy megoldja a piac, és a félmilliónak csak a fele hazajön? Mivel személyesen is ismerek közülük többeket, rokonok is vannak, tudom hogy jelentős részükre 3-5 év után már csak mint turistára számíthatunk. Egyik volt inasomnak, ma már kollégának már ketyeg a visszaszámlálás a svájci állampolgárság eléréséhez családostól. Ennyit a piacról ....
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 753
3 973
113
Luxemburg, Monaco, Andorra, Liechtenstein-be vajon hány "menekültet" KELL befogadni és integrálni az ott élő szegény népeknek.
Kivéve ha a kormány Ukrajnából importál vendégmunkásokat.
Vicces a hozzáállásod. Tisztára mint a kilencven előtti MSZMP . Akkor a nyugati végen a határőr feladata az országot elhagyni szándékozók feltartóztatása volt minden áron, keleten viszont az országba belépni akaróknak a feltartóztatás volt a feladat. Hmm , nincs új a nap alatt!!
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan and zeal

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Most, hogy a videón bemutatkozott, arcát adta, (amit sokan láttak), nem valószínű, hogy mégegyszer merne ilyet tenni.
Nekem ez csak egy tipikus anarchista/drogos hulyegyereknek tunik, aki beszel ossze-vissza:
Szerinte "mindenkinek szuksege van arra, hogy kilepjen a komfortzonabol". Vitathatatlan, sikerult neki. :D
Szerintem pedig ha majd egyszer beno a feje lagya es elhagyja a hulyeseget, akkor nagyon fog haragudni a mostani elvbarataira. :oops:
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Látom te még mindig nem fogod fel, hogy azt, hogy egy amerikai diploma törvényes-e azt az amerikaiak döntik el.
Nem tudom mit lovagolsz ezen az amerikai diplomán, a saját joghatóságunkat nem bírálhatja felül egy másik állam jogrendszere. Főleg úgy hogy itt történik az oktatás, ráadásul nem a magyar jognak megfelelően. Még azok a kampuszok is kötelesek az itteni szabályoknak megfelelően dolgozni, akik kizárólag külföldi bizonyítványokat adnak. De ez esetben más tészta van, mert a CEU kinti bejegyzése szerint is off-shore, Bp. Nádor u. 9. (KEE).
A magyar kormány hatásköre a magyar diplomát illetően áll meg, azt pedig a szövegek szerint nem is akarják megakadályozni, holott a magyar rész az, ami jogilag aggályos.
A magyar kormánynak semmiféle hatásköre nincs a diplomákkal kapcsolatban, az a MAB és az OH jogköre.
Az egész CEU-működés zusammen zavaros és nem szabályos a kezdetek óta.
New York állam elfogadja a CEU-s diplomát. Velük beszéld meg, hogy szerinted nem isegyetm.
A CEU az amerikai jog szerint nem egyetem, csak egy regisztrált intézmény. Azért fogadják el a papírjukat mert azt a KEE égisze alatt bocsátották ki.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 833
113
Az elejét nem ide szántam.

Ezen kacarásztunk már párszor.
Majd mutassad meg mennyi ukrán is jött ide dolgozni pár fityinggel többért. Olyasmi kategória mint a 23 millió román.
Hamarabb mennek a lengyelekhez mint hozzánk, de inkább ők is még nyugatabbra távoznak.

Komolyan kérdezem, ha az ember fideszes lesz, akkor visszafejlődik az agya?

Számos írás megjelent már arról - és ezen a fórumon is volt róla diskurzus - ,több ezer ukrán ukrán vendégmunkást hoztak be észak-kelet Mo-ra, és konkrétan a hozzám közel eső térségekben is egyes cégek százával alkalmaznak ukránokat, akik javarészt munkásszállás jellegű helyeken vannak elhelyezve.

Ez tény.

Tényleg bújjatok már elő vekker **lukából, még akkor is, ha most épp hideg van kint.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 833
113
Nem tudom mit lovagolsz ezen az amerikai diplomán, a saját joghatóságunkat nem bírálhatja felül egy másik állam jogrendszere. Főleg úgy hogy itt történik az oktatás, ráadásul nem a magyar jognak megfelelően. Még azok a kampuszok is kötelesek az itteni szabályoknak megfelelően dolgozni, akik kizárólag külföldi bizonyítványokat adnak. De ez esetben más tészta van, mert a CEU kinti bejegyzése szerint is off-shore, Bp. Nádor u. 9. (KEE).

A magyar kormánynak semmiféle hatásköre nincs a diplomákkal kapcsolatban, az a MAB és az OH jogköre.
Az egész CEU-működés zusammen zavaros és nem szabályos a kezdetek óta.

A CEU az amerikai jog szerint nem egyetem, csak egy regisztrált intézmény. Azért fogadják el a papírjukat mert azt a KEE égisze alatt bocsátották ki.

Magyarországnak soha nem volt és vélhetően soha nem is lesz joghatósága eldönteni azt, hogy az USA mit fogad el amerikai diplomának.

Ha a CEU/KEE kibérel egy vidéki sportcsarnokot, összeterel bele egy halom cigányt, nekik mond egy beszédet, és aki végighallgatja annak ad egyamerikai diplomát, csak az amerikaiakon múlik, hogy azt elfogadja-e amerikai diplomának.

Tudtommal semmi nem tiltja, hogy bárki oktatási tevékenységet végezzen az országban, hacsak az oktatás tartalma nem ütközik jogszabályba. A magyar állam olyanokba szólhat bele, mint hogy milyen feltételekkel fogadja el Magyarországon is érvényesnek az ott kiállított oklevelet - már ha egyáltalán történik oklevélkiállítás, mert az sem mindig van, hogy az anyagi/pénzügyi dolgoknál betartották-e a magyar számviteli/munkaügyi törvényeket, stb.

"A CEU az amerikai jog szerint nem egyetem, csak egy regisztrált intézmény. Azért fogadják el a papírjukat mert azt a KEE égisze alatt bocsátották ki."

Ha elfogadják, az az ő dolguk.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 847
113
Nekem ez csak egy tipikus anarchista/drogos hulyegyereknek tunik, aki beszel ossze-vissza:
Szerinte "mindenkinek szuksege van arra, hogy kilepjen a komfortzonabol". Vitathatatlan, sikerult neki. :D
Szerintem pedig ha majd egyszer beno a feje lagya es elhagyja a hulyeseget, akkor nagyon fog haragudni a mostani elvbarataira. :oops:

Mogamedék szerintem helyes útra terelték, nem fog tobbet rongálni. :)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 833
113
A csak nevében magyar kormány ismét csillagászati magaslatokból tojik a magyar dolgozók fejére:

Szakszervezetek egész sora tiltakozik az ellen, hogy a Fidesz hozzá akar nyúlni a munka törvénykönyvéhez, és a jelenlegi maximális 12 hónapról 36 hónaposra növelnék a munkavállalók munkaidőkeretét. A módosítás nem csak a pihenőidőt érintheti hátrányosan, hanem átláthatatlanná teszi a bérek és pótlékok rendszerét is. Szerintük mindez csak a multik érdekeit szolgálja.

http://mandiner.hu/cikk/20170420_sz..._erdekeben_modositanak_a_munka_torvenykonyvet
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Komolyan kérdezem, ha az ember fideszes lesz, akkor visszafejlődik az agya?
Biztos komolyan kerdezed? :D
Számos írás megjelent már arról - és ezen a fórumon is volt róla diskurzus - ,több ezer ukrán ukrán vendégmunkást hoztak be észak-kelet Mo-ra, és konkrétan a hozzám közel eső térségekben is egyes cégek százával alkalmaznak ukránokat, akik javarészt munkásszállás jellegű helyeken vannak elhelyezve.
A magyar vizum eddig csak Mo-i tartozkodast es munkavallalast engedelyezett. Innen lephettek feketen nyugatra. De ez a kozelmultban megvaltozott, mert mar EU-s vizumot is konnyebben kaphatnak. Vagyis a tema szinte okafogyott. Talan a karpataljan elok johetnek meg ide dolgozni, mert nekik a tavolsag miatt megeri. De rajtuk meg segitunk, ugye?

A csak nevében magyar kormány ismét csillagászati magaslatokból tojik a magyar dolgozók fejére:
A kormanyinfot hallgatva ez az opcio fel sem merult. Linkeld be a tervezet(!) szoveget es akkor atnezzuk milyen valtozas varhato (es mi az ami csak az alkudozas miatt kerult bele). Ugy tudom jelenleg még a szakszervezeti egyeztetesnel sem tart az egesz.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Mogamedék szerintem helyes útra terelték, nem fog tobbet rongálni. :)
Igen, vicces volt nezni. :)
De ennek nem ez a modja. Kaptak gyorsitott eljarasban penzbuntit. Mogamed csak akkor kerhetne szamon, ha peldaul kimosdatta volna a birosag. Oke, csak elbeszelgettek, de itt mar van egy piros vonal. Remelem nem lepik at.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Nincs közöm a poszthoz, de ugyanezen aggodalmak foglalkoztatnak engem is. Annyira nem jópofa a dolog.
Legyen végre világos: ITTHON AZT CSINÁLOK MÁS ORSZÁGOK SZARJAIVAL AMIT AKAROK. Meg ők is otthon amit akarnak. A két ország közötti együttműködés persze korlátokat szab (ahogyan a jóérzés is), tehát nem b@szogatjuk a másik emlékműveit, katonasírjait, stb.
De az, hogy egy orosz (és most mindegy, hogy csecsen buzulmán) Budapesten megkeres embereket és ráveszi ilyenekre, az túlmegy egy határon.
Akkor is ha nem lenne kár a raszta gyerekért.

http://lemil.blog.hu/2017/04/20/magomed_esete_a_festekdobaloval_vitaposzt
 
Status
Not open for further replies.