[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 732
113
molnibalage

<i>"Én akkor sem fogok magyar bajnokira kijárni, ha megynyernénk az EB-t..."</i>

Te nem. Én sem. De lehet, hogy sokan igen.
Szerintem kicsit nőni fog a nézőszám, hiába nincs a kettőnek (EB+OTP Liga) sok köze egymáshoz.
 
M

molnibalage

Guest
Molni.... Akkor sem jönnél ki, ha az MTK-Fradi meccs előtt az izraeli F-15-ösök műrepülnének az új Hungária körúti pálya felett? :) :) :)
Akkor a SOTE tetejére mennék. :)
(Amúgy nem az UTE a zsidó csapat?)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 732
113
molnibalage

<i>"(Amúgy nem az UTE a zsidó csapat?)"</i>

Tudtommal nem. A zsidó csapat az MTK.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
molnibalage

<i>"(Amúgy nem az UTE a zsidó csapat?)"</i>

Tudtommal nem. A zsidó csapat az MTK.
Az UTE a belügyi csapat volt, a Honvéd gondolom egyértelmű, a BVSC szintén, az MTK meg hát ugye ki lett tárgyalva fentebb, ahogy látom :D
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Írtatok itt a Monsanto-ról és a génmódosításról. Most olvastam el az indexes cikket, ott írja, hogy a Monsantos vetőmagokból kinővő magokat már nem lehet többet elvetni. Ezt a cég jogi úton tiltja, vagy úgy alakította, hogy nem hajt ki?

Ló és szamár keresztezéséből öszvér lesz, de az öszvér már biológiailag szaporodásra képtelen, másik öszvérhez újra ló és csacsi kell! Gondolom ez a vetőmagnál is így lehet, és a Monsato piszkosul örülhet neki, mert ha aki átáll a vetőmagjaira, attól kezdve kizárólag tőlük tudja beszerezni, saját maga nem tud magot szaporítani. Ezt nem a szabadversenyt legyilkoló monopóliumnak hívják véletlenül??!
 
M

molnibalage

Guest
Ló és szamár keresztezéséből öszvér lesz, de az öszvér már biológiailag szaporodásra képtelen, másik öszvérhez újra ló és csacsi kell! Gondolom ez a vetőmagnál is így lehet, és a Monsato piszkosul örülhet neki, mert ha aki átáll a vetőmagjaira, attól kezdve kizárólag tőlük tudja beszerezni, saját maga nem tud magot szaporítani. Ezt nem a szabadversenyt legyilkoló monopóliumnak hívják véletlenül??!
Félreértések elkerülése végett a nemesített vetőmag is ilyen és tucatnyi fajta van egy növény esetén. Vetőmagot is vásárolják már jó ideje és nem az n+1-dik generációja az egyszer megvett vetőmagnak van újra elvetve. Ez sok helyen semmit sem változtat.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Amúgy azt nem tudom, hogy tudjátok-e, hogyha megverjük a Belgákat akkor valószínűleg EB elődöntőt is fogunk játszani?

A Belga csapat játékerőben nem erősebb, mint a Portugál. Persze győznünk kellene, itt már nem jó az X, de én szerintem nem lehetetlen megfogni a belgákat.
Az más kérdés, hogy ez lesz a válogatottunk eddigi legnehezebb mérkőzése!

<b>De ha tovább megyünk akkor: </b>
Az én meglátásom szerint, a Wales-Ír meccsen majd Wales fog tovább menni, mi meg ennek a párosnak a győztesével játszunk majd ha megverjük a belgákat.
Véleményem szerint egyik csapat sem erősebb nálunk, sőt... Szóval ez majd egy "simán" nyerhető meccs lesz.

<b>Ezután:</b>
Az águnk másik 4 csapata közül pedig a Horvátok torony magasan a legerősebbek, úgyhogy onnan ők jutnak majd az elődöntőbe, szerintem.
Ebből kifolyólag könnyen lehet, hogy Horvát-Magyar elődöntő lesz az EB-n , ami azt jelenti, hogy a válogatottunk mindenképpen bronzérmes lesz! Ez egy óriási dolog szerintem.
És, hogy mennyi esélyünk van a döntőbe kerülésre? Szerintem semmi. A horvát csapat nagyon erős, jó formaidőzítéssel, én úgy gondolom, hogy 90%, hogy a horvátok mennek majd tovább egy horvát-magyar párharc során.
Viszont nem hiszem, hogy nagy gólkülönbséggel győznének majd le minket. Szóval nem kapunk majd nagy zakót :)

Én remélem, hogy így alakul és sikerül bejutnunk az elődöntőbe!
Hajrá Magyarok! :)

Ezzel csak annyi a probléma, hogy a Belga CSAPAT játékerőben szerintem SOKKAL erősebb, mint a portugál. Ha azt mondod hogy a játékosok egyéni tudásszintje nem sokkal erősebb a belgáknál, mint a portugáloknál volt, akkor azt mondom, igazad van, de sajnos azt kell mondanom, hogy a belgák sokkal taktikusabban, okosabban és összeszokottabban játszanak. Szerintem a belga jelenleg a világ egyik legjobb csapata, nagyon jól mozognak ők együtt, sokkal tempósabb a játékuk, és tele vannak olyan éhes fiatallal, akik bár nagyon tehetségesek, de alá tudják rendelni saját magukat a csapatérdeknek. Ez a jelenlegi belga csapat rosszabb nekünk, mint ha az angolokat kaptuk volna meg, de ne legyen igazam.

Ettől függetlenül, hatalmas öröm a nemzeti 11 eddigi szereplése, és szorítok értük tovább, BÁRMI lesz, már most sokat tettek rengeteg magyar ember vidámságáért, jókedvéért. Engem nem is az eddigi elért eredmény tett elégedetté, hanem az, ahogy elérték, végre azt láttam, hogy megszakadtak a pályán, a teljes csapat, és 3 ból 3x. Majd ezek után, ahogy kell hulla fáradtan lejöttek, és tudtak SZERÉNYEN nyilatkozni, pl. DB 7 nyilatkozata is annyira természetes és szerény de mégis bizalomra okot adó volt, hogy arra nincsenek szavak! Csak így tovább, és HAJRÁÁÁ MAGYAROOOOOK!!!
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Én akkor sem fogok magyar bajnokira kijárni, ha megynyernénk az EB-t...

Én is életemben két meccset néztem eddig,
<blockquote rel="emel">
Ló és szamár keresztezéséből öszvér lesz, de az öszvér már biológiailag szaporodásra képtelen, másik öszvérhez újra ló és csacsi kell! Gondolom ez a vetőmagnál is így lehet, és a Monsato piszkosul örülhet neki, mert ha aki átáll a vetőmagjaira, attól kezdve kizárólag tőlük tudja beszerezni, saját maga nem tud magot szaporítani. Ezt nem a szabadversenyt legyilkoló monopóliumnak hívják véletlenül??!
Félreértések elkerülése végett a nemesített vetőmag is ilyen és tucatnyi fajta van egy növény esetén. Vetőmagot is vásárolják már jó ideje és nem az n+1-dik generációja az egyszer megvett vetőmagnak van újra elvetve. Ez sok helyen semmit sem változtat.</blockquote>

A nemesített magokból lesz új vetőmag, legalábbis szokták használni még néhány évig. Persze időnként jó cserélni.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 247
113
Ezzel csak annyi a probléma, hogy a Belga CSAPAT játékerőben szerintem SOKKAL erősebb, mint a portugál.

Nekem is ez jött le. A portugál csapat számomra úgy tűnt, mintha fogták volna egy amúgy világklasszis játékost, mögé raktak amúgy jó játékosokat, de ennyi. A pályán előre rakták Ronaldo-t, a többit mögé és várták a csodát, hogy majd ezzel meg is nyerték a meccset. Mi meg nem rendelkeztünk jobb játékosokkal, mégis inkább ők kullogtak utánunk. Olyan ez mint a szaudi Abrams harckocsik. A jó hardver előfeltétele a győzelemnek, de nem következik belőle automatikusan.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
A portugalok elleni meccs elott kb olyan 5 es 6 kozott alltak a magyar gyozelmi szorzok. Most a belgak ellen olyan 7 es 8 kozott vannak (Az elso 90 percre ervenyesek, mert ugye az a meccs a vegen már nem lehet dontetlen.). Nem kell megijedni. ha jol lattam akkor a szlovakok a nemetekkel jatszanak 10 es 11 kozotti szorzoval. :)
Illetve tegyuk hozza, hogy a portugalok ellen 4 embert kihagytunk a csapatbol. Ahhoz kepest rohadtul jo meccs volt. (Mondom ezt ugy, hogy szerintem még molni is jobban szereti nalam a focit.)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 732
113
zsolti

Az angol csapat nem képvisel akkora játékerőt, mint a Belga vagy a Portugál. Se egyénileg se csapatként. Ebben egyet értünk. De szerintem így sem jártunk rosszul a sorsolással. Ugyanis a nehéz belga meccs után vagy a már ismert Észak-írekkel vagy a walesiekkel játszunk, és hát ezeket a csapatokat meg bírjuk verni!.

Elég sok belga csapatos meccset láttam már eddig, nem csak az EB-n.
Az egyéni játéktudásuk egyenletesebben oszlik meg a csapaton belül, mint a portugáloknál. És meccsről meccsre egyre jobban összeszoknak.
DE, nem képviselnek olyan óriási játékerőt a valóságban , mint papíron. Szerintem nem jobbak a portugáloknál, hiba határon belüli a két csapat közti különbség.
Az más kérdés, hogy így is óriási kihívást jelentenek majd a számunkra.

Szerintem a magyar csapat szerencséje az, hogy a magyar játékrendszer, pont az ilyen gyors játékra építő csapatok ellen ideális.
Ugyanis nagyon szépen "tördeljük", lassítjuk a játékot. Ezzel olyan játékra kényszerítjük az ellenfelünket amiben nem jók.
Ez pedig a lassú kombinatív játék. (<i>A spanyolokkal szemben nagyon megszívnánk XD)</i>
Nah, ezen a téren a Belgák nincsenek a toppon. Sok meccsüket láttam, és mindig gyors támadásokból szereztek gólt.
Most a Svédek ellen is gyors kontrából nyertek, írek ellen is gyors kontrákból vágtak gólokat.
Szerintem erre ellenünk nem lesz lehetőségük!
Az olasz meccsen az olaszok széttördelték a belgák játékát, nem is nagyon ment nekik a játék. Igaz az olasz csapat jóval erősebb nálunk, de a módszer amivel nyertek hasonló volt a mi játékunkhoz.

Én szerintem az egymáshoz viszonyított reális esélyek 50-50%-ot adnak ki.
Sokat fog számítani, hogy hogy bírjuk erővel, és az is, hogy bejönnek-e a pontrúgásaink. Én egyformán esélyesnek látom mind két csapatott a továbbjutásra. Óriási küzdelem lesz majd!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Szarok én a szorzókra... Megijedni nyilván nem kell, és ha 15:0 ra is kapnánk ki, HA azt látom, amit eddig szerencsére mindhárom meccsen láttam, hogy küzdenek és harcolnak a mieink, s a szívüket kiteszik a pályára, akkor továbbra is elégedett leszek. Annyit szeretnék csak azért elkerülni, hogy most lassan már a villamosokat is magyar mezesre öltöztetjük, hogy elveszítsük a fejünket, és túl sokat kezdjünk el gondolni saját magunkról. Ez a Belga csapat jobb nálunk, és nem kicsit, ha a realitásokat nézzük, nem egy szinten vannak azokkal a csapatokkal, akikkel a csoportunkból találkoztunk eddig, ugyanis úgy tudnám őket jellemezni, hogy a portugál játékosok gyorsasága, és egyéni zsenije lesz mondjuk az Izlandiak taktikai fegyelmével, és a MI stratégiai tervezésünkkel, szívünkkel párosítva NÁLUK. Nagyon kíváncsian várom, és már most is csodát tettek a fiaink, szóval továbbra is HAJRÁÁÁÁ MAGYAROOOOK!!!
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 316
26 467
113
<blockquote rel="blitzkrieg"><blockquote rel="molnibalage">Hamut szórok a fejemre, a srácok megtanultak csapatként focizni. Ezt a szintet kellene tartani.

Ha így játszanak ezután is, lehet, hogy bővíteni kell a stadionokat. :)</blockquote>
Ez viszont nem igaz. A válogatott teljesíménye miatt a hazai bajnokság semmivel sem lesz színvonalasabb... Mellesleg az eddig felhúzott stadionok hatása pontosan 0. Elég csak megnézni válogatott átlag életkorát...
</blockquote>

+1
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
<blockquote rel="blitzkrieg">Írtatok itt a Monsanto-ról és a génmódosításról. Most olvastam el az indexes cikket, ott írja, hogy a Monsantos vetőmagokból kinővő magokat már nem lehet többet elvetni. Ezt a cég jogi úton tiltja, vagy úgy alakította, hogy nem hajt ki?

Ló és szamár keresztezéséből öszvér lesz, de az öszvér már biológiailag szaporodásra képtelen, másik öszvérhez újra ló és csacsi kell! Gondolom ez a vetőmagnál is így lehet, és a Monsato piszkosul örülhet neki, mert ha aki átáll a vetőmagjaira, attól kezdve kizárólag tőlük tudja beszerezni, saját maga nem tud magot szaporítani. Ezt nem a szabadversenyt legyilkoló monopóliumnak hívják véletlenül??!</blockquote>

99% már úgy veszi a vetőmagot, csak búzából kb 140 féle van elérhető hazánkban. Aki mennyiséget (nyereséget) akar az olyan érésidejű és stressztűrő stb magot vesz a nagy vetőmagcégektől (legyen hazai vagy külföldi) ami neki megfelel. Az integrált rendszereké a jövő, vetőmag vételtől, műtrágyázástól az értékesítésig már előre leszerződött cégek vannak. 50-60T búzáért már nem fog házhoz menni a felvásárló. Nem kell attól tartani hogy nem kel ki az újból elvetett mag mivel vannak génbankok, amik megőrzik a régi fajtákat és szaporítják ha kell. Inkább jobb ha következő éven nem virít az előző évi repce a gabonatáblában.
Amúgy gabonából dömping van épp az aratás előtt, sokan beraktároztak bízva abban hogy tavaszra felmegy az ár. Ezért inkább még inkább leesett a raktárak meg tele és 2-3 hét múlva itt az aratás. De alacsony a tej ára is pl, nagyrészt az orosz szankciók miatt. A hús,tej és gyümölcs termesztés bizony európa szerte xopik a szankciók miatt. A tavaszi fagy ebből a szempontból sok helyen jót is tett elviszi a felesleget néhol még kukoricából is. Ettől viszont nem lesznek gazdagabbak a parasztjaink (igaz én nem féltem őket ,rafinált egy népség) a gabona és a tej önköltségi áron van, a sertéshús szintén pl. Az 5%-os áfakulcs nem növelte érdemben a keresletet, sokáig szvsz nem marad meg.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 732
113
Sajnos nagy verést kaptunk a Belgáktól, amit szerintem nem érdemeltünk meg.
Én még nem láttam eddig ilyen jól játszani a Belga válogatottat. Miért pont ellenünk kellet összeszedniük magukat....

De sebaj, majd a VB-n vissza vágunk nekik :)
Szép volt fiúk!
És jó éjt mindenkinek!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Sajnos nagy verést kaptunk a Belgáktól, amit szerintem nem érdemeltünk meg.
Én még nem láttam eddig ilyen jól játszani a Belga válogatottat. Miért pont ellenünk kellet összeszedniük magukat....

De sebaj, majd a VB-n vissza vágunk nekik :)
Szép volt fiúk!
És jó éjt mindenkinek!

Szerintem nem verést, csak gólokat kaptunk a szerencsésebb belgáktól, mert a 2. félidőben sokszor csak tényleg a szerencsén múlott, hogy ők is nem kaptak gólokat. Mindenesetre az eredmény nem a minőségi különbséget tükrözte, és szép volt, hogy a csapat nem omlott össze. Nincs mit panaszkodnunk, egy hónapja fillért nem tettem volna rá, hogy egyáltalán eljutunk idáig.
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
Emel írta: "a szerencsésebb belgáktól"

Na ne kábíts! A belgák nem balgák, de még csak nem is szerencsésebbek, hanem JOBBAK voltak! A jobbaktól meg nem szégyen kikapni.
Sőt szép volt, hogy idáig eljutottunk!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Nem magyarázkodásként írom, mert a Belga valóban jobb csapat mint mi, mivel jelenleg az egyik legjobban összeért, és kitalált valóban "aranycsapat" ez a mostani generációjuk. Az viszont biztos, hogy kulcs emberünk sérült meg a védelemben a tornán(Fiola), s közvetlen a meccs előtt a középpályán is, aki talán a legtöbbet és igen nagy átlagsebességgel játszó Kleinheisler volt ugye. Őt ott hirtelen kellett pótolni, látszott is az első 10 percben a zavarodottság. A belgák meg vannak olyan jók, hogy ezt ki is használták. Hozzáteszem, szerintem igen szépen játszottunk, de kimaradtak viszonylag nagy helyzeteink, amit utána megbüntettek, 2-0 után meg már minden mindegy alapon ÉN ugyan ezt húztam volna, kockáztatni kellett, még csatárt be, és az eredmény szempontjából mivel mindegy hogy 2-0 al, vagy 4-0 -val megyünk haza, ez jó lépés volt, így volt akár arra is esélyünk, hogy fordítsunk, NEM jött be. Szép meccs volt, VOLTAK helyzeteink, a végén a kockáztatás miatt nagyobb arányú vereséggel, mint ami a meccs képe alapján megérdemelt lett volna, de ez már tényleg nem számít. ÉN jól szórakoztam, fasza meccs volt, hasonlítsa össze mindenki ezt és mondjuk az előtte lejátszott Portugál-Horvátot ahol két sztár csapat 118 percig kb. kaput nem talált el, és mindkettő látványosan NEM akart focizni... VAN csapatunk, és Hajrá Magyarok!!!
 
M

molnibalage

Guest
Ez egy ereje teljében levő brazil és német csapathoz mérhető belga csapat. Nehogy azt hidd, hogy a továbbjutó lengyeleket vagy Wales-t nem csapta meg volna néggyel ez a belga válogatott. Egyszerűen szar ágra kerültünk.

A csoportelsőséggel kaptuk meg a mezőny egyik legerősebb csapatát miközben olyan ellefelek, mint Wales-t továbjuthattak, mert a 16 között is totál gyenge ellenfelük volt, vagy ahogy a franciáknak is mákjuk volt.

Most őszintén, Svájc, Észak-Írország, Wales, Írország, Lengyelország csapatokból a mostani válogtatott a siker több, mint reális esélyével szállt volna szembe. Erre kaptuk Belgiumot annak "díjaként", hogy erőn felül teljesített a válogatott. Valahol ez vicc...

Ez a belga válogatott hülyére pofozza majd Wales-t (vágnak nekik is vagy 4-et) és a továbbjutó portugálokat is a játék képe alapján simán verik 1-2 góllal. Szerintem belga német döntő lesz ahol egyértelműen a torna két legerősebb csapata fog találkozni. Egészen más szinten fociznak eddig az EB-n, mint bárki más.
 
Status
Not open for further replies.