[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Ez egy ereje teljében levő brazil és német csapathoz mérhető belga csapat. Nehogy azt hidd, hogy a továbbjutó lengyeleket vagy Wales-t nem csapta meg volna néggyel ez a belga válogatott. Egyszerűen szar ágra kerültünk.

A csoportelsőséggel kaptuk meg a mezőny egyik legerősebb csapatát miközben olyan ellefelek, mint Wales-t továbjuthattak, mert a 16 között is totál gyenge ellenfelük volt, vagy ahogy a franciáknak is mákjuk volt.

Most őszintén, Svájc, Észak-Írország, Wales, Írország, Lengyelország csapatokból a mostani válogtatott a siker több, mint reális esélyével szállt volna szembe. Erre kaptuk Belgiumot annak "díjaként", hogy erőn felül teljesített a válogatott. Valahol ez vicc...

Ez a belga válogatott hülyére pofozza majd Wales-t (vágnak nekik is vagy 4-et) és a továbbjutó portugálokat is a játék képe alapján simán verik 1-2 góllal. Szerintem belga német döntő lesz ahol egyértelműen a torna két legerősebb csapata fog találkozni. Egészen más szinten fociznak eddig az EB-n, mint bárki más.

Bizony most sok mindenben egyet kell értsek veled, talán először a fórum történetében haha :D! Ez a belga csapat nagyon jó, én is a döntőbe várom őket. Azért azt megjegyezném, hogy ŐK is megzavarhatóak, az tisztán látszott, volt egy időszak a tegnapi meccsünkön is, 0-1 es állásnál, mikor pár távoli lövésünk talán 3 kísérlet, 10 percben belül, és egyre közelebb a kapujukhoz, eszükbe juttatta azt, hogy ha kapnak 1 et, akkor kezdhetik előröl az egészet, és ott én láttam őket hibázni, rossz passzokat nyomni, és picit vissza is vettek a hihetetlen rohamaikból, s nem mertek annyira bátran szinte egész csapattal felrohanva kontrázni, ami egyébként a legnagyobb erőssége annak a csapatnak. Számomra ennek az EB-nek az a legnagyobb tanulsága, hogy az első gól nagyon sokat számít, s ezért hatványozottan igaz, amit Dárdai mondott, az első 15 percben kell odabaszni, és lehetőleg megnyerni az első párharcot, meg beverni egy gólt. Utána a másik csapat szopóágon van, de nagyon. Ezt egyébként sajnos egyre többen tudják is, és tolják azt az ocsmány stílust, mind pl. Izland, amivel elhíresültek az Olaszok, vagy amivel EB-t is tudott nyerni nem rég Görögország, maximum középszintű csapattal.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 732
113
Én nem tudom ki hogy van vele engem meglepett a Belgák játéka.
Láttam őket a selejtezőben játszani, láttam most a csoportkörben és fele ilyen jól nem játszottak. Egyénileg akkor is ott voltak, de csapatként nem nyújtottak többet , mint a portugálok.
Erre tegnap este olyan csapat játékot mutattak be ellenünk, mintha EB döntőt játszottak volna...
Iszonyatosan fegyelmezetten játszottak, nagyon jól szűkítették előttünk a területet, gyors és pontos volt a passzjátékuk stb...

Lehet ez most nagyképűen fog hangzani, de szerintem a Magyar-Portugál meccsel megijesztettük őket!
Szerintem úgy voltak vele, hogy ők nem követik el azt a hibát, hogy lenéznek minket, ezért fölkészültek a játékunkból és a maximumot nyújtották ellenünk.
Így viszont nem meglepő, hogy nyertek, hiszen a jó csapatjátékunkkal nem tudtuk kompenzálni az egyéni tudásbeli különbséget.

E mellet szerintem pechesek is voltunk. Nem csak azért mert a Belgákat kaptuk, hanem azért is, mert az első gólt egy olyan helyzetből kaptuk ami az erősségünk és kb. 100-ból 99-szer simán megoldjuk.
Most valamiért a 8 játékosunk közül egy sem fogta a 2 amúgy egymás mellet álló Belgát. Egy kicsit mintha meg lettünk volna zavarodva.
A megpattanó lövéseink most úgy pattantak, hogy az ellenfélnek legyen esélye, volt vagy 5 olyan lövésünk ami épp, hogy mellé ment, pár 10 centiméterrel, vagy még annyival sem.

Szóval alakulhatott volna másként is ez a mérkőzés, de végül a jobb csapat nyert. Ha a Belgák továbbra is ilyen jól játszanak akkor tényleg esélyesek a döntőre. A másik ágon szerintem is a németek lesznek a befutók.
 
M

molnibalage

Guest
E mellet szerintem pechesek is voltunk.
Inkább azt mondanám, hogy nem volt szerencsénk, mint a portugálok ellen. Őszintén, mikor láttál olyan meccset utoljára, ahol három lőtt gólból 3 távoli lövés volt és abból 2 megpattanó? Igen, jól játszott a C-ék ellen a csapat, de az mázli volt.

A belgáknál is volt két kapufa. Haz azok befelé pattanak, na az pech...

A belga kaput körbelőtték, de ha kicsit bentebb lettek volna, akkor a visszajátszáson látni, ott volt a kapus. Kivédte a szemünket no... Király meg sajnos vén és csigalassú.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 732
113
molnibalage

<i>"Király meg sajnos vén és csigalassú."
</i>
Hát azért ő is nagyokat védet. Nem rajta múlt az eredmény.
A portugálok ellen szerencsénk is volt az biztos, de 3 gól mellet ott volt még egy kapufánk is, ami kifele jött.
A belga kapus nagyon jól védet. Az egész csapatuk jól játszott.
 
M

molnibalage

Guest
molnibalage

<i>"Király meg sajnos vén és csigalassú."
A kötelezőket fogta meg, semmi többet. Nézegesd a visszajátszásokat. A többi fiatal és jó kapus a lövés után azonnal mozdul. Király volt, hogy akkor dőlt el, mikor a labda már túl volt rajta. Nem egyszer, három ilyen gól volt....

Régen a kapusok kora nem számított, de szerintem ma egy kapus 40 éves korig nem lehet a topligában, mint régen. A játék túl gyors már ahhoz.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
<blockquote rel="fip7">molnibalage

<i>"Király meg sajnos vén és csigalassú."
A kötelezőket fogta meg, semmi többet. Nézegesd a visszajátszásokat. A többi fiatal és jó kapus a lövés után azonnal mozdul. Király volt, hogy akkor dőlt el, mikor a labda már túl volt rajta. Nem egyszer, három ilyen gól volt....

Régen a kapusok kora nem számított, de szerintem ma egy kapus 40 éves korig nem lehet a topligában, mint régen. A játék túl gyors már ahhoz.
</blockquote>
Ez így azért nem igaz, örülök hogy végre nem értünk mindenben egyet :p. Király nem csak a kötelezőeket fogta, 10 jó védése volt, amivel rekordot döntött az EB-n. A szabadrúgásnál, ahol egyébként elszállt az ujja, marha nagyot védett, s az nagyon nem kötelező védés volt. Meg még másik 4 védése sem, szerintem Ő volt pont a legjobb tegnap a teljes HUN mezőnyben.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 565
15 483
113
Néhány szóban leírnám a véleményemet, lehet vitatni, szubjektív :)
1. Lassúak voltunk a meccs egy részében, talán nem szoktuk még a sorozat-meccsekkel járó terhet.
2. A belgák egyszerűen jó napot fogtak ki.
3. Ha 1:0-nál véletlenül kiegyenlítünk, nem biztos, hogy 4 a vége.
4. Lang....... Szinte minden gól az ő oldaláról indult...
5. 1:0-nál már mindegy, hogy 1 vagy 4. Én szünetben behoztam volna az összes kispados csatárt...
6. Nagyon szép eredmény volt a szereplés, gratulálok a játékosoknak és a stábnak!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Néhány szóban leírnám a véleményemet, lehet vitatni, szubjektív :)
1. Lassúak voltunk a meccs egy részében, talán nem szoktuk még a sorozat-meccsekkel járó terhet.
2. A belgák egyszerűen jó napot fogtak ki.
3. Ha 1:0-nál véletlenül kiegyenlítünk, nem biztos, hogy 4 a vége.
4. Lang....... Szinte minden gól az ő oldaláról indult...
5. 1:0-nál már mindegy, hogy 1 vagy 4. Én szünetben behoztam volna az összes kispados csatárt...
6. Nagyon szép eredmény volt a szereplés, gratulálok a játékosoknak és a stábnak!

Nagyjából egyet értek mindennel, azzal a kiegészítéssel, hogy a belgák a világranglista 2. helyén álló csapat, ezek ilyen jók, nem jó napot fogtak ki, egyszerűen jobbak mint mi reálisan, ezen nekünk nincs mit szégyellnünk.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Emel írta: "a szerencsésebb belgáktól"

Na ne kábíts! A belgák nem balgák, de még csak nem is szerencsésebbek, hanem JOBBAK voltak! A jobbaktól meg nem szégyen kikapni.
Sőt szép volt, hogy idáig eljutottunk!

És szerinted miért voltak jobbak ? Mert nem sajnálták az időt, energiát és a <b>pénzt</b> erre. Tudomásul kell venni, hogy a foci üzlet és a közélet fontos része keleten-nyugaton egyaránt. (említeném a kínaiakat akik mostanság dömperrel öntik a zsozsót a futtballba is) Lehet szidni persze a kormányt, hogy így-úgy szórja a pénzt, de befektetés nélkül nincs eredmény. Mielőtt a közpénz kifejezést elővennéd, tudnod kell, hogy rengeteg országban segítik adókedvezménnyel a sportokat. Tehát máshol sincs ez másképp. A befektetők pedig azért szponzorálják őket mert ők is jól járnak vele, nagy pénz nagy foci és vica versa. Ha volnának tőkeerős magyar vállalatok azok is fektethetnének a magyar fociba amelynek lenne eredménye.. Itt kezdődik a siker útja, önmagától nem válik arannyá. Több ráfordítás (utánpótlás, infrastruktúra) - és lesz jó eredmény.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="Littlejohn">Néhány szóban leírnám a véleményemet, lehet vitatni, szubjektív :)
1. Lassúak voltunk a meccs egy részében, talán nem szoktuk még a sorozat-meccsekkel járó terhet.
2. A belgák egyszerűen jó napot fogtak ki.
3. Ha 1:0-nál véletlenül kiegyenlítünk, nem biztos, hogy 4 a vége.
4. Lang....... Szinte minden gól az ő oldaláról indult...
5. 1:0-nál már mindegy, hogy 1 vagy 4. Én szünetben behoztam volna az összes kispados csatárt...
6. Nagyon szép eredmény volt a szereplés, gratulálok a játékosoknak és a stábnak!

Nagyjából egyet értek mindennel, azzal a kiegészítéssel, hogy a belgák a világranglista 2. helyén álló csapat, ezek ilyen jók, nem jó napot fogtak ki, egyszerűen jobbak mint mi reálisan, ezen nekünk nincs mit szégyellnünk.
</blockquote>

Pontosan, zömük a top-ligákban tolja. Mi eleve hibás taktikával mentünk ki, nagyon szétnyílt a mezőny, óriási üres területek maradtak a belgáknak, akik ezt könyörtelenül kihasználták. Az ívelgetős játékot meg el kell felejteni, a kapusuk colos, mindent leszed fejről. Úgy tanultuk régen, ilyen magas kapusoknak erős lapos szélre helyezett lövésekkel lehet ártani, vagy ha valaki kilövi a ficakot. A védelmünk most nagyon gyenge volt, nem fogták rendesen Lukakut, Hazardot, és hát Királynak pedig át kéne adni a stafétabotot, érdemei elismerése mellett.
De jó tanulópénz volt, egy hasonló tornán nemhogy kiengedni nem szabad, hanem egyre jobban fel kell pörögni. Nekünk ez még nem megy, ezt is tanulnunk kell az állóképességet fejleszteni, illetve egy másik csapatot, második sort, hozzáteszem ugyanolyan kvalitásokkal kinevelni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
<blockquote rel="zsolti"><blockquote rel="Littlejohn">Néhány szóban leírnám a véleményemet, lehet vitatni, szubjektív :)
1. Lassúak voltunk a meccs egy részében, talán nem szoktuk még a sorozat-meccsekkel járó terhet.
2. A belgák egyszerűen jó napot fogtak ki.
3. Ha 1:0-nál véletlenül kiegyenlítünk, nem biztos, hogy 4 a vége.
4. Lang....... Szinte minden gól az ő oldaláról indult...
5. 1:0-nál már mindegy, hogy 1 vagy 4. Én szünetben behoztam volna az összes kispados csatárt...
6. Nagyon szép eredmény volt a szereplés, gratulálok a játékosoknak és a stábnak!

Nagyjából egyet értek mindennel, azzal a kiegészítéssel, hogy a belgák a világranglista 2. helyén álló csapat, ezek ilyen jók, nem jó napot fogtak ki, egyszerűen jobbak mint mi reálisan, ezen nekünk nincs mit szégyellnünk.
</blockquote>

Pontosan, zömük a top-ligákban tolja. Mi eleve hibás taktikával mentünk ki, nagyon szétnyílt a mezőny, óriási üres területek maradtak a belgáknak, akik ezt könyörtelenül kihasználták. Az ívelgetős játékot meg el kell felejteni, a kapusuk colos, mindent leszed fejről. Úgy tanultuk régen, ilyen magas kapusoknak erős lapos szélre helyezett lövésekkel lehet ártani, vagy ha valaki kilövi a ficakot. A védelmünk most nagyon gyenge volt, nem fogták rendesen Lukakut, Hazardot, és hát Királynak pedig át kéne adni a stafétabotot, érdemei elismerése mellett.
De jó tanulópénz volt, egy hasonló tornán nemhogy kiengedni nem szabad, hanem egyre jobban fel kell pörögni. Nekünk ez még nem megy, ezt is tanulnunk kell az állóképességet fejleszteni, illetve egy másik csapatot, második sort, hozzáteszem ugyanolyan kvalitásokkal kinevelni.</blockquote>

Azért fáj ezt így olvasni hogy a védelmünk nagyon gyenge volt, mert itt megint elfelejtődik az, hogy a világranglista 2. csapata ellen játszottunk, akik tehetnek arról, hogy hibára kényszerítettek minket. Nem saját magunktól toltuk rosszabbul mint az előző 3 meccsünk, kikényszerített hiba volt mind. Ez ilyen. Lehetek én egy egyébként jó boxoló, aki kiütnék innen az oldalról mindenkit, magyar bajnoki címmel 81kg-ban, ha fénykorában lévő Tyson papával kerülök össze, nem igazságos senki részéről leírni hogy nagyon szarul védekeztem, meg nem bírom az ütést. SENKI nem védekezett jól, meg bírta jól az ütéseit. Ez a Belga csapat nagyon ott van a szeren, ezt kéne már belátni... Nem is értem az olyan hozzászólásokat, akik örültek hogy őket kaptuk, meg csodálkoztak hogy ez egy ilyen jó csapat... IGEN, nagyon jó csapat!
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="Panzerfaust"><blockquote rel="zsolti"><blockquote rel="Littlejohn">Néhány szóban leírnám a véleményemet, lehet vitatni, szubjektív :)
1. Lassúak voltunk a meccs egy részében, talán nem szoktuk még a sorozat-meccsekkel járó terhet.
2. A belgák egyszerűen jó napot fogtak ki.
3. Ha 1:0-nál véletlenül kiegyenlítünk, nem biztos, hogy 4 a vége.
4. Lang....... Szinte minden gól az ő oldaláról indult...
5. 1:0-nál már mindegy, hogy 1 vagy 4. Én szünetben behoztam volna az összes kispados csatárt...
6. Nagyon szép eredmény volt a szereplés, gratulálok a játékosoknak és a stábnak!

Nagyjából egyet értek mindennel, azzal a kiegészítéssel, hogy a belgák a világranglista 2. helyén álló csapat, ezek ilyen jók, nem jó napot fogtak ki, egyszerűen jobbak mint mi reálisan, ezen nekünk nincs mit szégyellnünk.
</blockquote>

Pontosan, zömük a top-ligákban tolja. Mi eleve hibás taktikával mentünk ki, nagyon szétnyílt a mezőny, óriási üres területek maradtak a belgáknak, akik ezt könyörtelenül kihasználták. Az ívelgetős játékot meg el kell felejteni, a kapusuk colos, mindent leszed fejről. Úgy tanultuk régen, ilyen magas kapusoknak erős lapos szélre helyezett lövésekkel lehet ártani, vagy ha valaki kilövi a ficakot. A védelmünk most nagyon gyenge volt, nem fogták rendesen Lukakut, Hazardot, és hát Királynak pedig át kéne adni a stafétabotot, érdemei elismerése mellett.
De jó tanulópénz volt, egy hasonló tornán nemhogy kiengedni nem szabad, hanem egyre jobban fel kell pörögni. Nekünk ez még nem megy, ezt is tanulnunk kell az állóképességet fejleszteni, illetve egy másik csapatot, második sort, hozzáteszem ugyanolyan kvalitásokkal kinevelni.</blockquote>

Azért fáj ezt így olvasni hogy a védelmünk nagyon gyenge volt, mert itt megint elfelejtődik az, hogy a világranglista 2. csapata ellen játszottunk, akik tehetnek arról, hogy hibára kényszerítettek minket. Nem saját magunktól toltuk rosszabbul mint az előző 3 meccsünk, kikényszerített hiba volt mind. Ez ilyen. Lehetek én egy egyébként jó boxoló, aki kiütnék innen az oldalról mindenkit, magyar bajnoki címmel 81kg-ban, ha fénykorában lévő Tyson papával kerülök össze, nem igazságos senki részéről leírni hogy nagyon szarul védekeztem, meg nem bírom az ütést. SENKI nem védekezett jól, meg bírta jól az ütéseit. Ez a Belga csapat nagyon ott van a szeren, ezt kéne már belátni... Nem is értem az olyan hozzászólásokat, akik örültek hogy őket kaptuk, meg csodálkoztak hogy ez egy ilyen jó csapat... IGEN, nagyon jó csapat!</blockquote>

Jobbak persze a belgák, de fáradtak voltak a magyar védők, középpályások is,. Lehetett látni, főleg a végén, hogy nem bírták a tempót, rendre alulmaradtak a párharcokban. Ezért is kéne egy ugyanolyan erős második vonal.
Azzal hogy lefut minket a belga (labdával), nem hibára kényszerít, hanem kihasználja a gyengeségünket.
Momentán ha mi jobb formában lépünk be akkor sem használt volna valószínűleg, itt csak nagyon szélsőséges esetben nyertünk volna.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 732
113
Itt vannak a statisztikák is:
http://www.origo.hu/foci-eb-2016/osszefoglalo/20160626-foci-eb-2016-magyarorszag-belgium-nyolcaddonto-bernd-storck.html

Érdemes megnézni, szerintem.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
A tegnapi meglepetés margójára :)

Izlandnak 332.529 lakosa van.
Ebből:
nő: -165.259
18 évnél fiatalabb fiú: -40.546
35 évnél idősebb férfi: -82.313
Túlsúlyos: -22.136
A helyi turizmusban dolgozik: -1.246
A földrengéskutatásban: -314
A vulkanológiában: -164
Juhtenyésztéssel foglalkozik: -1934
Juhnyírással: -1464
Lecsukott bankár: -23
Fogyatékkal élő: -194
Beteg: -7564
Egészségügyi dolgozó, rendőr vagy tűzoltó: -564
A lelátókon szurkol a válogatottnak: -8781
Csapatorvos és fizióterapeuta: -2
Masszőr és vízhordó: -2
A nemzeti válogatott ügyeit intézi: -27
Marad összesen: 23 játékos
(az izlandi szövetségi kapitány svéd)
 
M

molnibalage

Guest
Nagyjából egyet értek mindennel, azzal a kiegészítéssel, hogy a belgák a világranglista 2. helyén álló csapat, ezek ilyen jók, nem jó napot fogtak ki, egyszerűen jobbak mint mi reálisan, ezen nekünk nincs mit szégyellnünk.

Hagyjuk már az a nyomorult FIFA ranglistát, kurvára semmi köze nincs a valósághoz, mert totálisan idióta pontozási rendszert használ...

http://index.hu/sport/futball/2015/07/24/fifa-vilagranglista_atveres/
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 732
113
Érdekes cikk:
http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2016/06/28/nemzeti_buszgyartas_kulfoldi_buszokkal/
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="zsolti">
Nagyjából egyet értek mindennel, azzal a kiegészítéssel, hogy a belgák a világranglista 2. helyén álló csapat, ezek ilyen jók, nem jó napot fogtak ki, egyszerűen jobbak mint mi reálisan, ezen nekünk nincs mit szégyellnünk.

Hagyjuk már az a nyomorult FIFA ranglistát, kurvára semmi köze nincs a valósághoz, mert totálisan idióta pontozási rendszert használ...

http://index.hu/sport/futball/2015/07/24/fifa-vilagranglista_atveres/

</blockquote>

Azért némi köze van. Én ugyan nem igazán veszem készpénznek a zindex e tárgyban beleböfögött hírverését, mert nem lehet igazán abszolút értéknek tekinteni a ranglistát, de hellyel-közzel a a csapatok <b>valós</b> pozícióját tükrözi, a hibahatáron belül.
Egyrészt a játék minősége, a tudásbéli, erőnléti különbség által mutatkozott meg a differencia és ez bizony be van árazva a <b>piac</b> révén, vagyis a belga együttes összértéke 468 millió euró (147 milliárd Ft), míg a magyaré csupán 25,3 millió euró (7,9 milliárd Ft).
Belgium válogatottjában a legértékesebb játékos a Chelsea-ben focizó, 25 éves Eden Hazard akinek 65 millió euróra (20,4 milliárd Ft-ra) becsülik az értékét, míg nálunk a 29 éves Dzsudzsák Balázs, a Bursaspor középpályása a legdrágább 4,25 millió euróval (1,3 milliárd Ft-tal).

És hol keresik a pénzt ?
Hát nem a mennyei megyeiben. Gyakorlatilag teljesen első vonalas brigád a top-ligákban.

Thibaut Courtois (Chelsea), Jean-Francois Gillett (KV Mechelen), Simon Mignolet (Liverpool) Toby Alderweireld (Tottenham Hotspur), Dedryck Boyata (Celtic Glasgow), Jason Denayer (Galatasaray), Bjorn Engels (Club Brugge), Nicolas Lombaerts (Zenit), Jordan Lukaku (KV Oostende), Thomas Meunier (Club Brugge), Thomas Vermaelen (FC Barcelona), Jan Vertonghen (Tottenham Hotspur) Moussa Dembele (Tottenham Hotspur), Marouane Fellaini (Manchester United), Radja Nainggolan (AS Roma), Axel Witsel (Zenit) Michy Batshauyi (Olympique Marseille), Christian Benteke (Liverpool), Yannick Carrasco (Atlético Madrid), Kevin de Bruyne (Manchester City), Eden Hazard (Chelsea), Romelu Lukaku (Everton), Dries Mertens (SSC Napoli), Divock Origi (Liverpool)

Nagyságrendi különbség vala, és ha nem is a második a belga válogatott, de hogy az első <b>hatban</b> benne van az ezer százalék.
 
M

molnibalage

Guest
Ott van az írásban, hogy mi az, ami reális lenne, az ELŐ pontrendszer vagy ahhoz hasonló. Vagy nézd meg a teniszezőknél használt rendszert. A FIFA ranglista egy kalap szar. Ezt mérnök szemmel is látni és jó példákat hozott fel a FIFA. Eleve ordenáré szar rendszer, ami barátságos meccset egyáltalán számol...
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
T. Panzerfaust!
Minden sport üzlet és minden sportágnak vannak rajongói és támogatói. Mo-on a foci a legnépszerűbb, még akkor is, ha a régi-új stadionok konganak az ürességtől. "Azzal sem lenne baj, hogy arányaiban a legnépszerűbb kapja a legtöbb támogatást." Ám nálunk szinte nincsenek arányok, mert majdnem minden pénz a fociba, és a focihoz kapcsolódó létesítményekbe pumpálnak.

Tényleg, a stadionépítés milyen sportág? Hány stadionépítő indul az olimpián? Ki a stadionépítés világbajnoka?

A jó focihoz nem stadionok kellenek, mert az EB-n szereplő focistáink sem jó stadionokban kezdték a pályafutásukat. Mellesleg 1 edzőpályának nem a lelátó a legfontosabb tartozéka! Hülye stadionokra van pénz, iskolákra, kórházakra és utakra nincs. Pedig ezek is kapcsolódnak a focihoz.

Normális országokban a népszerű sportágakra keveset kell költeni, mert azok hozzák a pénzt. Tehát a sok szurkoló és támogató sok pénzt fizet, melyből idővel lehet stadiont is építeni.

Miként lehetséges az, hogy Mo-on egyes sportszervezeteket és klubokat politikusok irányítanak? Nincs elég sporthoz értő szakember? Miért a hazudozó, de semmihez nem értő politikusok kezében van a sportvezetés? És miként lehetséges az, hogy alacsonyabb osztályban csak a fideszes vezetésű városokban épül új stadiont?

És mivel a politikai elit szerint csak a foci létezik, mindenkit focizni küldenek. Még azt is, aki el sem találja a labdát!

Izland esete nagyon más, mert ott a zord éghajlat miatt pályák sem voltak, így ott előre és sokat kellett a focira költeni. Műfüves fedett edzőpályák, utánpólásképzés külföldi szakemberekkel stb. De stadion alig épült.
Viszont vannak nagy eredményeik: Hollandiát és Angliát már kiejtették /előbbit a selejtezőben/, de a kakasnak is föl kell kötnie a sarkantyúját, ha nem akarja követni őket.

/Ja, csapnivaló a felsorolásod, mert a juhtenyésztés /állattenyésztés/ csak a mezőgazdaság egyik ága. De hol marad az üvegházi növénytermesztés, a halászat stb. ? - És hol van az ipar /pl halfeldogozás/, közlekedés, kereskedelem és még sorolhatnám? Szerintem ezek fontosabbak a lesittelt bankároknál./
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
formosa

"Ja, csapnivaló a felsorolásod..."

Egy viccet kritizalsz. Minek?


"A jó focihoz nem stadionok kellenek, mert az EB-n szereplő focistáink sem jó stadionokban kezdték a pályafutásukat. ..."

Latom ertesz a focihoz. Melyik labdarugo az amelyik jol jatszik, de még mindig egy penz es stadion nelkuli klubban nyomja?


"...Hülye stadionokra van pénz, iskolákra, kórházakra és utakra nincs. ..."

Volt ido amikor nem epultek stadionok. de valamiert a korhazakat sem ujitottak fel es tanuszodak sem epultek. Csak az adossag nott. Koszi, de abbol inkabb nem kerek.
 
Status
Not open for further replies.