[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
"Ma meg lehet tüntetni napi szinten, nem bántja a tüntetőket a hatalom, sehogy. Mennyire bánthatja ez a tüntetések szervezőit. :) Milyen jó lenne számukra, egy rendőrök által megvert homoszexuális, vagy migránssimogató, hivatásos, Budapest belvárosi, munkanélküli, demokráciaféltő. Amennyiben vérző fejjel lehetne mutogatni, angol nyelvű szövegkörnyezetben, a liberális világsajtónak."

Egyébként mutogatják is!

1.jpg

Nem szeretem ezeket a fotómontázsokat, a facebookon sem. De az az igazság, hogy ami ezen látható az valóság. 1988 március 15-én Orbán Viktort verik és viszik a rendőrök, mert meg mert emlékezni a legnagyobb Magyar nemzeti ünnepről. Akkor egy kokárda kitűzés is veszélyes dolog volt, hát még a többi. A montázs másik része kissé idejét múlt, mer ma is készíthető olyan kép, ahol szabadon tüntizhet és szidhat, bárki, bárkit és bármit. :)
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"1988 március 15-én Orbán Viktort verik és viszik a rendőrök, mert meg mert emlékezni a legnagyobb Magyar nemzeti ünnepről. Akkor egy kokárda kitűzés is veszélyes dolog volt, hát még a többi."

Turot volt veszelyes 89-ben; biztos nem a kokarda miatt vittek el.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 702
113
"1988 március 15-én Orbán Viktort verik és viszik a rendőrök, mert meg mert emlékezni a legnagyobb Magyar nemzeti ünnepről. Akkor egy kokárda kitűzés is veszélyes dolog volt, hát még a többi."

Turot volt veszelyes 89-ben; biztos nem a kokarda miatt vittek el.
Ez még 88. Tudod, amikor Grószék megpróbálták a legutolsHOWt: megtartani a szocializmust arcvesztés nélkül. Kemények voltak, és nem szaroztak.

Tudod, ez az az év, amikor Hofit még lekeverték szilveszterkor a "Képzeld el Grósz elvtársat fehér lovon!" mondat után ...
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Ez még 88. Tudod, amikor Grószék megpróbálták a legutolsHOWt: megtartani a szocializmust arcvesztés nélkül. Kemények voltak, és nem szaroztak.

Tudod, ez az az év, amikor Hofit még lekeverték szilveszterkor a "Képzeld el Grósz elvtársat fehér lovon!" mondat után ...

Ettol korabbtol hordott minden ismerosom kokardat (trafikban megvehetted), soha problema nem volt belole. Ne kenjuk marcius tizenotre a dolgot, a 12 pontot is meg kellett tanulni, nem volt tiltott unnep.
 
  • Tetszik
Reactions: misinator

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 315
55 681
113
Hogyne lehetett volna '89 előtt is!

orbanviktor1988-qpr.jpg


Csak ez járt érte.
:)


Azért sokat ne képzeljünk bele az ilyen fotókba,ez is része a sónak :rolleyes: ,akkor iban ez felért egy mostani kerítés építéssel,a szavazatokra nézve.:D
Évekre,évtizedekre ki van ez matekozva,sosem jönnek zavarba,hónapok alatt felépítenek 1 embert miniszter elnöknek kb.
Az a minimum,hogy ők döntik el,hogy kire szavazhatsz,onnan meg már tökmindegy.
:D
Szavazzunk....
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Azért sokat ne képzeljünk bele az ilyen fotókba,ez is része a sónak :rolleyes: ,akkor iban ez felért egy mostani kerítés építéssel,a szavazatokra nézve.:D
Évekre,évtizedekre ki van ez matekozva,sosem jönnek zavarba,hónapok alatt felépítenek 1 embert miniszter elnöknek kb.
Az a minimum,hogy ők döntik el,hogy kire szavazhatsz,onnan meg már tökmindegy.
:D
Szavazzunk....


Mivel már sokadszorra olvasom tőled, ezért hát megkérdem, szerinted mit kéne tenni, ha nem szavazni? (Én mondjuk eléggé AI-hívő vagyok és emberi "diktatúrában", nevezzék azt királyságnak, császárságnak, stb. nem bízok, ismerve az emberi természetet és ez vonatkozik a közelebbi és távolabbi ismerőseimre, mivel mindenki szubjektív és a saját értékrendje szerint él, ami pedig közel sem fedi másokét elég nagy mértékben és a "tudományos objektivitástól" is baromi messze áll általában...)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
Azért sokat ne képzeljünk bele az ilyen fotókba,ez is része a sónak :rolleyes: ,akkor iban ez felért egy mostani kerítés építéssel,a szavazatokra nézve.:D
Évekre,évtizedekre ki van ez matekozva,sosem jönnek zavarba,hónapok alatt felépítenek 1 embert miniszter elnöknek kb.
Az a minimum,hogy ők döntik el,hogy kire szavazhatsz,onnan meg már tökmindegy.
:D
Szavazzunk....

Ez a "show fotó", 1988. március 15-én készült. Egyébként, csak hivatalosan lehetett megemlékezni erről az ünnepről. Úgy hívták,a tavasz 3 ünnepe. Összemosták március 15-ét a Tanácsköztársasággal és április 4-el. Amennyiben valaki, csak úgy kokárdával a mellén sétálgatott az utcán, bizony megállította a rendőr és kellemetlen is lehetett a vége.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 702
113
Ettol korabbtol hordott minden ismerosom kokardat (trafikban megvehetted), soha problema nem volt belole. Ne kenjuk marcius tizenotre a dolgot, a 12 pontot is meg kellett tanulni, nem volt tiltott unnep.

Csakhogy Orbánék nem az állami ünnepen hordtak kokárdát és demonstráltak, hanem a Batthyány örökmécsesnél. :) És nem március 15-én, hanem 1988. június 16-án, Nagy Imre kivégzésének napján, amelyről akkor (1988) tilos volt megemlékezni, sőt megünnepelni is. Ezért is vitték el. Meg a tünci is spontán volt. :)

Gondolj bele, hogy egy évvel erre újratemették, Kádáréknak vége volt. Egy évre rá a Hősök terén úgy mondott el egy brutális beszédet, hogy még többszázezer ruszki katona volt itt. Hogy ez esetleg nem számított? Már bukta volt a rendszer? Gondolj arra bele, hogy 1990-ben a taxis blokádot nem merték zargatni, és szétqurni ahogy kellett volna akkor a puccsot, mert még mindig itt volt az a többszázezer szovjet katona. Tehát nem volt ez egyszerű dolog 1988-ban, sőt, még 1989-ben sem. (Lsd. Románia, lsd. Csehszlovákia!)
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Ez a "show fotó", 1988. március 15-én készült. Egyébként, csak hivatalosan lehetett megemlékezni erről az ünnepről. Úgy hívták,a tavasz 3 ünnepe. Összemosták március 15-ét a Tanácsköztársasággal és április 4-el. Amennyiben valaki, csak úgy kokárdával a mellén sétálgatott az utcán, bizony megállította a rendőr és kellemetlen is lehetett a vége.


Forradalmi Ifjúsági Napok

https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Forradalmi_ifjúsági_napok
 
  • Tetszik
Reactions: honved

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 315
55 681
113
Mivel már sokadszorra olvasom tőled, ezért hát megkérdem, szerinted mit kéne tenni, ha nem szavazni? (Én mondjuk eléggé AI-hívő vagyok és emberi "diktatúrában", nevezzék azt királyságnak, császárságnak, stb. nem bízok, ismerve az emberi természetet és ez vonatkozik a közelebbi és távolabbi ismerőseimre, mivel mindenki szubjektív és a saját értékrendje szerint él, ami pedig közel sem fedi másokét elég nagy mértékben és a "tudományos objektivitástól" is baromi messze áll általában...)


Mit jelent az al-hívő?
Rosszul teszed,ha nem hiszel a diktatúrában,mert csak az működik,Isten is egy igazi diktátor,okkal.Persze nem az olyen diktatúrára gondolok,amit az utóbbi pár száz évben megismertünk,hogy x ország vezetésében lévő király,császár,miniszer/akármilyen tisztség alatt futó emberke diktál,mármint a "tanácsadói"(akik mindig egy könnyen körülhatárolható rétegből vannak) diktálják neki,hogy ő mit diktáljon az Istenadta népnek.:rolleyes:
Mivel mindenki szubjektív,ezért esetleg ki lehetne/kellene alakítani egy népi/nemzeti minimumot,amiben mindenki,vagy legalább a döntő többség egyetért,és be is tart.
A tudományos objektivitást hagyjuk,meg a tudományt is,mert azt/annak finanszírozását,publikálását is egy könnyen körülhatárolható réteg teszi ki,innentől kezdve az is egyirányú utca.
Esetleg nem szorulunk rá a tanácsadók tanácsaira?Esetleg nekünk is lenne hová visszanézni,visszanyúlni?Esetleg lenne nekünk is némi történelmünk,ősiségünk,tudásunk,esetleg komolyabb is mint a tanácsadói rétegnek?:rolleyes:
Esetleg tanulhatnánk tőlük?
Talán nekünk is van saját írásunk,nyelvünk,amiket érdemes lenne megtartani?
Esetleg nekünk is van saját Istenünk(micsoda fatális véletlen lene mi :D ),aki(k)hez érdemes lenne fordulnunk?
Először mindenkinek saját magát kellene tudatosítani,hogy ki is ő,az egyén tudatossága nélkül csak száraz kaki vagyunk,amit szétfúj a szél.
Tudom,eszement baromság amit írok,és jópár embert felidegesítek vele :D ,de azért érdemes vetni 1 futó pillantást a kedves tanácsadói rétegre,lehet,hogy ők 4-6000 éve ugyanazt az Istent követik?Ugyanazt a pár írásjelet használják?Akárhol is alkotnak diaszpórát a világban,300 év múlva is ugyanazt teszik?
Sikeresek?Szerintem igen.
Uralják a 8 000 000 000 tudattalant?Szerintem igen.
Bárhol,bármikor változtathatnak határokat,kedhetnek-befejezhetnek háborúkat,éhinséget,gazdasági/bármilyen válságot,akármit?Szerintem igen.
Esetleg ők maguknak a diktatúrát használják,és működik?Szerintem igen.
Ideje lenne kihúzni a buksinkat a saját seggünkből?
Szerintem igen. ;)
 
Status
Not open for further replies.