[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
T

Törölt tag 1711

Guest
Andy Vajna nem jó példa, mert ő nem játszik, hanem nála játszanak és vesztik el a pénzüket mások, mert tudod, mindig a kaszinó nyer.

Kivéve ha Erő, Ügyesség, Karizma... helyett Szerencsére raktad minden pontodat karakteralkotáskor (mint én az összes Fallout-ban :p).
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Zeal: engem 3-szor is felkeresett egy brókercég, hogy fektessek be náluk. Mondták, hogy én csak adom a pénzt, nekik vannak nagyon jó szakértőik, akik befektetik a tőzsdén és nyerek egy csomót rajta. Adott egy példát. Most kell venni olajat, mert 70 dollárra csökkent az ára, innen meg csak felfele mehet, hisz az olaj mindig drágul. :)
Ez volt az az időszak, amikor 110-ről leesett az olaj 70-re. Én itt kellett volna beszálljak a szakértőik szerint. Állította, hogy nagyon meg fogom bánni, hogy nem szállok be, mert 3 hónap múlva már ismét 100 fölött lesz az olaj. 3 hónap múlva már 40-en volt. Azóta is alig súrolja az 50-et. 4 év alatt "nőtt" volna a pénzem -30%-ot. :))
Én nem mondom, hogy nem lehet dollár 10 milliárdokat csinálni a tőzsdén, de ahhoz dollár millárdokkal kell kezdeni, hogy te irányíthasd a piacokat. Vagy te kell legyél a Szaudi olajtermelési miniszter, aki tudja, hogy jövőre mennyit fog termelni az Opec. A híreket úgy manipulálják, ahogy akarják, egyik héten bejelentik, hogy Szaud-Arábia csökkenteni fogja a termelést, a másik héten kiderül, hogy valójában nőtt.
Vagy a harmadik, hogy nagyon szerencsés kell legyél. Dehát ilyen erővel lottózni is lehet.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Hogy ne csak a levegőbe beszéljek. 2008 júliusi "előrejelzés", 200 dolláros olajár jön.

http://www.portfolio.hu/gazdasag/kiutne_a_biztositekot_a_200_dollaros_olajar_unicredit.98906.html
"Új csúcsokat dönt az olaj ára, az árfolyam csökkenésére egyre kisebb esélyt látnak a piaci szereplők, sorra jelennek meg olyan jóslatok, melyek további áremelkedést vetítenek előre, és szakértők több olajár-forgatókönyv gazdasági hatásait vizsgálják. Ebben a környezetben nem meglepő, hogy az Unicredit és a Deutsche Bank elemzői 200 dolláros hordónkénti olajár gazdasági következményeit elemzik."

Ez volt 2008 júliusában, a világválság előestéjén! Néhány hónap múlva már 40 dollár volt az olaj.
Gondolom a Deutsche Bank elemzői ez után a hír kiadása után kezdtek el eladni, míg a naív pórnép vásárolt mint a hülye.
De ha beírjátok a 200 dolláros olajárat a googleba, tetszés szerint bármelyik évre lehet találni "szakértőket" akik ezt jósolják.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 698
14 743
113
Budaházy ügy:


8+ hónappal az ítélet után az ítélet még mindig nincs írásba foglalva. a törvény szerint 30 nap után kellene.

A 2016. augusztus 30-án meghozott, minket 125 évre elítélő - de szóban szinte egyáltalán nem megindokolt - ítélet írásos indoklása a tanácsvezető bírónő 2017. április 30-án lejárt felmondási idejéig sem készült el, sőt, május 2-án, 3-án, 4-én sem tudták azt sem a vádlottaknak, sem a védőiknek bemutatni. Ezért mi kész ténynek vesszük, hogy az ítélet április 30-ig nem született meg!

Mivel viszont a bírónő azután már nem írhat alá ítéletet, mert már nem bíró, ezért törvényes ítélet már nem is születhet az ügyünkben, legfeljebb csak utólag készített visszadátumozott hamisítvány, amit mi elfogadni nem tudunk és tiltakozunk az egyébként is kezdetektől koncepciós büntetőügy, ilyen módon, gyakorlatilag csalással való elsőfokú lezárása ellen!
Azt gondoljuk, hogy mindezek miatt az ellenünk folyó eljárást és ezzel együtt a minket sújtó különböző szintű kényszerintézkedéseket azonnal meg kell szüntetni, és ezt követeljük is!


http://www.budahazy.org/2017/05/budahazyeknak-nincs-itelete-ezert-meg.html

+


http://www.budahazy.org/2017/05/budahazy-gyorgy-szerint-mivel-nincs.html

+

A Fővárosi Törvényszék által 2017. május 11-én a vádlottaknak digitális formában kiadott egyik tárgyalási jegyzőkönyv szerzője az ügy ügyésze, Prancz Balázs! Ez vajon hogy lehetséges?

http://www.budahazy.org/2017/05/ujabb-furcsasag-hunnia-ugy-birosagi.html

+
Morvay Krisztina büntetőjogász, EP-képviselő közleménye:
Mindent el kell-e tűrnie az állampolgároknak az államtól, a hatóságoktól, bíróságoktól?

A bíróság 125 év fegyházbüntetést szabott ki a vádlottakra úgy, hogy szinte minden jogszabályt megszegett. Hatévnyi bírósági eljárás után - a törvény előírása ellenére - nem állapította meg a történeti tényállást, azaz azt, hogy voltaképpen mi is történt, mit tettek vagy nem tettek a vádlottak. Nem sorolta fel és nem értékelte a felhasznált bizonyítékokat, nem indokolta jogilag, hogy miért állapította meg az adott bűncselekményeket, és miért annyi büntetést szabott ki. A tanácsvezető bíró annyit mondott Budaházynak, mintegy kigúnyolva a jogállamiságot és demonstrálva, mit is jelent az önkény:
Ön mindenben bűnös, ez a lényeg!



https://kuruc.info/r/2/172685/
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 602
16 292
113
Brókerek: sokszor megkerestek befektetésekkel engem is. 2007-ben kiröhögött az egyik, hogy mibe fektetnék (földet, aranyat említettem neki). Ő a részvényeket javasolta. Kérdeztem, hogy mi van ha bedől? Erre: "vannak Blue-chipek -mol, egis, stb. amik soha nem dőlnek be, csak emelkednek, és mit akarsz az arannyal, amikor mélyponton van". Maradjunk annyiban, ha tudtam volna aranyat venni, akkor jól jártam volna, akár csak a földnél. Cimborám vett blue chipet...2 év után szállt ki másfél misi bukóval :(

Budaházi ügy: nem tudom, hogy mit tett-vagy nem. Személy szerint nagyképűnek tartom, de;
az időseket meggyilkoló öregezők rendre 2-5 év után szabadulnak. A miliárdokat elsíboló vállalkozók, semennyit. Néha irigylem a kínai jogrendet :(
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 789
30 568
113
Nem önkényesen változtatja a feltételeket, hanem bele írja a szerződésbe, hogy milyen esetekben módosul a szerződés. Pl. banki hitelnél benne van a szerződésben, hogy ha nő az alapkamat, akkor a bank is módosíthatja a hitel kamatját. Hiába írtad alá a szerződést 5%-os kamatra, ha holnap felmegy az alapkamat, akkor neked is felmegy a kamatod.
Ha változó kamatozású hitelt választasz akkor ez így működik, a bankközi piacról felvesz a bank pénzt 1%-on, ráteszi a saját 4%-át és meghitelez téged 5%-on. Ha a bankközi kamat később leeseik 0,5%-ra akkor tovább 4,5%-on fog téged hitelezni, ha felmegy 2%-ra akkor 6%-on hitelez téged tovább. Nincs ebben semmi szerződésmódosítás, vagy csalás, tudod, hogy mi vár rád a bankközi kamat függvényében és milyen gyakran számolják ezt újra neked. Hanem választhatsz fix kamatozású hitelt ugyanannál a banknál, ugyanakkor, kezdésből 7%-os kamattal, mert a bank a kamatkockázat egy részét így hárítja át, mert ez számára egy kockázatosabb hitel, aminek az árban tükröződnie kell.
 
T

torsen

Guest
Erre a rulett dologra mostmár nagyon kiváncsi lettem. A szerencsejátékok matematikai modellek alapján vannak kitalálva, lehet, hogy rövid távon nyersz, de hosszú távon mindíg veszítesz. Ha nem így lenne, akkor csődbe mennének.

Andy Vajna nem jó példa, mert ő nem játszik, hanem nála játszanak és vesztik el a pénzüket mások, mert tudod, mindig a kaszinó nyer.

Andy Vajna = irónia.

A szerencsejáték valóban részben matek, de legalább ekkora részben pszichológia. Amit én csináltam, azt kb. a szentpétervári paradoxonként írja le a játékelmélet.
http://tudasbazis.sulinet.hu/hu/sza...-a-befekteteseknel/a-szentpetervari-paradoxon
Vagyis csak a kétesélyes döntésekben (piros/fekete, páros/páratlan, kicsi/nyagy) vettem részt.
 
  • Tetszik
Reactions: misinator
T

torsen

Guest
Csak mert neked sikerult nyereseget elerned, ez meg nem valtoztat a tenyen, hogy a tulnyomo tobbseg szamara veszteseggel zarulnak a tokepiacokon a befektetesi kiserletek.

Ez ugyanaz. Csak mert neked sikerult nyereseget elerned, ez meg nem valtoztat a tenyen, hogy a tulnyomo tobbseg szamara veszteseggel zarul a rulettezes.

Nem igy ertettem, de nem is ez a lenyeg. Kabitod magad a kis profittal, de ezzel szemben csak annyi a garantalt a szerzodesben, hogy a biztosito kiveszi a fix hasznat a rendszerbol. Illetve a jelenlegi nyugdijasok ellatasaban sem veszel reszt.

A francia pelda kulon aktualis, mert egy allami vallalat, az Engie (ex-GDF- Suez), eppen most pereli tobb szaz mrd-ra a magyar allamot elmaradt haszon cimen. Felmondhatod a liberalis szoveget, miszerint minden allami ceg rossz. Lehet elmeleti vitat folytatni az allami szerepvallalasrol. De ezzel szemben az a valosag, hogy a nyugati allami cegek huzzak le magyarorszagot es ehhez egy kis reteg az orszagban nagyon szivesen asszisztal. Szomoru.

A jelen gazdasag termeli ki a jelenlegi nyugdijasok penzet. A te befizetett penzed a mostani nyugdijasokhoz megy. A befizetesed aranyaban pedig jogosultta valsz nyugdijra. Nem is igertek mast.

Hagyd mar ezt az "elveszem a gyerekeimtol" dumat! A nyugdijpenztari befizeteseid vajon mibol fizetned? Es ott a jelenlegi nyugdijasoktol is elvenned a penzt. Amit persze valahonnan, leginkabb hitelbol, potolni fog az allam. Es annak evtizedes kamataival terhelt osszege pedig a gyermekeidre fog harulni.
A masik pedig, hogy ennyire elore tervezni eletkort es ellatast felelotlenseg. Mi van ha evtizedekkel tovabb elsz, mint amit a szerzodesben tippeltel? Akkor oldja meg az allam, ugye?

Hagyd mar ezt a hulyeseget! Olyan nincs, hogy a ruletten mindenki nyer. Jol kiszamithato haszna kizarolag a jatekszevezonek van. Masnak csak akkor, ha veletlenul beleesik a szorasba.
Milyen linket szeretnel? Olyat amiben azt irjak le, hogy biztosito tarsasagokhoz kerult a a nyugdij intezese, vagy olyat amiben a visszavetelrol van szo. Nem ertem mi a tortenetben a szamodra a kerdeses resz? (En azt hittem te idosebb vagy es ezt a tortenetet szemelyesen elted meg.) Vagy szazadszorra is kezdjuk elolrol a temat?

Sajnalom, de a masok fele tartozo kotelezettseged nem tudhatod le annyival, hogy majd rulettezel a nekik jaro penzzel, aztan vagy bejon, vagy nem. Es nem kenyszeritheted a kockazatvallalast masokra. Szerintem a jogaidat kevered a kotelezettsegeiddel.

Azert itt felmondtad a kotelezot rendesen. :D Nem keves csusztatast sikerult osszehoznod ebben a par sorban.
A muszlim migransok befogadasat tovabbra sem latom indokoltnak. Vagy megprobalsz meggyozni? Sok sikert! :)

Csak pár apróságra van időm:
Az, hogy a GDF suez mit perel Magyarországon nem releváns a mondaniválónk szempontjából, mert én arról beszétem, hogy mekkora az állami vállalatok, vagyis az állam súlya az adott nemzetgazdaságban. Nem más államokéban. Az egyébként árulkodó lehet, hogy magyar állami vállalat komoly pozíciót egyetlen külfölfi államban sem szerzett. Ha igen, én örülök a legjobban, de úgy tűnik, hogy a mi állami cégeink külföldön versenyképtelenek.

Nem hagyom az "elveszem a gyermekeimtől" dumát, mert most befizetek, ergo kisebb a családi kassza, és ha a befizetéseimet nem kapom vissza én vagy a családom, akkor ezel a pénzek a család szempontjából elvesztek Neked biztos nincs (még) gyereked..

Az utolsó mondataid meg mindenféle érvet nélkülöznek, csak megbélyegzel, illetve azt hiszed. hogy megbélyegzel, mert amit én írok, az szerinted megbélyegezendő, nem vitatandó érvekkel! Milyen kötelezőt mondtam fel? Logikusan gondoltam végig a dolgot. Amit Te képviselsz, az egy kényelmes, gondolkodást, mérlegelést nem igénylő, előítéletes hozzáállás.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
A szerencsejáték valóban részben matek, de legalább ekkora részben pszichológia. Amit én csináltam, azt kb. a szentpétervári paradoxonként írja le a játékelmélet.
http://tudasbazis.sulinet.hu/hu/sza...-a-befekteteseknel/a-szentpetervari-paradoxon
Vagyis csak a kétesélyes döntésekben (piros/fekete, páros/páratlan, kicsi/nyagy) vettem részt.
Ez netto hulyeseg.
Ha folyamatosan duplazod a feltett tetet akkor csak rovid ido kerdese, hogy kifogyj a penzbol, illetve a megjatszhato osszegek felulrol is korlatozva vannak minden kaszinoban.
A penzfeldobas analogiaja csak az ugynevezett zero rulett (ott nincs nulla illetve dupla nulla) eseteben mukodhetne idealizalt korulmenyek kozott. Vegtelen tokevel, nem korlatozott tetekkel. A rulettnel (amit te is jatszottal) minden kor megfeleltetheto - tipustol fuggoen - minusz 1-3 % korul szorodo vesztesegnek.
Egyszeruen nem hiszem el a tortenetedet. Azt viszont elhiszem, hogy te igy emlekszel ra.

A rulettnel a pszichologia emlitese gyakorlatilag folosleges. A nem teljes információs játékok eseteben van inkabb csak erdemi szerepe. (pl. poker.)
Nem hagyom az "elveszem a gyermekeimtől" dumát, mert most befizetek, ergo kisebb a családi kassza, és ha a befizetéseimet nem kapom vissza én vagy a családom, akkor ezel a pénzek a család szempontjából elvesztek
Harmadszorra irod ezt. Hidd el megertettem elsore is. Viszont a kerdeseimre illetve az altalam kifogasolt reszekre meg mindig nem adtal megnyugtato valaszt. Sajnalom, de rohadtul nem gyoztel meg.
Milyen kötelezőt mondtam fel?
Te irtad, hogy csak provokalsz. Ugy nezett ki mintha csak siman bemasoltad volna a nepszabadsag egyik migranssimogato TASZ-os cikket. Nem tudtam, hogy te ezt komolyan is gondolod.:D
Logikusan gondoltam végig a dolgot. Amit Te képviselsz, az egy kényelmes, gondolkodást, mérlegelést nem igénylő, előítéletes hozzáállás.
Siman csak felmondtad amit a migranssimogatok szoktak ervkent felhozni. Nincs is azzal semmi baj, amig az ember el nem kezd rajta gondolkozni, mert aztan hamar kideul, hogy mekkora kamu az egesz.
Irtad: Sok a nyugaton dolgozo tudos kozt a migrans. Azert azt szogezzuk le, hogy ezek tobbsege nyugaton tanult emberekbol all. Ezek nem kamu agysebeszek, akik allah akbart kialtozva fenyegetnek vagy eroszakolnak meg noket. Pelda: A britek altal kepzett afrikai szarmazasu orvosok 90%-a marad a szigeten. A nalunk kepzett diakok 90%-a megy haza. Dontsuk mar el akkor most melyik a valodi segitseg es melyik a netto szivatas! Erdekes mod nem minket utalnak a kozel-keletiek, hanem a nyugatot.
Mindegy. Folosleges is folytatni. Nem tudsz meggyozni arrol, hogy Marseille jobb hely mint Budapest, mert nem az.
(Basszus kozben raneztem a francia allamadossag emelkedesere... ugy kabe 68-tol. Huhh, lesz ott meg baj a most megvalasztott francia Bajnai utan. :eek:)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Brókerek: sokszor megkerestek befektetésekkel engem is. 2007-ben kiröhögött az egyik, hogy mibe fektetnék (földet, aranyat említettem neki). Ő a részvényeket javasolta. Kérdeztem, hogy mi van ha bedől? Erre: "vannak Blue-chipek -mol, egis, stb. amik soha nem dőlnek be, csak emelkednek, és mit akarsz az arannyal, amikor mélyponton van". Maradjunk annyiban, ha tudtam volna aranyat venni, akkor jól jártam volna, akár csak a földnél. Cimborám vett blue chipet...2 év után szállt ki másfél misi bukóval :(

Budaházi ügy: nem tudom, hogy mit tett-vagy nem. Személy szerint nagyképűnek tartom, de;
az időseket meggyilkoló öregezők rendre 2-5 év után szabadulnak. A miliárdokat elsíboló vállalkozók, semennyit. Néha irigylem a kínai jogrendet :(
Na, ja!
 
T

torsen

Guest
Ez netto hulyeseg.
Ha folyamatosan duplazod a feltett tetet akkor csak rovid ido kerdese, hogy kifogyj a penzbol, illetve a megjatszhato osszegek felulrol is korlatozva vannak minden kaszinoban.
A penzfeldobas analogiaja csak az ugynevezett zero rulett (ott nincs nulla illetve dupla nulla) eseteben mukodhetne idealizalt korulmenyek kozott. Vegtelen tokevel, nem korlatozott tetekkel. A rulettnel (amit te is jatszottal) minden kor megfeleltetheto - tipustol fuggoen - minusz 1-3 % korul szorodo vesztesegnek.
Egyszeruen nem hiszem el a tortenetedet. Azt viszont elhiszem, hogy te igy emlekszel ra.

Te most idéztél? :) Tudod,idézőjelek! Vagy ugrik a doktori! Kíváncsi lennék, honnan jutott eszedbe a pénzfeldobás? Miből jött ki az 1-3%? Én tudom mire gondolsz... Amúgy a Te dolgod, hogy mit hiszel el...

A rulettnel a pszichologia emlitese gyakorlatilag folosleges. A nem teljes információs játékok eseteben van inkabb csak erdemi szerepe. (pl. poker.)

De működik a pszichológia, tapasztalatból tudom. Képes vagy-e tartani a rendszert, ha már hosszabb bukásban vagy, vagy elcsábulsz vagy betojsz...buktam is így.

Harmadszorra irod ezt. Hidd el megertettem elsore is. Viszont a kerdeseimre illetve az altalam kifogasolt reszekre meg mindig nem adtal megnyugtato valaszt. Sajnalom, de rohadtul nem gyoztel meg.

Lehet hogy le kellene írnom negyedszer is...

Te irtad, hogy csak provokalsz. Ugy nezett ki mintha csak siman bemasoltad volna a nepszabadsag egyik migranssimogato TASZ-os cikket. Nem tudtam, hogy te ezt komolyan is gondolod.:D

Komolyan gondolom. Egyébként soha nem olvastam a Népszabadságot. Nem büszkeségből írom. De tudom, nem ez a lényeg. És ha bemásolásnál/felmondásnál tartunk, visszaolvasva a kommentjeidet,akkor Te meg simán csak netto kormánypropangadát tolsz,. Illetve toltok. Mert szerintem nem egyetlen személy vagy, bár a szöveg koherens, egy ember írja, de alád dolgoznak...lsd. első válaszom!

Siman csak felmondtad amit a migranssimogatok szoktak ervkent felhozni. Nincs is azzal semmi baj, amig az ember el nem kezd rajta gondolkozni, mert aztan hamar kideul, hogy mekkora kamu az egesz.

Akkor halljam, gondolkozz...ez így csak egy lebegtetett semmi!

Irtad: Sok a nyugaton dolgozo tudos kozt a migrans. Azert azt szogezzuk le, hogy ezek tobbsege nyugaton tanult emberekbol all. Ezek nem kamu agysebeszek, akik allah akbart kialtozva fenyegetnek vagy eroszakolnak meg noket. Pelda: A britek altal kepzett afrikai szarmazasu orvosok 90%-a marad a szigeten. A nalunk kepzett diakok 90%-a megy haza. Dontsuk mar el akkor most melyik a valodi segitseg es melyik a netto szivatas!

Mit is akarsz eldönteni? Segítség/szivatás? Hát van olyan vidéki főiskola, amelyiknek összeomlana a költségvetése,illetve oktatókat kellene kirúgni ha nem fizetnének igen sokat ezek a később elvándorló külföldi diákok. Akkor ez most segít vagy szivat?
A msáik kérdés, hogy miért is mennek el, miért nem maradnak itt, mint GB-ban? Talán nem vagyunk olyan vonzóak? Mi között válszt az Angliában tanuló? Menjen vissza a nyomorba, korrupcióba, létbizonytalanságba vagy maradjon a világ egyik legfejlettebb (tudom Te lenézed, nekem tetszett) országába. Aki itt végez, annak már legalább 3 választása van: sötét nyomor otthon, Magyarország, vagy mondjuk Anglia....mit fog választani? Már megválaszoltad, de csak részben: innen elmegy. Biztos visszamegy Kigali külvárosába körorvosnak a "hutik és tuszuk" (rövid idézet KL-tól.) közé, vagy.... Na ebben kellene előre lépnünk!


Erdekes mod nem minket utalnak a kozel-keletiek, hanem a nyugatot.

Ezt addig érzed így, amíg ki nem derül, hogy mi is Nyugat vagyunk a szemükben. Pláne a villanykerítés után.

Mindegy. Folosleges is folytatni. Nem tudsz meggyozni arrol, hogy Marseille jobb hely mint Budapest, mert nem az.

Ha Marseille akkor nem Budapest a mérce, hanem mondjuk Ózd vagy Kazinbarcika vagy Bódvarákó pláne Szendrőlád. Jártál már ott? Csak folyamatos nagy gázzal, lassítás nélkül, feltekert ablakokkal... még jobb, ha páncélozott az autód. Na az a no-go zóna!!!! Szerintem nem a Marseille-i problémán kéne rágódnunk, nem azt kellene tolnia a kormánynak (értsd TE) a magyar polgár felé ami a franciák problémája, hanem megoldani a hazai gondokat amivel nagyon-nagyon sokan szembesülnek, például fórumtárs silurusglanis. Mert ez a mi valódi gondunk...

(Basszus kozben raneztem a francia allamadossag emelkedesere... ugy kabe 68-tol. Huhh, lesz ott meg baj a most megvalasztott francia Bajnai utan. :eek:)

francia Bajnai= újabb kormányrizsa. Megint a terelsz a franciák problémájával... Tudom,most jön majd az "ide is begyűrűzik" duma. Foglalkozzunk Magyarországgal....
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 698
14 743
113
A tőzsdéhez annyit, hogy ha megveszel egy papírt, azt nem kell ám örökkévalóságig tartani, szélsőséges esetben már órákon belül is tervezetten túladhatsz rajta.

Nyilvánvalóan csak oylan dologgalszabad kereskedni/spekulálni/befekteti amit elég jól ismersz, tudod mi hat az árfolyamára, stb.

Persze még így is lehet rajta bukni, mert van aki nálad is jobban ismeri.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 698
14 743
113
https://444.hu/2017/05/13/menekultnek-neztek-es-tojassal-dobaltak-az-indiai-tehenfejoket-sarudon

A Heol.hu kereste fel azt a sarudi szarvasmarhatelepet, ahol már másfél éve dolgozik hat indiai férfi. A cég vezetője, Sárközi Tamás a lapnak elmondta, hogy harminc dolgozóra van szükség a tejtermelőtelep működtetésére, de

"egyáltalán nem találtunk dolgozni akaró és felelős munkavállalókat."

Kevesen is jelentkeztek, akiket meg felvettek, azóta már ki is rúgták trehányságuk miatt.


Egyfelől elképzelem a cég részéről felajánlott versenyképes fizetést, másfelől az egy elég elcigányosodott környék, szóvalnem tudom hogy szúrták ki az indiaiakat. Másfelől azért megkérdezném Orbán Viktort, hogy ha nem hiába születtek a cigányai, akkor mondja már meg, hogy minek, Balogh Zoltánt meg felszólítanám, hogy ne rejtegesse tovább az erőforrásait.

Ezzel együtt az államnak orrba szájba kéne b*tatnia azokat a cégeket, akik külföldről,pláne a harmadik világból importálnak munkaerőt.
 
D

danielblack

Guest
Mi lenne vajon a hatása minden tekintetben egy olyan intézkedésnek amely alapján:
Minden adónemet, áfát, járulékot, hozzájárulást eltörlünk és létrehozunk egyféle adónemet legalább 6 adókulccsal amelyet a bruttó kereseti szint alapján lövünk be (nyílván itt rögtön bukna a dolog mert a "nemeseinknek" kurvára nem érdeke egy igazságos 6 kulcsos rendszer).
A lényeg, hogy az új rendszer alapján az állam éves bevétele ugyan annyi legyen mint amennyi eddig is megvolt. Az igazságos 6 kulcsos rendszer alapján már rögtön nőne a gazdagok hozzájárulása és a szegényeké pedig csökkenne. Ez rögtön hatalmas fogyasztás emelkedést, közhangulat javulást, kivándorlás csökkenést eredményezne, sőtt a külföldi létbe belefáradt emberek (pl.: én) hazacsordogálását is elindíthatná.
A kérdésem, hogy ezen felül milyen hatásai lehetnének még a dolognak?
Egyébként Finnországból (?) hallottam valami kísérletről, hogy nyugdíjjt, Tb-t mindent egybeolvasztanának...
 
Status
Not open for further replies.