[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Mi lenne vajon a hatása minden tekintetben egy olyan intézkedésnek amely alapján:
Minden adónemet, áfát, járulékot, hozzájárulást eltörlünk és létrehozunk egyféle adónemet legalább 6 adókulccsal amelyet a bruttó kereseti szint alapján lövünk be (nyílván itt rögtön bukna a dolog mert a "nemeseinknek" kurvára nem érdeke egy igazságos 6 kulcsos rendszer).
A lényeg, hogy az új rendszer alapján az állam éves bevétele ugyan annyi legyen mint amennyi eddig is megvolt. Az igazságos 6 kulcsos rendszer alapján már rögtön nőne a gazdagok hozzájárulása és a szegényeké pedig csökkenne. Ez rögtön hatalmas fogyasztás emelkedést, közhangulat javulást, kivándorlás csökkenést eredményezne, sőtt a külföldi létbe belefáradt emberek (pl.: én) hazacsordogálását is elindíthatná.
A kérdésem, hogy ezen felül milyen hatásai lehetnének még a dolognak?
Egyébként Finnországból (?) hallottam valami kísérletről, hogy nyugdíjjt, Tb-t mindent egybeolvasztanának...
A jelenlegi adórendszer is elégséges, nem csak Magyarországon hanem máshol is, ha működtetni tudják rendesen.
Pl ha egy nagyvállalat adókedvezményt kap, akkor a kicsik kell azt pótolják, hanem hiány lesz a költségvetésben. Ha egy nagyvállalat állami támogatásban részesűl akkor azt vagy elveszik valahonnan, vagy adóemeléssel beszedik valakiktől. Erről volt Svájcban pár hónapja egy népszavazás, furcsa, de nem tudom milyen eredménnyel. Az volt a célja, hogy ne lehessen adózási kivételeket teremteni cégek számára, hanem mindenkire ugyanazok az adószabályok vonatkozzanak. Itt nem azzal van a baj, hogy annyira szörnyű ha mindenki 16%-ot adózik a jövedelme után (igen, ez csak az egyik adó az ezerből) hanem az, hogy vannak kivételek amit ha az egyik megkap azzal a másikat pluszba leterhelik, meg az adócsalással és az EU miatt kiírhatatlan trükközéssel az ÁFÁ-val.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Te most idéztél? :) Tudod,idézőjelek! Vagy ugrik a doktori! Kíváncsi lennék, honnan jutott eszedbe a pénzfeldobás? Miből jött ki az 1-3%? Én tudom mire gondolsz...
Nem ideztem. A pelda pedig alap matek. A lotto, a rulett es a penzfeldobas kozepiskolaban es egyetemen is feladat. (Igaz en csak alap statisztikat tanultam.)
De működik a pszichológia, tapasztalatból tudom. Képes vagy-e tartani a rendszert, ha már hosszabb bukásban vagy, vagy elcsábulsz vagy betojsz...buktam is így.
Ezzel ki is meritettuk azt a ket pontot amikor ra lehet eroszakolni a pszichologiat erre a jatekra. Az egyik volt, hogy jatszik-e az ember, a masik pedig, hogy tartja-e magat az elkepzelt nyero strategiajahoz. Vagyis gyakorlatilag elhanyagolhato a szerepe a nem teljes informacios jatekokhoz kepest, ahol a jatek resze a psziho.
Lehet hogy le kellene írnom negyedszer is...
Nincsenek illuzioim, valasztasi ev jon.
Komolyan gondolom. Egyébként soha nem olvastam a Népszabadságot. Nem büszkeségből írom. De tudom, nem ez a lényeg. És ha bemásolásnál/felmondásnál tartunk, visszaolvasva a kommentjeidet,akkor Te meg simán csak netto kormánypropangadát tolsz,. Illetve toltok. Mert szerintem nem egyetlen személy vagy, bár a szöveg koherens, egy ember írja, de alád dolgoznak...lsd. első válaszom!
Vagy skizo vagyok, illetve vagyunk(?). Es nem dolgozik alam senki sem. Egy ember is kepes sok hulyeseget irni, vagy nem hiszed?
Ezt addig érzed így, amíg ki nem derül, hogy mi is Nyugat vagyunk a szemükben. Pláne a villanykerítés után.
Ok is tudjak kik vagyunk. Viszonylag ritkan beszeltek a gyarmatositok magyarul, szoval nem kell izgulnunk emiatt. A kerites pedig lefogadom, hogy csak szenzor lesz. Tartod? Egy sor a tet. Ez most kabe fifty-fifty esely szoval bedobhatod a strategiadat. Max 1000 sorig novelheted a tetet a kovetkezo fogadasokon.:)
Mert ez a mi valódi gondunk...
En is ezt mondom. Van nekunk epp eleg gondunk, ne importaljunk ujabbakat nyugatrol.
francia Bajnai= újabb kormányrizsa. Megint a terelsz a franciák problémájával... Tudom,most jön majd az "ide is begyűrűzik" duma. Foglalkozzunk Magyarországgal....
Amig a nyugat rank akar eroltetni olyan dolgokat amiket mi nem akarunk, addig sajnos nincs valasztasunk es kenytelenek vagyunk veluk is foglalkozni.
De nem is ez a lenyeg. Tartod a fogadast vagy nem? Setalj csak be a virtualis kaszinomba. Kuldjek kupont? :)

(Basszus, rakerestem a neten es tenyleg csak jelzorendszer... Mindegy. Attol meg fogadhatunk. "Villanykerites", mi?:rolleyes:)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 374
55 038
113
danielblack

Amit írtál az több sebből vérzik, nem egy járható út.
A másik pedig az, hogy az adó és a járulék között nagy a különbség. Ugyanis a járulékért cserébe konkrét szolgáltatást kapsz (pl. TB) még az adóért cserébe semmire nem vagy jogosult, azt az állam szabadon elköltheti. (pl. a hadseregre). E mellet van még az illeték is, ami lényegében egy állami szolgáltatás egyszeri kifizetése.

Alapvetően nem lenne baj ha egyszerűsítenék az adó/járulék/illeték rendszert. De mindenképpen több lábon kell állnia az állami bevételeknek is.
Például nézd meg a fizetési papírodat, hogy mennyi szir-szart vonnak le a béredből.
Mondjuk én ezt egyszerűsíteném, lenne 4 járulék és 0 adó a fizetésen. Lenne nyugdíj, TB, oktatási, és foglalkoztatási járulék.
A nyugdíjért cserébe kapnál nyugdíjat, a TB-ért cserébe ellát az egészségügy, az oktatási járulékért taníttatják a gyerekeidet illetve regisztrált munkanélküliként járna neked is egy ingyenes átképzés, a foglalkoztatási járulékért cserébe kapnál munkanélküli segélyt ha úgy alakul illetve ebből lenne finanszírozva a közmunka.
Szerintem ez így tisztességes rendszer lenne, de az elvonás mértéke nem hiszem, hogy kevesebb lenne, mint most, mert ehhez alacsonyak a bérek jelenleg az országban.

Az adófizetést meghagynám a fogyasztásnak (ÁFA) illetve a cégeknek (társasági adó). A munkáltatói járulékot meg megszüntetném.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Kaszinóban úgy lehet nyerni ahogy nálunk csinálta két srác:
70ft-os újsághoz adtak egy 500ft-os kupont, annyi feltétellel, hogy egyszerre egy ember csak egyet játszhat meg.
Felvásárolták az összes újságot amit találtak, majd az egyik a pirosra tett a másik a feketére... Egy délután alatt ~80-80.000ft.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 966
82 835
113
https://888.hu/article-para-van-ria...ti-esemenykezelo-kozpont-a-zsarolovirus-miatt

Mindjárt jön Conchita beszéde? :D

"Itt Fehér-Lipótváros Conchita Banderas beszél, a Magyar Világmegváltó Pillanat elnöke. Ma hajnalban az orosz csapatok támadást indítottak belvárosunk ellen azzal a nyilvánvaló szándékkal, hogy megdöntsék a facebookhoz való törvényes hozzáférésünket. Csapataink még éppen döglenek a tegnapi bulika után, de amint felébrednek, azonnal harcban szállnak. A kormányzás elérhetetlen számunkra. A facebooknak lőttek, máshonnan meg ötödikéig nincs ihlet. Ezt közlöm az ország népével és a világ közvéleményével."
 
  • Tetszik
Reactions: honved

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
https://444.hu/2017/05/13/ezt-is-me...-koszoruzta-meg-a-kommunistak-hosi-emlekmuvet

Ez már szánalmas. Már csak okádni lehet.
A volt kommunista blokkból annak idején csak a magyarok és a lengyelek álltak ki az áldozatokért.

Szerintem a Miniszterelnök ma sem gondolja ezt másképp, nyugodj meg. Ez csak diplomáciai protokoll. Amennyiben a kínai pártfőtitikár jár itt, lehet vele is megkoszorúztatják az 56-os hősök emlékművét. :) Ennyi.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 067
26 629
113
Szerintem a Miniszterelnök ma sem gondolja ezt másképp, nyugodj meg. Ez csak diplomáciai protokoll. Amennyiben a kínai pártfőtitikár jár itt, lehet vele is megkoszorúztatják az 56-os hősök emlékművét. :) Ennyi.

Nincs ilyen diplomáciai protokoll, a vendég eldönti, hogy mit koszorúz és mit nem. Ugyanakkor gyakorlatilag olyan nyugati elnök, miniszterelnök, aki ne koszorúzta volna meg. Ja igen, egy kis irányadás a származását tekintve liberális sajtónak:

FOREIGN201703220806000150579537785.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: minszk2 and honved

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 589
16 191
113
A tőzsdéhez annyit, hogy ha megveszel egy papírt, azt nem kell ám örökkévalóságig tartani, szélsőséges esetben már órákon belül is tervezetten túladhatsz rajta.

Nyilvánvalóan csak oylan dologgalszabad kereskedni/spekulálni/befekteti amit elég jól ismersz, tudod mi hat az árfolyamára, stb.

Persze még így is lehet rajta bukni, mert van aki nálad is jobban ismeri.
Ezzel érvelt egy ismerősöm is...aztán 3 éve a rendőrség rángatta le a sínekről. Neki sem esett le egy fontos dolog; példa:
legyen mondjuk egy házasság a példa. Fogadójáték megy, hogy ma, holnap stb lesz szex az asszonnyal, vagy éppen megverem. Tekintve, hogy a tranzakcióra nekem nagyobb ráhatásom van, mint mondjuk Gipsz Jóskának, elhinthetem a helyi szennylapban, hogy mennyire kihűlt a házasságunk. Gipsz úr jól értesült, mert közös barátok révén, akár azt is elhitethetem, hogy válunk. Közben meg úgy megszeretgetem, hogy 9 hónap múlva beszámol erről a születettek rovat is. Persze még pénzt is nyertem...véletlenül,,,és á dehogy volt manipulált a dolog.
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 643
14 619
113
Ezzel érvelt egy ismerősöm is...aztán 3 éve a rendőrség rángatta le a sínekről. Neki sem esett le egy fontos dolog; példa:
legyen mondjuk egy házasság a példa. Fogadójáték megy, hogy ma, holnap stb lesz szex az asszonnyal, vagy éppen megverem. Tekintve, hogy a tranzakcióra nekem nagyobb ráhatásom van, mint mondjuk Gipsz Jóskának, elhinthetem a helyi szennylapban, hogy mennyire kihűlt a házasságunk. Gipsz úr jól értesült, mert közös barátok révén, akár azt is elhitethetem, hogy válunk. Közben meg úgy megszeretgetem, hogy 9 hónap múlva beszámol erről a születettek rovat is. Persze még pénzt is nyertem...véletlenül,,,és á dehogy volt manipulált a dolog.

Ismert vállalatok részvényein világgazdasági válság esetét kizárva a befektetett pénzt nullára írni reélisan csak akkor lehet, ha az ember nagy tőkeáttéttel játszik. Sima vétel/eladásnál azért nem.

Komoly cégekről beszélek, nem valami ismeretlen/ vagy új vállalatról.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 643
14 619
113
Mi lenne vajon a hatása minden tekintetben egy olyan intézkedésnek amely alapján:
Minden adónemet, áfát, járulékot, hozzájárulást eltörlünk és létrehozunk egyféle adónemet legalább 6 adókulccsal amelyet a bruttó kereseti szint alapján lövünk be (nyílván itt rögtön bukna a dolog mert a "nemeseinknek" kurvára nem érdeke egy igazságos 6 kulcsos rendszer).
A lényeg, hogy az új rendszer alapján az állam éves bevétele ugyan annyi legyen mint amennyi eddig is megvolt. Az igazságos 6 kulcsos rendszer alapján már rögtön nőne a gazdagok hozzájárulása és a szegényeké pedig csökkenne. Ez rögtön hatalmas fogyasztás emelkedést, közhangulat javulást, kivándorlás csökkenést eredményezne, sőtt a külföldi létbe belefáradt emberek (pl.: én) hazacsordogálását is elindíthatná.
A kérdésem, hogy ezen felül milyen hatásai lehetnének még a dolognak?
Egyébként Finnországból (?) hallottam valami kísérletről, hogy nyugdíjjt, Tb-t mindent egybeolvasztanának...

Mondjuk gazdasági összeomlás/az állam összeomlása?
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 922
13 140
113
Mennyit kaphatsz Magyarországon sikkasztásért vagy hivatali / hatalommal való visszaélésért?
http://www.origo.hu/itthon/20170513...l-gyurcsany-ferencrol-es-dobrev-klararol.html

Mert ha kevesebb mint 8 évet akkor alapból a nyaka véres a feljelentésnek, de a 2003-mas része 14 éve volt, így elévülhetett. És miért pont most szedik elő a dolgot?

Ez nem sikítás és nem is hivatali visszaélés. Amúgy 500 milla felett 5-10 év a sikítás taksája és hűtlen kezelésé, valamint az összes korrupciós bűncselekményé is megáll legfeljebb 10 évnél (meg az összes vagyon elleni, a költségvetést károsító és hivatali bűncselekményeké is). Az elévülést az elkövetéstől kell számítani. Természetesen a feljelentés csak a politikai sóműsor része. Senki nem gondolja komolyan, hogy bármi eredménye is lesz. De ettől még a cselekmény nem lesz szalonképesebb.
Érdekes módon az EU is csak Ptk-s és Btk-s elévülési időn túl szereti feltárni a szabálytalanságokat, mert akkor az államnak fizetnie kell, de a haszonélvező cégekre és magánszemélyekre már nem lehet ráverni a balhét.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 966
82 835
113
Mennyit kaphatsz Magyarországon sikkasztásért vagy hivatali / hatalommal való visszaélésért?
http://www.origo.hu/itthon/20170513...l-gyurcsany-ferencrol-es-dobrev-klararol.html

Mert ha kevesebb mint 8 évet akkor alapból a nyaka véres a feljelentésnek, de a 2003-mas része 14 éve volt, így elévülhetett. És miért pont most szedik elő a dolgot?

Hülyeség Ferit pont a választások előtt kivenni a buliból, remekül qurja szét a baloldalt, mert amit nyernének a Jobbikkal egyéniben, azt bukhatják a DKval. Érdekes lesz. Amúgy nem értek egyet azzal, hogy nem lesz semmi belőle, mert ez pont a rendszer miatt visszakereshető centenként. Az elévülés uniós pénzekre nem vonatkozik. Szóval érdekes menet lesz ez a "ha te feszegeted én is" hozzáállás.
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 012
54 002
113
Hülyeség Ferit pont a választások előtt kivenni a buliból, remekül qurja szét a baloldalt, mert amit nyernének a Jobbikkal egyéniben, azt bukhatják a DKval. Érdekes lesz. Amúgy nem értek egyet azzal, hogy nem lesz semmi belőle, mert ez pont a rendszer miatt visszakereshető centenként. Az elévülés uniós pénzekre nem vonatkozik. Szóval érdekes menet lesz ez a "ha te feszegeted én is" hozzáállás.


Ezért nem fogják egymás ügyeit feszegetni.
:D
 
  • Tetszik
Reactions: laiki

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 922
13 140
113
Az elévülés uniós pénzekre nem vonatkozik.

A céggel szembeni esetleges Ptk-s igényre és a magánszeméllyel szembeni Btk-s eljárásra vonatkozik az elévülés, függetlenül attól, hogy milyen forrásból jött a pénz. De ha ezt úgy érted, hogy a magyar állam nem mentesül a visszafizetési kötelezettség alól elévülés jogcímén, akkor helyes a meglátás. Pont ez a lényeg. Az állam nem mentesül, az elkövető viszont igen. Az EU szervei pedig csak a Ptk-s és Btk-s elévülés után érnek rá vizsgálódni.

De az EU mellett a mindenkori politikusaink is vigyáznak arra, hogy csak olyankor világosodjanak meg a másik által elkövetett szörnyű tettekkel kapcsolatban, amikor már nincs mit visszakövetelni és nincs kit leültetni. Börtönbe csak a Zuschlag-féle kis halak mennek. Azok is ritkán.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 966
82 835
113
A céggel szembeni esetleges Ptk-s igényre és a magánszeméllyel szembeni Btk-s eljárásra vonatkozik az elévülés, függetlenül attól, hogy milyen forrásból jött a pénz. De ha ezt úgy érted, hogy a magyar állam nem mentesül a visszafizetési kötelezettség alól elévülés jogcímén, akkor helyes a meglátás. Pont ez a lényeg. Az állam nem mentesül, az elkövető viszont igen. Az EU szervei pedig csak a Ptk-s és Btk-s elévülés után érnek rá vizsgálódni.

De az EU mellett a mindenkori politikusaink is vigyáznak arra, hogy csak olyankor világosodjanak meg a másik által elkövetett szörnyű tettekkel kapcsolatban, amikor már nincs mit visszakövetelni és nincs kit leültetni. Börtönbe csak a Zuschlag-féle kis halak mennek. Azok is ritkán.

A biztonság kedvéért Demszky is elhúzta 3 évre a csíkot Berlinbe. :D
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Már tényként kezelik, hogy vissza kell fizetni 18 milliárdot.
http://www.origo.hu/itthon/20170514...ll-visszafizetni-az-europai-bizottsagnak.html

Ennek mondjuk semmi értelme, hogy csak az ország vonható felelősségre, az elkövető nem. Ha elévül akkor minkét esetben el kellene évülnie, ha meg nem akkor egyik esetben sem. Mondjuk közpénzek eltűntetésénél meg korrupciónál nem hagynám, hogy legyen elévülése az ügyeknek, már csak azért sem, hogy ha soha nem is kapják el, egész életében ne legyen egy nyugodt éjszakája miatta.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 012
54 002
113
Már tényként kezelik, hogy vissza kell fizetni 18 milliárdot.
http://www.origo.hu/itthon/20170514...ll-visszafizetni-az-europai-bizottsagnak.html

Ennek mondjuk semmi értelme, hogy csak az ország vonható felelősségre, az elkövető nem. Ha elévül akkor minkét esetben el kellene évülnie, ha meg nem akkor egyik esetben sem. Mondjuk közpénzek eltűntetésénél meg korrupciónál nem hagynám, hogy legyen elévülése az ügyeknek, már csak azért sem, hogy ha soha nem is kapják el, egész életében ne legyen egy nyugodt éjszakája miatta.


Nem ismered a politikusokat,ezek akkor alszanak jól,nyugodtan,ha sokat loptak aznap,akkor nyugtalanok,ha nem loptak éppen semmit.
Mondjuk ez már önmagában tündérmese.:rolleyes:
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
18 milliárd forint? Az kevés. Mészáros mellényzsebből kifizeti.
18 milliárd euró ami vissza járna a sorozatos pénzlenyúlások miatt.
 
Status
Not open for further replies.