[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.
M

molnibalage

Guest
Most én kaptam agyfaszt kivételesen tőled!
Egy közgazdasági tárgyakat tanult mérnök, hogy a picsába mossa össze a gazdasági és technológiai fejlődést a jövedelem eloszlás változásával!!
Akkor meg képtelen voltál megfogalmazni, hogy mi a fészkes fenére gondolsz. Mondjuk nem mintha így igaz lenne...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nem vagyok se gazdag, se szegény, de próbáltam már és sikerült keresni némi pénzt a pénzpiacon.
A kisbefektetok 90+ szazaleka bukik a piacokon, de mind ezt mondja.
....roulette-ből is ki lehet jönni kis plusszal szinte mindig. Csakel kell felejteni a kaszálást.
Hu, itt nagy a baj. Inkabb nem kommentalom.
Most ez csúsztatásnak veszem, mert a nyugdíjalapjával csak a hülyék akarnak kaszálni, az óriási kockázat és én se mondtam ilyet.
Az elobb meg cikizted a "kis plusz"- t, most meg mar orulnel a kicsi profitnak is.
Némi pénzpiaci ismeret, újságolvasás, hírértelmezés és van egy kis haszon.Aki nem képes/nem akar, az meg bízza az államra. Én nem tenném szívem szerint, de nincs választásom.
Van helye az allamnak a piacon. Nezd csak meg a nyugat-europai orszagok allami cegeit.
De a 2008-as válsághoz fogható békeidőben 1929.ben volt utoljára...
Nem vagyok tortenesz, de azt hiszem 1929 es 2008 kozott tortent par aprosag ami igencsak eritette az idosek ellatasat is.
Megjegyzem, gazdálkodnék, ha nem vennék el.
Adozni mindenhol kell.
Az önkéntesben benne vagyok, elégedett vagyok, és nagyon örülnék, ha az állam által elvont (nem általam odaadott) pénzem is itt landolna. Az államiban sok fájdalmas van,de pl.nagyon sokan egy fillért nem fognak élvezni belőle, mert egyszerűen elpatkolnak a 65 éves kor előtt. Befizettek egy rakat pénzt, szolgáltatás nuku. Például nem örökölhető.Pedig a gyerekeim elől vettem el a pénzt, és a gyerekeim befizetései nem engem fognak eltartani, hanem (legrosszabb esetben mondjuk Téged:)) valaki mást.
Nem esek hasra a korlatozott(!) orokolhetoseg szovegetol sem. Illetve ha 100 evig elsz akkor is ki meg kell kapnod a nyugdijadat. (Marmint ha en addig elek. :)) Ezt egy profitorientalt biztosito gyakorlatilag nem tudja teljesiteni vagy pedig nagyon elegedetlen leszel a vegosszeggel.
És sejtéseim szerint a nyugdíjválság megoldása
Nem titok, noni fog a korhatar is. Egy 20. szazadi 65 eves atlagember sokkal leharcoltabb volt mint amilyen a 21. szazadi lesz.
A helyére?:D:D:D:D Most meg én mosolyogtam...körülírnád ezt a helyet, vagy tanúsíts ráutaló magatartást!:D
A TB-be korabban befizetett osszeget kiszerveztek a penzpiacokra es ezert cserebe csak a kesobb fizetendo nyugdijakra kaptak igeretet. (A nyugdijkorhatar kozeli koru embereket at sem vettek ezek a biztositok!) Illetve az igy kieso allami bevetelek helyett - a nyugdijak kifizetesere - hitelt kellett felvenni. Ennel nagyobb boszmeseg csak a rullettezes lehetne.
Magánjogi szerződésben állsz a biztosítóval. Fizetnie kell!
A bank is fizetett a beteted utan, nem? A biztosito is fizetni fog, csak az osszeg nem fog tetszeni. Ok nem vallalnak kockazatot, mert a kezelesi koltseget rogzitik a szerzodesben. De te tenyleg viselni akarod a nyugdijad osszegevel a tokepiac kockazatat?
A bevándorlást nem szabadna elutasítani. Ellenőrzött, szabályozott keretek között kell tartani. Ha már abban a helyzetben vagyunk, hogy akarnak ide jönni emberek, akkor ne legyünk szégyellősek és válogassunk. Mint a divatos bárok előtt a kidobók. Megvan hozzá a jogunk, de a vízzel kiönteni a gyereket, elutasítani valódi orvosk,mérnökök, matematikusok bevándorlását!?
A braindrain addig mukodik amig eros diplomaval rendelkezo egeszseges embereket sziv el egy kompatibilis kultura. Minden mas esetben ez csak illuzio es rafizetes.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Magánjogi szerződésben állsz a biztosítóval. Fizetnie kell!
Az semmire nem biztosíték. Főleg ha behajthatatlan.
Pl. a Lehman Br. kb 600 mrd dollár adósságot halmozott fel. A töredékét sikerült csak visszaszerezni, úgy, hogy közben majdnem államok mentek tönkre, pl mi is.
Erőteljes összefüggés van a globalizált pénzpiaci szereplők között, amely tápláléklánc végén olyan kicsik vannak mint Mo vagy Izland.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zeal

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Akkor meg képtelen voltál megfogalmazni, hogy mi a fészkes fenére gondolsz. Mondjuk nem mintha így igaz lenne...
Oké munka közben kis szünetekben nem ezzel kellett volna foglalkoznom többet nem teszem!
Miről is beszéltünk arról hogy jelenlegi kapitalista gazdasági rendszer egyik alap dogmája a folyamatos növekedés! Mivel a föld forrásai végesek és adott technológia színvonal befolyásolja azok hatékony felhasználásnak mértékét! Föld maga zárt rendszer így növekedés milyen forrásai lehetnek?
1, Technológia fejlődés ami eredményei a meglévő erőforrások hatékonyabb felhasználásával több fogyasztási cikket stb lehet előállítani.
2, Másik fél rovására, ez lehet maga a bioszféra akkor annak eltartó képessége idővel ha a tendencia folytatódik nullához tart. Másik fél lehet más emberek, vagy emberi népcsoportok, ez esetben a profit a többlet, ezen ellen érdekelt emberek és emberi közösségek fogyasztásának csökkentéséből ered!
Kapitalizmuson belül is a pénzügyi szektor ami külön halmaz amely számokkal dolgozik bizalomra épít. Arra hogy a munkáért, javakért kapott elszámolási egységet mikor szükséges valós javakra válhatók, ez magában nem lenne elég vannak a pénzügyi termékek. és az 1-5-10% Banki ráták ami a bankrendszer saját pénznyomdája. Pénzügyi termék a különböző hitelek, ej az a svájci frank de sok ember megnyomorít most kis hazánkba.
-Kis kitérő mért vettek fel olyan sok ember ilyen kockázatos hitelt?! Egyrészről akkoriban 7-10% volt a jegybanki alapkamat! ami hatalmas THM-et eredményezett, így a forint hitelek nagyon kedvezőtlennek tűntek a svájci frank alapú hitelekhez képest. Kérdés egyáltalán ügyletben bank valóban vett majd eladott svájci frankot .
Kis kitérő után bankiráta 1-5-10% mi jelent? Az hogy ha neked 100 van szükséged a bank elég ha tökeként 1-5-10 forintja van a többit nulla százalék THM biztosítja a nemzeti bank rendszer. Eredmény az, hogy idődről időre pénzügyi buborékok alakulnak ki, plusz az infláció is pörög, ehhez jön még valuta árfolyama. Ilyen rendszer természetes velejárója nagyobb buborékok kipukkanása ekkor gazdasági válságokról beszélhetünk. Bankok, biztosítók mennek tökre és a betétesek pénze nullázódik.
Monilbalage ebbe beleértve a nyugdíj megtakarításokat! Ezért hoztam fel példának USA-t ott meg meg történik, hogy nyugdíj alapok tűnnek el. Mindez béke időben nincs háború se fizika se szellemi se gazdasági értelembe.
Milyen is a pénzügyi rendszer. Film: The Big Short
Egy remek dokumentum film: Egyik legnagyobb demokrata írótól, és film rendezőtől
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 724
4 131
113
elutasítani valódi orvosk,mérnökök, matematikusok bevándorlását!?
Ezekre az emberekre otthon lenne szükség, hogy a sajátjaikat tudják kivakarni a szarból
Hosszú távon mindenkinek az lenne a legjobb (és a legolcsóbb), ha az ilyeneknek azért fizetnénk, hogy maradjanak otthon és segítsenek javítani az adott ország helyzetét. Ha ellopjuk őket onnan, akkor csak a legalja marad, ami nem képes javítani a helyzetén és csak a végtelenségig újratermelődik (fölöslegesen), és csak saját magunknak csináljuk előre a problémát, mert majd kerítést kell építeni, aztán, ha eszkalálódik a helyzet, bele kell baszarintani a csákányt a fejükbe a puszta túlélésünkért.....
sokkal jobb (kényelmesebb, emberségesebb és olcsóbb) volna ott tartani őket...
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt and fip7

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
A kollégád legalább el kellett volna olvassa a járulékokról szóló részt ha a többit nem is amikor a pénzét lekötötte. Így meg nem csoda, hogy jól teljesítenek a pénzintézetek. De a felháborodása mindenképp jogos, javaslom, hogy jelentse a bankfelügyeletnél a dolgot, hátha legalább megb*sszák a bankot és ahol tudja kürtölje világgá, fájjon nekik is.
Hol élsz?
A banknak mindig igaza van!:hadonaszos:
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 901
113
Hol élsz?
A banknak mindig igaza van!:hadonaszos:
Attól még el kellett volna olvassa a feltételeket és hogy mennyivel húzzák meg ilyen-olyan járulék néven. És ugyanúgy világgá kürtölheti, hogy hogy kibasztak vele és senki ne vigye oda a pénzét, elég ha veszít a bank 100 klienset miatta.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Attól még el kellett volna olvassa a feltételeket és hogy mennyivel húzzák meg ilyen-olyan járulék néven. És ugyanúgy világgá kürtölheti, hogy hogy kibasztak vele és senki ne vigye oda a pénzét, elég ha veszít a bank 100 klienset miatta.
Minden bank akkor változtat a szerződési feltételeken, amikor akar! Copyright, a változtatás jogát fenntartjuk!:rolleyes:
Akár, elolvastad, akár nem, ha vagy olyan hülye, hogy a "bankhoz" fordulsz "segítségért"!:p
Ugye, milyen egyszerű?:(:mad:
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 901
113
Minden bank akkor változtat a szerződési feltételeken, amikor akar!
Ez így nem igaz, a szerződés mindkét felet kötelezi, ha az egyik változtatni akar rajta abba a másiknak bele kell mennie. Ettől szerződés, ne b*tok meg, hogy Magyrországon egyoldalúan változtathatnak feltételeket szerződéskötés után a bankok anélkül, hogy az ügyfél belemenne. Legvégső esetben is a szerződés végét jelentené egy ilyen lépés ha nem tudnak megegyezni, és ha az ügyfél úgy érzi kár érte akkor jogosan perelhetné miatta a bankot.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ez így nem igaz, a szerződés mindkét felet kötelezi, ha az egyik változtatni akar rajta abba a másiknak bele kell mennie. Ettől szerződés, ne b*tok meg, hogy Magyrországon egyoldalúan változtathatnak feltételeket szerződéskötés után a bankok anélkül, hogy az ügyfél belemenne. Legvégső esetben is a szerződés végét jelentené egy ilyen lépés ha nem tudnak megegyezni, és ha az ügyfél úgy érzi kár érte akkor jogosan perelhetné miatta a bankot.
Persze, perelhetne bárki egy bankot, már persze ha lenne rá pénze!!! Szerinted kinek van erre több anyagi forrása, a banknak vagy Senki Józsinak a sokadik utcából?!! Még ha ezerszer igazad is van, a bank annyi ideig el tudja húzni a pert hogy te gy idő után ne tudd fizetni a jogászodat és máris buktál mindent. Az emberek nagy többsége tudja ezt és inkább bele se vág ilyesmibe....:mad:
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 901
113
Persze, perelhetne bárki egy bankot, már persze ha lenne rá pénze!!! Szerinted kinek van erre több anyagi forrása, a banknak vagy Senki Józsinak a sokadik utcából?!! Még ha ezerszer igazad is van, a bank annyi ideig el tudja húzni a pert hogy te gy idő után ne tudd fizetni a jogászodat és máris buktál mindent. Az emberek nagy többsége tudja ezt és inkább bele se vág ilyesmibe....:mad:
Ez a per a végén jön be ha kilépnek a szerződésből és te úgy érzed ezzel megkárosítottak. A szerződéses feltételek megváltoztatása aláírás után meg hülyeség, ha meg olyan szerződést írsz alá, hogy a bank egyoldalúan megváltoztathatja utólag a feltételeket, akkor nem a bankban hanem az elmeosztályon lenne a helyed. Túl van filózva a dolog, van egy szerződés, mielőtt aláírod olvasd el. Ha meg kár ért agyald végig, hogy megéri-e a vesződést a kártérítés vagy megelégszel azzal, hogy ahol tudsz később keresztbe teszel nekik. Amúgy nem a világ pénze perelni, ha egyértelmű a helyzet és a bíró objektív akkor egy közepes ügyvéd is elintézi neked vagy kiegyeztek per nélkül. Ez nem válóper, hogy te viszed a gyerek lábait, anyu meg a fejét és kell a bíróság az osztozkodáshoz.
 
  • Tetszik
Reactions: ruszkik.haza

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 315
55 681
113
Ez a per a végén jön be ha kilépnek a szerződésből és te úgy érzed ezzel megkárosítottak. A szerződéses feltételek megváltoztatása aláírás után meg hülyeség, ha meg olyan szerződést írsz alá, hogy a bank egyoldalúan megváltoztathatja utólag a feltételeket, akkor nem a bankban hanem az elmeosztályon lenne a helyed. Túl van filózva a dolog, van egy szerződés, mielőtt aláírod olvasd el. Ha meg kár ért agyald végig, hogy megéri-e a vesződést a kártérítés vagy megelégszel azzal, hogy ahol tudsz később keresztbe teszel nekik. Amúgy nem a világ pénze perelni, ha egyértelmű a helyzet és a bíró objektív akkor egy közepes ügyvéd is elintézi neked vagy kiegyeztek per nélkül. Ez nem válóper, hogy te viszed a gyerek lábait, anyu meg a fejét és kell a bíróság az osztozkodáshoz.


Vicces vagy ma.:)
Aludd ki magad.
 
T

torsen

Guest
A kisbefektetok 90+ szazaleka bukik a piacokon, de mind ezt mondja.

Nekem sikerült. Tudom bizonyítani, Te csak általánosítasz...

Hu, itt nagy a baj. Inkabb nem kommentalom.

Lásd fent. Egyetem után 9 hónapig éltem a roulette (sic!) bevételeimből. Apró nyereségek voltak, amik havi szinten egy átlagfizetésnél jobbak voltak. DE soha nem játszottam meg a kék77-est :Dminden pénzemmel!

Az elobb meg cikizted a "kis plusz"- t, most meg mar orulnel a kicsi profitnak is.

Csúsztatsz, mindkétszer a sok kicsi apró jövedelemre, nyereségre utaltam.

Van helye az allamnak a piacon. Nezd csak meg a nyugat-europai orszagok allami cegeit.

Van. Egy bizonyos mértékig! Nézd meg a ny-eu-i államokban az állami vállalatok arányát a gazdaságon belül! Nem tudok számokat írni, úgyhogy úgy teszek mint Te, hogy sejtést fogok kijelenteni, de a francia állami részvállalás is sokkal kisebb, mint a magyar. A skandináv államkapitaliznmus esetében is!

Nem vagyok tortenesz, de azt hiszem 1929 es 2008 kozott tortent par aprosag ami igencsak eritette az idosek ellatasat is.

Azt írtam, hogy a 2008-ashoz fogható. Válságok ciklikusan vannak. A modern állam szerepe éppen az (is) lenne, hogy ezeket csökkentse. Válság idején eladósodással (felpörgetve a gazdaságot), prosperitás idején a visszahúzódással. Helyette mi van? Rátelepedés!!!!

Adozni mindenhol kell.

Megint csúsztatsz. Nem az adózásról írtam. Azt írtam, hogy miközben az állam elvesz olyan címen, hogy majd gondoskodik rólam, amellett Te azt várod el, hogy én ezen felül extra pénzt fektessek be! Nem én azt a pénzt akarom befektetni, vagy abból akarok rendes nyugdíjat látni. De miközben befizetek, folyamtaosan megy a masszírozás, hogy hiába fizetek, ebből rendes nyugdíj nem lesz! Komolyan, milyen gazdaságpolitika ez? Hétköznapi példával élve, ha tudom, hogy elkopott a fékbetétem, akkor egészen addig hajtom a gépet, míg a féktárcsákat is tönkrebassza? Ez előregondolkodás?

Nem esek hasra a korlatozott(!) orokolhetoseg szovegetol sem. Illetve ha 100 evig elsz akkor is ki meg kell kapnod a nyugdijadat. (Marmint ha en addig elek. :)) Ezt egy profitorientalt biztosito gyakorlatilag nem tudja teljesiteni vagy pedig nagyon elegedetlen leszel a vegosszeggel.

Az, hogy Te mitől esre hasra, az nekem nem érv! Írtam már, ha tudom a feltételeket és elfogadom, akkor aláírom a papírt. Jelenleg egy üres lapot írtunk alá, amin semmi nincs. Majd egyszer csak rákerülnek a feltételek. Egyébként a 100 kapcsán van lehetőség tervezésre a magánszektorban. Konkrétan előre meg lehet tervezni, hogy 20 évig fizetek x összeget és a nyugdíjba vonuláskor kapok egyszeri összeget vagy 10 évig 4x összeget, vagy 20 évig 2x összeget stb. Én írom alá, én vállalom a felelősséget. Az örökölhetőség meg igenis fontos nekem. Miért tegyem a gyerekeim nyakába azt a pénzügyi terhet, amit én már egyszer tőlük vettem el, Ők újra fizetnek? Miért is? Ja, most jön a társadalmi szolidaritás...és én, meg a gyerekeim?

Nem titok, noni fog a korhatar is. Egy 20. szazadi 65 eves atlagember sokkal leharcoltabb volt mint amilyen a 21. szazadi lesz.

Talán. Ma sajnos nem 40 órában dolgozik az emberek legtöbbje. Iszunk mint az állat. Szarul táplálkozunk. Alig nő a várható élettartam.

A TB-be korabban befizetett osszeget kiszerveztek a penzpiacokra es ezert cserebe csak a kesobb fizetendo nyugdijakra kaptak igeretet. (A nyugdijkorhatar kozeli koru embereket at sem vettek ezek a biztositok!) Illetve az igy kieso allami bevetelek helyett - a nyugdijak kifizetesere - hitelt kellett felvenni. Ennel nagyobb boszmeseg csak a rullettezes lehetne.

A roulettezést ne szóld le, Andrew G. Vajna, és Szima Gábor szerint nagyon jó biznisz. Azt meg hogy mit hova tettek...volt erről nyilvános elszámolás? Ha igen, linkeld már be léágy szíves, mert TÉNYLEG kíváncsi lennék rá, amit leírtál TALÁN igaz, talán csak részben igaz, talán egyáltalán nem!

A bank is fizetett a beteted utan, nem? A biztosito is fizetni fog, csak az osszeg nem fog tetszeni. Ok nem vallalnak kockazatot, mert a kezelesi koltseget rogzitik a szerzodesben. De te tenyleg viselni akarod a nyugdijad osszegevel a tokepiac kockazatat?

Fizetett, olyan feltéátelekkel, amit aláírtam. Én voltam a balfasz...A kockázatviselést meg had döntse el mindenki maga. Ebben az országban nyilván a többség nem akarja, és nem is tudja viselni a kockázatot mert részben nincs tartaléka, ki van véreztetve, másrészt nem elég művelt hozzá

A braindrain addig mukodik amig eros diplomaval rendelkezo egeszseges embereket sziv el egy kompatibilis kultura. Minden mas esetben ez csak illuzio es rafizetes.

Kompatibilis kultúra??? Leírnád hogy mi, mivel kompatibilis és melyik irányban? Mert gondolom itt egy hierarchikus kompatibilitás rajzolódott ki az agyadban, aminek a csúcsán a mélykeresztény-európai-magyar kultúra van (provoklállak!) Miért van az, hogy pl. a NASA vezető kutatói között rengeteg kínai, indiai, pakisztáni,iráni ember/név szerepel. Ezek szerint az észak-amerikai kultúra ezek alatt áll, a kínai/indiai/pakisztáni/iráni kultúra felülről kompatibilis az é-amrikai kultúrával? Vagy hogy is van ez? Nem kellene inkább az egyént vizsgálni, és nem rásütni egy bélyeget az alapján, hogy milyen kulturális környezetből érkezik?
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Persze, perelhetne bárki egy bankot, már persze ha lenne rá pénze!!! Szerinted kinek van erre több anyagi forrása, a banknak vagy Senki Józsinak a sokadik utcából?!! Még ha ezerszer igazad is van, a bank annyi ideig el tudja húzni a pert hogy te gy idő után ne tudd fizetni a jogászodat és máris buktál mindent. Az emberek nagy többsége tudja ezt és inkább bele se vág ilyesmibe....:mad:
Hát ez így nem fedi a valóságot, a polgári perben a a perérték a fontos, és a banknak sincsenek jobb ügyvédei, mint egy átlagpolgárnak lehet. Tapasztalat ..
Először tájékozódunk, felmérjük a helyzetet, beszerezzük a dokumentumokat és utána indítjuk az eljárást, amelyben bezony sokszor vesztett pénzintézet velünk szemben. Továbbá nagyon alaposnak kell lenni, mert ők is azok.
 
  • Tetszik
Reactions: ruszkik.haza

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 771
113
Joker

A bank módosíthat egyoldalúan szerződést. Általában hiteleknél alkalmazzák.
Közlik, hogy ezentúl ők másként gondolják ez és ez lesz. A szöveg vége, ha nem tetszik akkor nem kell aláírni és semmis a szerződésed, csak akkor add nekik vissza egy összegbe amit fölvettél tőlük, plusz a kamatokat :)
Vagyis elméletileg nem vagy köteles bele menni a szerződés módosításba, gyakorlatilag meg nincs más választásod. Ilyen szemét világ van ám.... :(
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 315
55 681
113
Nekem sikerült. Tudom bizonyítani, Te csak általánosítasz...



Lásd fent. Egyetem után 9 hónapig éltem a roulette (sic!) bevételeimből. Apró nyereségek voltak, amik havi szinten egy átlagfizetésnél jobbak voltak. DE soha nem játszottam meg a kék77-est :Dminden pénzemmel!



Csúsztatsz, mindkétszer a sok kicsi apró jövedelemre, nyereségre utaltam.



Van. Egy bizonyos mértékig! Nézd meg a ny-eu-i államokban az állami vállalatok arányát a gazdaságon belül! Nem tudok számokat írni, úgyhogy úgy teszek mint Te, hogy sejtést fogok kijelenteni, de a francia állami részvállalás is sokkal kisebb, mint a magyar. A skandináv államkapitaliznmus esetében is!



Azt írtam, hogy a 2008-ashoz fogható. Válságok ciklikusan vannak. A modern állam szerepe éppen az (is) lenne, hogy ezeket csökkentse. Válság idején eladósodással (felpörgetve a gazdaságot), prosperitás idején a visszahúzódással. Helyette mi van? Rátelepedés!!!!



Megint csúsztatsz. Nem az adózásról írtam. Azt írtam, hogy miközben az állam elvesz olyan címen, hogy majd gondoskodik rólam, amellett Te azt várod el, hogy én ezen felül extra pénzt fektessek be! Nem én azt a pénzt akarom befektetni, vagy abból akarok rendes nyugdíjat látni. De miközben befizetek, folyamtaosan megy a masszírozás, hogy hiába fizetek, ebből rendes nyugdíj nem lesz! Komolyan, milyen gazdaságpolitika ez? Hétköznapi példával élve, ha tudom, hogy elkopott a fékbetétem, akkor egészen addig hajtom a gépet, míg a féktárcsákat is tönkrebassza? Ez előregondolkodás?



Az, hogy Te mitől esre hasra, az nekem nem érv! Írtam már, ha tudom a feltételeket és elfogadom, akkor aláírom a papírt. Jelenleg egy üres lapot írtunk alá, amin semmi nincs. Majd egyszer csak rákerülnek a feltételek. Egyébként a 100 kapcsán van lehetőség tervezésre a magánszektorban. Konkrétan előre meg lehet tervezni, hogy 20 évig fizetek x összeget és a nyugdíjba vonuláskor kapok egyszeri összeget vagy 10 évig 4x összeget, vagy 20 évig 2x összeget stb. Én írom alá, én vállalom a felelősséget. Az örökölhetőség meg igenis fontos nekem. Miért tegyem a gyerekeim nyakába azt a pénzügyi terhet, amit én már egyszer tőlük vettem el, Ők újra fizetnek? Miért is? Ja, most jön a társadalmi szolidaritás...és én, meg a gyerekeim?



Talán. Ma sajnos nem 40 órában dolgozik az emberek legtöbbje. Iszunk mint az állat. Szarul táplálkozunk. Alig nő a várható élettartam.



A roulettezést ne szóld le, Andrew G. Vajna, és Szima Gábor szerint nagyon jó biznisz. Azt meg hogy mit hova tettek...volt erről nyilvános elszámolás? Ha igen, linkeld már be léágy szíves, mert TÉNYLEG kíváncsi lennék rá, amit leírtál TALÁN igaz, talán csak részben igaz, talán egyáltalán nem!



Fizetett, olyan feltéátelekkel, amit aláírtam. Én voltam a balfasz...A kockázatviselést meg had döntse el mindenki maga. Ebben az országban nyilván a többség nem akarja, és nem is tudja viselni a kockázatot mert részben nincs tartaléka, ki van véreztetve, másrészt nem elég művelt hozzá



Kompatibilis kultúra??? Leírnád hogy mi, mivel kompatibilis és melyik irányban? Mert gondolom itt egy hierarchikus kompatibilitás rajzolódott ki az agyadban, aminek a csúcsán a mélykeresztény-európai-magyar kultúra van (provoklállak!) Miért van az, hogy pl. a NASA vezető kutatói között rengeteg kínai, indiai, pakisztáni,iráni ember/név szerepel. Ezek szerint az észak-amerikai kultúra ezek alatt áll, a kínai/indiai/pakisztáni/iráni kultúra felülről kompatibilis az é-amrikai kultúrával? Vagy hogy is van ez? Nem kellene inkább az egyént vizsgálni, és nem rásütni egy bélyeget az alapján, hogy milyen kulturális környezetből érkezik?


Ez a demokrácia,piacgazdaság,kapitalizmus,stb.
Minél nagyobb beosztásban van a derék polgár,annál kev ésbé elszámoltatható,minél többet lop,annál biztosabb,hogy megússza.
Ja kérem,a melós meg oldja meg.
;)
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Ez a per a végén jön be ha kilépnek a szerződésből és te úgy érzed ezzel megkárosítottak. A szerződéses feltételek megváltoztatása aláírás után meg hülyeség, ha meg olyan szerződést írsz alá, hogy a bank egyoldalúan megváltoztathatja utólag a feltételeket, akkor nem a bankban hanem az elmeosztályon lenne a helyed. Túl van filózva a dolog, van egy szerződés, mielőtt aláírod olvasd el. Ha meg kár ért agyald végig, hogy megéri-e a vesződést a kártérítés vagy megelégszel azzal, hogy ahol tudsz később keresztbe teszel nekik. Amúgy nem a világ pénze perelni, ha egyértelmű a helyzet és a bíró objektív akkor egy közepes ügyvéd is elintézi neked vagy kiegyeztek per nélkül. Ez nem válóper, hogy te viszed a gyerek lábait, anyu meg a fejét és kell a bíróság az osztozkodáshoz.

Nem önkényesen változtatja a feltételeket, hanem bele írja a szerződésbe, hogy milyen esetekben módosul a szerződés. Pl. banki hitelnél benne van a szerződésben, hogy ha nő az alapkamat, akkor a bank is módosíthatja a hitel kamatját. Hiába írtad alá a szerződést 5%-os kamatra, ha holnap felmegy az alapkamat, akkor neked is felmegy a kamatod.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nekem sikerült. Tudom bizonyítani, Te csak általánosítasz...
Csak mert neked sikerult nyereseget elerned, ez meg nem valtoztat a tenyen, hogy a tulnyomo tobbseg szamara veszteseggel zarulnak a tokepiacokon a befektetesi kiserletek.
Lásd fent. Egyetem után 9 hónapig éltem a roulette (sic!) bevételeimből. Apró nyereségek voltak, amik havi szinten egy átlagfizetésnél jobbak voltak. DE soha nem játszottam meg a kék77-est :Dminden pénzemmel!
Ez ugyanaz. Csak mert neked sikerult nyereseget elerned, ez meg nem valtoztat a tenyen, hogy a tulnyomo tobbseg szamara veszteseggel zarul a rulettezes.
Csúsztatsz, mindkétszer a sok kicsi apró jövedelemre, nyereségre utaltam.
Nem igy ertettem, de nem is ez a lenyeg. Kabitod magad a kis profittal, de ezzel szemben csak annyi a garantalt a szerzodesben, hogy a biztosito kiveszi a fix hasznat a rendszerbol. Illetve a jelenlegi nyugdijasok ellatasaban sem veszel reszt.
Van. Egy bizonyos mértékig! Nézd meg a ny-eu-i államokban az állami vállalatok arányát a gazdaságon belül! Nem tudok számokat írni, úgyhogy úgy teszek mint Te, hogy sejtést fogok kijelenteni, de a francia állami részvállalás is sokkal kisebb, mint a magyar. A skandináv államkapitaliznmus esetében is!
A francia pelda kulon aktualis, mert egy allami vallalat, az Engie (ex-GDF- Suez), eppen most pereli tobb szaz mrd-ra a magyar allamot elmaradt haszon cimen. Felmondhatod a liberalis szoveget, miszerint minden allami ceg rossz. Lehet elmeleti vitat folytatni az allami szerepvallalasrol. De ezzel szemben az a valosag, hogy a nyugati allami cegek huzzak le magyarorszagot es ehhez egy kis reteg az orszagban nagyon szivesen asszisztal. Szomoru.
Megint csúsztatsz. Nem az adózásról írtam. Azt írtam, hogy miközben az állam elvesz olyan címen, hogy majd gondoskodik rólam, amellett Te azt várod el, hogy én ezen felül extra pénzt fektessek be! Nem én azt a pénzt akarom befektetni, vagy abból akarok rendes nyugdíjat látni. De miközben befizetek, folyamtaosan megy a masszírozás, hogy hiába fizetek, ebből rendes nyugdíj nem lesz! Komolyan, milyen gazdaságpolitika ez? Hétköznapi példával élve, ha tudom, hogy elkopott a fékbetétem, akkor egészen addig hajtom a gépet, míg a féktárcsákat is tönkrebassza? Ez előregondolkodás?
A jelen gazdasag termeli ki a jelenlegi nyugdijasok penzet. A te befizetett penzed a mostani nyugdijasokhoz megy. A befizetesed aranyaban pedig jogosultta valsz nyugdijra. Nem is igertek mast.
Az, hogy Te mitől esre hasra, az nekem nem érv! Írtam már, ha tudom a feltételeket és elfogadom, akkor aláírom a papírt. Jelenleg egy üres lapot írtunk alá, amin semmi nincs. Majd egyszer csak rákerülnek a feltételek. Egyébként a 100 kapcsán van lehetőség tervezésre a magánszektorban. Konkrétan előre meg lehet tervezni, hogy 20 évig fizetek x összeget és a nyugdíjba vonuláskor kapok egyszeri összeget vagy 10 évig 4x összeget, vagy 20 évig 2x összeget stb. Én írom alá, én vállalom a felelősséget. Az örökölhetőség meg igenis fontos nekem. Miért tegyem a gyerekeim nyakába azt a pénzügyi terhet, amit én már egyszer tőlük vettem el, Ők újra fizetnek? Miért is? Ja, most jön a társadalmi szolidaritás...és én, meg a gyerekeim?
Hagyd mar ezt az "elveszem a gyerekeimtol" dumat! A nyugdijpenztari befizeteseid vajon mibol fizetned? Es ott a jelenlegi nyugdijasoktol is elvenned a penzt. Amit persze valahonnan, leginkabb hitelbol, potolni fog az allam. Es annak evtizedes kamataival terhelt osszege pedig a gyermekeidre fog harulni.
A masik pedig, hogy ennyire elore tervezni eletkort es ellatast felelotlenseg. Mi van ha evtizedekkel tovabb elsz, mint amit a szerzodesben tippeltel? Akkor oldja meg az allam, ugye?
A roulettezést ne szóld le, Andrew G. Vajna, és Szima Gábor szerint nagyon jó biznisz. Azt meg hogy mit hova tettek...volt erről nyilvános elszámolás? Ha igen, linkeld már be léágy szíves, mert TÉNYLEG kíváncsi lennék rá, amit leírtál TALÁN igaz, talán csak részben igaz, talán egyáltalán nem!
Hagyd mar ezt a hulyeseget! Olyan nincs, hogy a ruletten mindenki nyer. Jol kiszamithato haszna kizarolag a jatekszevezonek van. Masnak csak akkor, ha veletlenul beleesik a szorasba.
Milyen linket szeretnel? Olyat amiben azt irjak le, hogy biztosito tarsasagokhoz kerult a a nyugdij intezese, vagy olyat amiben a visszavetelrol van szo. Nem ertem mi a tortenetben a szamodra a kerdeses resz? (En azt hittem te idosebb vagy es ezt a tortenetet szemelyesen elted meg.) Vagy szazadszorra is kezdjuk elolrol a temat?
Fizetett, olyan feltéátelekkel, amit aláírtam. Én voltam a balfasz...A kockázatviselést meg had döntse el mindenki maga. Ebben az országban nyilván a többség nem akarja, és nem is tudja viselni a kockázatot mert részben nincs tartaléka, ki van véreztetve, másrészt nem elég művelt hozzá
Sajnalom, de a masok fele tartozo kotelezettseged nem tudhatod le annyival, hogy majd rulettezel a nekik jaro penzzel, aztan vagy bejon, vagy nem. Es nem kenyszeritheted a kockazatvallalast masokra. Szerintem a jogaidat kevered a kotelezettsegeiddel.
Kompatibilis kultúra??? Leírnád hogy mi, mivel kompatibilis és melyik irányban? Mert gondolom itt egy hierarchikus kompatibilitás rajzolódott ki az agyadban, aminek a csúcsán a mélykeresztény-európai-magyar kultúra van (provoklállak!) Miért van az, hogy pl. a NASA vezető kutatói között rengeteg kínai, indiai, pakisztáni,iráni ember/név szerepel. Ezek szerint az észak-amerikai kultúra ezek alatt áll, a kínai/indiai/pakisztáni/iráni kultúra felülről kompatibilis az é-amrikai kultúrával? Vagy hogy is van ez? Nem kellene inkább az egyént vizsgálni, és nem rásütni egy bélyeget az alapján, hogy milyen kulturális környezetből érkezik?
Azert itt felmondtad a kotelezot rendesen. :D Nem keves csusztatast sikerult osszehoznod ebben a par sorban.
A muszlim migransok befogadasat tovabbra sem latom indokoltnak. Vagy megprobalsz meggyozni? Sok sikert! :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Nekem sikerült. Tudom bizonyítani, Te csak általánosítasz...



Lásd fent. Egyetem után 9 hónapig éltem a roulette (sic!) bevételeimből. Apró nyereségek voltak, amik havi szinten egy átlagfizetésnél jobbak voltak. DE soha nem játszottam meg a kék77-est :Dminden pénzemmel!

Az, hogy Te mitől esre hasra, az nekem nem érv! Írtam már, ha tudom a feltételeket és elfogadom, akkor aláírom a papírt. Jelenleg egy üres lapot írtunk alá, amin semmi nincs. Majd egyszer csak rákerülnek a feltételek. Egyébként a 100 kapcsán van lehetőség tervezésre a magánszektorban. Konkrétan előre meg lehet tervezni, hogy 20 évig fizetek x összeget és a nyugdíjba vonuláskor kapok egyszeri összeget vagy 10 évig 4x összeget, vagy 20 évig 2x összeget stb. Én írom alá, én vállalom a felelősséget. Az örökölhetőség meg igenis fontos nekem. Miért tegyem a gyerekeim nyakába azt a pénzügyi terhet, amit én már egyszer tőlük vettem el, Ők újra fizetnek? Miért is? Ja, most jön a társadalmi szolidaritás...és én, meg a gyerekeim?

A roulettezést ne szóld le, Andrew G. Vajna, és Szima Gábor szerint nagyon jó biznisz. Azt meg hogy mit hova tettek...volt erről nyilvános elszámolás? Ha igen, linkeld már be léágy szíves, mert TÉNYLEG kíváncsi lennék rá, amit leírtál TALÁN igaz, talán csak részben igaz, talán egyáltalán nem!

Erre a rulett dologra mostmár nagyon kiváncsi lettem. A szerencsejátékok matematikai modellek alapján vannak kitalálva, lehet, hogy rövid távon nyersz, de hosszú távon mindíg veszítesz. Ha nem így lenne, akkor csődbe mennének.

Andy Vajna nem jó példa, mert ő nem játszik, hanem nála játszanak és vesztik el a pénzüket mások, mert tudod, mindig a kaszinó nyer.
 
Status
Not open for further replies.