[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Teljesen lényegtelen, ha már nincs bennük orvos, műszer, gyógyszer, kötszer és nem éled túl a várólistát! A kedvenc példám!

Itt magyaráznak az egészségügyről, hogy milyen fasza, tavaly májusban lesérültem edzésen, novemberre akartak kiírni egy szar vállultrahangra :D:D:D:D:D Ez a helyzet hapsikáim, Azt mondta, a háziorvosom, hogy inkább csengessem ki magánba a 13 000-et, mert akkor délutánra már meg lesz. :D:D:D És ezért fizetem a TB-t :D:D Meg azért, hogy mindenféle komolyabb kivizsgálás nélkül kapjak 5 szteroid injekciót vállba, ami nem jó semmire, utána kifizessek 100 000-et egy magánorvosnak és mivel másfél hónapot voltam táppénzen ami a törvény szerint is járt nekem, fizethettem vissza az 1/3-át ,mert ezek a tolvaj kutyák így spórolnak, hogy a vállalkozóval visszafizettetik a táppénz egyharmadát. És én értem, hogy számokban, meg a Magyar Időkben meg a Kövér bajsza alatt fasza az egészségügy, persze, amíg be nem kerülsz valamivel :D:D:D 2-3 éve feküdtem kórházban 3- napot és fogytam 5 kilót a kajától :D:D:D Ha fogyni akartok a nyári szezonra törjétek el valamiteket és feküdjetek be, volt olyan reggel, amikor 3 szelet(!!!!!!) párizsi volt a reggeli, még egy qrva zsömlét sem adtak mellé a margit kórházban.
Ez a legnagyobb baj, az ilyen fidesznyikekkel, hogy akkor sem képesek értelmezni amikor szembe jön a valóság :D:D
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Itt magyaráznak az egészségügyről, hogy milyen fasza, tavaly májusban lesérültem edzésen, novemberre akartak kiírni egy szar vállultrahangra :D:D:D:D:D Ez a helyzet hapsikáim, Azt mondta, a háziorvosom, hogy inkább csengessem ki magánba a 13 000-et, mert akkor délutánra már meg lesz. :D:D:D És ezért fizetem a TB-t :D:D Meg azért, hogy mindenféle komolyabb kivizsgálás nélkül kapjak 5 szteroid injekciót vállba, ami nem jó semmire, utána kifizessek 100 000-et egy magánorvosnak és mivel másfél hónapot voltam táppénzen ami a törvény szerint is járt nekem, fizethettem vissza az 1/3-át ,mert ezek a tolvaj kutyák így spórolnak, hogy a vállalkozóval visszafizettetik a táppénz egyharmadát. És én értem, hogy számokban, meg a Magyar Időkben meg a Kövér bajsza alatt fasza az egészségügy, persze, amíg be nem kerülsz valamivel :D:D:D 2-3 éve feküdtem kórházban 3- napot és fogytam 5 kilót a kajától :D:D:D Ha fogyni akartok a nyári szezonra törjétek el valamiteket és feküdjetek be, volt olyan reggel, amikor 3 szelet(!!!!!!) párizsi volt a reggeli, még egy qrva zsömlét sem adtak mellé a margit kórházban.
Ez a legnagyobb baj, az ilyen fidesznyikekkel, hogy akkor sem képesek értelmezni amikor szembe jön a valóság :D:D

Nem stimmel a torteneted. Persze szepen kiszinezted, de inkabb nezzuk meg hol santit a sztori:

- Edzesen serultel? Kuzdosport. ha jol emlekszem jujitsu, ugye? Ez extrem sport kozbeni serulesnek szamit, ami eseten bizony sajat zsebbe kell nyulnod az ellatasert. (A surgossegi reszeert talan akkor sem, de nem emlekszem pontosan.) Gondolom a dokinak ezt a reszet nem reszletezted. Te is csak elestel a furdoszobaban, mi? :)

- Egyszerre nem lehet vallalkozokent reklamalni a magas TB-ert es az alacsony tappenzert. Ez a ketto logikailag uti egymast. Ha te tenyleg sokat fizetsz be az allamnak, akkor a tappenzed is eleg kellett legyen. Ez a masodik pont ahol a hos es igazmondo vallalkozo mesed santit. :D

- Az etkezes bizony sok helyen vallalhatatlan szinten van. Szerintem erdemben nem segitene a 3 szelet ketes szarmazasu parizsin egy zsomle. De az is lehet, hogy gasztroenterologian voltal es azert fogytal ennyit. Mert sima koplalastol ennyit nem ad le az ember. Hashajtok, ritkabban talan eros antibiotikumok kepesek ilyesmire. Persze az is lehet, hogy csak a atkozott kortikoszteroidok miatt felhalmozodott folyadekot hajtottak el. (En szoltam, hogy vigyazz azokkal!) ...aztan persze felmerult bennem a kerdes, hogy megis melyik az a pasi amelyik folyamatosan meregeti a sulyat? Basszus lehet, hogy szuleszeten voltal. Ez esetben: Gratulalok! :p

(Bunko voltal a szemelyzettel? Keszult rontgen? Milyen fajdalomcsillapitokat szedsz? Hu, lenne meg par kerdesem. ;))
 
M

molnibalage

Guest
Nem stimmel a torteneted. Persze szepen kiszinezted, de inkabb nezzuk meg hol santit a sztori:)
Az örök hitetlen musztafa. Nekem és a cimbimnek is nem traumás fájdalma volt. Én fizettem magánba, a cimbi vár valami 2,5-3 hónapot a CT/MR-re... 2011-ben is nekem 1,5 hónapos várólista volt, fizetetm és két nap múlve mehettem...

Halkan kérdezem én és más is, hogy akkor milyen alapon vonják le a TB-t, ha kvázi magánban kell mindent intéznem, ha ellátást akarok? 2008 óra fogászra és szakrendelésekrem, ha 500k-t nem költöttem el, akkor egy fillért sem...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Halkan kérdezem én és más is, hogy akkor milyen alapon vonják le a TB-t, ha kvázi magánban kell mindent intéznem, ha ellátást akarok? 2008 óra fogászra és szakrendelésekrem, ha 500k-t nem költöttem el, akkor egy fillért sem...
Oke, akkor nezzuk en hogy latom a torteneted:

500k folott koltottel eleted legegeszsegesebb eveiben az eu-re. Valoszinuleg idovel csak romlani fog a helyzet. Szoval ha azt hiszed, hogy a jovoben majd premium szolgaltatasokat kinalo biztositok fognak neked gombokert szerzodest kinalni, akkor sajnos ki kell abranditsalak.
De ezt csak ugy mondtam. Nezzuk a konkret esetet:
Az a resze megvan a tortenetnek, hogy az egeszsegugy fele ki van privatizalva? A fogorvosi ellatasert nem er a rohadtnarancs elmulhetev'-et szidni. Az meg a boldog es demokratikus elmutnyocev' termeke. Nekik koszond! A tularazott es elavult CT es MR gepek mukodtetese is sok helyen ki van privatizalva. Nagyjabol kitalalhatod, hogy mirol szol az ilyen uzlet es hogyan mukodik. Bevallaljak a surgossegi eseteket, meg korlatozott idoben a nem surgoseket. A tobbi idovel pedig onmaguk rendelkeznek. Persze az egesz kapacitas ugy van tervezve, hogy a fizetos betegek kitoltsenek minden lehetseges percet. Kell ezt meg tovabb magyaraznom?

A TB befizeteseid sorsat mar mar atbeszeltuk korabban (tobbszor is). Most is ugyanaz a valaszom.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
De. Tisztességes bért fizetünk, nem lopja szét az országot az Orbán-klán, van normális egészségügy, oktatás, közállapotok, stb. A civilizált létezés alapjai, amit az orbánbűnözés nem tud biztosítani.

Azért én megnézném (inkább egy alternatív világban), hogy Vona hogyan emelné meg a béreket. Megválasztják és a következő hónapban már német szintű minimálbért vezetnének be?
 

sata

Well-Known Member
2014. július 20.
432
548
93
Egészségüggyel kapcsolatban már leírtam a véleményem saját tapasztalatból merítve.
(Szerencsére bagatell problema volt)
Vagy beszüntetik a magánpraxisokat,vagy az államit..Kettő együtt üti egymást,nem érdeke az orvosbáróknak,hogy az állami rendszer javuljon...
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Igen, döntő részben EU-s pénzekből. Nem azért, mert a nagy kegyes fővezért a magyar forrásokból költött volna erre, az ment stadinonokra meg a haverok zsebébe...
http://www.portfolio.hu/unios_forra...nt_egeszsegugyi_gigaberuhazasokra.226847.html

Ja, hogy mi szabadságharcot vívunk közben az ellen, ahonnan jön a pénz...?

Mi a probléma azzal, hogy lehívják azokat a pénzeket, amik jogosan megilletik az országot?
Mi a probléma azzal, hogy kritizálják a szarul működő EU-t? Ha neked alkoholisták lennének a szüleid, beállnál közéjük te is, vagy próbálnád leszoktatni őket? Kb. ilyen szintű az EU kritizálás is. Nem az EU alapeszméjével van baj, hanem azzal ahogy az utóbbi pár évben működik.
Nem kilépni akarnak, hanem a normális gondolkodás irányába vezetni.
Szerinted normális dolog az, hogy milliószám bejönnek a zöldhatáron mindenféle emberek, köztük terroristák? Mert ha szerinted sem, akkor máris te is kritizálod az EU-t.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Tavaly nyáron kellett egy alkar röntgen sportsérülésből adódóan. Szerencsére nem volt törés, de saját szememmel láttam egy sürgősségi osztályt, konkrétan a Szent Jánosét. Én Afrikát képzeltem így korábban.
 

neptun892

Well-Known Member
2016. augusztus 13.
304
484
63
A posztszovjet országok felzárkózásának gondolatától hideg verejték lepi el a nyugat-európai vezetők homlokát.


kivandorlasgrafikon.jpg



Azért mennek el X évre külföldre, mert szeretnének jobban élni – kommentálta Facebook idővonalamon az egyik nagyra becsült ismerősöm azt a grafikont, amit a Vasárnapi Hírek nyomán többen is megosztottunk a világhálón. Ez nem politikai kérdés az EU-n belül – írta, s megjegyezte: nem is tudja mire vélni ezt az ellenzéki hisztériát. Például Svájcban találkozott egy német ápolónővel, aki azért dolgozott ott, mert kétszer annyit keresett, mint otthon, azaz Németországban. Akkor mi itt a probléma? – tette fel a költői kérdést, majd hozzátette: amikor beléptünk az EU-ba, tudtuk, hogy ez ezzel jár.


A grafikon értelmezését az olvasóra bízom, miközben megjegyzem, hogy magam is eltöprengtem azon, amit egy másik kommentelő írt az idővonalamra: „Ha jól látom, a push-faktort részletezték ki, a pull-faktort pedig benyomták az »Egyéb« kategóriába. Ez nem vall valami nagy szakmai profizmusra – sőt, hitvány amatőr munka. Ha ezt egy hallgatóm csinálná, komolyan elbeszélgetnék vele”. Nem kevesebbről van itt szó, mint arról, hogy a kérdéssorral kapcsolatban felvethető a tendenciózusság vádja: miközben a taszító (push) faktorok kiemelten szerepelnek az összeállításban, a vonzók (pull) csupán mellékesen.

Nem felzárkózunk, leszakadunk
De maradjunk az első bekezdésben vázolt felvetéseknél! Lehetséges, hogy csak én szenvedtem itt farkasvakságban, de anno nem érzékeltem, hogy felkészültünk volna arra, ami az EU-hoz csatlakozással idővel járt: vendégmunkások lesznek a posztszovjet térség országainak legképességesebb munkavállalói nyugaton. Ellenkezőleg. Ha végiggondolom az elmúlt negyedszázad politikai kampányait, mindegyik arról szólt, hogy felzárkózunk Ausztriához. Jó, többségünk nem hitte el, hogy ez teljesen és gyorsan lehetséges lesz, de azt azért remélte, hogy csökken a köztünk lévő szakadék. Ám mint tudjuk, még ez sem következett be. Mi több, az olló 1974 óta egyfolytában nyílik; ekkor volt legközelebb egymáshoz a nyugati-európaiak és a Kelet-Európában élők életszínvonala.

És én ezt, már engedelmet, problémának látom. Meg azt is, hogy az értéktöbblet nem Magyarországon keletkezik. Bár verhetik mellüket a kormányfőink a GDP-mutatókra hivatkozva – verik is –, de mint tudjuk, ezek tartalma nem egyenlő a nemzeti jövedelemmel, amit ma senki nem mutat ki nyilvánosan. Talán azért nem, mert lázadás lenne belőle. Lelepleződne a viszonyunk gyarmati jellege a szemfényvesztő EU-támogatások ellenére. Bizony, szemfényvesztők, mert azok nagy része a nyugati cégekhez folyik vissza. Csupán a töredék összegek maradnak itt.

Ezek a töredékek pedig – a sajátjuk mellett – az így vagy úgy a multinacionális érdekeket képviselő komprádor kasztoknak jutnak részben oly módon, hogy Brüsszelben szemet hunynak az úgymond felzárkóztatásra folyósított juttatások megcsapolása felett. De hogyne hunynának szemet, amikor ha van valami, akkor éppen a keletiek felzárkózásának gondolata az, amitől az európai politikai irányítók és a multinacionális cégvezetők homlokát ellepi a hideg verejték. A kapitalizmus ugyanis arra épül – még ha nem is szeretünk ezzel szembenézni –, hogy különféle rafinált, vagy kevésbé rafinált, esetenként kifejezetten erőszakos eszközök révén az egyik helyről a másikra csoportosítják át a jövedelmeket; a gyengébbektől az erősebbekhez, a kiszolgáltatottaktól a befolyásosabbakhoz. Mindez nem változott a gyarmatosítás kezdetei óta sem nagyban, sem kicsiben, sem nagy térségek között, sem országhatárokon belül.

A túladóztatás – kifosztás
És problémának látom azt is, hogy a mi keleti országainkban – Magyarországon különösképpen – túladóztatással pótolják az effajta mechanizmusok miatt keletkező hiányt. Csakhogy a túladóztatás – kifosztás. Nem marad elég pénz az embereknél az egyéni kezdeményezésekhez, a vállalkozások beindításához, kezdeti működtetéséhez, de gyakran a puszta megélhetéshez is alig. Ez aztán idővel a társadalmi–gazdasági–politikai összhang megbomlásának okává, egyszersmind következményévé, válik. Tömegek kezdik védtelennek, talajt veszítettnek érezni magukat; nem látnak maguk előtt perspektívát, s az országban tanyát ver a közöny. Ami pedig ennél is szembetűnőbb: lerobban az egészségügyi, az oktatási, a szociális ellátó rendszer, a közlekedési, az áramellátási, a szemétszállítási stb. infrastruktúra. Előbb csak a végeken, aztán már az ország szívében is.

A települések egész sora néptelenedik el. Az idős emberek tömegei maradnak itthon magukra, miközben a gyerekeik külföldön dolgoznak, ott szülnek. 2010 és 2016 között összesen mintegy 78 ezer gyermek hazai anyakönyvezését kérték magyar állampolgárságú szüleik. A kérelmezések száma 2011 óta növekszik, a tavaly született gyermekek körülbelül tizenöt százalékát külföldről anyakönyvezték. De a külföldön, magyar szülőktől született csecsemők valós száma ennél jóval magasabb lehet. Ebből nagyrészt az is következik, hogy a gyereküket kint nevelő vendégmunkások többsége már csak látogatóba jön haza, mivel utódaik ott szocializálódnak. És ugyanez a helyzet Romániával, Lengyelországgal, Bulgáriával, Moldáviával, meg a többiekkel, amelyekhez e tekintetben való csatlakozását, a felemás EU-vízummentesség okán épp most ünnepelteti a kijevi vezetés az ukránokkal.

Mondhatjuk erre, üsse kő, az Európai Unió a mi közös hazánk! Ám az EUcsak a tőkéscsoportokat érdeklő piaci tényezőkre koncentrál – áruk, munkaerő, tőke szabad áramlása –, viszont adós a bérunióval, a szociális unióval, az adózási unióval, a védelmi unióval, a külpolitikai unióval stb. És ez bizony, a cikk elején idézett ismerősöm állításával ellentétben, nagyon is politikai kérdés! Jóllehet sokak érdekében áll, hogy elhitessék velünk, nem az. Az uralkodó kasztok külföldön és idehaza azért igyekeznek mindezt szőnyeg alá söpörni, mert ha nem ezt tennék, fény derülne rá, mekkora ámítás folyik itt.

Bánatpénzt az itthon maradóknak!
Az ámításra azért van szükség, nehogy uralkodó témává váljék a közbeszédben: az erősebb nyugati országok – mindenekelőtt Németország, Ausztria, Svédország, Nagy-Britannia – úgy jutnak a keleti munkaerőhöz, hogy a felnevelés, az oktatás költségeit nem ők viselték. Jogos lenne hát, hogy egy szociálisan érzékeny Európában némi bánatpénzt juttassanak az itthon maradóknak – akár az ország költségvetésén keresztül és/vagy az országok közötti esélyegyenlőtlenség mesterséges fenntartása miatt külföldre kényszerülők felnevelésének mindenféle terhét egykoron viselők hozzátartozóinak közvetlenül fizetett járadékkal.

De persze, a dolgok jelenlegi állása szerint ez szinte elképzelhetetlen. Mert e lényegüket tekintve kizsákmányoló mechanizmusok működtetésében készségesen és hatékonyan közreműködnek az egyes országokból verbuvált, busásan megfizetett EU-képviselők és bürokraták, a multinacionális cégek szolgálatára kinevelt menedzserek és egyes aktivista csoportok tagjai, s mindenekelőtt a keleti kiskirályok. Utóbbiak egyre inkább az egyenlőtlenség révén kialakult hektikus állapotokra, az ilyen-olyan okok miatt kimozdulni nem tudók, vagy nem akarók, a lassan tudatlanságba süllyesztett tömegek egymás elleni kijátszására építik uralmukat. És amíg nem mutatnak túlzott érzékenységet a tömegek szociális problémái iránt, amíg nem szerveznek szociális lázadást, bízvást építhetik is – Brüsszel, Washington, sőt hovatovább Moszkva, vagy Peking áldásával.

Tudom persze, hogy mindezzel együtt – vagy ha úgy tetszik, épp ezek miatt – nincs értelmes alternatívája az Európai Uniónak. Amit ma adni tud – főleg a mozgékonyabb, a tehetősebb rétegeknek a valamiféle választási lehetőségekkel, a helyi országvezetők hatalmi önkénye elleni némi védelemmel –, még mindig több, mint ami a kiválással, az elzárkózással járna együtt. De észre kellene azt is venni, hogy ha a szövetség nem mozdul el mindenekelőtt a nagyobb szociális érzékenység irányába, akkor ez önmagában is a szétesés feltételeit hozza létre. A mai formákét mindenképpen. Ennek tudatában kellene hát cselekedni civilként, politikus-bürokrataként egyaránt! Már ha egyáltalán…

http://bekialtas.blog.hu/2017/06/19/jaradekot_a_vendegmunkasok_utan#more12604825
 
D

danielblack

Guest
Lehet, hogy sokmindent felújítottak, de maradt bőven mit. Rokon műtétből lábadozva szerencsére csak egy erős náthát kapott el, mert a csukott ablaktól függetlenül nagy huzat volt a teremben. Az, hogy az eszközök fele menthetetlenül elavult volt, és sok dolgon elég nagy betűkkel kinn volt a "SELEJT" felirat, azon már meg sem lepődtem. Ez télvíz ideje volt, pont Putyin látogatásakor. Az orvosok és ápolókból kevés volt, mert elég sokan megpattantak külföldre.
Haladás volt viszont, hogy a kórház másik fele szépen fel lett újítva, bár két helyen már lejött egy négyzetméter vakolat. Az orvos meg nem fogadott el hálapénzt.



Hát az, hogy nekünk nettó mínusz az EU-tagság, az jórészt politikusok viselkedésének és a mentalitásunknak köszönhető. A lengyeleken látom, hogy tényleg lehagynak minket. Szomorú dolog.



Saját környékemről egy példa: van pár asztalosműhely, mindhez keresnek melóst. A gond, hogy rosszabbnál rosszabb hírük van. A napi 2 túlóra az alap 10 mellé már sok (viszont van, ahol tényleg 10-re van bejelentve). És a munkások nagy része pattanna külföldre, ha beszélne idegennyelvet és/vagy a család nem lenne itthon. Nem akarnak "feketevonat" effektust. Külföldön hírek alapján a tapasztaltak megkapnák az 1000 eurót simán, lehet többet



Hát, ha a mocskolódást nem bírod, akkor inkább ne gyere haza. Sajnos eléggé rossz e tekintetben itthon a helyzet. Nálunk, egy hiányszakmában azért van csak akkorra hiány, mert sokan nem tudnak idegennyelvet. Vagy ha igen, akkor csak az angolt tudják értékelhető szinten.
Az az 1000 euros fizetes inkabb 1500-2000. Ki kell probalni a külföldet is. Nagyreszt ugyis hazajössz. Asztalos az apám, meg én is ismerem a dolgot mert sokat segítettem neki, de nem vágunk bele a bizniszbe itt németbe, mert a német képes 2 év után is beperelni ha egy konyhánál valamit talál... meg nagyon akadékos, elkényesztetett, válogatós egy banda...
 
D

danielblack

Guest
Most akkor legyek szemét? Itt sok ember gondolkodni nem tanult meg a HTKA-n. Jönnek mindenféle félekonteós faszságokkal. Akkor ők mennyit érnek a szemedben? Vagy azok, akiknek a középiskolás fizika és matek megugorhatatlan akadály...?
Perfektül beszélek németül és alap szinten angolul a kozepiskolas matek megse megy mert nem vagyok egy realos.... a velemenyeket meg minden oldalrol meg kell hallgatni.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711
M

molnibalage

Guest
Szerinted normális dolog az, hogy milliószám bejönnek a zöldhatáron mindenféle emberek, köztük terroristák? Mert ha szerinted sem, akkor máris te is kritizálod az EU-t.
És ennek mi köze a fenti párbeszédhez? Semmi... Említettem egy szóval a migránsokat...? Arról volt szó eddig - jó reggelt - hogy a kórház EU-s pénzből épült, haza forrásokból meg stadionok. Mikor lassan nincs orvos sem...

Kapjál már a fejedhez...
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
És ennek mi köze a fenti párbeszédhez? Semmi... Említettem egy szóval a migránsokat...? Arról volt szó eddig - jó reggelt - hogy a kórház EU-s pénzből épült, haza forrásokból meg stadionok. Mikor lassan nincs orvos sem...

Kapjál már a fejedhez...

"Ja, hogy mi szabadságharcot vívunk közben az ellen, ahonnan jön a pénz...?"

Ezt te írtad. Erre írtam, hogy nem szabadságharcot vív, hanem csak kritikát fogalmaz meg olyan ügyekben, amiket még te is úgy látsz, hogy szarul csinál az EU vezetése.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 155
113
Nézd már meg az arányokat. Addig kb. 10-20 ezer ember volt talán kint. Most 500 ezer +.


Végiggondoltam. EU nélkül ez az oszág már csődben lenne...

Mondom, értelek. De abban azért egyet érthetünk, hogy a "tehenet" amit a "bandából mindenki (!)" csontsoványra fej, azt azért nem öljük meg mert nem lesz mit "fejni".
Tudom, a vergődő tehén látványával nem lehet (nem is szabad) beérni, ha tudjuk hogy lehet(ne) jobb is. Az állapotokért pedig az egész politikai elit felelőssé tehető.
Nekem igy kivülről úgy tűnik, a jelenlegi vezetés most próbálja életerősebbé tenni a legyengitett tehenet, nyilván gondolva a saját hasznára is...

Az EU-s megoldásokról meg csak annyit, miért jobb az, hogy Te nekem adod a nehezen megkeresett pénzed, amit visszakérhetsz tőlem, persze csak olyan dolgokra költheted amilyeneket az én életszinvonalamból fakadóan jónak tartok, de csak akkor, ha teljesited az én szabályrendszeremet. Amit én nem tartok fontosnak számodra, arra nem költhetsz, max a maradék zsebpénzedből, már ha marad, mert ugye azért jó lenne abból is olyasmire kötlteni, ami nem ellentétes az én szemléletemmel...Ja és lehetőleg, jó lenne ha úgy gondolkodnál mint én, meg persze azokkal haverkodjkál akiket én ajánlok neked,...jogod van mindenre, meg szabadság van, de ha nekem valami nem tetszik, akkor azért teljesen jogszerűen megfenyegethetlek és kényszerithetlek.

Sajna ami kivülről lejön az ez tudod.
Ha saját magad gazdálkodsz a forrásaiddal és lehetőségeiddel -és nem azon ügyködsz, hogy saját magad is meglopd- többre viszed/vinnéd, mint ha velem társulsz, és én megmondom neked a tutit, mert én csak a saját érdekeimet nézem. Remélem érthető példát hoztam arra, ahogyan azt én látom, gondolom.

Persze mindig el lehet veszni a részletekben...
 
M

molnibalage

Guest
Molni, ha már itt vagy, leírhatnád a véleményed a biztpol Magyarországos topikban feltett kérdésemre.
Nem olvasom egyik biztpol topikot sem. Sem idpm, sem kedven és gumiszoba, ahogy már mondtam korábban.

Igazából ezt sem kellene, mert itt is lassan tetőfokára hág az őrület...
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 155
113
Véleményszabadság. Nem kell senkivel sem egyet értened,...sem cáfolni a leirtakat, sem megerősiteni. Véleményszabadság. Ha még van olyan...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and aquarell
Status
Not open for further replies.