[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 704
113
Igen: az EU szépen betiltotta a vegyszeres kullancsirtást mindenféle xy indokkal, (ami negyed századig működött) aztán csodák-csodájára hirtelen többszörösére emelkedett az egyik terjesztett kór elleni vakcina ára, amit ugye importálunk.... Vagyis aki egyszer megkapja annak pluszban néhány százezer forintja bánja azt a csípést.
Persze nincs benne semmi összeesküvés.

Ugyanígy lenyomták a sertésetetés ősi módszerét a moslékot, úgymond ami itteni helyi alapanyagokból készült 1000 évig rendkívül jól működött, aztán valami brüsszeli lobbi kitalálta hogy nem kompatibilis. Naná, hiszen hazai gabonák, szálas takarmányok melléktermékeiként egyrészt az itteni gazdálkodókat preferálta minden téren, és mivel nem tudtak másképp "betörni" a piacra, hát adminisztratív úton leállították, így momentán nagyüzemi kucukat zömében kintről jövő hallisztes meg az öreg ég tudja milyen azonosítatlan, génkezelt trutymóval tömik, ami természetesen meg is látszik, érződik a húsán.
Persze erről is mi tehetünk, a mi hülyeségünk. Sőt Orbáné.


Libatömés,pálesz főzés,uborkánk hossza/görbülete,haccp,stb? :D
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Igen: az EU szépen betiltotta a vegyszeres kullancsirtást mindenféle xy indokkal, (ami negyed századig működött) aztán csodák-csodájára hirtelen többszörösére emelkedett az egyik terjesztett kór elleni vakcina ára, amit ugye importálunk.... Vagyis aki egyszer megkapja annak pluszban néhány százezer forintja bánja azt a csípést.
Persze nincs benne semmi összeesküvés.
Azokkal a szerekkel kiirtottak még ki tudja miket az erdőkből, amik fel sem tűnnek az avatatlan szemnek.
Pl. egy poszméhet ami a kullancsot ritkította.
A kullancs által terjesztett agyhártyagyulladás védőoltása kb. 5-6 alkalmas, egy adag 3 ezer forint körül van (bennem is dolgozik nem másodkézből tudom).
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Igen: az EU szépen betiltotta a vegyszeres kullancsirtást mindenféle xy indokkal, (ami negyed századig működött) aztán csodák-csodájára hirtelen többszörösére emelkedett az egyik terjesztett kór elleni vakcina ára, amit ugye importálunk.... Vagyis aki egyszer megkapja annak pluszban néhány százezer forintja bánja azt a csípést.
Persze nincs benne semmi összeesküvés.
Asszem' spec kullancsirto korabban sem volt forgalomban - mindegy milyen rovart rajzolnak a flakonra :) - hanem csak altalanos hatasuak. Ezek kozul szortak ki a piacrol parat, mert nem volt bevizsgalva a hatasuk a mai kovetelmenyeknek megfeleloen. Igazabol azzal sem lennenk kisegitve ha ezek meg mindig a piacon lennenek. Hiaba vannak igeretes specifikus szerek, ha azok kutatasa leallt a koltseges kutatasi szakaszok elott. Persze az sem lenne megoldas mindenre. A legjobb az olcso oltasok felporgetese lenne. (Sajat allami gyartas kell, konyorgom!)
A kullancs által terjesztett agyhártyagyulladás védőoltása kb. 5-6 alkalmas, egy adag 3 ezer forint körül van (bennem is dolgozik nem másodkézből tudom).
A regi tamogatott arat mondod. Most ugyanaz 7-8 ezer korul lehet. Es ez csak egyik (es ritkabb) virus ellen ved es az oltasi rend meg kidolgozas alatt van. Szerintem nezz utana, hogy esetleg kellhet-e neked majd valamikor egy ismetlo oltas. A masik ellen vedo oltasi sorert egy szazast kell kifizetni. Szvsz. jobb befektetes mint az uj iphone. :)
 
D

danielblack

Guest
Talán árnyalja a képet az is, hogy mivel egy "nyugati" nyelvcsaláddal sem vagyunk igazán rokonok, meg összességében is kicsi az idegen nyelven tudó magyarok aránya, ezért nehezebben is mozdul ki, mint más nációk tagjai.
Mondom; talán.
Mondjuk aki nem képes megtanulni egy nyelvet minimális szinten az annyit is ér. A legtöbb magyar itt németben értékelhetetlen nyelvtudással van itt, és el vannak vígan. Egymást kihasználják, aztán a háta mögött mocskolják azt aki segített nekik. Ezért is szegregáltam magam ezen közösségektől :D Várom már, hogy végre hazaköltözzek, és itt hagyjam ezt az egészet.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Mondjuk aki nem képes megtanulni egy nyelvet minimális szinten az annyit is ér. A legtöbb magyar itt németben értékelhetetlen nyelvtudással van itt, és el vannak vígan. Egymást kihasználják, aztán a háta mögött mocskolják azt aki segített nekik. Ezért is szegregáltam magam ezen közösségektől :D Várom már, hogy végre hazaköltözzek, és itt hagyjam ezt az egészet.
Szomorúan hallom, pedig ott kint a német nyelv ragadhat az emberre mint a por.
Nyelv tudás fontossága kapcsán 2 hónapja volt már itt egy komolyabb beszélgetés. Akkor mért jogos/hülyeség diploma kiadásához elvárni legalább egy középfokú nyelvvizsgát. Akkor én azon az állásponton voltam hogy jogos. Akkor ki fejtettem mért. Jelenleg is napi 1-2 órát fordítok angol tanulásra, mert alapfokú jelenleg ezen nyelvi ismeretem.
 
  • Tetszik
Reactions: danielblack

eadx

Active Member
2016. december 26.
81
107
33
A 444-es álomvilágodban, de nem a valóságban. Nézzél már utána, mennyi kórházat újítottak fel az országban 2010 óta!
Laiki mattot adott nektek, ezt kár tagadni. Egy szó sem igaz abból, hogy "folyamatos forráskivonás" zajlana az egészségügyből.

Lehet, hogy sokmindent felújítottak, de maradt bőven mit. Rokon műtétből lábadozva szerencsére csak egy erős náthát kapott el, mert a csukott ablaktól függetlenül nagy huzat volt a teremben. Az, hogy az eszközök fele menthetetlenül elavult volt, és sok dolgon elég nagy betűkkel kinn volt a "SELEJT" felirat, azon már meg sem lepődtem. Ez télvíz ideje volt, pont Putyin látogatásakor. Az orvosok és ápolókból kevés volt, mert elég sokan megpattantak külföldre.
Haladás volt viszont, hogy a kórház másik fele szépen fel lett újítva, bár két helyen már lejött egy négyzetméter vakolat. Az orvos meg nem fogadott el hálapénzt.

Azért ez kicsit komplexebb dolog, Molni...Az EU tagság előtt is lehetett, - ha valaki nagyon akart - külföldön (EU-ban/nem EU-ban) tanulni és dolgozni. Akkor is volt export ide is oda is. Erre én még igy emlékszem. Értem én, hogy mi dühit, de véleményem szerint is max nullszaldós, de inkább veszteséges a közép eu országok számára az EU tagság...

Hát az, hogy nekünk nettó mínusz az EU-tagság, az jórészt politikusok viselkedésének és a mentalitásunknak köszönhető. A lengyeleken látom, hogy tényleg lehagynak minket. Szomorú dolog.

A magyar munkabérekről annyit , hogy 200 ezerért (nettó) nem találok segédmunkást :(
Csak alkeszokat meg dolgozni egyáltalán nem akaró cigusokat.

Saját környékemről egy példa: van pár asztalosműhely, mindhez keresnek melóst. A gond, hogy rosszabbnál rosszabb hírük van. A napi 2 túlóra az alap 10 mellé már sok (viszont van, ahol tényleg 10-re van bejelentve). És a munkások nagy része pattanna külföldre, ha beszélne idegennyelvet és/vagy a család nem lenne itthon. Nem akarnak "feketevonat" effektust. Külföldön hírek alapján a tapasztaltak megkapnák az 1000 eurót simán, lehet többet

Mondjuk aki nem képes megtanulni egy nyelvet minimális szinten az annyit is ér. A legtöbb magyar itt németben értékelhetetlen nyelvtudással van itt, és el vannak vígan. Egymást kihasználják, aztán a háta mögött mocskolják azt aki segített nekik. Ezért is szegregáltam magam ezen közösségektől :D Várom már, hogy végre hazaköltözzek, és itt hagyjam ezt az egészet.

Hát, ha a mocskolódást nem bírod, akkor inkább ne gyere haza. Sajnos eléggé rossz e tekintetben itthon a helyzet. Nálunk, egy hiányszakmában azért van csak akkorra hiány, mert sokan nem tudnak idegennyelvet. Vagy ha igen, akkor csak az angolt tudják értékelhető szinten.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
A 444-es álomvilágodban, de nem a valóságban. Nézzél már utána, mennyi kórházat újítottak fel az országban 2010 óta!
Laiki mattot adott nektek, ezt kár tagadni. Egy szó sem igaz abból, hogy "folyamatos forráskivonás" zajlana az egészségügyből.

Teljesen lényegtelen, ha már nincs bennük orvos, műszer, gyógyszer, kötszer és nem éled túl a várólistát! A kedvenc példám!
 
  • Tetszik
Reactions: Kukorica János

eadx

Active Member
2016. december 26.
81
107
33
Viszonylag fiatal vagyok, az "elmúltnyócév" végére értem be abba a korba, hogy valamennyire jobban érzékeljem a dolgokat. Emiatt nincs nagyon összehasonlítási alapom a dolgokkal.
Sokszor az idősebbek (30-90 közt) mondják, hogy lehet fejlődtünk sokat az elmúlt években, sokan még gazdagodnak is, de alles romlik a társadalom értelmi szintje és lesz egyre rosszabb a közbeszéd az emberek között. És ez szerintük hatalmas veszteség. Azaz a financiális oldalról lehet, hogy jobban állunk, de a légkör (hogy lehet ezt rendesen leírni?) romlik és sokan már inkább emiatt lépnek le innen.
Elismerik, hogy az EU-val sok mindent vesztettünk, de normálisabb hozzáállással jóval kevesebb lett volna ez. Viszont arra figyelmeztetnek, hogy örüljünk annak, hogy a mi gyomrunkban már nincs semmilyen görcs, mikor át akarjuk lépni a határt valamilyen irányba. Helyváltoztatási akaratunknak is már csak a nyelvtudásunk és a pénztárcánk tudja korlátozni az elménken kívül. Kinn tanulhatunk dolgokat, amiket később beépíthetünk itteni létünkbe előnyként.
 
  • Tetszik
Reactions: misinator

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Ez milyen értelemben érted...? Kurvára nem akar hazajönni egy rakás ismerősöm ebbe az országba. Soha az életbe.
Kit érdekelnek az ismerőseid? Nekünk a topicban mi közünk hozzájuk? Ok, értem én, hogy jó kinn. Jó az a 400-500000-es fizu is. Ez természetes.
Mondjuk kíváncsi vagyok mi lesz, ha kedves barátod mellett mondjuk a Trafalgar téren Ahmed rányom a kis piros gombra, amit egy vékony vezeték az új csinos kis ködmönkéjéhez köt, amiben a merevítő 4 kg C4. Na, ha ismerősöd meghallja ott akkor az Allah Akbar mormolást, akkor jön majd rá, milyen keveset is ér 4000£.
Nem látjátok, vagy nem akarjátok látni, de itt rengeteg vér folyik majd. Ha ölelgetjük őket se lesznek a barátaink.
 
M

molnibalage

Guest
Mondjuk aki nem képes megtanulni egy nyelvet minimális szinten az annyit is ér. A legtöbb magyar itt németben értékelhetetlen nyelvtudással van itt, és el vannak vígan. Egymást kihasználják, aztán a háta mögött mocskolják azt aki segített nekik. Ezért is szegregáltam magam ezen közösségektől :D Várom már, hogy végre hazaköltözzek, és itt hagyjam ezt az egészet.
Most akkor legyek szemét? Itt sok ember gondolkodni nem tanult meg a HTKA-n. Jönnek mindenféle félekonteós faszságokkal. Akkor ők mennyit érnek a szemedben? Vagy azok, akiknek a középiskolás fizika és matek megugorhatatlan akadály...?
 
M

molnibalage

Guest
Kit érdekelnek az ismerőseid? Nekünk a topicban mi közünk hozzájuk? Ok, értem én, hogy jó kinn. Jó az a 400-500000-es fizu is. Ez természetes.
Mondjuk kíváncsi vagyok mi lesz, ha kedves barátod mellett mondjuk a Trafalgar téren Ahmed rányom a kis piros gombra, amit egy vékony vezeték az új csinos kis ködmönkéjéhez köt, amiben a merevítő 4 kg C4. Na, ha ismerősöd meghallja ott akkor az Allah Akbar mormolást, akkor jön majd rá, milyen keveset is ér 4000£.
Nem látjátok, vagy nem akarjátok látni, de itt rengeteg vér folyik majd. Ha ölelgetjük őket se lesznek a barátaink.
Jelenleg nagyobb a kockázata annak, hogy itthon "ellát" az egészségügyés abba halsz bele... Vagy a fantasztikus magyar közlekedési morálba...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
Mondjuk ez én példám sem reprezentatív , de nekem 1 kivételével minden külföldre ment ismerősöm haza jött már, vagy rendszeresen haza jár Magyarországra. Még az is haza jött aki sportolóként igazolt külföldre. Az az egy ismerősöm is, aki kint maradt csak azért maradt kint , mert Kanadába ment férjhez :)
Ennyire reprezentatívak a személyes ismeretségek...
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Vannak pl olyan területek, hogy csak pislogsz, hogy a másik a fél falujával együtt miért nincs állatkerbe zárva, és ez (sajnos) nem csak lent mordorra vonatkozik, hanem felém is van rá példa, és nem csak cigánytelepekről van szó. Na de apróságokból is látszik a különbség, pl átmegyek a határon és jobb az utak felfestése. 30 év alatt itt ezek nem voltak képesek beszerezni ugyanabból a festékből, amibe üvegpor van keverve hogy jobban visszaverje a fényt. Már az ilyenekből észreveszed, hogy hol a vadkelet.

Az én családom is erdélyi, nálunk a szorványban ahová adtak pénzeket egyáltalán nem szar.
Talán a szatmári útnak vannak még olyan részei amik nincsenek fullosra felújítva. Pár éve voltunk a gyergyói medencében és ott sem láttam a szar utakat, még a maros mentén sem, elég sok mindent szépen megcsináltak amúgy ha itt is elmész Budapesttől csak 50 kilométerre, mondjuk a jászságba, hát elég megdöbbentő a dolog, mondjuk újszász felé, kátyús út, nincs pénz se munka és a közmunka egyfajta jutalom azoknak akik itthon maradtak :D Csak ez Budapesten annyira nem feltűnő :D És ne haragudj, de otthon még mindig olcsóbbak a dolgok, mert pl nincs 27%-os áfa (köszi zsidesz) ezalatt pl a hústermékeket üzemanyagot cigit értem, igaz, az árszintek között nincs akkora különbség, mint 10 éve. Mivel én ritkábban járok haza, engem megdöbbentett, amit otthon láttam, ezt a szarabb autók dolgot én nem tapasztaltam. ugyan az mint itt, akinek van fullosra pénze az vesz, akinek meg nincs az 4-es golf passat mint itt :D:D Jó, nem láttam ennyi hibrid, meg szir szar elektromos tolókocsit mint pesten, de erős a gyanúm, hogy bácsbodrogházán se fogok sokat látni :D
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Jelenleg nagyobb a kockázata annak, hogy itthon "ellát" az egészségügyés abba halsz bele... Vagy a fantasztikus magyar közlekedési morálba...
Ezt most nem mondod komolyan.
Ok, vannak várólisták, na de az is visszavezethető az orvosok elvándorlására a magasabb bérekért. Egyébként szerintem, ha már Eü, a teljes Tb rendszer nem jó, vagy idejét múlt vagy nem tudom.
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Egyébként ez az a mentalitás, környetet és embeer, akik miatt sokal elhúznak innen a faszba...
Máshogy fogalmaznék. Bocsánat. Ez a beszélgetés nem a mostról szól. Nem a barátaid, ismerőseid jelenlegi helyzetéről. Nem vitaképes az én vagy a te ismerősöd sorsa, élete. Példának jó, de vitaalapnak nem elég. Nem vagyok Fideszes. Mint az egyik előttem szóló, én is a Jobbik felé mozogtam 2006 óta. Amit most csinálnak, az alapján kell majd döntenem, és alternatíva hiányában marad a fidesz. Véleményem szerint a párthovatartozás egyébként sem szabadna, hogy ekkora teret nyerjen. Jó az a dolog amit egyik másik párt akar vagy sem. Ez kellene hogy döntsön. Vérmérsékletem, történelmi tudásom, olvasmányaim alapján úgy érzem Horthy volt a magyarság utolsó tisztességes vezetője. Én ilyen ember vagyok. Ha Viktor nem építi meg a kerítést, most valószínűleg én is fikáznám.
 
  • Tetszik
Reactions: closed society
Status
Not open for further replies.