[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
A fővárosban mikor a sportorvosit csináltam, akkor egészen mást láttam...
A Klinikáknál épült új épület és a régi épület egy részét felúították, de fővárosi kórházak nagy része ma arra alkalmatlan épületekben próbálja feladatait ellátni...
Vidéken nagyrészt EU-s pénzekből. A főváros abból meg nem kaphat, így marad a botrányosan szar állapot és rendszer is..
Akkor most épülnek új kórházi szárnyak, vannak e felújítások, vagy nincsenek? Tessék már eldönteni. :)
Azért had ne a bármikori Orbán kormány, vagy akár az ak
Igen, döntő részben EU-s pénzekből.
Mégis, mire kellett volna/kellene költeni az un. "EU-s pénzeket"?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Az első fele benne maradt, félben, de akkor már a másik fele: ...vagy akár az elmúlt 20 év kormánya tehessen róla, hogy az eü-ben jelentős mértékű 1900-as első feléből megmaradt épületállomány van, és ezt nem tudta pár tíz év alatt ledolgozni. Ezt nagyon lassú fiatalítani, de a hosszútávú törekvések látszanak.
 
M

molnibalage

Guest
Akkor most épülnek új kórházi szárnyak, vannak e felújítások, vagy nincsenek? Tessék már eldönteni. :)
Vidéken vannak olyan regionális központi kórházak, amiből pesten egészen pontosan NULLA darab van. Az új szuperkórházat is eszemet szar helyre tervezik...

Mégis, mire kellett volna/kellene költeni az un. "EU-s pénzeket"?
Látom nem tetszik érteni. Azért van vidéken szép kórház, mert az EU-s pénzekből van, az aki ellen szabadságharcol az a barom.. Nem azért, mert a magyar állam teremtett rá volna forrást. Az állam stadionokat épít...
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Látom nem tetszik érteni. Azért van vidéken szép kórház, mert az EU-s pénzekből van, az aki ellen szabadságharcol az a barom.. Nem azért, mert a magyar állam teremtett rá volna forrást.

Te meg arra kérlek, azt értsd meg végre, hogy ez nem könyöradomány, alamizsna, amit a nyugati államok merő jóindulatból adnak az éhenkórászoknak, hanem szerződésben rögzítették a kohéziós pénzek folyósítását. Jár. És még így sem mi profitálunk az uniós tagságból.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Vidéken vannak olyan regionális központi kórházak, amiből pesten egészen pontosan NULLA darab van. Az új szuperkórházat is eszemet szar helyre tervezik...
Mar megint csak a sajat szemeden keresztul nezed az egeszet es nem is latod jol a dolgokat.
A videki kozponti korhazak alatt gondolom a megyei korhazakat erted. Talan nem tudod, de ezek a korhazak csak korlatozottan kepesek beavatkozasokat elvegezni. Ok is tovabbkuldik a bonyolultabb eseteket az orszag egyetemi klinikaira. Lehet, hogy Pesten lepattantabbak az intezmenyek, de a muszeres hatter es a szakmai felkeszultseg illetve gyakorlat sokkal nagyobb.
Egy sportorvosi vizsgalatnal lehetseges, hogy az a legnagyobb bajod eppen milyen a vakolat allapota. Megertem, tenyleg eleg lehangoloan tudnak kinezni ezek az intezmenyek. Szakmailag viszont a hotelszolgaltatasok szinvonala csak sokadrangu szempont. Hidd el, ha nagy a baj es visznek, akkor szivesebben lennel kozelebb a lerobbant klinikakhoz, mint barmelyik megyei kozponthoz.
Pesten konkretan 2 klinikai tomb is van amik kvazi szuperkorhazkent uzemelnek. Ami ezeknek az ellatasi korebe nem fer bele - akar adminisztrativ okok miatt - akkor is van egy masik orszagos csucsintezmeny a varosban. (Keves kivetel van illetve nehany beavatkozast csak kulfoldon vegeznek, de ez most nem lenyeg.) Videken ilyen az orvosi egyetemek klinikain kivul (Pecs, Debrecen, Szeged) gyakorlatilag nem letezik.
A "szuperkorhaz" helyet is jobban tudnad... Biztos? Szerintem nem. Ha ugyanazok a valos(!) informaciok allnanak a rendelkezesedre, akkor te is ugyanugy dontenel.
 
  • Tetszik
Reactions: closed society

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 911
22 410
113
Bocs, de aki ilyen hülyeségeket ír le, azon csak röhögni tudok.... Az export hány százaléka meg tőlünk EU-s országba? Hol is doglozik most cirka 500k magyar, akinek itthon nem volt maradása?

Azért ez kicsit komplexebb dolog, Molni...Az EU tagság előtt is lehetett, - ha valaki nagyon akart - külföldön (EU-ban/nem EU-ban) tanulni és dolgozni. Akkor is volt export ide is oda is. Erre én még igy emlékszem. Értem én, hogy mi dühit, de véleményem szerint is max nullszaldós, de inkább veszteséges a közép eu országok számára az EU tagság...

Nem kivánom most post-csatákban ecsetelni, hogy miért...végig kell csak gondolni az egész történetet.
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Persze, mert közmunkából a képzetlen tömeg nem képes kitörni...
A magasan képzett munkerőből meg százezrek nem itthon dolgozak. Nekem a közvetlen környezemből (16 fős szakág) 5 év alatt 3 ember ment külföldre... A három unokatesóm közül egyik sem itthon dolgozik. (Bár ők nem magasan kvalifikált kategóriában, de akkor sincsenek itthon...)

Nem azért emelkednek a bérek, mert a kúrmány jól végzi a munkáját, hanem mert olyan szinten elhúzott innen a munkaerő, hogy a munkaadóknak muszájból kellett lépni... Ennek semmi köze a kormányhoz... Nekem sem azért nőtt a bérem, mert ő nagy orbán nagyságe intett kezével, hanem azért, mert a vezetés látta, hogy ha nem változtat, akkor fél éven belül elmegy a dolgozók harmada...


De, pontosan ő tehet, mert itthon a nem magnárendelést leszámítva az orovosok állami alkalmazottak és bértábla van. Hallod, epic szintű hülyeséget sikerült leírni. A rezidensek munkakörülménye és minden más is odafentről van vezérelve. Az EÜ helyzete vegytiszta indikátora annak, hogy mekkora szar alakok vezetik ezt az egyre inkább szarkupac országot...


A versenyszférában az állam max. járulékokkal tud játszani vagy ÁFÁ-t lehetne vágni... Az multiknak meg miért érdeke a szar egészségügy..?

Tipikus tubórfröcsögös konetós szólamok meg persze mindig más a hibás. Nálam ezekkel legfeljebb kiröhögteted magad, de kőkeményen.

Jössz itt a közmunkával. Hm... A közmunkások 80+%-a roma, illetve romába integrálódott magyar, a többi pedig a tisztelet a kivételnek. Amint megismered őket és beszélsz velük, rájössz, hogy az életbe nem jutnak ettől feljebb. Nem mert nem tudnának, hanem mert nem akarnak. Igazából munkát se akarnak, csak segélyt. Tisztelet a kivételnek. Vannak ugyanis kivételek is. A tanulatlanságról annyit, hogy az országban esetleg nem mindenkinek kellene diploma. Andragógia, diplomás könyvtáros, diplomás kukás lassan. Míg már nincs egyetlen szakmunkás se, ahol varrónőket képeznek. Kevés a pék, az esztergályos, ács. Nem kell minden 60 IQ-s gyereket főiskolára járatni, hogy majd jó irodai aktatologatós melója legyen. Pont mint a nyugat. A munkát megfogni kevesen akarják.

Nem azért emelkednek a bérek, mert a kormány jól végzi a munkáját.
Tényleg nem. Végül is minden nagy hitel minősítő iroda visz minket felfelé. Valószínűleg azért mert a kormány nem jól dolgozik. A bérem 10 év alatt 70000 ft-ot emelkedett, és nem léptem feljebb. Néha már félre is tudok rakni. Minden ágazatban, eü, bm, Hm, emelkedik a bér. Igaz, még így is jóval alacsonyabb mint 1-2 civil helyen. Szerinted szarkupac a dolog, szerintem meg szépülő vályogház.

Vegytiszta hülyeség az eü-ről.
Hát kérlek, lehet nem jól látom a dolgokat, na de egy mai Magyarországon ugyan ne várjunk már el akár Angol, akár Francia egészségügyet, ugyanis bő 40 év előnyük van velünk szemben. Nem tudom kinek hogy állna a szája, ha Dr Kovács itthon Német bért kapna, tolva lenne a pénz a kutatásba, aminek az eredményeit egy Nyugati gyógyszercég megvásárolja, miközben a postás és a pék 90000ft-ot visz haza. Bérfeszültség, ha ismerős a szó. A 90-es, 2000-es években néhány magyar kiment, mint a pionirok annó és jól élt. Mára nyelvtudása is van az embereknek na ná, hogy mennek.
Hogy több bért adnék a mentősök, az orvosnak, nővérnek? Természetessen. Na de van ami belefér, és van ami nem. Ennyit tudnak most adni.
És most majd jön a stadionépítés meg a Mészáros. Kicsit nekem is sokak ezek a dolgok. Lassabban toltam volna a pénzt stadionra is, meg a haveroknak is, hogy több maradjon ilyen olyan szociális juttatásra, bérfejlesztésre, de nem én döntöttem.
Összességében, ha itthon valaki nem egy Orbánfób bal-libsi, az tudja, hogy nem tökéletes minden és mutyi is van, de mégis jobb az élet. Minden úgy indul, hogy elkezdődik.
 
M

molnibalage

Guest
Azért ez kicsit komplexebb dolog, Molni...Az EU tagság előtt is lehetett, - ha valaki nagyon akart - külföldön (EU-ban/nem EU-ban) tanulni és dolgozni.
Nézd már meg az arányokat. Addig kb. 10-20 ezer ember volt talán kint. Most 500 ezer +.

Nem kivánom most post-csatákban ecsetelni, hogy miért...végig kell csak gondolni az egész történetet
Végiggondoltam. EU nélkül ez az oszág már csődben lenne...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 458
55 464
113
A magyar munkabérekről annyit , hogy 200 ezerért (nettó) nem találok segédmunkást :(
Csak alkeszokat meg dolgozni egyáltalán nem akaró cigusokat.
 
  • Tetszik
Reactions: closed society

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Jössz itt a közmunkával. Hm... A közmunkások 80+%-a roma, illetve romába integrálódott magyar, a többi pedig a tisztelet a kivételnek. Amint megismered őket és beszélsz velük, rájössz, hogy az életbe nem jutnak ettől feljebb. Nem mert nem tudnának, hanem mert nem akarnak. Igazából munkát se akarnak, csak segélyt. Tisztelet a kivételnek. Vannak ugyanis kivételek is. A tanulatlanságról annyit, hogy az országban esetleg nem mindenkinek kellene diploma. Andragógia, diplomás könyvtáros, diplomás kukás lassan. Míg már nincs egyetlen szakmunkás se, ahol varrónőket képeznek. Kevés a pék, az esztergályos, ács. Nem kell minden 60 IQ-s gyereket főiskolára járatni, hogy majd jó irodai aktatologatós melója legyen. Pont mint a nyugat. A munkát megfogni kevesen akarják.

Nem azért emelkednek a bérek, mert a kormány jól végzi a munkáját.
Tényleg nem. Végül is minden nagy hitel minősítő iroda visz minket felfelé. Valószínűleg azért mert a kormány nem jól dolgozik. A bérem 10 év alatt 70000 ft-ot emelkedett, és nem léptem feljebb. Néha már félre is tudok rakni. Minden ágazatban, eü, bm, Hm, emelkedik a bér. Igaz, még így is jóval alacsonyabb mint 1-2 civil helyen. Szerinted szarkupac a dolog, szerintem meg szépülő vályogház.

Vegytiszta hülyeség az eü-ről.
Hát kérlek, lehet nem jól látom a dolgokat, na de egy mai Magyarországon ugyan ne várjunk már el akár Angol, akár Francia egészségügyet, ugyanis bő 40 év előnyük van velünk szemben. Nem tudom kinek hogy állna a szája, ha Dr Kovács itthon Német bért kapna, tolva lenne a pénz a kutatásba, aminek az eredményeit egy Nyugati gyógyszercég megvásárolja, miközben a postás és a pék 90000ft-ot visz haza. Bérfeszültség, ha ismerős a szó. A 90-es, 2000-es években néhány magyar kiment, mint a pionirok annó és jól élt. Mára nyelvtudása is van az embereknek na ná, hogy mennek.
Hogy több bért adnék a mentősök, az orvosnak, nővérnek? Természetessen. Na de van ami belefér, és van ami nem. Ennyit tudnak most adni.
És most majd jön a stadionépítés meg a Mészáros. Kicsit nekem is sokak ezek a dolgok. Lassabban toltam volna a pénzt stadionra is, meg a haveroknak is, hogy több maradjon ilyen olyan szociális juttatásra, bérfejlesztésre, de nem én döntöttem.
Összességében, ha itthon valaki nem egy Orbánfób bal-libsi, az tudja, hogy nem tökéletes minden és mutyi is van, de mégis jobb az élet. Minden úgy indul, hogy elkezdődik.

Tudom hogy rajtam kívül is vannak emberek akik minden bizonnyal ugyanúgy állnának megkukulva amikor valaki szemrebbenés nélkül kimondja hogy jobb lett az élet mint 8 éve volt. Látom, hallom, érzem ember hogy mivé lett ez az ország. De ismételgessed csak hogy jó világ van.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 596
7 670
113
molnibalage

Miért állítasz olyanokat, hogy az EU nélkül már rég csődbe mentünk volna, mi erre a bizonyíték, mert az EU ezt mondja.

Egy kizsákmányoló rendszert ajnározol, ahol ugyanazért a munkáért van ahol 500Euro-t kapsz van ahol 2800-at.
At EU a magadfajta embert behülyíti, nézd csak meg milyen marhaságokra lehet pályázni, az egyik kezével ad a másikkal elvesz, te meg tapsikolsz hozzá, gratulálok.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Megjegyzem, itt a fórumon én ugyanerről írtam: hogy keveritek a fogalmakat, és lopásnak nevezitek azt, hogy Fidesz közeli üzletemberek kapnak jelentős megrendeléseket. Ez nem lopás, és nem is korrupció. Ha a fogalmakat is eltorzítjátok, akkor tényleg megölitek bármilyen értelmes párbeszédnek a lehetőségét.

Tudom hogy nem akarod látni, nem is akarod hogy tudatosuljon benned, de ilyen pénzosztás a haveri körben összesen nem volt az ezt megelőző 20 évben.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
molnibalage

Miért állítasz olyanokat, hogy az EU nélkül már rég csődbe mentünk volna, mi erre a bizonyíték, mert az EU ezt mondja.

Egy kizsákmányoló rendszert ajnározol, ahol ugyanazért a munkáért van ahol 500Euro-t kapsz van ahol 2800-at.
At EU a magadfajta embert behülyíti, nézd csak meg milyen marhaságokra lehet pályázni, az egyik kezével ad a másikkal elvesz, te meg tapsikolsz hozzá, gratulálok.
Nem mentünk volna csődbe az EU nélkül, ma ott állnánk mint most Szerbia vagy Albánia. Viszont te sem lennél fideszes, hiszen azt a brutális agymosást és pénzmozgatást nem tudták volna végrehajtani a rendszeresen ellopott EU segély nélkül.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Nem mentünk volna csődbe az EU nélkül, ma ott állnánk mint most Szerbia vagy Albánia. Viszont te sem lennél fideszes, hiszen azt a brutális agymosást és pénzmozgatást nem tudták volna végrehajtani a rendszeresen ellopott EU segély nélkül.
És így vagy úgy de az az 500 euro se nőtt volna fel 2800-ra ha kivonjuk az EU-t a képletből.

Meg kell érteni nem csak a segílykét kell várni, nem attól nő a GDP hanem kulturálisan is fel kell zárkózni a nyugathoz. Egymásra utaltság, munkamorál, win-win szituációkhoz való ragaszkodás. Ez mozgatja a nyugatot, nem a pénz. Pénze volt az oroszoknak is dögivel és lásd hogy elkótyavetyélték, mert nem volt hozzá meg a társadalmi, vállalati kultúra.

Verte a kaput Soros, most veri a kaput az EU-s civilek hogy új személetet is adjanak ne csak a segílykét, de ez az ország olyan mint a rossz purdé, felveszi a csp-t de a suliból amire adják kimaradozik.

Mindegy, el lehet itt tengődni az orbáni világban, de amikor küszöbön a kétsebességes EU meg a pénzcsap leállítás, baromira nem szabaccságharcolni, meg migránsokat rugdosni kellene.
Könyörgöm csak egy pozitív példát adj, mit adott nekünk magyaroknak ez a 7 év EU köpködés? Mit nyertünk vele?
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
És így vagy úgy de az az 500 euro se nőtt volna fel 2800-ra ha kivonjuk az EU-t a képletből.

Meg kell érteni nem csak a segílykét kell várni, nem attól nő a GDP hanem kulturálisan is fel kell zárkózni a nyugathoz. Egymásra utaltság, munkamorál, win-win szituációkhoz való ragaszkodás. Ez mozgatja a nyugatot, nem a pénz. Pénze volt az oroszoknak is dögivel és lásd hogy elkótyavetyélték, mert nem volt hozzá meg a társadalmi, vállalati kultúra.

Verte a kaput Soros, most veri a kaput az EU-s civilek hogy új személetet is adjanak ne csak a segílykét, de ez az ország olyan mint a rossz purdé, felveszi a csp-t de a suliból amire adják kimaradozik.

Mindegy, el lehet itt tengődni az orbáni világban, de amikor küszöbön a kétsebességes EU meg a pénzcsap leállítás, baromira nem szabaccságharcolni, meg migránsokat rugdosni kellene.
Könyörgöm csak egy pozitív példát adj, mit adott nekünk magyaroknak ez a 7 év EU köpködés? Mit nyertünk vele?

Na
1. Nem gondolnám, hogy 7 éve köpködjük az Eu-t.
2. Migránsrugdosás. Nézd már meg ember mi megy Nyugaton. Nincs Integráció. Nézd meg a romáinkat. Mi nem integrálhatunk senkit, ő integrálódik.
3. A kultúrális felzárkózással nincs gond. Az idióta liberális eszmékhez kényszerítéssel van. Attól hogy a hülyegyerek (Eu) beleugrik a kútba, még ha a legjobb haverom is, nekem nem kell, ha hülyeség.
4. Olvastam egy cikket, a Nándorfehérvári emlékműnél imádkozó muszlimokról.
Na, ha én bármely muszlim államban keresztényként békében élhetek, esetleg Mekkában keresztet vethetek, akkor azt mondom van olyan értelmes a muszlim nép, hogy idejöhessen. Akár az indiai, akár a kínai, Japán, kóreai. Velük hogy nincs baja senkinek. A törökökkel meg állandó problémája van a németeknek amióta ott vannak.
4. Pozitív példa. A mi országunk még nyugodt és biztonságos egy olasz, francia, angol vagy németországhoz viszonyítva.
5. Az uniós pénzcsap pedig a ti kis álmocskátok. Mikor közgazdászok a számok alapján mondják, hogy nem biztos, hogy jobban járunk így, mint például a vámmal, az azért mond valamit. Ja, és tényleg, milyen fasza az Eu-s pénz, hisz adtak pénzt fa játszóterek építésére, miután leszabályozták, hogy a fém mászóka sokkal veszélyesebb mint a fa. Pedig ugye jó pár generáció felnőtt azon is. Ennyit az uniós pénzről.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 596
7 670
113
És így vagy úgy de az az 500 euro se nőtt volna fel 2800-ra ha kivonjuk az EU-t a képletből.

Meg kell érteni nem csak a segílykét kell várni, nem attól nő a GDP hanem kulturálisan is fel kell zárkózni a nyugathoz. Egymásra utaltság, munkamorál, win-win szituációkhoz való ragaszkodás. Ez mozgatja a nyugatot, nem a pénz. Pénze volt az oroszoknak is dögivel és lásd hogy elkótyavetyélték, mert nem volt hozzá meg a társadalmi, vállalati kultúra.

Verte a kaput Soros, most veri a kaput az EU-s civilek hogy új személetet is adjanak ne csak a segílykét, de ez az ország olyan mint a rossz purdé, felveszi a csp-t de a suliból amire adják kimaradozik.

Mindegy, el lehet itt tengődni az orbáni világban, de amikor küszöbön a kétsebességes EU meg a pénzcsap leállítás, baromira nem szabaccságharcolni, meg migránsokat rugdosni kellene.
Könyörgöm csak egy pozitív példát adj, mit adott nekünk magyaroknak ez a 7 év EU köpködés? Mit nyertünk vele?

A propagandán kívül tudsz valami értelmeset is mondani. A hőn szereted EU-d nem engedte a Déli-áramlatot, viszont a németeken keresztül a z Északi áramlat 2 az mehet, persze ők mondják meg mennyiért. Mit nyertünk az EU-val, sok migránst, aki nem akar dolgozni viszont a segélyt az felvenné.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Nem baszom. Ismerem a blogot, de ismerem az eu-ellato intezmenyek arkepzeset is. Vesztesegesek es megis kotelezik oket a gyartasra... Aha! Nem gyanus neked ez a szoveg?
A agyhartyagyulladas elleni oltason regota megy a vita. Lehet csurni-csavarni, de a vegen ugyis az arkepzesen mulik a dolog. Ha draga akkor a piacrol mindenki megveheti maganak, ha olcso akkor belefer a kozos koltsegvetesbe. Ebbol az alkudozasbol kiemelni a gyarto sirasat... Hat, nem tudom. En inkabb a szakma konszenzus szerinti valos erteket hiszem el.

Hasonlo arkepzesi problemak jellemzoek az egeszsegugy mas teruleteire is. Az egyik korabbi allamtitkari riportban elhangzottak szerint Mo-on kabe 80%-kal araznak tul a gyartok a nyugati arakhoz kepest. Azt persze nem vitatom, hogy papiron itt nem sok profit keletkezik, de ez csak konyvelesi kerdes, szerintem.

Igen: az EU szépen betiltotta a vegyszeres kullancsirtást mindenféle xy indokkal, (ami negyed századig működött) aztán csodák-csodájára hirtelen többszörösére emelkedett az egyik terjesztett kór elleni vakcina ára, amit ugye importálunk.... Vagyis aki egyszer megkapja annak pluszban néhány százezer forintja bánja azt a csípést.
Persze nincs benne semmi összeesküvés.

Ugyanígy lenyomták a sertésetetés ősi módszerét a moslékot, úgymond ami itteni helyi alapanyagokból készült 1000 évig rendkívül jól működött, aztán valami brüsszeli lobbi kitalálta hogy nem kompatibilis. Naná, hiszen hazai gabonák, szálas takarmányok melléktermékeiként egyrészt az itteni gazdálkodókat preferálta minden téren, és mivel nem tudtak másképp "betörni" a piacra, hát adminisztratív úton leállították, így momentán nagyüzemi kucukat zömében kintről jövő hallisztes meg az öreg ég tudja milyen azonosítatlan, génkezelt trutymóval tömik, ami természetesen meg is látszik, érződik a húsán.
Persze erről is mi tehetünk, a mi hülyeségünk. Sőt Orbáné.
 
Status
Not open for further replies.