[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 652
14 633
113
Mondjál 7 milliót, ha nagyot mondasz, ne szégyelld, már így is rádszakad a mennyezet, annyit hazudozol itt.
Egy panaszkultúrát tökélyre fejlesztő, örökelégedetlen országban persze, hogy tömegek nyivákolnak, tervezik az elvándorlást, aztán végül innen mennek el arányaiban a legkevesebben. Mert van különbség egy tét nélküli igen/nem válasz, meg egy másik országba költözés között.

emigrants-2015-percentages.jpg

A cigók meg a nyuggerek láthatóan jól érzik itt magukat.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 652
14 633
113
Aláírom, hogy a közpénzt költi, igen, abból szoktak fizetni állami nagyberuházásokért. Döbbenetes, igaz? Ezt biztosan nem gondoltad volna.
Akkor megismétlem: van egy vállalkozó, aki megbízásokat kap. Ebből vagyont szerez. Majd pedig azért, hogy megbízást kapott, pl. tévét vagy újságot finanszíroz.
Ebben önmagában semmi kivetnivaló nincsen. Kivetnivaló ott lehet, ha drágábban dolgozik, mint a többi pályázó. De erről a konstrukcióról inkább Janiczak Dávidkától érdeklődj.

Az a baj, hogy te tényleg el is hiszed amit írsz.

A kérdésem az lenne, hogy vajon bajusz is elhiszi-e amit mond, vagy csak gátlástalaunl hazudik?

Kövér László vasárnap este világszínvonalú magyar egészségügyről beszélt

https://444.hu/2017/06/18/kover-laszlo-vasarnap-este-vilagszinvonalu-magyar-egeszsegugyrol-beszelt
 
M

molnibalage

Guest
Pl. viszonylag kevesen gyartanak oltasokat, ezert nem ritka a 8-10-szeres tularazas sem.:confused:
Javaslom a védőoltás blog olvasását ekkora téveszme leírása előtt... Konkrétan van olyan, amire kötelezik a gyógyszergyárakat, hogy gyártsák és a veszteséget le kell nyelni...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Javaslom a védőoltás blog olvasását ekkora téveszme leírása előtt... Konkrétan van olyan, amire kötelezik a gyógyszergyárakat, hogy gyártsák és a veszteséget le kell nyelni...
Egy forras, nem forras es hulyeseget beszelsz, ha azt hiszed vesztesegesek a gyartok. Azert ekkora kamut nem kellene bevenni.
Az egyik agyhartyagyulladas elleni vakciana 8-szoros tularazassal volt megveheto ugy egy eve a piacon. Konkretan a gyarto mondta fol a korabban megkotott szerzodest, mert keveselte az allami tamogatassal negyszeres arat. (Ne csak a gyartokat kerdezd mennyi a valos eloallitasi ar!)
Kesobb a trukk csak annyi, hogy a mediaban panikot keltenek nehany eset bemutatasaval es maris mindenki rohan megvenni a vakcinat... Eppen ez tortent az elmult egy evben. (Most lusta vagyok utanakeresni a mai arnak, de kesobb megteszem.)
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell
M

molnibalage

Guest
Egy forras, nem forras es hulyeseget beszelsz, ha azt hiszed vesztesegesek a gyartok. Azert ekkora kamut nem kellene bevenni.
Az egyik agyhartyagyulladas elleni vakciana 8-szoros tularazassal volt megveheto ugy egy eve a piacon. Konkretan a gyarto mondta fol a korabban megkotott szerzodest, mert keveselte az allami tamogatassal negyszeres arat. (Ne csak a gyartokat kerdezd mennyi a valos eloallitasi ar!)
Kesobb a trukk csak annyi, hogy a mediaban panikot keltenek nehany eset bemutatasaval es maris mindenki rohan megvenni a vakcinat... Eppen ez tortent az elmult egy evben. (Most lusta vagyok utanakeresni a mai arnak, de kesobb megteszem.)
Baszod, oltási szakember írja a blogod. A védőoltások nagy részét meg sokáig tart előállítani, nehéz tárolni és szállítani. Tehát, ha egyik pillanatról a másikra nagy igény van, akkor nem két perc legyártani. A kötelező védoltások nagy részét veszteségesen gyártják le, kötelezettségük van rá.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Baszod, oltási szakember írja a blogod. A védőoltások nagy részét meg sokáig tart előállítani, nehéz tárolni és szállítani. Tehát, ha egyik pillanatról a másikra nagy igény van, akkor nem két perc legyártani. A kötelező védoltások nagy részét veszteségesen gyártják le, kötelezettségük van rá.
Nem baszom. Ismerem a blogot, de ismerem az eu-ellato intezmenyek arkepzeset is. Vesztesegesek es megis kotelezik oket a gyartasra... Aha! Nem gyanus neked ez a szoveg?
A agyhartyagyulladas elleni oltason regota megy a vita. Lehet csurni-csavarni, de a vegen ugyis az arkepzesen mulik a dolog. Ha draga akkor a piacrol mindenki megveheti maganak, ha olcso akkor belefer a kozos koltsegvetesbe. Ebbol az alkudozasbol kiemelni a gyarto sirasat... Hat, nem tudom. En inkabb a szakma konszenzus szerinti valos erteket hiszem el.

Hasonlo arkepzesi problemak jellemzoek az egeszsegugy mas teruleteire is. Az egyik korabbi allamtitkari riportban elhangzottak szerint Mo-on kabe 80%-kal araznak tul a gyartok a nyugati arakhoz kepest. Azt persze nem vitatom, hogy papiron itt nem sok profit keletkezik, de ez csak konyvelesi kerdes, szerintem.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
715
113
Engem a Fidesz-imádat szélsősége is dühít. Pl. muterom. Ő full Fideszes, én jobbikos(voltam) volt vitánk mindig, senki nem győzött meg senkit. Nálam a Jobbik kiesett(sőt, undorítobbnak tartom mint pl. Gyurcsányt).
nem 444.hu, Index, M1 szemüvegén keresztül próbálom nézni a világot, de a jelenlegi állás és ismereteim alapján Fideszre fogok szavazni. Miért? Kire szavaznék másra? Mutassatok egyetlen vállalható alternatívát. Fokozom kicsit, nem is arról van szó, hogy van rossz meg rosszabb, hanem a másik oldal olyan szinten tehetetlen, ripacs, pojáca, hazaáruló, méga saját pártjukat sem képesek elvezetni, nem , hogy egy országot olyan időkben, amikor minden nap minden változik, akár csak a világpolitikai térképen. Ehhez profi politikusok kellenek. Még egy kicsit fokozom, hátha lesz egy kis agyvérzés is valakinél , én akkora bajt látok az ellenzéki fejekben, hogy jelenleg egy kicsit is magyar érzelmű embernek még a sokszorosan tolvajnak meg miegymásnak kikiáltott fideszre kell szavazni, mert már nem az tét, hogy a kisebbik rossz vezessen minket, hanem a kisebbik rosz vagy a csődtömegek, Majdan, LMBTQ (vagy mi a f..om) Szíria, Soros és ilyen referenciákkal. Kösz, de ebből NEM!
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 652
14 633
113
Engem a Fidesz-imádat szélsősége is dühít. Pl. muterom. Ő full Fideszes, én jobbikos(voltam) volt vitánk mindig, senki nem győzött meg senkit. Nálam a Jobbik kiesett(sőt, undorítobbnak tartom mint pl. Gyurcsányt).
nem 444.hu, Index, M1 szemüvegén keresztül próbálom nézni a világot, de a jelenlegi állás és ismereteim alapján Fideszre fogok szavazni. Miért? Kire szavaznék másra? Mutassatok egyetlen vállalható alternatívát. Fokozom kicsit, nem is arról van szó, hogy van rossz meg rosszabb, hanem a másik oldal olyan szinten tehetetlen, ripacs, pojáca, hazaáruló, méga saját pártjukat sem képesek elvezetni, nem , hogy egy országot olyan időkben, amikor minden nap minden változik, akár csak a világpolitikai térképen. Ehhez profi politikusok kellenek. Még egy kicsit fokozom, hátha lesz egy kis agyvérzés is valakinél , én akkora bajt látok az ellenzéki fejekben, hogy jelenleg egy kicsit is magyar érzelmű embernek még a sokszorosan tolvajnak meg miegymásnak kikiáltott fideszre kell szavazni, mert már nem az tét, hogy a kisebbik rossz vezessen minket, hanem a kisebbik rosz vagy a csődtömegek, Majdan, LMBTQ (vagy mi a f..om) Szíria, Soros és ilyen referenciákkal. Kösz, de ebből NEM!

Csak érdeklődés szintjén megkérdezhetem miért váltottál a Jobbiktól a Fideszre?

Mert ha az Alaptörvény módosítás miatt, akkor szólók, hogy a fidesz előtte többször és utána legalább egyszer ne mtámogatta más párt ugyanilyen témájú alaptörvény módosítását.
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Senkit nem érdekel, hogy mennyi pénzt pazarol a kormány el az egészségügy ürügyén, amikor az elmúlt hét évben süllyedt a eü harmadik világbeli szintre.

A 444-es álomvilágodban, de nem a valóságban. Nézzél már utána, mennyi kórházat újítottak fel az országban 2010 óta!
Laiki mattot adott nektek, ezt kár tagadni. Egy szó sem igaz abból, hogy "folyamatos forráskivonás" zajlana az egészségügyből.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
715
113
Mondhatnánk ezt is, de..
Egy példa: Letelepedési kötvény hiszti.
Sokkal drágábban árulnak hasonló dolgokat osztrákok, angolok, ott is ugyanúgy átvilágítják a vevőket (van orosz ismerősöm aki vett, szóval képben vagyok a rendszerről), hatalmas pénzt kaszálnak nyugati országok, Vonák meg épp hallatni akarták magukat, ezért kitalálták a szegény-gazdag migráns propagandát. Vagy totál hozzá nem értés, vagy hazudnak, melyik jobb? Igen pénzt kell szerezni, erről szól a világ, Orbánék ugyanazt teszik mint a nyugatiak, de Vona szerint mi legyünk a korrektség bajnokai,,

Amúgy írtam, hogy nem vagyok Fideszes, tudnám itt sorolni a kormányunk hibáit(mint itt meg is teszik sokan), de a jelenlegi kül/bel -politikai helyzetben, szerintem nagyon nagy luxus és felelőtlenség másra szavazni mint a Fideszre.
 
M

molnibalage

Guest
A 444-es álomvilágodban, de nem a valóságban. Nézzél már utána, mennyi kórházat újítottak fel az országban 2010 óta!
Laiki mattot adott nektek, ezt kár tagadni. Egy szó sem igaz abból, hogy "folyamatos forráskivonás" zajlana az egészségügyből.
A fővárosban mikor a sportorvosit csináltam, akkor egészen mást láttam...
A Klinikáknál épült új épület és a régi épület egy részét felúították, de fővárosi kórházak nagy része ma arra alkalmatlan épületekben próbálja feladatait ellátni...
Vidéken nagyrészt EU-s pénzekből. A főváros abból meg nem kaphat, így marad a botrányosan szar állapot és rendszer is..
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Vádold meg a másikat azzal, amit te csinálsz:

kérdező: Ha már a választások szóba kerültek: az már világosan látszik, hogy az ellenzék egyik fő csapásiránya az állítólagos korrupcióra való hivatkozás lesz. Hogyan lehet ez ellen védekezni?

Lánczi: Vajon korrupció volt az 1948 utáni kommunista államosítás vagy az 1989 utáni rendszerváltás privatizációja? Amit korrupciónak neveznek, az gyakorlatilag a Fidesz legfőbb politikája.

Már helyetted is szégyellem magam. Úgy küszködsz itt, mint disznó a jégen, ráadásul még a szövegértés sem megy.

De akkor szájba rágósan elmagyarázom. Amikor azt mondja Lánczi, hogy "amit korrupciónak neveznek", akkor arra utal, hogy az ellenzék nevez valamit korrupciónak. De ő nem ért egyet ezzel, ő maga azt nem tartja annak. Nem véletlenül T/3.-ban fogalmaz, és nem T/1.-ben (nem azt mondja, hogy amit korrupciónak nevezünk), mert ő azt nem tartja korrupciónak, hanem a Fidesz legfőbb politikájának tartja.

Két lehetőség van: vagy nem érted, amit Lánczi mond, vagy szándékosan akarod kiforgatni. Az meg piszkos eszköz. De a Jobbiktól kétségtelenül nem áll távol.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Megjegyzem, itt a fórumon én ugyanerről írtam: hogy keveritek a fogalmakat, és lopásnak nevezitek azt, hogy Fidesz közeli üzletemberek kapnak jelentős megrendeléseket. Ez nem lopás, és nem is korrupció. Ha a fogalmakat is eltorzítjátok, akkor tényleg megölitek bármilyen értelmes párbeszédnek a lehetőségét.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
A fővárosban mikor a sportorvosit csináltam, akkor egészen mást láttam...
A Klinikáknál épült új épület és a régi épület egy részét felúították, de fővárosi kórházak nagy része ma arra alkalmatlan épületekben próbálja feladatait ellátni...
Vidéken nagyrészt EU-s pénzekből. A főváros abból meg nem kaphat, így marad a botrányosan szar állapot és rendszer is..

Igen, ez így van. Budapesten rosszabb a helyzet, vidéken viszont sok kórházat felújítottak. Pár hónapja magam is készítettem egy listát a fórumra a felújított vidéki kórházakról.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and marton
M

molnibalage

Guest
Igen, ez így van. Budapesten rosszabb a helyzet, vidéken viszont sok kórházat felújítottak. Pár hónapja magam is készítettem egy listát a fórumra a felújított vidéki kórházakról.
Igen, döntő részben EU-s pénzekből. Nem azért, mert a nagy kegyes fővezért a magyar forrásokból költött volna erre, az ment stadinonokra meg a haverok zsebébe...
http://www.portfolio.hu/unios_forra...nt_egeszsegugyi_gigaberuhazasokra.226847.html

Ja, hogy mi szabadságharcot vívunk közben az ellen, ahonnan jön a pénz...?
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Igen, döntő részben EU-s pénzekből. Nem azért, mert a nagy kegyes fővezért a magyar forrásokból költött volna erre, az ment stadinonokra meg a haverok zsebébe...
http://www.portfolio.hu/unios_forra...nt_egeszsegugyi_gigaberuhazasokra.226847.html

Ja, hogy mi szabadságharcot vívunk közben az ellen, ahonnan jön a pénz...?

Az a pénz jár. A kohéziós pénzeket azért kapjuk, mert megnyitottuk a piacainkat a jóval tőkeerősebb nyugati vállalatok előtt. Kiestek az évi több száz milliárdos vámbevételek, kvótákat vezettek be, stb. Ezt magyarázni kell? A mérleg még így is bőven negatív, mert a támogatások jelentős része német/osztrák stb. multikon keresztül visszaszivárog az anyaországba.
 
Status
Not open for further replies.