[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.
T

torsen

Guest

http://www.vezess.hu/hirek/2017/07/13/durvul-a-dizelbotrany-csalas-a-mercedesnel/
Az már durva, mikor a Mercit a NÉMET hatóságok vádolják meg, ez ott szentségtörés szintű! (Érdekes, hogy a Bosch felelősségét alig emlegetik, pedig szinte az összes megvádolt/lebukott motortípus befecskendező rendszerét ő szállította)
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Ez így kávé helyett is megteszi akkora hülyeség. Aki nem jelent meg azt nem teheted az igenekhez, mert nem jelent. Lehet ha azért nem volt ott, mert nem volt az országban, beteg volt, sürgősségi eset miatt, vagy még a kérdést is sértőnek tartja, hogy hogy képzeli bárki is, hogy migráncsokat telepítsen csak úgy az országba a lakosság akarata ellenére. Akkor meg az igenek aránya 0,5% nemek aránya 99,5%. Ezért nézik egy választáskor a leadott szavazatokat. Akik konkrétan támogatták azok a hibahatár alatti arány, akik meg ellenezték azok többet voltak, mint ahányan az EU-csatlakozásra szavaztak.

Komolyan, agyverzes. Akik elmentek szavazni, azok nem akartak migransokat es ennel egyertelmubben nem nagyon tudtak volna szavazni.
"Liberalis" ismeroseim vagy nem mentek el, vagy ervenytelenul szavaztak.
MIndezt ugy , hogy egy reszukrol konkretan tudom, hogy szivuk szerint nemmel szavaztak volna, csak ruhellik a Fideszt es keptelenek voltak mellejuk allni.
En meg leszartam, hogy ki melle kellene allni masok szerint es behuztam a nemet, mert szeretem a liberalis (!!!nem az alliberalis!!!) europai kulturat es ebben az altalam borzasztoan ruhellt Orbant (de az ordogot) is megtamogattam volna, ha epp o kepviseli Europa erdeket.
 

eadx

Active Member
2016. december 26.
81
107
33
Szerintem meg egyáltalán nem alapul gyűlöleten a kormánypolitika. Az ország védelmének a hirdetése, mert ezt emelték a politikájuk középpontjába, éppen nem valaki/valami ellen irányul, hanem valamiért. Hogy Magyarország legalább nagyjából meg tudja őrizni a jelenlegi arculatát, magyar jellegét. (És ennek a politikai csomagnak a része az európai viszonylatban is kiemelkedő családtámogatási rendszer.)
Ellenben az ellenzéknek tökéletesen, kizárólag az Orbán Viktorral szembeni gyűlöleten alapul a politikája. Nagyjából arról szól az összes, teljesen inkompetens ellenzéki gittegyletnek a politikája, hogy ki tudja alpáribban sértegetni személyében Orbánt, és lefitymálni az összes eredményt. Már ebben is zajlik egy külön ellenzéki verseny. Ki fasisztázik, ki 500 milliárdos Orbán-vagyon emlegetésével nevetteti ki magát, ki a szólásszbadság 52. alkalommal történő megszűnéséről hadovál, ki diktatúrázik, ki nem tudom, milyen egetrengető butasággal jön elő.
A lényeg, hogy náluk mindig a következő a politikájuknak a képlete: Orbán politikája szorozva mínusz eggyel. A balliberálisoknak mindig is ez volt a politikája, a Jobbiknak kb. másfél-két éve lett ez a politikája. Akkor lettek számomra ők is annyira vállalhatatlanok, mint a balliberálisok.

Megy a gyűlölet ellenük: Simicska, Soros - ellene még el is fogadható, Momentum és tagjai, olimpiáról vitát és szavazást akarók - fideszesként vitát akartam és szavazást róla sokakkal együtt, végül emiatt hagytam ott őket (már többször is leírtam). Valamiért: pénz, hatalom. Az, hogy közben pont a nemzet védelme az, amivel meg lehet szerezni őket, a felsővezetésnek kb. mindegy. Vissza lehet nézni, hogy miket mondtak hatalomra kerülés előtt. Alsó szinten viszont tényleg a hazáért dolgoznak (ég is szegények arca sok esetben).
Az ellenzékről meg van a lesújtó véleményem. Az aktuális kormánypárt politikája szorozva -1-el az mindig is megvolt.

"- Ó, az ellenzék - legyintett finoman a polgármester. - Az ellenzék az szükséges. Ha nincs ellenzék, senki sem hiszi el, hogy jó az ügy.
És hangosan nevetett.
- Ha már az ellenzéknek is tetszik, megette a macska."
Móricz: Rokonok


Komolyan, agyverzes. Akik elmentek szavazni, azok nem akartak migransokat es ennel egyertelmubben nem nagyon tudtak volna szavazni.
"Liberalis" ismeroseim vagy nem mentek el, vagy ervenytelenul szavaztak.
MIndezt ugy , hogy egy reszukrol konkretan tudom, hogy szivuk szerint nemmel szavaztak volna, csak ruhellik a Fideszt es keptelenek voltak mellejuk allni.
En meg leszartam, hogy ki melle kellene allni masok szerint es behuztam a nemet, mert szeretem a liberalis (!!!nem az alliberalis!!!) europai kulturat es ebben az altalam borzasztoan ruhellt Orbant (de az ordogot) is megtamogattam volna, ha epp o kepviseli Europa erdeket.

Sok jobboldali sem ment el szavazni, mert szerintük túltolták már a biciklit azzal a kampánnyal. (jelzem, én benne voltam abban a 3 millió pár százezerben) Ezzel jelezték, hogy nem okés, amit csinál a kormány. Le kellett volna vonni a következtetést belőle és finomítani a dolgokon, mert a gyűlölet az taszító egy idő után. Láthatóan ez nem történt meg. (pár hónapja kb. ugyanezt már leírtam egy korábbi vitában)


Na megvan, a mentősautós hírekre szerencsére van cáfolat Mentőgyár facebook oldaláról:
Aki járt nálunk a gyárban szervizelni a közeli hetekben, azt körülbelül ilyen kép fogadta az udvarunkon. Napok óta kering a sajtóban egy hír, miszerint nem marad mentő vidéken a FINA miatt. Természetesen az OMSZ helyett ebben a kérdésben mi nem foglalhatunk állást, de a Profile Mentőgyár a tavaszi szerződéskötéskor ígéret tett az OMSZ-nek, hogy a FINA és a Forma-1 idejére - azaz július utolsó két hetére - leszállítunk 55 új mentőt, hogy a mozgóőrségeket a szolgálat gond nélkül elláthassa. Azokkal, amelyeket majd ma, azaz pénteken beviszünk a Bázisra, összesen 56-nál járunk. A jövő héten még további kocsik kerülnek átadásra, így az ígéretünket betartottuk, sőt, túl is teljesítjük - igaz, erre ráment néhány szombatunk is, de nem sajnáljuk. Biztos vagyok benne, hogy ez a mennyiség megfelelő többlet járműszámot biztosít a mozgóőrségek lebonyolításához. Mivel szerviz vezetőnk folyamatosan részt vesz a járművek kiadásakor tartott oktatásban, azt is látjuk, hogy a mentők nagy része már kiadásra is került az állomásoknak. A mentők átadása augusztusban és utána is folyamatos lesz. Idén kb. 130 mentő öregszik majd ki, azaz éri el a 13 éves korhatárt. A jövő év elején, amikor ezeknek a fizikai kivonása befejeződik, már mind a 169 szerződésben vállalt mentő leszállítása megtörténik, azaz a kocsipark frissítése előre és nem utólag történik meg, ráadásul az opciós 24 mentő lehívásával együtt a mérleg pozitív lesz, a járműpark tovább fiatalodik.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
@eadx

Igen, undorito volt a Fidesz kampanya a politikai haszonszerzes vegett.

Egyebkent akkor, ha a Jobbik megmaradt volna jobboldali es nem egy ujabb, elveit felado, onmagat szembekopo partta valna napjainkban, ovek lett volna a szavazatom a kovetkezo valasztason. Coming out: ezt sem gondoltam, hogy valaha liberaliskent leirom.:(
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
T

Törölt tag 1711

Guest
Nincs igazad, mert volt egy 50%-os küszöb, ezért kampányoltak az ellenzéki pártok azzal, hogy az emberek maradjanak otthon, ahelyett, hogy az igenre szavaznának. Tehát aki nem ment el az sok esetben az elfogadásra szavazott.
Meg persze voltak a ustaságból otthonmaradók, de őket had vegyem oda ahová csak akarom. ;)


Tudom, hogy szégyen ilyesmit írni, de én dolgoztam aznap.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

ruszkik.haza

Well-Known Member
2017. március 19.
541
1 722
93
Tudom, hogy szégyen ilyesmit írni, de én dolgoztam aznap.

Nem jó kifogás, mivel a munkáltatónak kötelessége elengedni ha szavazás van ugyanis senkit nem akadályozhat a munkaadó állampolgári jog gyakorlásában.

Minden nagykorú magyar állampolgárnak Alaptörvényben rögzített alapjoga, állampolgári joga, hogy az említett választásokon választó legyen, választójogát gyakorolja.
http://www.opussimplex.com/munkavegzes-a-valasztasok-napjan-szavazni-vagy-dolgozni/

Igazából saját magaddal szúrtál ki, mert ha megmodod, hogy szavazni kell menned, akkor a főnök nem mondhatja, hogy ott maradsz, hanem el kell engedjen. Így jár aki a saját jogaival sincs tisztában.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nem jó kifogás, mivel a munkáltatónak kötelessége elengedni ha szavazás van ugyanis senkit nem akadályozhat a munkaadó állampolgári jog gyakorlásában.

Minden nagykorú magyar állampolgárnak Alaptörvényben rögzített alapjoga, állampolgári joga, hogy az említett választásokon választó legyen, választójogát gyakorolja.
http://www.opussimplex.com/munkavegzes-a-valasztasok-napjan-szavazni-vagy-dolgozni/

Igazából saját magaddal szúrtál ki, mert ha megmodod, hogy szavazni kell menned, akkor a főnök nem mondhatja, hogy ott maradsz, hanem el kell engedjen. Így jár aki a saját jogaival sincs tisztában.
En ugy tudom nem lephetsz le a melobol ilyen indokkal, de azert meg lehet probalni. :)
Mozgo urnat kerhetsz a munkahelyedre, de azt elotte kell igenyelni.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nem jó kifogás, mivel a munkáltatónak kötelessége elengedni ha szavazás van ugyanis senkit nem akadályozhat a munkaadó állampolgári jog gyakorlásában.

Minden nagykorú magyar állampolgárnak Alaptörvényben rögzített alapjoga, állampolgári joga, hogy az említett választásokon választó legyen, választójogát gyakorolja.
http://www.opussimplex.com/munkavegzes-a-valasztasok-napjan-szavazni-vagy-dolgozni/

Igazából saját magaddal szúrtál ki, mert ha megmodod, hogy szavazni kell menned, akkor a főnök nem mondhatja, hogy ott maradsz, hanem el kell engedjen. Így jár aki a saját jogaival sincs tisztában.

Elengedett volna ő (még fel is hívott). De:
köteles a munkavégzés alól mentesíteni a munkavállalót a szavazáshoz szükséges időre, azonban nem köteles erre az időre munkabért fizetni.

Egy GYES-en levő feleséggel és pár hónapos gyerekkel odahaza ez elég fontos rész... Fontosabb, mint egy látszatszavazás aminek egyetlen célja a fityesz marketinggépezetének táplálása lett volna. Ráadásul mindegy is volt, mivel hiába lett "sikeres" mégse vették be az alaptörvényükbe, mert a biznisz fontosabb volt.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 724
113

795IMG_5210.jpg
 
Status
Not open for further replies.